Take a fresh look at your lifestyle.

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانندReviewed by حسین تیموری on Apr 2Rating: 5.0
 
پول یکی از مهم‌ترین عوامل خوشبختی است. شاید پول همه چیز نباشد اما واقعیت این است که پول یک فاکتور بسیار مهم برای موفقیت و داشتن احساس خوشبختی در زندگی است. پول به شما این اجازه را می‌دهد که کیفیت زندگی خود را در زمینه‌های مختلف افزایش دهید و برای اطرافیان و حتی جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، فرد بهتری باشید. مطمئناً شما هم به پول علاقه دارید و دوست دارید که درآمد خود را افزایش دهید.

در این مقاله 10 نکته را در مورد پول ارائه کرده‌ایم که می‌تواند نگرش شما را نسبت به پول تغییر دهد و به شما در کسب درآمد بیشتر و همچنین مدیریت پولتان کمک کند یا به عبارت دیگر توجه به این نکات میتواند باعث افزایش هوش مالی شما شده و دیدگاه و طرز رفتار شما با پول را تغییر دهد.

 

۱. قدردان پولی باشید که در اختیار دارید

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند2

پول به طرف افرادی جذب خواهد شد که قدردان پول هستند و آن را دوست دارند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که همین درآمد ماهانه‌ای که دارید چه تاثیری در زندگی شما داشته است؟ به این موضوع فکر کنید که در صورت نبود همین پول با چه مشکلاتی رو به رو خواهید شد. واقعیت این است که پول بسیاری از نیاز‌های ضروری شما را تامین می‌کند پس باید قدردان آن بوده و آن را دوست داشته باشید.

در فرهنگ کشور خودمان از این ضرب‌المثل زیاد استفاده می‌شود که شکر نعمت نعمتت افزون کند. واقعیت هم همین است پس اگر می‌خواهید پول به سمت شما جذب شود شکرگذار و قدردان پولی باشید که در اختیار دارید.

 

۲. به جای آرزو کردن هدف تعیین کنید

با آرزو کردن و ای کاش گفتن نمی‌توانید ثروتمند شوید. یکی از دلایل شکست افراد در مسیر پولدار شدن این است که آن‌ها عاشق پول هستند اما به جای تعیین هدف برای رسیدن به آن به طور دائم تنها آرزوی به دست آوردن پول را دارند و مرتباً می‌گویند که ای کاش فلان قدر پول داشته باشیم. اگر شما هم جزء این افراد هستید، بهتر است هر چه زودتر این عادت خود را تغییر دهید و به جای آن هدفی مشخص را برای به دست آوردن پول برای خود تعیین کنید.

برای رسیدن به پول باید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت هفتگی، ماهانه و سالانه داشته باشید. بعد از آنکه شما هدف خود را تعیین کردید این امکان را خواهید داشت که برای رسیدن به آن به دنبال پیدا کردن راه‌ حل‌ های موثر باشید. پس این نکته را فراموش نکنید که اگر می‌خواهید به ثروت برسید به جای آرزو کردن باید اهداف خود را مشخص کنید.

 

۳. سالم زندگی کنید تا پولدار شوید

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند3

برای به دست آوردن پول شما باید بهترین عملکرد جسمی و فکری را داشته باشید. سلامت جسمی و فکری به شما این اجازه را می‌دهد که بهتر کار کنید و همچنین در موارد مورد نیاز بهترین تصمیمات را بگیرد. پس به همین دلیل است که اگر می‌خواهید راحت‌ترپول به دست بیاورید همیشه سعی کنید از نظر جسمی و ذهنی در بالاترین سطح از سلامتی قرار داشته باشید. به سلامت غذایی که می‌خورید اهمیت بدهید، به اندازه کافی بخوابید و وقتی را برای داشتن تحرک و ورزش کردن در نظر بگیرید. علاوه بر این‌ها سعی کنید از مواردی که سلامت ذهنی و فکری شما را به خطر می‌اندازند مانند استرس بیش از حد، دوری کنید.

 

۴. افراد حقوق بگیر و کارمند پولدار نخواهند شد

این یک واقعیت است، افرادی که از محیط کارمندی و حقوق بگیری خود خارج نشوند، نمی‌توانند به پول و ثروت بزرگی دست پیدا کنند. به اطراف خود نگاه کنید و زندگی بازنشستگان را ببینید. تقریبا همه آن‌ها بعد از سال‌ها کار کردن و زحمت کشیدن هم نتواسنسته‌اند، ثروتمند شوند و همیشه با دغدغه‌های مالی رو به رو هستند. اگر می‌خواهید پولدار شوید باید خود را آماده کنید تا در زمان مناسب از محیط امن و کارمندی خود خارج شوید و کسب و کار خودتان را ایجاد کنید.

این کار ممکن است به نظر شما کمی ترسناک باشد چرا که مجبور خواهید بود در این مسیر مشکلاتی را پشت سر بگذارید و ریسک‌هایی را قبول کنید اما اگر شما بتوانید هوش مالی و اطلاعات مالی خود را افزایش دهید شانس موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود. خارج شدن از محیط امن و کارمندی به شما اجازه خواهد داد که ایده‌های پولساز خود را عملی کنید.

 

۵. هوش مالی، پول را به جیب شما سرازیر خواهد کرد

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند4

اگر بخواهیم بارز‌ترین خصوصیت مشترک ثروتمندان خودساخته را به شما بگوییم این است که همه آن‌ها از هوش مالی بالایی برخوردار بودند. در قسمت قبل اشاره‌ای به هوش مالی کردیم که تقویت آن می‌تواند شانس شما را برای پولدار شدن افزایش دهد. حال به شما می‌گویم که پول و ثروت به جیب کسانی سرازیر خواهد شد که هوش مالی بالایی داشته باشند. خوشبختانه شما می‌توانید با افزایش اطلاعات مالی خود و همچنین آموزش و یادگیری مداوم هوش مالی خود را تقویت کنید.

هوش مالی شبیه به عضلات بدن است و مانند یک عضله برای قوی شدن نیاز به تمرین دارد. شما می‌توانید با مطالعه و بالا بردن اطلاعات مالی خود هوش مالیتان را افزایش دهید. زمانی که هوش مالی شما قوی شود دیدگاه و طرز رفتار شما نسبت به پول به شکلی خواهد شد که پول به جیب شما سرازیر می‌شود. با هوش مالی بالا شما قادر خواهید بود که بهترین تصمیمات اقتصادی را در زندگی خود بگیرید.

 

۶. گذاشتن پول در بانک برگترین اشتباه است

یکی از نکات مهم که در مورد پول وجود دارد این است که گذاشتن پول در بانک برای گرفتن سود میتواند بزرگترین اشتباه مالی شما باشد. این اشتباه بسیار رایج است و افراد زیادی وجود دارند که به محض اینکه پول و سرمایه‌ای را به دست می‌آورند آن را به منظور گرفتن سود بانکی در بانک سپرده‌گذاری می‌کنند. این کار تنها باعث کم شدن ارزش پول شما در مقابل پرداخت سود ناچیزی از طرف بانک می‌شود. فرصت‌هایی طلایی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که میتوانند شما را به سرعت ثروتمند کنند. پس این نکته را فراموش نکنید که نگه داشتن پول و استفاده نکردن از آن به منظور دریافت سود بانکی باعث خواهد شد که شما از ثروت دور شوید.

 

۷. معاشرت با افراد پولدار شما را پولدار می‌کند

 

افرادی که توانسته‌اند به موفقیت و ثروت دست پیدا کنند دارای عادات و رفتار‌های خاصی هستند. آن‌ها رفتار متفاوتی با پول دارند که با افراد بی پول و نا موفق متفاوت است. بدون شک رفتار اطرافیان و دوستان بر روی ما تاثیر مستقیمی خواهد داشت و این موضوع کاملاً اثبات شده است.

پس لازم است این نکته را بدانید که معاشرت و دوستی با افراد پولدار می‌تواند تاثیر زیادی بر روی شما داشته باشد، به این صورت که علاوه بر اینکه شما از آن‌ها انرژی مثبت و انگیزه دریافت خواهید کرد، می‌توانید با الگوبرداری از رفتار و عادات آن‌ها باعث شوید پول بیشتری به سمت شما جذب شود. من به شما توصیه می‌کنم که به افراد پولدار و موفق به شکل مربیانی نگاه کنید که این راه را قبلاً طی کرده‌اند و در حال حاضر می‌توانند به شما کمک کنند تا راحت‌تر مسیر پیش رویتان به سمت ثروت را طی کنید.

 

۸. برای به دست آوردن پول قدر زمان خود را بدانید

یکی از مهمترین سرمایه‌هایی که در زندگی هر فرد وجود دارد بدون شک زمان هست. شما در راه رسیدن به پول و ثروت موفق نخواهید شد مگر آنکه مدیریت زمان مناسبی را انجام بدهید. اگر پول را دوست دارید من باید به شما بگویم که تا ابد فرصت نخواهید داشت پس هر چه سریع‌تر باید فکری به حال زمان‌هایی کنید که صرف امور بی فایده در زندگی شما می‌شوند. پول و ثروت نصیب افرادی خواهد شد که قدر زمان را به خوبی می‌دانند. نگران نباشید زمانی که ثروتمند شوید این فرصت را خواهید داشت که زمان‌هایی را صرف تفریحات مورد علاقه و لذت بردن از زندگی بکنید اما برای دستیابی به پول و ثروت لازم است که در این مسیر تا جایی که می‌توانید از صرف زمان برای اموری که به شما کمکی برای طی کردن این مسیر نمی‌کنند، پرهیز کنید.

۹. اقساط و بدهی‌ ها اجازه نمی‌ دهند پول به شما نزدیک شود

10 نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند6

به جرأت می‌توان گفت که بسیاری از افراد به وام گرفتن و خرید‌های اقساطی اعتیاد پیدا کرده‌اند. این افراد همواره به دنبال گرفتن وام‌هایی هستند که بعداً مجبور خواهند بود آن پول را با سود‌های بالا به بانک برگردانند و یا خرید‌های غیر ضروری را به صورت اقساط انجام می‌دهند و به طور ماهانه بخشی از درآمد خود را برای پرداخت آن‌ها صرف خواهند کرد. اگر می‌خواهید پول به شما نزدیک شود در اولین گام خودتان را از شر بدهی‌ها و اقساط خلاص کنید. سعی کنید در ابتدا بدهی‌هایی را که دارای سود بیشتری هستند، پرداخت کنید.

این نکته را فراموش نکنید که وام‌ها و اقساط باعث خواهند شد که پول و ثروت از شما فاصله بگیرند مخصوصاً اینکه در اکثر موارد وام گیرندگان این پول را برای امور غیر ضروری خرج می‌کنند. تنها در شرایط خاصی استفاده از وام‌ها توصیه می‌شود و آن هم زمانی است که این پول بتواند باعث توسعه کسب و کار شما و یا سوداوری بالا برای شما شود.

 

۱۰. برای به دست آوردن پول تنها ایده پولساز کافی نیست

افراد زیادی هستند که ایده‌های پولساز جالبی دارند اما این ایده‌ها در نهایت تاثیری در میزان درآمد آن‌ها ندارد چرا که فقط در حد یک فکر و ایده باقی می‌ماند. این افراد ممکن است روز‌های زیادی را در مورد ایده‌های پولساز خود صحبت کنند اما هیچ اقدامی را برای عملی کردن آن‌ها انجام نمی‌دهند. اگر می‌خواهید پول به دست بیاورید و ثروتمند شوید به این نکته توجه کنید، تا زمانی که کار و عمل را درمورد یک ایده پولساز شروع نکنید آن ایده به تنهایی برای شما پول و ثروت را به همراه نخواهد داشت. همانطور که قبلاً هم گفتیم شما برای پولدار شدن تا ابد زمان ندارید پس بهتر است هر چه زودتر برای عملی کردن ایده‌های پولساز خود اقدام کنید.

 

برخی از نکات در مورد پول و ثروت وجود دارند که دانستن آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا پول بیشتری به دست بیاورید و در ادامه به شکل بهتری نیز آن را مدیریت کنید. دیدگاه و رفتاری که شما نسبت به پول دارید به طور مستقیم بر موفقیت یا عدم موفقیت شما در راه ثروتمند شدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله به 10 نکته طلایی در مورد پول و ثروت پرداختیم که دانستن آن‌ها میتواند به همه افراد کمک کند تا گام مثبتی را در مسیر خود به سمت ثروتمند شدن بردارند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. shahrooz_hoseinzade کاربر می‌گوید

  بسیار مطالبه موفید و جالبی بود کاش راه های سرمایه گذاری رو بیشتر در خدمت مردم میذاشتید ملته ایران خیلیاشون میدونن که چطوری پول در بیارن اما شیوه صحیح رشد پولو خیلی خوبه شما بهشون با مقاله های خوبتون در اختیارشون بزارید.

 2. سعید ملکی کاربر می‌گوید

  باسلام. خسته نباشید. آقای تیموری شما در این مقاله در بند 6 اشاره کردید که گذاشتن پول در بانک اشتباهه ولی در چالش 200 میلیونی اشاره می کنید که پولو نگه می دارم و کاری باهاش نمی کنم. پس راه نگهداری پول بغیر از بانک چی میتونه باشه. ممنون

  1. ط-ق کاربر می‌گوید

   دقیقا سوال منم همینه

 3. ریحانه نعیمی کاربر می‌گوید

  سلام خدمت استاد تیموری عزیز
  مقاله بسیار خوبی بود
  ولی من هم همیشه با این سوال مواجه میشم که به جز پس انداز پول در بانک چه روش هایی برای نگه داری پول و حفظ ارزش اون وجود داره
  چون واقعا از راکد موندن پول بدم میاد و دوست دارم سرمایم جریان داشته باشه

 4. مرضیه اسفندیاری کاربر می‌گوید

  200میلیون و تو بانک نمیذارم چون سودی نمیده با سیاست پولی در حال حاضر کشور.با این پول به عنوان واسطه کار میکنم-چون بهترین پول تو کشور ما واسطه گری هست-یه خرید و یه فروش ولی سودش بیشتر از گذاشتن در بانک هستش

 5. Saeed Beygi کاربر می‌گوید

  سلام و وقت به خیر
  بسیار مقاله ی جالبی بود. من بعضی از این مطالب رو نمی دونستم و اون ها رو برای بار اول دیدم. از لطفآقای تیموری و دیگر عزیزان سپاس گزارم.