Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه به استقلال مالی برسیم و ثروتمند شویم؟

استقلال مالی چیست؟ استقلال مالی توانایی ایجاد حس آزادی بدون نگرانی در مورد پول است. با برنامه ریزی دقیق، دستیابی به استقلال مالی به اندازه ای که بنظر می رسد دشوار نیست. برای رسیدن به استقلال مالی، برای خودتان برنامه ریزی انجام دهید. از لحاظ مالی جایگاه خود را تعین کنید، هدف گذاری مالی انجام دهید و سعی کنید هزینه های اضافی را از زندگی و کسب و کار خود حذف کنید. با در نظر گرفتن بازنشستگی و اتفاقات پیش بینی نشده در زندگی، برای آینده برنامه ریزی کنید.

 

ایجاد یک برنامه مالی

 

وضعیت مالی در حال حاضر:

 

ایجاد طرح مالی جهت استقلال مالی

 

وضعیت مالی شما هم اکنون چطور است؟ اولین قدم به سوی استقلال مالی، تعیین وضعیت و شرایط مالی شما در حال حاضر است. شما باید پول و دارایی های خود را ارزیابی کنید تا برای رسیدن به امنیت مالی بیشتر دید وسیع تر و ذهنیت کاملتری داشته باشید. ارزش خالص دارایی های خود را تعیین کنید و یک ارزیابی صحیح از ثروت فعلی خود داشته باشید. 

 • ارزش همه چیزهایی را که دارید را حساب کنید. این شامل موارد واضحی مانند خانه و ماشین شما می شود. آیا شما کالای ارزشمندی دارید؟ آیا شما مالکیت مکانی را دارید؟ هنگامی که ارزش دارایی های خود را حساب کردید، درآمد سالانه خود و همچنین هر گونه پول اضافی که هر ساله از طریق کارهای جانبی یا سرمایه گذاری ها بدست می آورید را به آن اضافه کنید.
 • از تمام بدهی های خود لیستی تهیه کنید که شامل قسط وام مسکن یا هر وام دیگری می شود.
 • بدهی های خود را از مورد اول تفریق کنید. موردی که در حال حاضر ارزش خالص شما را نشان می دهد.

 

جریان نقدینگی خود را درک کنید:

 

درک جریان نقدینگی جهت استقلال مالی

 

برای رسیدن به استقلال مالی باید به درک کاملی از میزان درآمد ماهانه و میزان پولی که در طول ماه خرج می کنید، برسید. این کار به شما آگاهی می دهد که در چه مواردی می توانید در هزینه ها صرفه جویی بیشتری داشته و مخارج اضافی را حذف کنید. اگر در مورد این پیگیری هزینه ها هوشمندانه عمل کنید، از میزان مخارج فرعی خود متعجب خواهید شد.

 • در یک دفترچه یادداشت کوچک مخارج ماهانه خود را یادداشت کنید یا اینکه برای این کار از موبایل خود استفاده کنید. امروزه اپلیکیشن های مختلفی مرتبط با مسائل مدیریت مالی در دسترس شماست. هر صورتحسابی را که پرداخت می کنید، اجاره ماهانه یا وام مسکن، پرداخت بیمه و غیره را پیگیری کنید.
 • بهتر است درآمد خود را ثبت کنید. مقدار و زمان بندی تمام منابع درآمدی خود را ثبت کنید.
 • باید همه هزینه های اضافی خود را به لیست اضافه کنید. آیا شما از هر مجله یا خدمات آنلاین اشتراک ماهانه یا سالانه دارید؟ آن را به لیست خود اضافه کنید. براساس کار روزانه و پولی را که صرف خرید، غذا خوردن، فعالیت های تفریحی و غیره می کنید را یادداشت کنید. ممکن است هنگامی که هزینه های خود را با دسته بندی دقیق در پایان ماه می نویسید، از نتیجه این کار شوکه شوید. ممکن است پول زیادی را صرف غذا خوردن و تفریح بیرون از منزل کرده باشید که فراتر از پیش بینی شما باشد.

 

اهداف مالی برای خود تنظیم کنید:

 

اهداف مالی جهت استقلال مالی

 

 اگر به دنبال دستیابی به استقلال مالی هستید، چندین اهداف مالی را برای خود تنظیم کنید. باید یک برنامه ریزی روشن و دقیق برای آینده داشته باشید تا به هدف استقلال مالی و آزادی عمل برسید.

 • سعی کنید به آینده فکر کنید در 10 سال آینده چه جایگاهی را برای خود در نظر دارید؟ 15 سال آینده چطور؟ چگونه می توانید سرمایه گذاری کنید و پول خود را پس انداز نمایید تا به این اهداف دست یابید؟ اهداف واقع بینانه داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید تلاش کنید که کاری با درآمد مناسب و مزایای خوب برای خود پیدا کنید. بعلاوه می توانید تلاش کنید که کیفیت زندگی فعلی خود را در بازنشستگی حفظ کنید.
 • یک سری از اهداف خود را روی کاغذ بیاورید، از لحاظ اهمیت، به آن ها رتبه دهید. اهداف کوتاه مدت (“من می خواهم هزینه های ماهانه خود را در این ماه تا 100 هزار تومان کاهش دهم) و اهداف بلند مدت خود را (“من می خواهم در صندوق بازنشستگی ثبت نام کنم تا بتوانم در 20 سال آینده بازنشسته شوم”) شامل آن رتبه بندی کنید.

 

10 تا 15 درصد درآمد خود را پس انداز کنید:

 

پس انداز جهت استقلال مالی

 

وقتی که صحبت از پس انداز می شود، باید از همین حالا شروع کنید. هدف مناسب و درست این است که 10 تا 15 درصد از آنچه که هر ماه درآمد دارید را برای پس انداز کنار بگذارید. عادت پس انداز کردن پول واقعاً می تواند به دید مالی و هوش مالی شما در بلند مدت کمک کند.

 • شما می توانید این کار را به صورت هفتگی یا ماهانه انجام دهید. اگر بانکداری آنلاین در دسترس شما هست، می توانید مقدار مشخصی از هر حقوق خود را در پس انداز خود قرار دهید. همچنین می توانید برای انتقال خودکار پس انداز با بانک خود صحبت کنید و 10 تا 15 درصد از هر حقوق و دستمزد خود را به طور خودکار به حساب سپرده خود در هر ماه منتقل کنید.
 • برداشت های خودکار هم یک ایده خلاقانه و خوب است. بسیاری از مردم تلاش می کنند تا مبلغی را هر ماه برای پس انداز کنار بگذارند ولی در نهایت وسوسه می شوند که همه پول خود را خرج کنند.

 

 درآمد و هزینه های آینده را برنامه ریزی کنید:

 

برنامه ریزی درآمد و هزینه های آینده جهت استقلال مالی

 

برای انجام این کار از اطلاعاتی که در قسمت اول یاد گرفته اید استفاده کنید. درآمد مورد انتظار خود را در ماه های آینده به لیست اضافه کنید و سپس تمام هزینه های ماهانه خود را (مانند اجاره / وام مسکن، صورتحساب ها و غیره) را از درآمد ماهانه خود کم کنید. این به شما درباره میزان هزینه های اختیاری، پرداخت بدهی، پس انداز و غیره دید وسیع تری می دهد.

 

هزینه های گزاف را کاهش دهید:

 

کاهش هزینه های گزاف جهت استقلال مالی

 

صورت حساب های خرج ماهانه خود را جمع آوری کنید. نگاهی به تمام پرداختهایی که هر ماه داشتید، بیاندازید و دقت کنید که آیا جایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد؟ توجه داشته باشید برای کالاها و خدمات غیر ضروری چه مقدار پول صرف می کنید و حذف این هزینه ها را در نظر بگیرید. حتی تغییرات کوچک می تواند در طولانی مدت پس انداز بیشتری را برای شما حاصل کند که در نهایت منجر به استقلال مالی و بالاتر رفتن سطح اعتماد به نفس شما در خرج کردن می شود.

 • درخواست تخفیف یا کاهش قیمت دهید. اگر مدت زمان زیادی برای مشتری فروشگاهی بوده اید، ممکن است بتوانید برای خرید با قیمت پایین تر با صاحب فروشگاه مذاکره کنید. همچنین در جستجوی سیستم های پاداش یا سیاست های وفاداری مشتری باشید. ممکن است از این طریق میزان قابل قبولی پول پس انداز کنید.
 • آیا هر روز در مسیر به سمت محل کار خود برای صرف قهوه توقف می کنید؟ شاید بهتر باشد که قهوه را در منزل میل کنید، از این طریق هر روز در بخشی از پولتان صرفه جویی کرده اید.
 • در مورد هر سرویس یا خدماتی که در آن اشتراک ماهانه یا سالانه دارید، فکر کنید. آیا واقعاً از حساب های کاربری خود استفاده می کنید؟ حذف چنین خدمات و هزینه هایی به نفع پس انداز شما خواهد بود. چقدر از عضویت خود در باشگاه استفاده می کنید؟ آیا نمی توانید راهی برای ورزش کردن کردن در منزل پیدا کنید؟

 

بر روی حذف بدهی ها کار کنید:

 

حذف بدهی ها جهت استقلال مالی

 

بدهی یک بار سنگین برای بسیاری از افراد است. و برای داشتن امنیت و استقلال مالی باید تا حد امکان بدهی ها را از زندگی خود حذف کنید. فهرستی از تمام بدهی های خود تهیه کنید و مقداری را که هر ماه برای تسویه این بدهی ها می توانید بپردازید تعیین کنید. ممکن است مجبور شوید در برخی از موارد از خود گذشتگی کنید، مانند حذف برنامه تعطیلات خانوادگی در کل سال؛ اما ارزش آن را دارد تا بدون بدهی زندگی کنید.

 • بدهی های خود را اولویت بندی کنید. همه بدهی ها برابر نیستند. شما باید ابتدا بدهی هایی با سود بالا را پرداخت کنید، چون آنها با گذر زمان بسیار سنگین تر می شوند.
 • اگر مجبور شدید، در جستجوی شغل دوم باشید یا برای خود درآمد غیر فعال ایجاد کنید و پول دریافتی از شغل دوم خود را به پرداخت بدهی های خود اختصاص دهید. اگر بتوانید بیش از 20 ساعت در هفته کار کنید، حتی انجام پروژه های دورکاری به عنوان یک فریلنسر برای مشتریان خصوصی، در نهایت پولی را برای پرداخت بدهی ها به حساب شما اضافه می کند.

 

هر ماه قسطهای خود را پرداخت کنید:

 

پرداخت قسط جهت استقلال مالی

 

جهت دستیابی به استقلال مالی یکی دیگر از مراحل این است که از نادیده گرفته نشدن قسط های خود بیش از حد، اطمینان حاصل کنید؛ زیرا می تواند منجر به ایجاد بدهی بزرگی شود. در طول زمان به بسیاری از قسط ها سود و بهره تعلق می گیرد و داشتن بدهی در بلند مدت می تواند به اعتبار حساب بانکی شما لطمه وارد کند. از پرداخت مرتب و هر ماه اقساط خود اطمینان حاصل کنید. زمانی که پرداخت قسط ها را انجام دادید بر روی تقویم خود علامت گذاری کنید.

 

بودجه بندی کنید:

 

بودجه بندی جهت استقلال مالی

 

بودجه بندی می تواند به شما در حذف هزینه های اضافی در حوزه های مختلف کمک کند. بودجه دقیقی را در مورد میزان پولی که باید برای خرید مواد غذایی، غذا خوردن در رستوران، فعالیت های تفریحی و غیره خرج شود، تعیین کنید. رعایت کردن این مسائل نشان دهنده توانایی مدیریت مالی بسیار بالا در شماست.

 • از کجا می توانید برخی هزینه ها را کمتر کنید؟ مثلاً شما متوجه شدید که هر ماه 350 هزار تومان صرف غذا خوردن در رستوران می کنید. آیا واقعاً نیاز دارید که در بیرون از منزل غذا بخورید؟ شما می توانید آن را به 150 هزار تومان کاهش دهید و 200 هزار تومان پس انداز کنید.
 • چه چیزهایی واقعاً برای شما ارزشمندند و بدون آنها تا چه حد طاقت دارید؟ آیا واقعاً هر ماه از اشتراک ماهانه مجله مورد علاقه خود استفاده می کنید؟ اگر نه، شاید بتوانید از این اشتراک ها انصراف داده و کمی پول پس انداز کنید.

 

بر نتایج نظارت و تغییرات ضروری را ایجاد کنید:

 

نظارت بر نتایج و تغیرات ضروری جهت استقلال مالی

 

در پایان ماه ارزیابی کنید که آیا تغییراتی که ایجاد کردید، موثر بوده است. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که صرفه جویی روزانه شما در خرید یک فنجان قهوه منجر به پس انداز 120 هزار تومان در ماه شده، که شما را قادر به پرداخت بدهی هایتان می کند. همچنین ممکن است دریابید که باید بودجه خود را تنظیم کنید؛ شاید نیاز دارید که هزینه های خود را بیشتر برآورده کنید. یا شاید در شغل خود ترفیع رتبه گرفته و می توانید بیشتر به پرداخت بدهی و اقساط خود بپردازید.

 

حفاظت از استقلال مالی در آینده

 

صندوق هزینه های اضطراری برای خود ایجاد کنید:

 

صندوق هزینه های اضطراری جهت استقلال مالی

 

اگر استقلال مالی می خواهید، انتظار یک تصادف یا شرایط غیرمنتظره را ندارید که شما را دوباره غرق در بدهی کند. علاوه بر داشتن بیمه، باید مقداری پول را برای زمانی کنار بگذارید که اتفاق غیر منتظره ای برای شما پیش می آید.

 • با بانک خود برای بازکردن حسابی جداگانه برای این هزینه های اضطراری صحبت کنید. ایده خوبی است که هزینه هایی که در طول یک سال صرف می کنید را از قبل کنار گذاشته باشید. اما زمان زیادی برای به دست آوردن این سرمایه لازم دارید که ممکن است بسیار طول بکشد.
 • به طور خودکار پول به این حساب واریز کنید. همان 10 تا 15 درصدی را که از حقوق خود برای پس انداز کنار می گذارید می تواند در این حساب حفظ شود.

 

صندوق بازنشستگی برای خود ایجاد کنید:

 

صندوق بازنشستگی جهت استقلال مالی

 

صندوق بازنشستگی برای اطمینان از آینده مالی پایدار بسیار حیاتی و مهم است. شروع پس انداز برای بازنشستگی، هیچ وقت دیر نیست. از هر برنامه یا مزایایی که کارفرمای شما ارائه می دهد استفاده کنید و در اسرع وقت شروع به پس انداز کنید.

 • اگر مطمئن نیستید که کسب و کار شما مزایای بازنشستگی ارائه می دهد، قرار ملاقاتی با یک مسئول در بخش منابع انسانی تنظیم کرده و از او بپرسید. اگر شغل شما مزایای بازنشستگی ارائه نمی دهد، به دنبال کار در جای دیگر باشید.
 • شما همچنین باید با یک برنامه ریز مالی در بانک صحبت کنید. بانک ممکن است مشاوره رایگان ارائه دهد یا به شما در ازای دریافت هزینه ای ناچیز مشاوره بدهد.

 

تعهدات احتمالی در آینده را نظر بگیرید:

 

تعهدات احتمالی در آینده جهت استقلال مالی

 

نگاهی به هزینه هایی مانند فرستادن فرزندان خود به دانشگاه، یا پرداخت هزینه های غیرمنتظره پزشکی بیاندازید که ممکن است در آینده برایتان به وجود آید. برنامه ریزی و پس انداز برای این مواقع از قبل می تواند شما را از بدهی ها دور نگه دارد و استقلال مالیتان را حفظ کند.

 

به کودکانتان در مورد استقلال مالی آموزش دهید:

 

آموزش استقلال مالی به کودکان

 

 فرزندانتان را از لحاظ مالی مستقل پرورش دهید. حتی اگر آنها جوان هستند، آموزش به آنها در مورد چگونگی رسیدگی به مسائل مالی را شروع کنید. هوش مالی کودکان خود را تقویت کنید . به بانک رفته و برای کودکان خود یک حساب پس انداز باز کنید. آنها را تشویق کنید تا پول پس انداز کنند.

 • شما همچنین باید با کودکانتان درباره مدیریت پول صحبت کنید. به آنها بگویید که چگونه پول کنار بگذارند و عاقلانه خرج کنند.
 • در مورد تنظیم یک حساب پس انداز در بانک خود فکر کنید که در آن شما می توانید پول برای تحصیلات دانشگاهی کودکان خود پس انداز کنید.

 

نکته:

 

 • اگر متأهل هستید، اطمینان حاصل کنید که همسرتان با شما در زمینه امور مالی توافق دارد.
 • همیشه هزینه های اضطراری و غیر برنامه ریزی شده را به بودجه خود اضافه کنید.
 • دستیابی به استقلال مالی بسیار ساده است اگر از سن نوجوانی شروع کنید، زیرا پس انداز شما زمان بیشتری برای رشد دارد.

 

راهکارهای برایان تریسی برای رسیدن به استقلال مالی

 

            مدت زمان مطالعه ی مقاله ی راهکارهای برایان تریسی برای رسیدن به استقلال مالی 1 دقیقه می باشد 

مقدمه :

راهکارهای برایان تریسی برای رسیدن به استقلال مالی. بیش از 80% میلیونرهای خودساخته ی آمریکایی کارشون رو از صفر شروع کردند. شما هم می توانید… آیا به استقلال مالی خواهید رسید؟ بیش از 80% میلیونرهای خودساخته ی آمریکایی کارشون رو از صفر شروع کردند. من هم میلیونر خودساخته هستم در اوایل سی سالگی پول نداشتم تا شانسم رو برای شروع یک کسب و کار موفق امتحان کنم.
پول من فقط برای پرداخت صورتحسابها کافی بود ومن همیشه بدهکار بودم .

آمار شرکت های بیمه :

برطبق آمار شرکت های بیمه از هر 100فردی که به سن بازنشستگی می رسند یک نفر ثروتمند است. چهار نفر استقلال مالی دارند؛ 15نفر مبلغی رو برای دوران بازنشستگی پس انداز کردند و 80 نفر دیگه به مستمری بازنشستگی وابسته هستند.
حالا چرا این اتفاق می افتد ؟
چرا مردم فقیر بازنشسته می شوند؟
دودلیل اصلی وجود دارد که بعضی افراد فقیر بازنشسته می شوند .

دلیل اول:آنها هرگز تصمیم ندارند که ثروتمند بازنشسته شوند. آن ها آرزو و امید دارند که ثروتمند شوند و و برای رسیدن به این آرزو دعا می کنند. آن ها هیچوقت بصورت جدی تصمیم نمی گیرند که برای ثروتمند شدن اقدام کنند.
دلیل دوم:حتی اگرتصمیم بگیرند که پولدار شوند آنقدر آنرا به تعویق می اندازند که دیگر خیلی دیر شده است .
آنها همیشه بهانه های خوبی برای به تعویق انداختن تصمیمشان دارند.

چند راهکار مهم برای ثروتمند شدن:

اگر شما واقعا مصمم هستید که مشکلات را از پیش رو بردارید و به موفقیت مالی برسید و پولدار بازنشسته شوید به موارد زیر دقت کنید.

چهار گام که شما را برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند:

اولین گام:اولین گام اشتیاق است. شما باید اشتیاق رسیدن به هدف رو داشته باشید و برای رسیدن به هدفتان از خودتان مایه بگذارید.

دومین گام:باید همین حالا تصمیم بگیرید هرآنچه که برای رسیدن به هدفتان لازم است را انجام دهید. رسیدن به موفقیت هزینه دارند و شما باید هزینه ی آنرا پرد اخت کنید. برای رسیدن به موفقیت مالی قاطعیت و نظم فردی را تمرین کنید .

گام سوم: داشتن عزم راسخ است. شما باید با عزمی راسخ و اراده قوی ازهمه موانع و مشکلات عبور کنید. برای رسیدن به موفقیت مالی از کجا شروع کنیم ؟
دو نکته مهم :
نکته اول:همین حالا تصمیم بگیرید( بدون در نظر گرفتن موانع و مشکلاتی که با آن ها مواجه هستید) به استقلال مالی برسید .

نکته دوم :بطور جدی تصمیم بگیرید که در برابر هر مانع و تعلل مقاومت کنید و هرگز هرگز تسلیم نشوید. به تلاش و حرکت به جلو ادامه دهید تا بالاخره به هدفتون برسید .

نویسنده : برایان تریسی

تیم آموزشی ماهان تیموری 

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل به درستی بارگذاری نشده است

راهکارهای برایان تریسی برای رسیدن به استقلال مالی

 

به منابع بیشتری نیاز دارید ؟

bannerforendpost

              چنانچه موفق به اتمام مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید ، به سایت  تست تندخوانی مراجعه نمایید .

 

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله راهکارهای برایان تریسی برای رسیدن به استقلال مالی لذت برده باشید

 

                               خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مقالات یاری نمائید

 

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

 

از بچگی به من یاد داده بودند که باید درس بخوانم و سخت تلاش کنم تا به موفقیت برسم.

تنها راه ثروتمند شدن را در ادامه تحصیل و پیدا کردن یک شغل دولتی خوب می‌دانستم.

برای داشتن یک زندگی خوب و رسیدن به اهدافم سخت درس خواندم تا رشته دلخواهم را قبول شدم.

در دانشگاه تمام تمرکزم را بر روی درس‌ها گذاشتم.

از خیلی تفریحاتی که بقیه دانشجوها انجام می‌دادند خودم را محروم می‌کردم و به فکر اهدافم بودم.

کارشناسی را که به اتمام رساندم، برای یک دوره کارآموزی در شرکتی مشغول به کار شدم.

حواسم به کار بود تا حسابی توی رشته تحصیلی‌ام مهارت کسب کنم و بتوانم شغلی مناسب پیدا کنم.

 

کم‌کم با کارمندان شرکت آشنا شدم.

با بعضی از آن‌ها ارتباط نزدیک‌تری برقرار کردم و از وضعیت مالی هرکدام اطلاعاتی به دست آوردم.

تعجب کرده بودم، کارمندانی با این سطح تحصیلات بعدازاین همه مدت کار فقط توانسته بودند یک زندگی معمولی را برای خود دست‌وپا کنند.

تمام ذهنیت من برای دستیابی به رؤیاهایم از این طریق خراب شد.

شروع کردم به بررسی زندگی افراد ثروتمند اطرافم، یکی از این افراد ثروتمند شوهرخاله‌ام بود.

تحصیلات عالیه ندارد اما همیشه در بحث مالی موفق عمل می‌کند، از هوش اقتصادی قوی برخوردار است.

او برخلاف بقیه مردم که در روزنامه و اخبار دنبال حوادث می‌گردند، همیشه بخش اقتصادی روزنامه‌ها و اخبار را دنبال می‌کند.

بنابراین من هم شروع کردم به مطالعه درزمینۀ ثروت‌آفرینی و قرار ملاقاتی با شوهرخاله‌ام برای کسب تجربه گذاشتم.

بعد از کسب اطلاعات متحیر شده بودم که در این سال‌ها چقدر اطلاعات مالی غلط در ذهنم ذخیره کرده بودم.

معلومات اقتصادی گذشته نه‌تنها سودی برایم نداشت بلکه من را از موفقیت دور کرد.

حالا دوست دارم این اطلاعات مهم مالی را با شما عزیزان که در پی کسبِ راه‌هایی برای ثروت آفرینی هستید به اشتراک بگذارم. 

روش‌های ثروت آفرینی

اکثر مردم بر این باورند که ثروت آفرینی داشتن شغلی با درآمد بالا است.

بله، اگر درآمد بیشتری در هرماه داشته باشید، مسیر ثروتمند شدن آسان‌تر است.

نکتۀ مهم کم کردن هزینه‌ها است.

باید بدانید که درآمد ثروت نیست.

ثروت چیست؟

ثروت بخشی از ارزش خالص دارایی‌های شما (دارایی‌های منهای بدهی) است.

رازهای رسیدن به استقلال مالی1

باید منابع اضافی برای سرمایه‌گذاری داشته باشید

 
تنها راه استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری این است که پولی برای سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

واقعیت سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز این است که نقطۀ خاصی وجود دارد که در آن به یک موقعیت بحرانی می‌رسیم.

این بازده‌های حاصل از دارایی‌های شما، می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد.

سرمایه‌گذاری مانند ریسمانی قوی زمانی که در چاهی عمیق فرومی‌روید عمل می‌کند و نجات‌دهنده است.

به دست آوردن ثروت و دستیابی به استقلال مالی، یک ‌روند آهسته است که نیاز به گذشت زمان دارد.

برای این کار باید خود را مجاب کنید تا  هرروز کارهای کوچکی برای دستیابی به هدف انجام دهید مانند اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهید و درآمد بیشتری کسب کنید.

با گذشت زمان، شما می‌توانید به استقلال مالی قابل‌توجهی برسید.

 

چه زمانی شما واقعاً ثروتمند هستید؟

هنگامی‌که شما بر روی زندگی روزمره خود کنترل کامل دارید.

مهم نیست چقدر حقوق دریافت می‌کنید. همین‌که می‌توانید هر مقدار و به علاقۀ خود هزینه کنید یعنی ثروتمند هستید.

رازهای رسیدن به استقلال مالی4

مدرک تحصیلی ارتباطی با ثروت آفرینی ندارد

توماس جی. استنلی نویسنده «The Next Millionaire Next Door»اذعان دارد:

نمراتی که افراد در مدرسه به دست می‌آورند، با ثروت و موفقیت اقتصادی رابطه‌ای ندارد.

 البته این به این معنا نیست که آموزش‌وپرورش مهم نیست.

جالب است بدانید! بیش از 90 درصد از میلیونرهای آمریکایی، دارای مدرک کارشناسی هستند.

سؤال این است چرا پس والدین، معلمان و مشاوران، همچنان به بچه‌ها می‌گویند که اگر آن‌ها به درجات بالای علمی نرسند موفق نخواهند شد.

با توجه به نظر استنلی، این مسئله به این دلیل است که این افراد خودشان ازلحاظ مالی موفق نیستند.

بنابراین، آن‌ها نمی‌دانند چه پیش‌نیازهایی برای رسیدن به استقلال مالی و تهیه ریسمان قوی لازم است و اسطوره‌های بزرگی را که دانشجویان خوبی در زندگی خود بودند در نظر می‌گیرند.

آن‌ها تنها اطلاعات تحلیلی را اندازه می‌گیرند.

هوش اقتصادی که مسئول ایجاد نوآوری‌ها، پیشرفت‌های اجتماعی و فرصت‌های ثروت آفرینی است، از دید آن‌ها خارج است.

در این رابطه توصیه می‌شود کتاب پدر پولدار، پدر فقیر نوشته رابرت کیوساکی را مطالعه کنید.

 

همکاری خانوادگی برای رسیدن به ثروت

برای اینکه موفق شوید چاره‌ای ندارید مگر اینکه همسر شما به همان اندازه انضباط، صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری محور باشد.

تلاش‌های شما در جهت زندگی بهتر و ثروت‌آفرینی، مبارزه‌ای در میدان تغییر عادات غلط مالی است.

اگر همسری داشته باشید که به شما در این مسیر یاری برساند و برای ساخت این ریسمان قوی کمک کند، راهی هموار پیشروی شما خواهد بود.

رازهای رسیدن به استقلال مالی2روی سرمایه‌گذاری‌های خود نظارت کنید

از نحوه سرمایه‌گذاری خود اطمینان حاصل کنید.

این کاری است که شما باید انجام دهید و برای موفقیت در ساخت ریسمان قوی اهمیت دارد.

این مسئله شامل عملکرد و هزینه شما است.

در هنگام سرمایه‌گذاری توجه داشته باشید که سرمایۀ خود را صرف کاری کنید که بازده داشته باشد.

از انتخاب سرمایه‌گذاری‌های نامطمئن بپرهیزید.

درنهایت باید تعادل مناسب بین هزینه و عملکرد حفظ شود.

اطمینان حاصل کنید که در زمان سرمایه‌گذاری پول و از همه مهم‌تر زمان را از دست نمی‌دهید.


به بازنشستگی خود توجه داشته باشید

شما باید آنچه را که برای بازنشستگی نیاز دارید را فراهم کنید و سرمایه‌گذاری‌های خود را با توجه به آن انجام دهید.

فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید موردتوجه قرار گیرند.

این فاکتورها عبارت‌اند از تورم، نرخ بهره، پویایی خانواده، بدهی و البته درآمد شما.

اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه به بازنشستگی برسید، یک ریسمان قوی برای بازنشستگی خود دارید.

مشورت با یک مشاور اقتصادی برای برنامه‌ریزی بازنشستگی می‌تواند به شما در آماده‌سازی روزهای خوب کمک کند.

ترس را رها کنید و تصمیم بگیرید.

یکی از دلایلی که بیشتر مردم به استقلال مالی دست نمی‌یابند، این است که آن‌ها می‌ترسند.

نه از اینکه ازلحاظ مالی مستقل باشند، بلکه از تغییراتی که در زندگی‌شان ایجاد می‌شود، ترس دارند.

اگر شما در فرایند برنامه‌ریزی جدید مالی هستید، مهم این است که به یاد داشته باشید رسیدن به موفقیت یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد.

همان‌طور که یک مربی تناسب‌اندام در اولین روز تمرین در سالن بدن‌سازی، یک رویکرد روزمره را برای بدن توصیه می‌کند.

او می‌گوید من انتظار ندارم که فردی در یک هفته به پیشرفت در برنامه تمرینی برسد.

یک هدف منطقی و قابل‌دستیابی را انتخاب کنید.

برای رسیدن به ریسمان قوی از پیروزی‌های کوچک استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر شما به دنبال صرفه‌جویی جدیدی در منابع مالی خود هستید، نیازی نیست بلافاصله نیمی از حقوق و دستمزد خود را پس‌انداز کنید.

با یک مقدار کم شروع کنید، در هر دوره و به‌مرور آن را افزایش دهید.

با این پروسه راحت‌تر موفق می‌شوید.

یک شروع آرام به شما کمک می‌کند اعتمادبه‌نفس موردنیاز برای موفقیت در درازمدت را کسب کنید.

تصویر واقعی از وضعیت مالی فعلی خود داشته باشید

یک ایدۀ واقع‌گرایانه از اینکه شما چه چیزی را از دست می‌دهید و چه چیزی را به دست می‌آورید، داشته باشید.

موانعی را که در مسیر شما وجود دارد ارزیابی کنید.

برای خود مجموعه‌ای از اهدافی که به شما کمک می‌کند تا به ریسمانی قوی برسید، ترسیم کنید.

نتیجه‌گیری

رسیدن به استقلال مالی یک هدف واحد نیست، بلکه یک سری از اهداف دیگر را نیز در بردارد.

زندگی مالی شما دارای چندین جنبه است.

برای رسیدن به هدف کلی خود (ثروت آفرینی)، شما باید اهداف را در زمینه‌های مختلف زندگی مالی خود در نظر داشته باشید.

از راهکارهای رسیدن به ریسمان قوی در زندگی مالی‌تان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش درآمد، کنترل عادت‌های خرج کردن، پرداخت وام و اعتبار کارت اعتباری، درک الگوهای پس‌انداز ،تعیین اهداف سرمایه‌گذاری، تعریف اهداف مالی بلندمدت، خرید بهترین بیمه عمر برای خانواده‌تان پیاده‌سازی یک برنامه برای وارثان.

 

 

نتیجه گیری:

 

استقلال مالی فراتر از داشتن پول است. استقلال مالی یعنی شما آزاد هستید که در زندگی هر کاری که دوست دارید انجام دهید و نگران پول نباشید. ولی متأسفانه بسیاری از ما این موضوع مهم را نادیده گرفته و تا مدتها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنیم. امیدواریم این مقاله به شما در این زمینه آگاهی کامل داده باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.