Take a fresh look at your lifestyle.

کسب و کار اینترنتی چیست و چطور راه اندازی می شود؟

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

 

کسب و کار اینترنتی چیست ؟ به مجموعه کارهایی که در فضای اینترنت انجام میشود کسب و کار اینترنتی می گویند.به طور مثال:شما در گذشته برای خرید ساعت به فروشگاه ساعت فروشی می رفتید و ساعت می خریدید اما در حال حاضرشما ساعت را می توانید از اینترنت هم تهیه کنید ،بیشتر از۷۵% از کسب و کارها می توانند تبدیل به کسب وکار اینترنتی شوند.آگر شما کسب وکار دارید اما کسب و کار اینترنتی ندارید و از اینترنت پول در نمی آورید سخت در اشتباهید و از رقیبان خود عقب ماند اید.

 

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

با وجود شرایط بد اقتصادی افراد توانایی ریسک کردن را از دست داده اند و بعضی از افراد با کمبود آگاهی دست به کسب و کار اینترنتی زدند و زیان مالی دیدند . بیشتر افراد دوست دارند رئیس خودشان باشند تا اینکه مجبور باشند از شخص دیگری اطاعت کنند از این رو افراد رو آوردند به کسب و کار اینترنتی و از طرفی نمی دانند چگونه شروع کنند برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در بازار محصولات را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید تا هزینه کمتری برای شما داشته باشد هم درآن محصول وقتی به طور تخصصی کار کنید قابل اعتماد تر به نظر می رسید و درآمدتان افزایش می یابد.

 

شروع یک کسب و کار خوب

 

با مثالی می توان این موضوع را به خوبی توضیح داد مثلا شما فرض کنید یک کسب و کار خوب را در منزل راه اندازی کنید و با اینترنت تمامی کارهای خود را بتوانید انجام دهید آن وقت هست که شما متوجه خواهید شد یک کسب و کار اینترنتی در منزل چقدر می تواند به شما کمک کند.

زیرا از بسیاری جهات به نفع شما خواهد بود یکی از آن مسائل این است که شما از منزل بیرون نمی روید و تمامی کارها را در منزل خودتان انجام می دهید که این خود باعث خواهد شد از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری شود و از شلوغی بیرون از منزل در امان باشید اما باید ببینید که چه کاری را از کجا باید شروع کنید که علاوه بر سود آن به شما ضرری نرساند شما با خواندن این مقاله و دنبال کردن آن به بسیاری از سوالاتتان پاسخ خواهید داد و میتوانید راه را برای شروع این کسب و کار پیدا کنید.

 

سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چقدر است؟

آمار بیکاری در جامعه روز به روز درحال افزایش است  وافراد سرمایه ی کافی برای راه اندازی کسب و کار ندارند و همینطور تکنولوژی و جامعه رو به پیشرفت است که می توان از آن ها به عنوان یک فرصت نگاه کرد برای راه اندازی یک کسب و کار پر درآمد که سرمایه اولیه ای نیاز ندارد بهترین گزینه کسب و کار اینترنتی می باشد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی فقط کافی است اینترنت داشته باشید و درآمد حداقل روزی ۳۰۰ تومان داشته باشید.شما می توانید برای آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی به مقاله کسب درآمد اینترنتی مراجعه کنید.

 

انواع روش های کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت راه های مختلف زیادی وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنم.اگر در زمینه خاصی تخصص دارید می توانید محصولات آموزشی ای را ایجاد کنید و آن ها را در اینترنت به فروش بگذارید اگر در ارائه نوعی خدمات تخصص دارید می توانید خدماتتان را در اینترنت معرفی کنید .در واقع از طریق اینترنت مشتری برای خودتان جذب می کنید می توانید کالاهای فیزیکی را برای فروش بگذارید کالاهای فیزیکی مثل کارهای دستی خودتان، کتاب‌، لوازم ورزشی و …می توانید کانالی در تلگرام درست کنید و ممبر هایتان را افزایش دهید و با تبلغات افراد دیگر را در آن کانال قرار دهید و درآمد کسب کنید.

 

کسب و کار اینترنتی چه مزایایی دارد؟

 1. شما رئیس خود هستید.
 2. در خواب هم پول درمی آورید.
 3. از خانه خود خارج نممی شوید.
 4. زمان در اختیار شما است.
 5. از کار کردن لذت می برید.
 6. اطلاعاتتان افزایش می یابد.
 7. محیط کارتان را خودتان انتخاب می کنید.
 8. می توانید همزمان دارای چند شغل باشید.
 9. پول بیشتری بدست می آورید.
 10. هزینه های اضافی مثل هزینه رفت و آمد به محل کار حذف می شود.

 

موفقیت در کسب و کار اینترنتی

 

در بحث کسب و کار اینترنتی با نمونه های موفق زیادی مواجه میشویم. مهم نیست شما چند سال سن و یا چه مقدار سرمایه دارید یا اصلا در کدام منطقه زندگی میکید. اگر ایده و خدماتی دارید که برای مخاطبان جذاب است شما مهمترین فکتور موفقیت در کسب و کار اینترنتی را دارید.  در قدم اول شما نیاز به یک نقشه راهنما دارید. این نقشه راهنما در واقع همان طرح تجاری شما است. این طرح تجاری به طور کلی باید مواردی مانند: چشم انداز، ماموریت، هدیف، راهبرد و برنامه را شامل شود.

 

گروه های عمده کسب و کار اینترنتی

 

کسب و کارهای اینترنتی به اشکال مختلفی انجام میشود. در ابتدا شما باید مشخص کنید که ایده و خدمات شما در چه گروهی جای میگیرد. برای مثال آیا شما قصد فعالیت در شبکه های واسطه گری را دارید یا قصد دارید در زمینه تبلیغات اینترنتی به فعالیت بپردازید. یا ممکن است شما قصد خرید و فروش کالاهایی را در اینترنت داشته باشید یا خدمات تخصصی را به دیگران ارائه دهید و ……….. چندین حوزه مختلف در کسب و کار اینترنتی وجود دارد. شما باید ببینید که در کدام یک از این گروه ها جای میگیرید.

 

سئو

برای بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی بهینه سازی رتبه وب سایت برای موتورهای جستجو یک عامل کلیدی در راه رسیدن به هدف تلقی میشود. فرقی نمیکند شما چه خدمات یا محصولاتی را در اینترنت ارائه کنید در هر صورت برای موفقیت باید دیده شوید. و بهینه سازی سئو باعث میشود که مخاطبان شما را ببینند.با این کار شما باعث می شوید تا مطالب شما به تعدادی که می خواهید بازدید داشته باشد و این امر باعث پیشرفت شما در کار و یا اگر محصولی ارائه می دهید باعث فروش بیشتر خواهد شد. برای مثال با این شما میتوانید رتبه سایت خود را هم افزایش دهید.

 

برند سازی

 

برای بیشتر دیده شدن در اینترنت شما باید برندسازی کنید. یعنی کاری کنید که ارزش برند کسب و کار شما در اینترنت افزایش پیدا کند. هر روزه شاهد افزایش برندهای اینترنتی هستیم. همچنین بسیاری از شرکت ها و برند های معروف نیز علاوه بر روش های بازاریابی سنتی به طور گسترده از بازاریابی آنلاین نیز استفاده می کنند. برای موفقیت شما باید نکات تاثیرگذار در زمینه برندسازی اینترنتی را به خوبی بیاموزید.

 

بازاریابی اینترنتی

یکی از موارد ضروری برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی بازاریابی آنلاین است. روش های متنوعی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که با توه به نوع کسب و کارتان و بودجه ای که برای منظور در نظر گرفته اید، میتوانید مواردی را انتخاب کنید. برا مثال یکی از روشهای مرسوم بازاریابی ایمیلی است که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از این روش سود میبرند.البته شما باید تاکتیکهای مناسب برای هر روش از بازاریابی آنلاین را به خوبی بیاموزید تا بتوانید بازاریابی آنلاین موفقی را تجربه کنید.

 

دیدگاه شما نسبت به کسب و کار اینترنتی

موفقیت و عدم موفقیت شما در یک کسب و کار جدید اینترنتی بستگی به دیدگاه شما دارد. ایده های جدید خود را پرورش دهید حتی اگر در حال حاضر سرمایه کافی برای آن را دردسترس ندارید. هیچ چیز در دنیای اینترنت نمیتواند شما را محدود کند پس تسلیم شرایط محیطی نشوید.

سعی کنید دوستانی پدا کنید که میتوانند در این زمینه به شما کمک زیادی کند. داشتن ارتباط موثر با افراد موفق در این زمینه میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی شما داشته باشد.

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله کسب و کار اینترنتی چیست؟ لذت برده باشید . 

 

 

 

با راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما هم می توانید برای خودتان کسب و کاری داشته باشید و از آن لذت ببرید ، البته در نظر داشته باشید که ارائه محصولات مرغوب و با کیفیت و همینطور ارائه پیشنهادات و مشاوره ها به مشتری می تواند یک مشتری گذری را برای شما به طور ثابت نگه دارد . پس سعی خودتان

 

 

کسب و کار اینترنتی خود را در چند گام راه اندازی کنید … 

 

 

نکاتی که قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید بدانید ، این نکات را حتما بخوانید ، درآمد پایدار چیست؟ ، نکاتی برای ثبت دامنه و هاست و …. بررسی ها نشان داده است که کسب و کار هایی که به سمت کسب درآمد پایدار می روند موفق تر هستند ، این نوع درآمد ها وقت و انرژی خاصی از ما نمی گیرند و خوبی درآمد پایدار در این نکته است ، البته برای فراهم کردن محیط و شرایط در اولین بار باید وقت کافی بگذارید تا زیر ساخت ها و سیستم سازی را انجام دهید تا بعد از آن کلیه کارها به صورت تکراری انجام شوند و شما درآمد تکراری کسب کنید .

 

کسب و کار فیزیکی

 

اگر شما صاحب یک کسب و کار فیزیکی باشید یا یک فردی را که صاحب کسب و کار فیزیکی است را در نظر بگیرید ، درآمد او در طول روز حد مشخصی دارد و اگر برای آن صاحب کسب و کار در طول روز اتفاقی بیفتد یا مشکلی برایش پیش بیاید درآمد خوبی نمی تواند کسب کند و مجبور است کسب و کار خود را تعطیل کند تا به مشکل خود رسیدگی کند ، یا مثلا اگر در یک روز به علت مریضی شدید نتواند به محل کار مراجعه کند درآمدی کسب نخواهد کرد .

حالا او اگر از یک روش برای درآمد پایدار استفاده کند ، مثل اینکه پکیج هایی را از لحاظ موقعیت کاری خود تهیه کند و در سایت خود قرار دهد و بتواند آنها را به فروش برساند ، این فرآیند می تواند درآمد پایدار نامیده شود یعنی یک بار زمان گذاشته و یک پکیج تولید کرده و مدتها و به تعداد دفعات زیاد آن پکیج را به مشتریان خود می فروشد .

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این روزها ، استفاده و دسترسی به اینترنت به قدری ساده شده است که هر شخصی می تواند یک درآمد پایدار را برای خود راه اندازی کند این نشان از کم هزینه بودن و امکان رشد بیشتر در فضای وب خبر می دهد . در فرآیند فروش به صورت خودکار که در مباحث پیشرفته تر قرار دارد مدیر سایت می تواند با اتوماتیک کردن فرآیند فروش به کارهای دیگر در پشت صحنه سایت خود بپردازد از جمله افزایش ترافیک بالا بردن بازدید سایت و غیره که می تواند به دیده شدن و تبلیغ سایت منجر شود .

 

نکته : در نظر داشته باشید برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و رسیدن به درآمد پایدار داشتن حتما باید یک وب سایت داشته باشید تا بتوانید از آن به ارائه خدمات و محصولات خود بپردازید.برپا کردن یک سایت قوی ، فعال می تواند نیازهای شما را از نظر تبلیغات و بحث های تجاری مرتفع سازد.

 

سه گام اساسی برای راه اندازی سایت وجود دارد :

 

۱. ثبت دامنه مورد نظر

 

ابتدا باید برای سایت خود یک دامنه مناسب خریداری کنید که قبلا ثبت نشده باشد ، دامنه در واقع همان نام سایت شما است که مشتریان و کاربران با وارد کردن در مرورگر می توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند . برای ثبت دامنه که اصطلاحا هم دامین نیز گفته می شود همانطور که در بالا گفتم باید مطمئن شوید که نام مورد نظرتان قبلا ثبت نشده است ، این کار را شرکت های مختلفی انجام می دهند که می توانید با جستجو در اینترنت به وب سایت آنها مراجعه کرده و درخواست مورد نظر خود را مطرح کنید .

در نظر داشته باشید که با یک بار پرداخت نمی توانید صاحب دامنه مورد نظرتان شوید این دامنه ها به صورت پلن های مجزا و اجاره ای به مشتریان تحویل داده می شوند و مشتری باید سالانه آنها را مجددا تمدید کند تا بتواند از آن استفاده کند .

قبل از خرید دامنه به نکات زیر دقت کنید :

 • یک دامنه را ثبت کنید که امکان تایپ اشتباه آن کم باشد از یک واژه واضح و مشخص استفاده کنید تا کاربران شما درصدد درست کردن غلط املائی ها نباشند و مستقیم و راحت وارد سایت شما شوند .
 • از نامی استفاده کنید که افراد معمولی هم بتوانند آنرا بدون اشتباه و به راحتی آن را حفظ کرده و یا وارد کنند
 • فرض کنید یک سایتی برای خود می خواهید راه اندازی کنید با نام گرافیک و زیبایی شناسی می توانید آدرس آن را اینگونه ذکر کنید : زیبایی شناسی دات کام این نام چون یک ترکیب نام گنگ است آنرا می توان هرنوعی نوشت بنابراین یک نام مناسب برای دامنه نیست

 

۲. از حروف کمتری استفاده کنید

 

از تایپ زیاد در نام دامنه بپرهیزید نام دامنه باید کوتاه ، قابل فهم و آسان باشد ، هرچقدر حروف دامنه شما بیشتر باشد کاربران نمی توانند آنرا راحت تر به خاطر بسپارند .شاید برای شما دانستن این نکته جالب باشد که معمولاً کاربران اینترنتی نمیتوانند بیشتر از 12 کارکتر را در نام دامنه به خاطر بسپارند و عملا ان را فراموش میکنند. طولانی نبودن نام دامنه یکی از ویژگی های مهم برای یک دامنه اینترنتی محسوب میشود.

 

۳. به خاطر سپردن نام دامنه را در نظر بگیرید

بدترین انواع دامنه استفاده از حروف اختصاری کسب و کار است ، مثلا یک شرکتی از نام سه سیلابی برخوردار است و برای دامین خود از مخفف این کلمات استفاده می کند و اصلا نه جذابیتی دارد ، نه مخاطب مفهوم آنرا می فهمد و یک حالت ناشناخته ای را مخاطب تداعی می کند .

 

۴. دامنه های فارسی

یک نکته بسیار جذاب این است که مدتی در اینترنت شاهد سایت هایی هستیم که دامنه فارسی دارند مثل این سایت بازاریابی دات نت  یعنی سایت شما با همان نام دلخواه شما به زبان فارسی نیز می تواند ثبت شود که این یک نکته مهم برای موتورهای جستجو می باشد زیرا آنها راحت تر می توانند بفهمند که شاخه فعالیت شما در چه زمینه ای است و سریعتر شما به نتایج بالاتر خواهید رسید.

 

سایت های زیادی در این زمینه در اینترنت وجود دارند که می توانید از آنها خرید کنید .

 

۵. پسوند دامنه

 

سعی کنید از یک پسوند دامنه مناسب استفاده کنید ، زیرا با وجود این همه پسوند دامنه باید بدانید که کدام یکی از آنها به درد شما می خورد و استفاده کنید ، سعی کنید از پسوند دات کام استفاده کنید ، زیرا اولین نکته ای که در ذهن مخاطب درباره ی نام دامنه نقش می بندد نام دامنه با پسوند دات کام است دومین نکته ای هم که می توان مطرح کرد دامنه های دات کام یکی از دامنه های شناخته شده برای جستجوگرها هستند و راحتتر و سریعتر مطالب سایت شما را واکاوی کرده و ایندکس می کنند .

 

۶. هاست سایت را اجاره کنید

 

پس از ثبت دامنه مورد نظر فضای وب را باید تهیه کنید ، درواقع باید هاست سایتتان را اجاره کنید ، هاست در واقع یک کامپیوتر در یک شرکت یا محلی قرار دارد که به آن دیتاسنتر می گویند ، شما با خرید هاست یکی از این کامپیوترها را در آن شرکت خریداری کرده اید و اطلاعات و فایلها و محتویات وب سایت خود را باید بر روی آن بارگزاری کنید که به آن سرور می گویند . برای استفاده از این هاست باید سالانه مبلغی را بپردازید . هاست ها دارای اندازه های مختلفی هستند که شما با نیاز خود می توانید یکی از آنها را تهیه کرده و استفاده کنید .

 

۷. انواع هاست

 

در کل دو نوع هاست داریم :

 • هاست ویندوزی: به هاستی گفته می شود که بر روی آن کامپیوتر سیستم عامل  ویندوز نصب شده باشد . هاست ویندوز فضایی در هارد یک سرور است که اطلاعات سایت بر روی آن آپلود میشود. سیستم عامل هاست ویندوزی سرور ویندوز نسخه مخصوص سرور میباشد. هاست ویندوز مخصوص سایتهایی است که دارای زبان برنامه نویسی asp و یا  asp.net هستند و علاوه بر اینها این هاست مختص سایتهایی که دیتا بیس آنها SQL Server است نیز میباشد. در مورد این هاست باید به این نکته نیز اشاره کرد که بر پایه وب سرور IIS استوار است.
 • هاست لینوکسی: به هاستی گفته می شود که بر روی آن کامپیوتر سیستم عامل  لینوکس نصب شده باشد. پر استفاده ترین سیستم عامل در هاست لینوکس معمولا CentOS  است. هاست لینوکسی مخصوص سایتهایی است که با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده اند.

اگر سایت شما با زبان برنامه نویسی پی اچ پی نوشته شده باشد باید از هاست لینوکسی استفاده کنید البته هاست های ویندوزی نیز برخی از آنها این زبان را پشتیبانی می کنند.اگر زبان برنامه نویسی سایت شما زبان ای اس پی باشد باید از هاست ویندوزی استفاده کنید که به مراتب گرانتر از لینوکس است .

 

کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی ،شما در این مقاله با گام های ابتدایی راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا شدید در مقالات بعدی سعی می کنیم در این زمینه بیشتر توضیح دهیم ، سعی کنید بیشتر در این زمینه تحقیق کنید و بعد از مشخص کردن زمینه فعالیت وب سایت و کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.