Take a fresh look at your lifestyle.

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهانReviewed by باقری on Sep 11Rating: 5.0

1. او دقیقا می داند درآمدش چقدر است و از کجا می آید

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان1

 

آیا حقوق خود را ماهانه دریافت می کنید؟ آیا از سهام یا حساب های بانکی خود بهره می گیرید؟ آیا می دانید چقدر؟ یک زن موفق دقیقا می داند که چه مقدار پول به دست می اورد و از چه منابعی این پول ها بدست می آید.
او آمار همه حساب های خود را دارد و هیچ هزینه ای از برنامه ریزی او خارج نیست.

[btnForPushNotification]

2. برنامه ریزی در مصرف

زنان موفق مدیریت تمامی هزینه های خود را برعهده می گیرند، هزینه های مصرفی از قبیل خریدهای ماهانه، صورتحساب ها، هزینه های بیمه و … را در نظر دارد.

3. شیوه زندگی خود را براساس بودجه خود تنظیم می کند.

 

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان2

زن موفق هرگز شیوه زندگی خود را با دیگران مقایسه نمی کند و خرج کردهای اضافی را از لیست هزینه ها حذف می کند، او بیش از وسایل مورد نیاز چیز بیهوده ای نمی خرد؛ این عادات مالی در او بوجود آمده است.
او با درآمد کم زندگی اعیانی برای خود تدارک نمی بیند، او می داند که این فقط ظاهر ثروت است و او تمایلی به آن ندارد، او برای بدست آوردن ثروت واقعی انگیزه می گیرد و این بدان معنی است که خیلی بیشتر از دیگران در حساب بانکی او است.

 

4. ابتدا او بدهی های گرانبهای خود را پرداخت می کند.

یک زن موفق می داند که بدهی های او چقدر هزینه دارد و در صورت بدست اوردن پول ابتدا بدهی سنگین تر با مبلغ بالا را پرداخت می کند، او تفاوت اولویت دهی به بدهی های با مبلغ زیاد و بارداخت بدهی ها بدون برنامه ریزی را درک می کند.

 

5. او اهمیت و ارزش خود را درک می کند.

 

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان3

 

زن موفق ارزشش را می داند، او می داند چقدر اهمیت دارد که در ازای کاری که می کند باید هزینه ای به او پرداخت شود.
گاها بعضی از زنان در ازای فعالیتی برای دیگران هزینه ای دریافت نمی کنند، در حالی که می توانند از همان فعالیت به راحتی درآمد داشته باشند اما به هیچ وجه پولی به عنوان دستمزد نمی گیرند، یک زن موفق می داند که این احتمال وجود دارد که او مدت زمان طولانی را بتواند با همین فعالیت کسب درآمد کند بنابراین عادات مالی او به گونه ای است که خود را ارزشمند می داند.
او هنگامی که اهداف مالی خود را تعیین می کند، برای فعالیت های خود پول می گیرد، حتی اگر به عنوان یک مانیکور ساده باشد. او می داند چقدر مهم است که او احساس خوبی در خود داشته باشد، این احساس ارزشمندی است که در او بوجود می آید.

[btnForPushNotification]

6. از هزینه های غیر ضروری اجتناب می ورزد و در صورت امکان، کاهش می یابد.

زن موفق می داند که او می تواند به راحتی صرفه جویی کند بدون اینکه از شیک پوش بودن و آراستگی او کاسته شود، او لباس هایی با مارک خوب را در زمان های تخفیفات برندها خریداری می کند، هم چنین در شبکه های اجتماعی و وبسایت های معتبر پوشاک عضو است تا بتواند از امتیازات ویژه اعضا استفاده کند، هم چنین برای خرید لوازم آرایشی این چنین عمل می کند، این عادات مالی در وجود زن موفق نهادینه شده است، او این صرفه جویی ها را برای هدف بزرگتری اجرا می کند، این صرفه جویی های هفتگی و ماهانه باعث رسیدن به خواسته مالی بزرگی که دارد بسیار کارآمد خواهد بود.

 

7. هدف مالی بزرگتر

 

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان6

 

تعیین هدف مالی سالانه و یا سه چهار سال بعد بسیار ترغیب کننده زن موفق برای رعایت برنامه ریزی مالی است، مثلا تنظیم خرید اتومبیل مورد علاقتان برای سه سال بعد می توانید هدف مالی شما باشد، یا گذراندن دوره خاص هنری یا فنی که به پیشرفت موقعیت شغلی شما کمک می کند، خریدن سرویس طلای مورد علاقه تان، رفتن به سفر رویایی تان و…
همانطور که می بینید مواردی وجود دارد که بسته به شخصیت فرد می تواند ترغیب کننده شما برای ایجاد برنامه ریزی مالی درست باشد، پس از گذشت زمان این برنامه جز عادات مالی شما می گردد.

8. او درک می کند که فقط به این دلیل که قادر به خرید چیزی هستید، به این معنا نیست که شما باید آن را خریداری کنید.

فقط به این دلیل که شما قادر به خرید هستید، مجبور به خرید آخرین کیف دستی برند … نیستید، خرید آیفون جدید، هر روز کافه نشینی و یا خرید دیگر اقلام لاکچری و … لزوما به این معنی نیست که شما باید آن را خریداری کنید.
همه ما خریدهای ضروری مانند هزینه های درمانی، خرید بلیط و … را داریم اما هزینه های گاه به گاه حساب نشده و خریدهای غیر ضروری که بر اثر تحریک خریداری شده است باید از لیست عادات مالی خط بخورد.

9. پس انداز دارد

 

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان4

زن موفق می داند که او نیاز به یک برنامه پشتیبان دارد، او می داند که گاهی اوقات اتفاقات غیر منتظره ای رخ می دهد که احتمالا او برای یک دوره زمانی درآمدی نخواهد داشت، یا ممکن است یک موقعیت اورژانسی پیش بیاید که باید هزینه های زیادی را برای رفع آن صرف کند. به هر حال، عادات مالی یک زن موفق به گونه ای است که او همیشه آماده است.او همچنین به اندازه کافی هوشمند است که می داند که این پس اندازها باید در موارد اضطراری به راحتی قابل دسترس باشند.

[btnForPushNotification]

10. بیمه بازنشستگی

به شرایط کاری خود اهمیت می دهد، از اینکه بیمه بازنشستگی داشته باشد خرسند می شود، در واقع در شرکتی مشغول به کار می شود که بیمه بازنشستگی داشته باشد، در صورت بیکار بودن از سن 20 سالگی هزینه ای برای پرداخت به صندوق بازنشستگی در نظر می گیرید تا در سنین میانسالی بتواند بودجه ای داشته باشد.

 

11. او اجازه نمی دهد که پول شادی او را کنترل کند.

 

 

مهمتر از همه موارد این است که او می داند که برای احساس خوشبختی نباید به مقدار پول در حساب بانکی تکیه کند.
عادات مالی زن موفق به گونه ای است که داشتن پول در دسترس برای خریدها و تفریحات غیر ضروری موجبات شادی او را فراهم نمی کند، بلکه او خود را ارزشمند می داند و از شیوه زندگی خود و برنامه ریزی مالی برای رسیدن به اهدافش کاملا رضایت دارد.

 

12. سرمایه گذاری

یکی از کارهایی شایسته دیگری که یک زن موفق انجام می دهد این است که به دارایی خود بسنده نمی کند و دوست ندارد پولش راکد بماند بنابراین طبق عادات مالی پول خود را با خرید سهام های مختلف، خرید طلا و یا سپرده گذاری در بانک و گرفتن بهره به جریان می اندازد و سرمایه گذاری می کند.

13. عدم گرفتن وام

 

13 عادات مالی زنان موفق در سراسر جهان8

زنانی که زندگیشان از لحاظ مالی موفقیت آمیز است، در مورد استفاده از کارت های اعتباری یا گرفتن وام ها عاقلند، هرگز آنچه را که به نفع شان نیست انجام نمی دهند، آنها در صورتی تقاضای وام می کنند که بخواهند خرید بزرگی را با برنامه ریزی قبلی انجام دهند.
گاهی شرایط دریافت وام برای شما مساعد است اما دلیلی برای اخذ آن ندارید، بنابراین گرفتن تفریحی وام از عادات مالی ناپسند است، زیرا هزینه ای به نام قسط برای خرجکردهای ماهانه یتان اضافه می شود و به دلیل نداشتن هدف برای استفاده از وام معمولا پول ان با سهل انگاری خرج می شود و شما می مانید با اقساط وام.

نتیجه گیری

زنان موفق همواره با برنامه ریزی درست برای دست یابی به اهداف مالی خود گام بر می دارند، عادات مالی در آنها به گونه ای است که افراط و تفریط در هزینه ها ندارند، برای خودشان ارزش قائلند، با مطالعه و مشورت پیش می روند و از تجارب مالی موفق استفاده می کنند، به سرمایه گذاری می پردازند.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.