Take a fresh look at your lifestyle.

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 97

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 97Reviewed by باقری on Sep 30Rating: 5.0

آغاز سال تحصیلی و پایان یافتن تعطیلات تابستانی به طور کلی باعث ایجاد عادات و اهداف جدید بیشتر مردم می ‌شود، ما می‌ خواهیم روابط بهتر، سلامت بیشتر، بهبود شرایط مالی، و بسیاری از اهداف دیگر را بهبود بخشیم.
اگر می‌ خواهید شرایط مالی بهتری در این شش ماهه دوم داشته باشید، این 12 نکته را برای بهبود وضعیت مالی شخصی خود دنبال کنید.

 

چگونه بودجه شخصی خود را افزایش دهید؟

 

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 971

 

بهبود امور مالی شخصی نیازمند برنامه‌ ریزی مناسب و تصمیم گیری صحیح و نبوغ مالی است و آن براساس اصل ذخیره، سرمایه ‌گذاری و حفاظت از پول است.

[btnForPushNotification]

1. اهداف مالی خود را تنظیم کنید

اگر در حال برنامه ‌ریزی امور مالی خود بوده ‌اید، به مرور و بازبینی اهداف قبلی تان و برنامه اقدامی خود در گذشته ادامه دهید، اگر این اولین بار است، با اصول برنامه‌ ریزی مالی شخصی شروع کنید، در مورد آنچه قصد دارید در شش ماه دوم سال به دست آورید، دقیق باشید، آیا می‌ خواهید یک خانه جدید بخرید؟، سرمایه ‌گذاری را افزایش دهید؟ یا برای یک دوره خاص پول پس‌انداز کنید؟

واضح است که تعیین اهداف مالی شما کار کردن برای رسیدن به ثروت را آسان‌ تر می‌ کند، فراموش نکنید که آنها را به اهداف مالی کوتاه‌ مدت و بلند مدت گروه ‌بندی کنید و سپس آنها را مدیریت کنید.

2. پس‌انداز کنید و حداقل ۱۰ درصد از درآمد خالص خود را سرمایه ‌گذاری کنید

 

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 972

 

ذخیره، ذخیره و ذخیره، سعی کنید ۱۰ درصد از درآمد خود را در یک حساب پس ‌انداز کنار بگذارید و سپس مقدار انباشته را به حساب سرمایه‌ گذاری واریز کنید ( هر ۳ یا ۶ ماه)، برای مثال، شما ممکن است با خرید سهام شرکت های مختلف یا یک سپرده ثابت با بانک‌ های تجاری سرمایه‌ گذاری کنید، حتی اگر یک کسب ‌و کار کوچک داشته باشید می ‌توانید یک سرمایه گذاری کوچک را شروع کنید.

کسانی که از نبوغ مالی برخوردارند افرادی هستند که به طور منظم پس‌انداز می ‌کنند و در مسیر خود به بهبود وضعیت مالی کمک می کنند.

3. از خرید چیزهایی که نیاز ندارید دوری کنید

هرگز یک محصول یا سرویس اصلی را بدون پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد آن خریداری نکنید، خرید اقلام اصلی باید در هر جنبه برنامه‌ ریزی شود، این به شما این امکان را می ‌دهد که تامین کنندگان مختلف را ارزیابی کنید و حتی تجربه کاربران دیگر را نیز از خرید درک کنید، اگر چیزی را به طور آنی بخرید، اجازه ندهید که موردی باشد که به آن نیاز ندارید.

4. بهبود سواد مالی خود

 

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 973

 

سواد مالی، نقطه شروع هنگام مدیریت و بهبود وضعیت مالی شخصی هر کسی است، اگر شما مفاهیم بودجه ‌بندی، پس ‌انداز، سرمایه‌ گذاری و نبوغ مالی را درک کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که ثروت بسازید، به همین دلیل است که همه باید برای یاد گرفتن اصول مالی شخصی تلاش کنند.

5. از وام‌های بدون ارزش افزوده اجتناب کنید.

از این وجوه برای خرید اقلامی نظیر پوشاک، تعطیلات، تلفن و غیره استفاده نکنید، آنها ارزش خود را در طول زمان از دست می‌ دهند و به همین دلیل است که این بدهی ‌ها ارزش افزوده یا بدهی بد نامیده می ‌شوند.

فردی که برخوردار از نبوغ مالی است می داند که فقط زمانی مجاز به اخذ قرض و وام است تا در محصولاتی سرمایه‌گذاری کند که در طول زمان ارزش کسب کرده یا سود را تامین کند و چنین سرمایه‌ گذاری شامل اموال، شروع یک کسب ‌و کار، بهداشت و یا برای سرمایه‌ گذاری آموزشی است.

[btnForPushNotification]

6. از بیش از یک منبع درآمد کسب کنید.

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 974

 

با افزایش فقدان امنیت شغلی در بازار امروز، ممکن است هر کسی شغل خود را از دست بدهد یا در هر زمان با کاهش حقوق روبرو شود، سپس، چرا یک منبع اضافی درآمد مانند معلم کلاس آخر هفته، توسعه دهنده برنامه، مدیریت شبکه ‌های اجتماعی و غیره را در نظر نگیرید، باز هم می ‌توانید کسب ‌و کار کوچک خود را راه ‌اندازی کنید.

7. در خودتان و دیگران سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری در دانش، مهارت، بهداشت، و روابط با خانواده و دوستان ، معدود راه‌ هایی برای بهبود وضعیت زندگی است، وقتی ذهن سالم، بدن یا رابطه سالم وجود ندارد، از ثروت استفاده بسیار محدودی و نادرستی می شود.

8. صندوق اضطراری را راه ‌اندازی کنید

همانطور که از نامش پیداست، این پولی است که شما برای مواقع اضطراری کنار می‌ گذارید. این صندوق در نظر دارد به شما کمک کند چیزهایی را پرداخت کنید که معمولا در بودجه شخصی شما گنجانده نمی‌ شود مثل مسائل بهداشتی، تعمیرات اساسی و غیره.
تعیین یک صندوق اضطراری کاری هوشمندانه و نشان دهنده نبوغ مالی فرد است.

[btnForPushNotification]

9. پرداخت بدهی گران‌ قیمت

آیا شما یک بدهی فوق ‌العاده گران‌قیمت دارید؟ اگر پاسخ شما بله باشد، زمان آن است که به طور جدی برنامه ‌ریزی کنید تا آن را پس دهید، آیا می‌دانید نرخ بهره ۲۵ ٪ روی یک وام چقدر به دارایی و سرمایه شما ضرر وارد می کند؟
برای پرداخت وام ‌های گران‌ قیمت خود از پس ‌انداز انباشته، افزایش حقوق و یا پاداش عملکرد سالانه با برنامه‌ ریزی برداشت کنید، وضعیت مالی شما در صورتی بهبود خواهد یافت که بدهی گران ‌قیمت خود را بازپرداخت کنید.

 

۱0. در مورد مسائل مالی با شریک خود بحث کنید.

 

۱2 روش برای بهبود وضعیت مالی شخصی در نیمه دوم سال 975

 

هماهنگی و مشورت در فعالیت ‌ها با همسرتان می ‌تواند منجر به یک رابطه شاد و نیز بهبود وضعیت مالی خانواده شود و نشان دهنده نبوغ مالی شما است، می‌ تواند از خرج کردن غیر ضروری و تکرار هزینه ‌ها اجتناب کند، اگر شما متاهل هستید و اهداف مشترک مالی با یکدیگر دارید، این کار می ‌تواند به حداقل رساندن درگیری ‌ها بر سر هزینه‌ های روزانه یا هفتگی کمک کند.
از طریق بودجه ‌بندی سالیانه، در مورد برنامه تعطیلات، هزینه ‌های مدرسه، اجاره و غیره بحث و بررسی کنید و به خصوص قبل از بازگشایی مجدد مدارس، امور مالی خود را بررسی کنید.

[btnForPushNotification]

۱1. محافظت از ثروت خود

همانطور که ماهاتما گاندی گفت: نباید بیش از حد از عقل خود مطمئن باشد، باید یادآوری کرد که قوی ‌ترین ممکن است روزی ضعیف شود و عاقلانه ‌ترین کار ممکن است غلط باشد، بعد از ایجاد ثروت، باید از آن محافظت کنید، شما می ‌توانید بیمه را بخرید.
بیمه یک اقدام دفاعی است که هدف آن محافظت در برابر پیشرفت ‌های بالقوه مضر است، مثال بیمه شامل دارایی، بیمه اتومبیل، بیمه پزشکی و غیره است.

۱2. یک گروه ایجاد کنید.

 

 

اگر می ‌خواهید به خیریه کمک کنید، اما احساس می‌ کنید که بودجه شما برای ایجاد تفاوت بسیار کوچک است، می توانید یک گروه ایجاد کنید همانند یک اعضای یک باشگاه، گروهی از دوستان در کنار هم جمع می ‌شوند تا به طور مشترک به یک خیریه واحد کمک کنند و اغلب اوقات خود را با هم‌ کار می ‌کنند.

نتیجه گیری

برنامه ریزی های دوره ای باعث ایجاد تغییر و موفقیت در رسیدن به اهداف مالی می شود، تصمیمات درستی برای دوره دوم سال 97 اتخاذ کنید که شما را به اهداف سالانه تان برساند، نبوغ مالی خود را تقویت کنید تا شما را در این مسیر همراهی کند.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.