Take a fresh look at your lifestyle.

آیا تغییر میکنی؟

آیا تغییر میکنی؟Reviewed by حسین تیموری on Feb 21Rating: 5.0

 

تغییر کنیم؟؟

 

تغییر اتفاقی هست که در طول تاریخ افراد و موجودات بسیاری دستخوش اون قرار گرفتن، با خواندن این مطلب خواهید آموخت که چرا باید تغییر کنیم 

 

به گفته‌ ی کارشناسان علم زیست‌ شناسی یکی از مهم‌ ترین دلایل نابودی دایناسورها عدم‌تغییر بوده و مثال امروزی‌  تر رو میشه برای شرکت نوکیا زد که با وجود اینکه جزء اولین‌ ها و بهترین‌ های تکنولوژی موبایل بودن با عدم‌ تغییر در نوع عملکرد و نوع محصول همه شاهدیم که به‌ مرور با نابودی مواجه شد؛

بنابراین تغییر موضوع بسیار مهمیه که باید بیشتر بهش توجه کرد. گاهی افرادی رو می‌ بینیم که از شرایط زندگیشون گلایه میکنن که این زندگی چیزی نیست که من میخواستم! اما آیا فکر نمی‌ کنی بجای گلایه باید فکر چاره باشی؟

  • چاره‌ ی کار، تغییره!

 

باید از تغییرات کوچیک شروع کرد

 

  • قبل از هر اقدامی باید بدونی و آگاهی داشته باشی که میخوای چه چیزی رو تغییر بدی؟
  • از کجای زندگیت راضی نیستی؟
  • و چه تغییری میخوای ایجاد کنی؟

این‌که از نوع زندگیت راضی نیستی نکته‌ ی بسیار با اهمیتیه که میتونه یه انگیزه‌ی قوی برای ایجاد تغییر باشه؛ در واقع تو میتونی با این انگیزه زندگیت رو تغییر بدی. اما زمانی هست که ما افرادی رو می‌ بینیم که از موضوعات و مسائلی شکایت دارن که امکان تغییرش وجود نداره،

برای مثال افرادی هستن که از قد کوتاه یا قد خیلی بلند خودشون ناراضی هستن و دنیارو بهم میزنن تا تغییری درش ایجاد کنن. این تغییر نه‌تنها تصمیم درستی نیست بلکه تمام انرژی‌ های شما رو هدر میده.

تو باید یاد بگیری که مسائلی رو که میشه تغییر داد رو تغییر بدی و مسائلی رو که نمیشه تغییر داد رو بپذیری،

در این صورت میتونی زندگی مؤثرتری داشته باشی.

 

درواقع هر تغییری نمیتونه سالم و درست باشه و این‌ رو فقط خودتو میتونی تشخیص بدی. در کلیپی بانام شهر ماخونیک در سایت بحث تغییر رو به‌طور خلاصه و با اوردن مثالی جالب و شنیدنی توضیح دادیم که میتونید اون رو ببینید.

  • یکی از مهم‌ترین دلایل عدم‌ تغییر در افراد این هست که افراد با ترس بزرگی روبرو هستن و این ترس رو میشه با بالا بردن آگاهی در مواردی که می‌ترسیم رفع کنیم.
  • دومین دلیل اینکه افراد علاقه‌ای به تغییر ندارن این هست که اصلاً نمی دونن که میشه بهتر از اینی که هستن هم باشن و داشته باشن.

وقتی افراد سطح آگاهی خودشون رو در هر زمینه‌ای بالا میبرن و بادید بزرگ‌تری با مسائل روبرو میشن به‌طور ناخودآگاه تحت تأثیر محیط، افراد و شرایط قرار میگیرن و این موجب تغییر در اون ها میشه.

یکی از دلایل ایجاد نکردن تغییر در نوع زندگی آدم کوچولوهای این روستا این بود که این افراد از روستای خودشون خارج نشده بودن این در صورتیه که این روستا تا شهر بیرجند فقط چهار ساعت فاصله داشت.

تغییر رو جدی بگیرین و خوب به خودتون و شرایط زندگیتون توجه کنید.

فکر می‌کنید چه تغییری باید ایجاد کنید تا به زندگی بهتری از هر نظر دست پیدا کنید؟

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.