Take a fresh look at your lifestyle.

کسب و کارهای خانگی پردرآمد و 100 در صد عملی

کسب و کار خانگی ، به هر نوع فعالیت و کسب و کاری که در خانه با امکانات و وسایل منزل راه اندازی شود را کسب و کار خانگی می گوییم. کسب و کارهای خانگی قادر هستند که در زمینه های ایجاد شغل، نوآوری در عرضه محصولات در اقتصاد کشورها تنوع و تاثیرگذاری زیادی داشیته باشند. برای بسیاری از افراد کسب و کارهای خانگی میتواند اهمیت زیادی باشد چرا که این نوع از کسب و کار میتواند به عنوان شروعی برای کسب و کار اصلی انها تلقی شود.

 

کسب و کارهای خانگی در ایران

 

 

کسب و کارهای خانگی در ایران از سابقه طولانی برخوردار هستند و ما با پدیده جدیدی رو به رو نیستیم. از گذشته های بسیار دور ایرانیان در منازل خود دست به تولید محصولاتی مانند صنایع دستی و موادغذایی میزدند و بسیاری از خانواده ها از این طریق به کسب درآمد میپرداختند.

با توجه به تعییراتی که در وضعیت امروزی اقتصاد جامعه ما رخ داده است و وجود مشکلاتی مانند بیکاری نگاه به کسب و کارهای خانگی جدی تر شده است. بسیاری از صاحب نظران بر این موضوع تاکید میکنند که کسب و کارهای خانگی میتوانند به طور موقت و حداقل در کوتاه مدت و میان مدت مشکل بیکاری را حل کنند.

افزایش کیفیت زندگی

 

 

اگر با صاحبان کسب و کارهای خانگی صحبتی کنید خواهید که اکثر آنها اعتقاد دارند که این نوع از کسب و کارها باعث افزایش کیفیت زندگی انها شده است. جدا از درآمدی که کسب میکنند کار کردن در منزل و در کنار خانواده باعث شده است که انها از کار کردن لذت بیشتری ببرند. انها در محیطی کم استرس تر و با فرسودگی کمتر کار میکنند . آنها میتوانند در کنار کار و کسب درآمد به مسائل خانواده خود نیز رسیدگی کنند.

 

دو شیوه برای کسب و کار خانگی وجود دارد

 

 

کسب و کار خانگی: در این روش کار در خانه انجام می شود . در واقع در این روش فرد شغل خود را به خانه می اورد و بدون اینکه نیازی باشد تا هزینه زیادی را برای اجاره یا خرید مکانی برای کسب و کار خود بدهد میتواند در منزل خود به فعالیت های شغلی اش برسد.

کسب و کار مبتنی در خانه: کاری است که تحویل محصولات و خدمات آن در درب یا داخل خانه مصرف کنندگان انجام می شود. در این نوع از کسب و کارهای خانگی مسئله این نیست که کالاها در کجا تولید شده است بلکه بلکه برای تشخیص این نوع از کسب و کارهای خانگی به موضوع نگاه میشود که کالاهای تولیدی و یا خدمات در درب منزل متقاضیان به آنها عرضه میشود.

 

مزایای کسب و کار خانگی

 

 

ساعت کاری دست خودتان است می توانید یک صبحانه مفصل میل کنید.در کنار خانواده و دوستان خود هستید.دچار کمر درد و پا درد ناشی از ایستادن و زیاد نشستن روی صندلی نمی شوید در هزینه راه و انرژی تان صرفه جویی می شود و خبری از ترافیک نیست. 

 

نیاز به مجوز ندارید ریسک کار کمتر است. در این نوع از کسب و کار شما آزادی عمل و استقلال بیشتری خواهید داشت زمانی که شما اقدام به راه اندازی کسب و کار خانگی میکنید، میتوانید وقت بیشتری را در کنار خانواده خود صرف کنید و به دلیل ساعات کاری انعطاف پذیر دراین نوع از کسب و کار شما احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. افرادی که دچار معلولیت یا محدودیت های جسمی هستند میتوانند از کسب و کارهای خانگی استفاده کنند. همچنین راه اندازی یک کسب و کار خانگی نسبت به کسب و کارهای دیگر به صورت قابل توجهی نیاز به سرمایه اولیه کمتری خواهد داشت.

انواع کسب و کار خانگی

 

 

کسب و کار خانگی را می توان در زمینه های مختلف ایجاد کرد.از جمله:

صنایع دستی

 

با عرض پوزش در بارگیری عکس مشکلی رخ داده است.

 

مثل  سجاده بافی، زری بافی ، شال بافی، چادر شب بافی ، عبا بافی ، قالیبافی ،گیوه بافی، طراحی و دوخت لباس محلی،عروسک بافی ، انواع چاپ پارچه، نقاشی روی چرم ،طراحی به صورت داغ روی چرم، خاتم کاری ، قاب سازی، مهر سازی ،جلدسازی، نقاشی روی شیشه ، رنگ ریزی گیاهی ،ملیله دوزی، سرمه دوزی، گلدوزی و ….حوزه صنایع دستی به حدی متنوع است که شما میتوانید با توجه به امکانات و علاقه خود در این زمینه انتخاب کنید.

توضیحاتی در مورد پرورش بلدرچین

 

 

اگر شما مکانی کوچک در خانه خود حتی به اندازه 12 متر مربع دارید میتوانید اقدام به پرورش بلدرچین کنید. این کار کمتر از یک ساعت در طول روز وقت شما را خواهد گرفت. در فضایی کوچک شما میتواند قفسهای مخصوص بلدرچین را قرار بدهید و تعداد زیادی از این پرنده های کوچک را در قفس های طبقه ای نگه دارید. چه شما بلدرچین گوشتی پرورش دهید و چه اقدام به پرورش بلدرچینهای تخم گذارکنید در هر صورت سود خوبی از اینکار نصیب شما خواهد شد. حتی یک انباری یا اتاقکی بر روی پشت بام منزلتان میتواند فضایی باشد که برای پرورش بلدرچین مورد استفاده قرار گیرد.

پرورش طیور و حشرات

 

 

پرورش بلدرچین، پرورش اردک ،پرورش کرم ابریشم ، پرورش پرندگان زینتی و ….اینکه افراد یک کشور بتوانند در خانه های خود اقدام به انجام یک کار تولیدی کنند بسیار خوشایند است مخصوصاً اگر این تولید در زمینه مواد غذایی نیز باشد. برای مثال شاید براش شما جالب باشد اگر بدانید که با داشتن فضایی کوچک در منزل خود میتوانید اقدام به پرورش بلدرچین کنید.

همانطور که فته شددر این زمینه میتوانید تولیدات مختلفی داشته باشید از ماکیان گرفته تا حشراتی که مصارف مختلفی دارند. در اینجا برای شما به صور خلاصه توضیحاتی را در مورد پرورش بلدرچین ارائه میدهیم که میتواند انتخاب مناسبی در این زمینه از کسب و کارهای خانگی باشد.

فعالیت های شیلات

 

 

تولید ماهیان زینتی و آکواریومی در منزل نیز یکی دیگر از شاخه های کسب و کارهای خانگی است. شاید باور این موضوع برای شما کمی سخت باشد اما شما با داشتن حوضچه ای کوچک در منزل خود قادر خواهید بود که اقدام به پرورش ماهی کنید. افراد زیادی هستند که با سرمایه ای کم در منزل خود اقدام به پرورش ماهی کرده اند و از این راه درآمد خوبی نیز کسب میکنند. اگه به این کار علاقه دارید اما منزل شما فاقد فضای کافی برای احداث حوضچه است میتوانید به سراغ پرورش ماهی های آکواریومی و زینتی بروید. با داشتن یک اتاق معمولی که بتوانید آکواریوم هارا در ان قرار دهید میتوانید این کار را شروع کنید.

 

صنایع غذایی

 

 

تولید و بسته بندی ترشیجات و شور‌، ماست بندی ، تولید گلاب و عرقیات گیاهی ،تهیه ی لواشک ، تهیه مربا ،آبلیمو ، آبغوره ، سرکه ، نبات پزی و …..عذاهای خانگی طرفداران خاص خودشان را دارند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که عذاهای خانگی به دلیل استفاده از روش های سنتی تر برای تهیه سالم تر هستند. شما با سرمایه اندکی یتوانید در این زمینه به فعالیت بپردازید و میتوانید مطعمن باشید که اگر محصولات شما کیفیت مناسبی داشته باشند سود خوبی از این کار نصیب شما خواهد شد.

فعالیت فرهنگی

 

 

 کارهایی مانند خطاطی ، ویراستاری ، نویسندگی ( داستان ، شعر ، فیلمنامه ،نمایشنامه آموزشی و…) ،برجسته نویسی با خمیر و رنگ و … نیز میتواند برای شما رآمد زا باشد. ار در زمینه های فرهنگی دارای مهارتی هستید ر منزل خود میتوانید از این مهارت استفاده کرده و کسب درآمد کنید.

آموزشی

 

آموزش در زمینه تخصصتان، در چه کاری حرفه و تخصص دارید . معلمی ، ترجمه ، وبلاگ نویسی و…و بسیاری از فعالیت های دیگر که در اینجا بخشی از آنها را آورده ام. منزل شما مکانی مناسب برای انجام فعالیت های اموزشی است. میتوانید شاگردان خود را در منزلتان داشته باشید و حرفه ای را که در ان تخصص دارید آموزش دهید. میتوانید در منزل خود اقدام به ترجمه متون و یا اموزش از طریق اینترنت کنید. پس فراموش نکنید اگر شما مهارتهای این چنینی داشته باشید افرادی هستند که نیازمند این تخصص شما هستند و شما با استفاده از این موضوع میتوانید در منزل خود اقدام به کسب درامد کنید.

اهمیت توجه به کسب وکارهای خانگی

 

 

کسب و کارهای خانگی دارای بازدهی سریع هستند و نیازی به سرمایه زیاد ندارند. این نوع از کسب وکارها رای متعادل کردن بازار کار موثر هستند با توجه به معضل بیکاری در کشر ما، توجه به کسب وکارهای خانگی در کوتاهمدت و میان مدت میتواند در حل این معضل کمک کننده باشد. در حال حاضر سازمان خاصی موتولی ایننوع از کسب و کارها در کشور نیست. با توجه به اهمیت کسب و کارهای خانگی نظامند کردن این نوع از کسب و کارها میتواند به عنوان یک ضزورت در نظر گرفته شود.

 

نکاتی در مورد راه اندازی کسب و کار خانگی

 

 

برای داشتن یک کسب و کار موفق در ابتدا شما باید نوع کسب و کاری که قصد دارید در منزل راه اندازی کنید را مشخص کرده و سپس تخمین بزنید که انجام این کار در منزل به چقدر زمان و سرمایه نیاز دارد. در قدم بعدی شما باید محیط خانه را برای انجام کسب و کاری که مد نظر دارید آماده کنید. برای مثال اگر قصد پرورش ماهی را در منزل خود دارید باید حوضچه ای را برا ی این منظور در نظر بگیرید و یا اگر قصد پرورش بلدرچین را دارید حداقل فضای مورد نیاز برای این کار اتاق یا انباری است که شما بتوانید قفسها را در آن قرار دهید.

سعی کنید اقدام به راه اندازی کسب و کاری کنید که در ان زمینه دارای مهارت و علاقه هستید.  این نکته را فراموش نکنید که کسب و کار شما قرار است در منزل انجام گیرد. سعی کنید کاری را انتخاب کنید که با وضعیت خانوادگی شما مطابقت داشته باشد برای مثال اگر فرزند کوچکی در منزل دارید کسب و کار شما نباید به گو نه ای باشد که برای او خطری را ایجاد کند. بعد از دقت و تفکر بر روی این نکات میتوانید با اعتماد به نفس فعلیت خود را شروع کنید.

 

نتیجه گیری

 

 

در این مقاله به معرفی کسب و کار در خانه و شاخه هایی که می توانید در آنها فعالیت کنید و کسب درآمد داشته باشید ، پرداختیم ، امیدواریم که شما هم بتوانید با استفاده از این مقاله و سایر مقالات تیم آموزشی ماهان تیموری یک کسب و کار پر سود برای خودتان راه اندازی کنید.

 

پول درآورید بدون اینکه خانه خود را ترک کنید! این ایده های شغلی برای کار در منزل بسیار آسان هستند و شما می توانید با انجام دادن این مشاغل در خانه در هر زمانی پول نقد دریافت کنید.

هیچ فرصتی بهتر از امروز برای کسب و کار خانگی نیست

در دنیای دیجیتال و عصر ارتباطات هیچ زمان و فرصتی بهتر از امروز برای کسب و کار خانگی فراهم نبوده است. مشاغل خانگی یک جایگزین عالی برای کسب و کار در بیرون از منزل هستند. آیا شما می خواهید در منزل بمانید و کارکنید چون می خواهید سلامتی خود را در خانه حفظ کنید یا باید از عزیزان خود مراقبت کنید یا دوست ندارید هر روز صبح به محل کار بیرون از منزلتان و دور تر از منزلتان بروید.

40 میلیون آمریکایی دورکاری می کنند

بر اساس اظهارات گروه های حامی حقوق بشر، بیش از 40 میلیون آمریکایی از راه دور کار می کنند. بعضی از آمریکایی ها در کنار کار بیرون از منزلشان از کسب و کار خانگی به عنوان شغل دوم و منبع درآمد دیگر استفاده می کنند. وقتی اقتصاد رشد می کند، شرکت های بیشتری به دنبال کارکنان بیشتر برای دورکاری و انجام کارهای آنها بیرون از شرکتشان هستند. برای شغل های از راه دور، شما نیاز به یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت و برخی از مهارت های اساسی و یک نگرش مثبت دارید. ادر این مقاله تعدادی از کسب و کارهای خانگی را که قابلیت دور کاری دارند را به شما معرفی می کنم و شما می توانید از طریق آنها کسب درآمد کنید و پول درآورید.

1. عنوان شغلی: میزبان ایر بی ان بی(AIRBNB HOST)

بهترین کسب و کارهای خانگی برای درآمدزایی از راه دور1

حقوق دریافتی: 924 دلار در هر ماه به طور متوسط

ایده آل برای: کسانی که فضای خالی دارند و ملاقات با افراد جدید را دوست دارند و همه نقاط داغ شهر و گردشگری شهر را می شناسند.

میزبان ایر بی ان بی چگونه شغلی است؟

شما می توانید در سایت هایی که اماکن اجاره ای را برای کوتاه مدت معرفی می کنند آدرس مکان خود را بدهید و در آن سایت ها ملک خود را ثبت کنید و ملک خود را به مهمانانی که در منطقه شما برای تعطیلات آمده اند اجاره دهید. اگر شما یک خانه تمیز دارید و میزبان بودن را دوست دارید، اتاق مهمان یا خانه مهمان خود را در سایت قرار دهید.

 

چگونه آن را دریافت کنید؟

سایت هایAirbnb, VRBO یا HomeAway را ببینید و در انجا ملک خود را برای گردشگران ثبت کنید.

2. عنوان شغلی:به گردش بردن و مراقبت از سگ ها

بهترین کسب و کارهای خانگی برای درآمدزایی از راه دور2

حقوق دریافتی: 1000 دلار در هر ماه

ایده آل برای: دوستداران سگ ها و کسانی که به سگ ها عشق می ورزند

بردن سگ ها به پیاده روی و نگهداری از سگ ها چگونه شغلی است؟

از توله سگ های مردم مراقبت کنید و بابت آن پول بگیرید! راحت تر از نگهداری از توله سگ ها، نگه داری از سگ ها در خارج از شهر می تواند یک راه سرگرم کننده و درآمد زا باشد. نرخ های قیمتی خود را تنظیم کنید و انتخاب کنید که آیا آنها به خانه شما می آیند یا شما به خانه آنها می روید. به علاوه، شما دوستان جدید چهار پا خود را در اطرافتان خواهید داشت و دنبال خواهید کرد!

چگونه می توانید این کار را دریافت کنید؟ ثبت نام کنید تا یک سگ نگهدار در DogVacay و Rover شوید یا در Wag ثبت نام کنید تا سگ ها را به پیاده روی ببرید.

3. عنوان شغلی: مشاور فروش یا فروشنده مستقیم

 

بهترین کسب و کارهای خانگی برای درآمدزایی از راه دور3

چه مقدار دستمزد پرداختی می گیرید؟ این بستگی به خود شرکت دارد، اما شما معمولاً 20٪ تا 35٪ از فروش را به عنوان حق کمیسیون می گیرید.

ایده آل برای: فردی با روحیه کارآفرینی، پر انرژی و علاقمند به ملاقات افراد جدید.

برای چه شرکت هایی می توانید کار کنید؟

شرکت های لوازم آرایشی، تولید کنندگان لوازم آشپزخانه و یا تولید کنندگان محصولات مراقبت از پوست و مو به بازاریابان و فروشندگان مستقیم نیاز دارند تا محصولات آنها را در بازار عرضه کنند. شما یک پایگاه مشتریان ایجاد خواهید کرد و لیستی از مشتریانی که کالاها را به آنها فروختید خواهید داشت. دببی رویر مشاور مستقلی است که می گوید: “دلایل متعددی وجود دارد که من تصمیم گرفتم که به یک مشاور تبدیل شوم.” “من توانستم برای دوستم و خواهرم هم همین کار را پیشنهاد بدهم و آنها را نیز صاحب کسب و کاری کنم. علاوه بر این، می توان از طریق تلفن همه کارها را انجام داد و من به عنوان مادر یک کودک پیش دبستانی و کوچک وقت زیادی برای صرف کردن در کنار کامپیوتر نداشتم.

 

چگونه می توانید این شغل را دریافت کنید؟

شما می توانید مستقیماً در شرکت هایی مانند Stella & Dot، یک شرکت جواهری که در سال 2010 بیش از 100 میلیون دلار فروش داشت، ثبت نام کنید. چندین شرکت دیگر شامل شرکت آون Avon (لوازم خانگی و وسایل شخصی)، The Cocoa Exchange (شرکت کاکائو و شکلات فروشی) و میز آلیس (مخصوص فروش گل) وجود دارند که می توانید برای آنها کار مشاوره فروش را انجام دهید.

وب سایت Direct Selling Association

شما همچنین می توانید از وب سایت Direct Selling Association بازدید کنید.تمام شرکت های ذکر شده در آن موافقت نامه ای را با قوانین اخلاقی دنبال می کنند، به طوری که آنها فرصت های قانونی ارائه می دهند. به طور معمول، آنها یک سرمایه گذاری کوچک برای شروع به شما می دهند(این یک عمل قانونی و استاندارد است) و گاهی اوقات هزینه ای را برای کالاهای فروخته شده به شما می پردازند. پس از آن شما می توانید به همان اندازه و یا به هر اندازه ای که می خواهید کار کنید و بر اساس میزان فروش خود سود دریافت کنید.

 

نتیجه گیری

در دنیای دیجیتال و عصر ارتباطات امروز فرصت های خوبی برای کسب و کار خانگی وجود دارد که بهترین آنها به شما معرفی شد. مشاغل خانگی کسب و کار عالی برای تمام افراد با روحیه های کاری مختلف هستند. شما می توانید از حیوانات اهلی نظیر سگ ها مراقبت کنید یا آنها را بیرون ببرید و بابت آن پول درآورید. شما می توانید بازاریابی کنید یا مشاوره برای فروش محصولات دهید و یا خانه یا اتاق خالی خود را به گردشگران اجاره دهید.

 

 

 

بسیاری از مردم از کار در محیط کوچک شروع می‌کنند و درنهایت به کار خود ادامه می‌دهند تا با شرکت‌های بزرگ‌تر کار کنند.

لری باتیستا بنیان‌گذار Nic & Luc شاهد بوده است که کار او مسیر مخالف را طی می‌کند و این برای او بهتر است.

باتیستا در 25 سالگی در آشپزخانه‌های تجاری، رستوران‌ها و شرکت‌های پذیرایی موفق مشغول به کار بود.

او درنهایت از کارش به‌عنوان سرآشپز در طول رکود اقتصادی اخراج شد.

به‌جای تضعیف یا قرار دادن خود در شغلی پایین‌تر، او این را به‌عنوان فرصتی برای ایده‌ای که در سر داشت دید.

او سس‌ها و سالادهای مخصوص خود را تولید کرد و در بازارهای محلی به فروش رساند.

بنابراین، این اتفاق که از یک ضرورت فرصت‌طلبانه ایجاد شد، باعث تولد Nic & Luc شد.

در ابتدا فقط چند طعم‌دهنده به فروش می‌رسید.

 Nic & Luc اکنون شامل 17 طعم است که می‌تواند در مغازه‌های محلی، بازارها و آنلاین یافت شود.

آنچه آن‌ها را از برخی رقابت‌ها جدا می‌کند، استفاده نکردن از مواد مصنوعی و فروش محلی محصولات است.

برای بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، جهان «محلی» به‌عنوان یکی از راه‌های کسب‌وکار است، اما برای Nic & Luc ارزش اصلی به شمار می‌رود.

 باتیستا حامی کسب‌وکارهای محلی مانند خود است.

او می‌گوید ما برای تهیه طعم‌دهنده‌ها از مواد محلی مانند فلفل چیلی استفاده می‌کنیم.

ما یک شرکت کوچک محلی هستیم و از تجارت‌های مانند خودمان برای کمک به اقتصاد محلی حمایت می‌کنیم.

این تنها یک نمونه از هزاران داستان موفقیت کسب‌وکارهای خانگی است.

شروع کسب‌وکار خانگی مانند فردی است که می‌خواهد در خانه شروع به پروش اندام کند.

بله راه معمول آن، رفتن به باشگاه و ورزش کردن است.

راه جایگزین و کم‌هزینه‌تر این است که خودتان در خانه شروع به ورزش کنید.

اگر اراده و نظم داشته باشید در مدت‌زمان معینی می‌توانید به اندام ایده آل خود برسید.

با فراز و نشیب‌های اقتصادی، چرخش مزایای کارفرما، و سرعت دیوانه‌وار زندگی، بسیاری از مردم تصمیم گرفته‌اند تا کنترل شغل و درآمد خود را از طریق کسب‌وکار خانگی به دست بگیرند.

یک ایده کوچک می‌تواند کسب‌وکارهای خانگی موفقی ایجاد کند که در درازمدت سود بالایی را حاصل می‌کند.

 

مردم اذعان دارند که داشتن یک شغل خانگی آسان‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر از همیشه برای آن‌ها است.

این بدان معنا نیست که سود به‌طور اتوماتیک یا آسان به دست می‌آید.

اما اگر شما این خواسته، برنامه و تمایل به انجام کار را داشته باشید، می‌توانید یک کارآفرین خانگی موفق باشید.

شروع یک کسب‌وکار خانگی

 اولین قدم در موفقیت کسب‌وکار خانگی تعیین این است که چه‌کاری باید انجام شود.

افراد زیادی بر روی منافع سریع در انتخاب ایده درست تمرکز می‌کنند.

درحالی‌که هدف ایجاد پول است تا تصمیم خود را تنها بر روی پتانسیل سود قرار دهید، اگر توجه خود را به سازگاری با کسب‌وکار نادیده بگیرید یک اشتباه بزرگ است.

همیشه بهتر است یک ایده کسب‌وکار را انتخاب کنید که در مورد آن شور و اشتیاق دارید و یا می‌توانید در مورد آن هیجان‌زده شوید.

خبر خوب این است که شما می‌توانید یک شور و یا سرگرمی را به یک کسب‌وکار خانگی تبدیل کنید.

زمانی که ایده‌ای درباره حوزه‌ای دارید که می‌خواهید در آن کسب‌وکار بسازید، گام بعدی تعیین این است که چگونه ایده‌تان را به درآمد تبدیل کنید.

 

اساساً سه روش برای ایجاد پول وجود دارد:

 1. اشیا را بفروشید.
 2. مهارت خود را بفروشید.
 3. دانش خود را بفروشید.

 به‌عنوان‌مثال، اگر شور و اشتیاق شما در فعالیت پخت‌وپز است، شما می‌توانید یک فروشگاه آنلاین برای محصولات پخته‌شده باز کنید (فروش)، خدمات پخت را برای دیگران انجام دهید (مهارت می‌فروشند) و یا پخت را آموزش دهید. (فروش دانش).

متأسفانه، بسیاری از صاحبان کسب‌وکار در خانه به دلیل اینکه نمی‌دانند با کسب‌وکار چه‌کار باید بکنند، گیر می‌افتند.

این جایی است که داشتن لیستی از ایده‌های ممکن می‌تواند کمک کند.

در زیر شما یک لیست قوی از بیش از ۸۰ ایده کسب‌وکار خانگی پیدا خواهید کرد.

این لیست کامل نیست، اما به شما نشان خواهد داد که با چه تعداد کسب‌وکارهای مختلف می‌توانید شروع کنید.

این لیست احتمالاً شما را به ایده‌های بالقوه بیشتری هدایت می‌کند.

 ایده‌های کسب‌وکار خانگی برای لوازم‌خانگی و الکترونیک

 1. تعمیر لوازم‌خانگی
 2. تعمیر رایانه
 3. تعمیرات خانه یا طراحی
 4. تعمیر تلویزیون

ایده‌های کسب‌وکار خانگی برای هنر و صنایع‌دستی

 1. عروسک‌سازی
 2. بافت اسکاج
 3. پکیج هدیه مخصوص شب یلدا، ولنتاین و دیگر مناسبت‌ها
 4. طراحی چهره دیگران
 5. دوخت کیف‌های چرمی
 6. نقاشی و پتینه روی ظروف
 7. شمع‌سازی

ایده‌های کسب‌وکار خانگی برای شرکت‌ها

 1. حسابداری
 2. مشاور
 3. خدمات پیک
 4. طراح گرافیک
 5. خدمات بازاریابی مستقیم ایمیل
 6. خدمات بازاریابی اینترنتی
 7. مدیریت رسانه‌های اجتماعی
 8. دستیار مجازی
 9. طراح وب

ایده‌های کسب‌وکار خانگی برای خدمات خانه

 1. قالی‌شویی
 2. باغبانی
 3. تمیز کردن منزل
 4. آشپزی
 5. بازسازی خانه و ترمیم
 6. بازرسی ایمنی خانه
 7. تعمیرات لوله‌کشی آب
 8. طراح داخلی
 9. قفل‌ساز
 10. خدمتکار برای پذیرایی‌ها
 11. کنترل آفات
 12. تمیز کردن استخر و نگهداری
 13. تعمیر سقف
 14. برف‌روبی
 15. کاغذدیواری

ایده‌های کسب‌وکار خانگی اینترنتی و آنلاین

 1. بازاریابی وابسته
 2. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
 3. وبلاگ نویسی
 4. انتشار کتاب الکترونیکی
 5. وارد کردن اطلاعات محصولات در وب‌سایت

خدمات شخصی یا محصولات خانگی یا ایده‌های تجاری

 1. ارزیاب عتیقه
 2. محصولات پخته‌شده
 3. خدمات پذیرایی
 4. دی جی
 5. مراقبت از چمن و محوطه‌سازی
 6. ماساژ درمانگر
 7. خدمات نانوایی
 8. خریدوفروش وسایل دست‌دوم
 9. آشپز شخصی
 10. مربی شخصی ورزشی
 11. عکاس
 12. خدمات نوشتن رزومه
 13. تدریس خصوصی
 14. برنامه‌ریز عروسی
 15. نویسنده آزاد

مرحله بعدی شروع کسب‌وکار خانگی

انتخاب ایده کسب‌وکار خانگی شما تنها اولین قدم است.

هنگامی‌که شما ایده خود را یافتید، باید هنوز هم کارهایی انجام دهید ازجمله:

 1. تحقیقات در مورد اینکه چه ایده‌ای برایتان مناسب است، تعیین کنید که آیا این بهترین گزینه برای شماست؟
 2. یک طرح کسب‌وکار بنویسید.
 3. استراتژی بازاریابی خود را ایجاد کنید.
 4. ایجاد نهاد تجاری خود ازجمله ایجاد نام تجاری، تصمیم‌گیری در مورد ساختار کسب‌وکار شما و گرفتن مجوزهای لازم.

رایج‌ترین کسب‌وکارهای خانگی کدام‌اند؟

یک جمله وجود دارد که می‌گوید شما باید برای پول درآوردن پول خرج کنید.

جمله بالا برای یک کسب‌وکار خانگی لزوماً درست نیست.

 باوجوداینکه کسب‌وکار شما رشد می‌کند، شما می‌خواهید مقداری از سود خود را در کسب‌وکار سرمایه‌گذاری زودبازده کنید.

با استفاده از دانش، ابزارها و منابعی که در حال حاضر دارید، می‌توانید یک کسب‌وکار خانگی را امروز شروع کنید.

تاریخ مملو از یک کسب‌وکار موفق است که با اندک یا هیچ‌چیز شروع شده است.

به‌جز یک خواسته عظیم و تعهد به اینکه آن کار را انجام دهید، مهم نیست که چه‌کاری باشد.

در حقیقت، من استدلال خواهم کرد که تعهد و سرسختی مهم‌ترین دارایی برای کسب اطمینان از موفقیت کسب‌وکار خانگی هستند.

اگر شما خواهان آزادی و انعطاف‌پذیری برای کار در خانه به‌عنوان رئیس خود هستید، اینجا ۵ روش وجود دارد که شما می‌توانید برای کار شروع کنید.

 خریدوفروش وسایل دست‌دوم

یکی از چیزهای عالی در مورد سایت‌هایی مثل دیوار و شیپور این است که شما می‌توانید با فروش کالا در خانه به پول برسید.

شما مجبور نیستید برای فروش چیزی که به فروش می‌رسد، هزینه‌ای پرداخت کنید.

ترفند موفقیت در فروش، پیدا کردن این است که چه چیزی به‌خوبی می‌فروشد و به سود خوبی می‌رسد، و سپس یک منبع برای موجودی بیشتر پیدا کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر شما لباس‌های کودکان خود را که به‌خوبی می‌فروشند، داشته باشید، می‌توانید پولی را که از فروش آن‌ها به دست آورده‌اید را بردارید و به خریدوفروش لباس کودک در همان سایت‌ها بپردازید.

وبلاگ نویسی

 موفق‌ترین وبلاگ نویس‌ها در یک نام دامنه و میزبانی وب سرمایه‌گذاری می‌کنند که البته رایگان نیستند.

بااین‌حال، بسیاری وبلاگ خود را در وبلاگ نویسی رایگان مانند بلاگ نویس (که متعلق به گوگل است) آغاز کردند (که به‌آسانی به آن اضافه می‌شود).

زمانی که آن‌ها شروع به جمع‌آوری پول کردند، یک دامنه خریداری کردند و آن را به وبلاگ آزاد ارجاع دادند.

و زمانی که پول بیشتری به دست آوردند، میزبانی وب اختصاصی خریدند و محل قبلی را ترک کردند.

همراه با درآمد وابسته می‌توانید از طریق یک خبرنامه وبلاگ نویسی کنید (می‌توانید خدمات لیست پست الکترونیکی را در MailChimp دریافت کنید).

محصولات خود مانند کتاب‌های الکترونیکی را ایجاد کنید.

همه این کارها می‌توانند رایگان انجام شوند.

خدمات مبتنی بر سرویس

شما می‌توانید تقریباً هر مهارتی را داشته باشید و شروع به درآمدزایی در منزل کنید.

آیا شما در اطراف خانه مفید هستید؟

اجازه دهید دوستان و خانواده‌تان بدانند که شما برای کمک به آن‌ها در تعمیر، نقاشی و دیگر موارد در دسترس هستید.

تا زمانی که مهارت و تجهیزات را در اختیار دارید، هیچ هزینه‌ای برای کار نخواهید پرداخت.

کافی است با روش تبلیغات دهان‌به‌دهان در منطقه خود معروف شوید.

امروزه مردم توانایی خرید دوباره وسایل الکتریکی خراب‌شده خود را ندارند.

بنابراین گزینۀ پیش روی آن‌ها مراجعه به یک تعمیرکار است.

اگر شما در دسترس باشید و شناخته‌شده اولین کسی که به ذهنشان برسد قطعاً شما هستید.

دلایل آن نیز روشن است: اولاً کار شما را قبول دارند، دوما چون در منطقه حضور دارید نیازی به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب نخواهند داشت.

ایده‌های کسب‌وکار خدماتی تنوع زیادی دارد شما می‌توانید از آبیاری گیاهان و باغبانی گرفته تا تعمیرات لوازم را انجام دهید.

درآمد نیز با توجه به منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید متفاوت است.

نوشتن

درحالی‌که می‌توانید نویسندگی را به‌عنوان یک سرویس همان‌طور که در بالا ذکر شد ارائه دهید، همچنین می‌توانید آثار خود را بنویسید و به فروش برسانید.

این شامل نوشتن کتاب‌ها، محصولات اطلاعاتی، درس‌های مبتنی بر وب و موارد دیگر است.

مردم برای اطلاعات به اینترنت می‌روند و اگر بخواهند چیزی را باور کنند که از آن لذت می‌برند و یا به آن‌ها کمک می‌کند، حاضر به پرداخت برای آن می‌شوند.

انتشارات آمازون کیندل مستقیم به شما امکان می‌دهد کتاب‌های خود را به‌صورت رایگان منتشر کنید (هزینه‌ای را برای خدمات بیشتر پرداخت کنید).

به‌علاوه شما می‌توانید آن‌ها را در سایت‌های فروش کتاب الکترونیکی به فروش برسانید.

مواد غذایی

مردم چیزهای پخته‌شده را دوست دارند آن‌ها نان‌های محلی یا دونات برای صبحانه یا میان وعده، و کوکی‌ها یا کیک را برای دسر استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید از مهارت خود بهره بگیرید و با پخت انواع کوکی و کیک به سود برسید.

شما می‌توانید با یک مورد پخته‌شده خاص مانند کوکی‌ها با طعم‌ها و طرح‌های جذاب برای کودکان کسب‌وکار خانگی خود را شروع کنید.

یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای شروع به دست آوردن پول از عشق به غذا از طریق یک وبلاگ غذایی است.

 شما می‌توانید دستورالعمل‌های خود را از طریق متن و یا ویدئو به اشتراک بگذارید.

آن‌ها را در وبلاگ خود پست کنید و آن‌ها را در Pinterest و سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

 برخلاف سایر شرکت‌های غذایی که تحت مقررات ویژه قرار دارند، یک وبلاگ تغذیه قوانین غذایی ویژه‌ای ندارد، زیرا شما اقلام غذایی را می‌فروشید.

در عوض، شما می‌توانید از طریق انواع گزینه‌های دیگر مانند بازاریابی وابسته، تبلیغات، یا ایجاد محصولات خود مانند یک کتاب آشپزی درآمد کسب کنید.

مهارت‌های لازم برای شروع کسب‌وکار موفق

برای شروع یک کسب‌وکار خانگی، به یک مجموعۀ مهارتی مختلف نیاز دارید.

بدیهی است که شما به دانش عمیق دربارۀ کسب‌وکار و یا صنعت خاص خود نیاز دارید.

بیش از آن، شما به شخصیت درست نیاز دارید تا در خانه کار کنید و یک کارآفرین باشید.

سپس شما به برخی از دانش‌های اساسی در مورد فعالیت‌های اولیه کسب‌وکار نیاز خواهید داشت.

مهم‌ترین عناصر برای شروع کسب‌وکار خانگی، این 3 مهارت است که صاحبان کسب‌وکار باید داشته باشند.

 1. توانایی فروش

حتی اگر کسب‌وکار خانگی‌تان یک کسب‌وکار مبتنی بر فروش نیست، به‌عنوان صاحب کسب‌وکار شما احتمالاً باید یک توسعه تجاری جدید را انجام دهید.

 در این عرصه، یک متخصص فروش کوچک می‌تواند راه مناسبی را طی کند.

 اگر این کار به‌طور طبیعی برای شما صورت نگیرد، ناامید نشوید.

شما نیاز به روابط اجتماعی خوب، حسن خلق، آداب مشتری مداری دارید.

تبلیغات ازجمله عوامل فروش هستند.

با تمرین در این کار خبره می‌شوید.

 1. نوشتن خوب

تقریباً در هرگونه فعالیت حرفه‌ای در خانه، بخش زیادی از ارتباطات شما به شکل نوشتاری انجام خواهد شد.

 چه از طریق ایمیل باشد و چه از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، ارتباط نوشتاری شما با مشتریان و تأمین‌کنندگان نشانه مهارت حرفه‌ای شما است.

سعی کنید در نوشته‌های خود غلط املایی و اشکالات نگارشی نداشته باشید.

 1. تحویل به‌موقع محصولات

«تحویل به‌موقع». بگذارید این شعار شما باشد، همان‌طور که یک کسب‌وکار خانگی را شروع می‌کنید.

 تحویل محصول و یا سرویستان در چارچوب زمانی که وعده داده می‌شود مشتریان را تکرار خواهد کرد.

 عدم انجام این کار می‌تواند برای یک کسب‌وکار جدید مخرب باشد.

تعداد روزافزونی از مردم در سراسر دنیا شروع به کسب‌وکار خانگی می‌کنند.

 بر طبق اداره تجارت کوچک، 52 درصد از تمام کسب‌وکارها خانگی است و این تعداد در سال‌های اخیر به‌طور پیوسته افزایش یافته است.

مزایای شروع کسب‌وکار خانگی

 1. زمان کار بیشتر

یکی از بهترین مزایای کار در دفتر خانه این است که رفت‌وآمد شامل بیش از چند قدم به اتاق بیرونی یا زیرزمین است.

این زمان بیشتری را برای فعالیت‌های تولید به شما می‌دهد.

 1. توانایی مقیاس بالا

زمانی که فضای دفتر خود را اجاره می‌کنید، اندازه کسب‌وکار شما به‌اندازه فضا مشخص می‌شود.

شما ممکن است نتوانید به‌سرعت این کار را انجام دهید اگر دفترتان را برای طولانی‌مدت اجاره کرده باشید.

 کار کردن در منزل به شما این امکان را می‌دهد که افراد بیشتری را استخدام کنید، یا افراد کمتری را استخدام کنید.

به‌راحتی کار کنید و یا ساعات کمتری را (به‌اندازه کافی) کار کنید.

 1. انعطاف‌پذیری ساعات کاری

قادر بودن به کار در شب یا اول صبح، یک لطف بزرگ برای کارآفرینانی است که با بچه‌ها یا سایر تعهدات سروکار دارند.

گوشی‌های موبایل، فکس و ایمیل به شما اجازه می‌دهند در هر زمان از روز و یا شب با مشتریان تعامل داشته باشید.

 شما می‌توانید به‌راحتی با مشتریان در مقاطع مختلف زمانی ارتباط برقرار کنید.

همچنین می‌توانید برنامه مدرسه کودکان را در تایم کاری خود جای دهید.

 1. کاهش هزینه‌ها

کار کردن در خانه هزینه‌های شما را پایین نگه می‌دارد چون شما اجاره فضای اداری، قبض آب، برق، تلفن که به‌صورت تجاری محاسبه می‌شود را ندارید.

رفت‌وآمد صفر نیز موجب صرفه‌جویی در هزینه بنزین، اتلاف وقت و اصطکاک در ماشین شما می‌شود.

کاهش هزینه‌های ثابت به شما اجازه می‌دهد که در تصمیم‌گیری‌های قیمت‌گذاری خود نسبت به رقبا بیشتر انعطاف‌پذیر باشید.

 1. به شما امکان می‌دهد تا ایده‌های تجاری را آزمایش کنید.

بیش از 50% از تمام کسب‌وکارهای جدید شکست می‌خورد.

اگر شما مجبور بودید پولی برای اجاره فضای اداری و سایر هزینه‌های ثابت بپردازید.

شکست در راه‌اندازی می‌تواند پرهزینه باشد.

کار کردن در یک دفتر خانگی اجازه می‌دهد تا شما کسب‌وکار جدید را بدون مقدار زیادی از هزینه‌ها شروع کنید.

به‌این‌ترتیب، قبل از سرمایه‌گذاری مقدار زیادی پول، می‌توانید مناسب بودن آن را تعیین کنید.

شروع کسب‌وکار در منزل به شما این امکان را می‌دهد که با سرعت خود کسب‌وکارتان را رشد دهید.

 همچنین باعث صرفه‌جویی در پول در بسیاری از زمینه‌ها می‌شود که در طی سال‌های آغازین بسیار به شما کمک می‌کند.

محیط کار شما می‌تواند شما را به یک کارآفرین تبدیل کند.

اشتباهات رایج در کسب‌وکارهای خانگی

برای هر داستان یک کسب‌وکار موفق که از ابتدا شروع می‌شود، قصه‌های زیادی از شکست و یا پشیمانی وجود دارد.

درحالی‌که این نباید فرد را از یک ایده درخشان دلسرد کند و از تبدیل آن به یک کسب‌وکار پررونق جلوگیری کند.

 

مؤسس یک شرکت مشاوره مهندسی و ساختمانی به نام pageoneconsultants، زمانی که از او پرسیده شد که بزرگ‌ترین توصیه او برای صاحبان تجارت‌های کوچک و کارآفرینان چیست، می‌گوید: «ایمان خود را حفظ کنید و صبور باشید. تسلیم نشوید. دست خود را رها نکنید»

اغلب شکست‌های کسب‌وکار خانگی ناشی از اشتباهات شما است.

اشتباهاتی رایج وجود دارد که باید از انجام آن‌ها اجتناب شود.

این خطاها می‌توانند برای هر تلاش کارآفرینانه، کشنده باشند.

 1. مشکلات شریک

انتخاب فرد مناسب برای کمک به شما در هدایت کسب‌وکارتان از ایده به موفقیت به‌اندازه انتخاب شریک ازدواج مهم است.

بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که کارآفرینان نوپا از شراکت با اعضای خانواده یا دوستان نزدیک اجتناب کنند.

چراکه می‌تواند مرزهای موردنیاز برای تصمیم‌گیری‌های کسب‌وکار را مبهم کند.

درحالی‌که بعضی از شرکای خانوادگی، شرکای تجاری خوبی را تشکیل داده‌اند، این موضوع همیشه صادق نیست.

 1. اختراعات

حقوق قانونی ایده برای محصول یا کسب‌وکار شما بدان معنی است که هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند آن را ادعا کند.

پرونده‌های ثبت اختراع رایج هستند.

 برای اطمینان از اینکه ایده شما واقعاً ایده شماست، ثبت اختراع و علائم تجاری بهترین راه محافظت از حقوق شماست.

شما نمی‌خواهید مانند Robert Kearns، مخترع شیشه‌پاک‌کن دچار دردسر شوید.

او یک‌عمر جنگید تا ثابت کند ایده را او اختراع کرده است.

 1. بی‌دقتی در کنترل امور

ممکن است به نظر یک تصمیم صحیح برای دادن قدرت به شرکای تجاری یا کارشناسان مورد اعتماد برسد.

تاریخ ثابت کرده است که این اغلب می‌تواند یک اشتباه گران‌قیمت باشد.

اگر شما تنها مالک یک کسب‌وکار کوچک هستید یا عمدتاً مسئول پول نقد که از طریق شرکت می‌گذرد، درنهایت مسئولیتتان برای اطمینان از صرفه‌جویی در بودجه است.

هرگز مجوز امضاء چک یا دسترسی به حساب‌های مالی آنلاین را به عهده یک کارمند نگذارید، زیرا این امر شما را در معرض خطر ابتلا به فعالیت‌های جعلی قرار می‌دهد.

 1. اجتناب از ریسک‌ها

اگر به سرمایه نیاز دارید، به شرکای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار کوچک خود اجازه کار دهید.

بدون آن‌ها، شما نمی‌توانید رشد کنید، فقط به شرکتتان اجازه می‌دهید که راکد بماند و یا حتی پسرفت کند.

برای شروع به سرمایه‌گذاران و شرکای دیگر برای رسیدن به منابع نیاز دارید.

این کار می‌تواند با کم‌ترین خطر برای سرمایه و فرآیندها و فرهنگ شرکت شما انجام شود.

 با دسترسی به سرمایه‌گذاران ثابت‌شده در حوزه کسب‌وکارتان شما می‌توانید سرمایه موردنیاز خود را علاوه بر دسترسی به شبکه‌ها، تماس‌ها و مهارت آن‌ها به دست آورید.

نتیجه‌گیری

می‌توانید ایده خود را بدون هزینه‌های اولیه سرسام‌آور در خانه عملی کنید.

با هر مهارت و استعدادی که داشته باشید، می‌توانید یکی از ایده‌های کسب‌وکار خانگی را برای خودتان اجرا کنید.

مهم‌ترین مزیت یک کسب‌وکار خانگی زمان انعطاف‌پذیر آن است.

مهم‌ترین مهارت برای شروع فروش است.

 

آیا ایده‌ای دارید که نتوانسته‌اید آن را اجرا کنید؟ وقت آن نرسیده است که شروع به عمل کردن کنید!

 

 

ایده‌های کسب و کار خانگی یا کار کردن در محیط خانه‌ی خودتان می‌تواند یک ادیده‌ی بسیار جالب، سرگرم کننده و مفید باشد. اگر آدمی هستید که برای خودتان و در محیط زندگی‌تان محل درآمد و کاری دارید باید بگویم از جمله آدم‌های خوشبخت و خوش شانس به‌ حساب می‌آیید. همیشه گزینه‌های فراوانی مبتنی بر ایده‌های کسب و کار خانگی وجود دارد. ما در این مقاله به معرفی برخی از مشاغل خانگی میپردازیم.
ترجمه
 
اگر زبان خارجه ی شما قوی است میتوانید در خانه به کار های ترجمه ی مقالات و … بپردازید که درآمد بسیار خوبی دارد و برای پیدا کردن مشتری میتوانید از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و … استفاده استفاده کردید. ترجمه یکی از پر درآمد ترین کسب و کار های خانگی میباشد.
 
 
نویسندگی
 
اگر شما مهارتی در نویسندگی دارید میتوانید در اوغات فراغت خود کتب های داستان ، رمان ، کتاب شعر و … بنویسید. نویسندگی یکی از شغل هایی است که علاوه بر کسب درآمد به باز شدن فکر شما و قوه ی تخیل شما نیز کمک میکند. پس اگر قدرتی در نویسندگی دارید حتما در اوغات فراغت خود به آن بپردازید و یا اگر تمایل به انتشار کتاب به صورت فیزیکی ندارید میتوانید در شبکه های اجتماعی و سایت ها به این کار بپردازید. نویسندگی نیز یکی از کسب و کار های خانگی با درآمد نسبتا خوب است.

 

چاپ سیلک
 
چاپ سیلک از پرطرفدارترین مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان است و یادگیری آن بسیار آسان بوده و نیاز به فضای بسیار اندکی دارد.برای راه اندازی این کار لازم است تنها یک دستگاه اتوماتیک یا دستی چاپ سیلک تهیه کرده و به چاپ طرح های سفارشی مشتریان روی لیوان، تی شرت، خودکار، کیسه های نایلونی، جعبه و… بپردازید. و برای پیدا کردن مشتری علاوه بر سایت ها و بروشور های تبلیغاتی از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید.
 

معرفی و آشنایی با انواع کسب و کار خانگی

 صنایع غذایی

 

توليد و بسته بندي ترشيجات و شور، ماست بند، توليد گلاب و عرقيات گياهي، توليد و بسته بندي آبليمو، آبغوره، سرکه، نارنج، نبات پزي، شيريني پزي سنتي، پخت انواع نان، تهيه شکلات، تهيه لواشک، تهيه مرباجات، تهيه ماهي فرآوري شده (دودي – شور)، توليد انواع رب، توليد رشته آشي.

 

پرورش گیاه و سبزیجات

 

یکی از مشاغل پردرآمد برای آقایان پرورش گیاهان زینتی و دارویی است که امروزه به علت دوری افراد از طبیعت مورد اهمیت است .اگرفضای کافی برای کاشت و نگه داری گیاهان دارویی و یا زینتی دارید می توانید با فروش آن ها درآمد مقبولی کسب کنید.همینطور می توانید به پرورش گیاهانی همچون قارچ و صیفی جات نیز بپردازید.

 

ویراستاری

 

ویراستاری شغلی بسیار مناسب و پردرآمد برای آقایان است که نیازی به سرمایه اولیه و ابزار خاص ندارد و می تواند شامل ویراستاری صرفاً ادبی، ویراستاری علمی یا هر دو مورد باشد .

 

طراحی و پشتیبانی سایت

 

طراحی و پشتیبانی وب سایت یکی دیگر از مشاغل خانگی پر در آمد برای آقایان است . تنها با استفاده از یک دستگاه رایانه و اینترنت پر سرعت می توانید یک سایت طراحی کنید و از این طریق کسب در آمد نمایید. اما لازم است از دانش طراحی سایت برخوردار باشید. حتی شما می توانید به عنوان یک نیروی کار، در منزل خود به استخدام این شرکت ها در آیید و از این طریق کسب در آمد نمایید.

 

فروش محصولات دست ساز

 

محصولات دست‌ساز بسیار خاص هستند و اگر سلیقه خوبی داشته باشید، می‌توانید سود خوبی را در این زمینه به دست آورید. شما می‌توانید محصولات دست‌ساز خود را در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های فعال در این زمینه به فروش برسانید.

معرفی و آشنایی با انواع کسب و کار خانگی

برنامه نویسی

 

یکی دیگر از کسب و کار خانگی برنامه نویسی است برای این کار شما نیاز یه یک دستگاه رایانه و اینترنت پر سرعت دارید و تنها باید دانش برنامه نویسی را بلد باشید و این شغل یکی از پر درآمد ترین شغل ها در دنیا است

اگر برنامه نویسی بلد نیستید و علاقه به این کار دارید میتوانید در کلاس های برنامه نویسی شرکت کنید و بصورت تخصصی آموزش ببینید و سپس به این کار بپردازید.

 

معرفی و آشنایی با انواع کسب و کار خانگی

 

مدیریت رسانه های اجتماعی

 

برای این کار شما تنها نیاز به یک تلفن همراه هوشمند و اینترنت دارید. شما میتوانید ادمین یک صفحه و یا ادمین شبکه ی اجتماعی افراد مشهور شوید که هم درآمد خوبی دارد هم بدون محدودیت مکانی شما هر کجا که باشید میتوانید این کار را انجام دهید و علاوه بر مطالبی که در صفحه منتشر میکنید میتوانید تبلیغات را قبول کرده و به تبلیغ کردن در پست و استوری ها کرده و از این طریق نیز کسل درآمد کنید.

 

مشاوره

 

اگر موردی وجود دارد که احساس می‌کنید در آن تخصصی دارید (طراحی سایت، خرید خانه، بدن‌سازی و …) می‌توانید تبدیل به یک مشاور در این حوزه شوید. البته این کار ممکن است نیاز به چند مجوز داشته باشد. پس از اخذ مجوزها سعی کنید مشتری هدف خود را پیداکرده و با توجه به آن یک شبکه انسانی قوی را بسازید. برای شناساندن خود کافی است یک کانال در تلگرام یا صفحه‌ای را در اینستاگرام در مورد معرفی خدمات خود بازکنید که هزینه آن هم صفر ریال خواهد بود.

 

ساخت زیور آلات تزئینی

 

ساختن این زیورآلات را می‌توانید با در نظر گرفتن میزان بودجه تانآغاز کنید. اگر اوضاع مالی خوبی داشتید از نقره و طلا شروع کنید وگرنه می توانید با هر نوع مواد اولیه ای از پارچه گرفته تا چرم و سرامیک و چوب انواع و اقسام زیورآلات را درست کنید و به فروش برسانید. خب البته سلیقه و نوآوری هم در این شغل حرف اول را می‌زند که اگر واقعا ایده ای به ذهن تان نمی‌رسد سریعا یک سر به اینترنت و فضای مجازی بزنید و هرآنچه را لازم بو فرابگیرید و پیاده سازی کنید.

 

پخت کیک خانگی

 

کیک‌های خانگی همیشه‌ به علت خوشمزگی، تازه بودن و از همه مهمتر به علت بهداشتی بودن از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده‌اند و طرفداران بسیاری داشته‌اند. اگر در پختن انواع کیک‌های خانگی و یا حتی در پختن یک نوع کیک خانگی تبحر و مهارت دارید و برای پختن آنها دارای دستور پخت خاصی هستید، پختن کیک‌های خانگی را به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد جدی بگیرید. حتماً این کار را امتحان کنید. مطمئن باشید نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

 

خیاطی

 

دوختن لباس‌های زیبا می‌تواند منبع درآمد خوبی برای خانواده باشد. پس اگر در دوختن لباس مهارت دارید از آن به عنوان یک کسب و کار خانگی، غافل نشوید. اگر دوخت لباس همراه با مهارت طراحی لباس باشد؛ کار شما پررونق‌تر و پردرآمدتر خواهد کرد.

 

این شغل ها و کسب و کارها که در این مقاله معرفی کردیم تنها تعدادی از این شغل ها بود اگر میخواهید مقالات مشابه را بخوانید اینجا کلیک کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. سید کاربر می‌گوید

  سلام جناب تیموری
  مهمترین راه بازاریابی و فروش محصول هست که راهش رو نمی دونیم
  راه حلش چیست

  1. خشایار
   خشایار کاربر می‌گوید

   سلام و درود خدمت شما دوست عزیز، میتونید سوالاتتون رو از طریق اپلیکیشن هوش مالی مطرح کنید تا متخصصین ما بتونن بهتون پاسخ بدن

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.