Take a fresh look at your lifestyle.

هوش مالی پلی به سوی ثروتمند شدن

هوش مالی پلی به سوی ثروتمند شدنReviewed by احسان تیموری on Jan 9Rating: 5.0

آیا شما هوش مالی دارین؟ آیا پول شما را ثروتمند می کند؟ همه‌ی ما می‌دانيم افرادی كه هر روز خيلی سخت كار می‌كنن پول بيشتری در می‌آورند، اما هرگز ثروتمند نمی‌شوند.

حتی بسياری از آنها بيشتر از قبل بدهكار می‌شوند و مشكلات مالی بيشتری پيدا می‌كنند. همه‌ی ما داستان‌هايی برای برنده شدن در مسابقات قرعه كشی را شنيده ايم كه افراد كاملا تصادفی ثروتمند می‌شوند. برخی ديگر هم با خريدن خانه يا خريداری اماكن گوناگون در مدت زمان كوتاهی سود می‌كنند و ثروتمند می‌شوند.

 

 

در مقابل نيز می‌شنويم كه افراد زيادی با خريد اوراق بهادار يا سكه های طلا ضرر می‌كنند و همه سود و سرمايه‌ی خود را به يک باره از دست می‌دهند.

اما بسياری ديگری از افراد هستند كه هر روز كه می‌گذرد بر دارايی آن‌ها افزوده می‌شود با آنكه شايد حتی زمان كمتری هم نيز صرف كار خود كنند اما ثروت آن‌ها هر روز بيشتر شده و زندگی‌هايشان رو به رونق و تجمل بيشتر سوق پيدا می‌كند.

اينكه چه عواملی باعث می‌شود كه بعضی افراد اينگونه و با شتاب خيلی بيشتری نسبت به بقيه افراد پيشرفت كنند چيست؟

هوش مالی جواب تمام اين پديده‌ها و اين پيشرفت هاست كسانی كه به يک باره زندگيشان عوض می‌شود جادو يا سحری نكردند آن‌ها فقط خود را كشف كرده‌اند و شروع به تقويت و گسترش هوش خود كرده‌اند در اين مقاله می‌خواهيم شما را با هوش مالی خود بيشتر آشنا كنيم تا بتوانيد كارهای بزرگی انجام دهيد و به جامعه‌ی ثروتمندان خوش آمد بگيد.

بسياری از افرادی كه دنبال پول و ثروت هستند فكر می‌كنند كه پولدار شدن يک جادو است يا روش‌ها و فرمول‌های جادويی دارد اما من به شما می‌گويم اصلا اينجوری نيست. تنها چيزی كه باعث می‌شود شما ثروتمند شويد هوش مالی شماست كه چقدر و چه ميزان آن را شناخته‌ايد و توانسته‌ايد آن را تقويت كنيد، تقويت هوش مالی راه‌های مختلفی دارد كه در هر فرد بسته به نوع شرايط زندگی و مهارت‌های شخصی آن فرد متفاوت می‌باشد.

اما اين راه‌های تقويت كردن هوش مالی چيست واقعا ؟

آيا می‌توان به آن اعتماد كرد ؟

آيا هوش مالی كافی است براي ثروتمند شدن ؟

حال می‌خواهيم سوال‌های بالا را كنكاش كنيم و بفهميم چگونه قرار است كه پولدار شويم و هوش مالی قدرتمندی داشته باشيم.

راه‌های تقويت هوش مالی چيست ؟

ابتدا نبوع مالی خود را بياييد.

همه‌ی ما می‌دانيم كه مغز انسان‌ها از سه قسمت تشكيل شده است، نيمكره چپ، نيمكره راست و بخش ناخودآگاه آن.

دليل اينكه چرا برخی افراد بهتر تصميم گيری می‌كنند و ثروتمند می‌شوند اين است كه آن‌ها توانسته‌اند از قسمت ناخودآگاه مغز خود بهتر استفاده كنند. در واقع بخش ناخود آگاه مغز شماست كه به شما می‌گويد كه « اين كار خطرناک است» ، « چه می‌شود اگر تمام و پول و سرمايه‌ات را از دست بدهی» ، يا اگر اشتباهی كنی چه اتفاقی برايت خواهد افتاد ؟

بسياری از مردم معتقدند كه هر چيزی كه برای آن پول صرف شود، تبديل به سرمايه می‌شود. شايد اين گفته چندان درست نباشد. هميشه به ياد داشته باشيد كه اگر شما پول و سرمايتان را برای چيزی محدود كنيد ، نه تنها پول بلكه هر آنچه را كه داريد از دست خواهيد داد. سرانجام می‌گويم كه نه سكه های طلا نه اوراق نه سهام شما را پولدار نخواهد كرد بلكه هوش مالی است كه شما را به ثروت ميرساند.

در اين قسمت متوجه شديم كه هيچ چيز به اندازه‌ی هوش مالی كه گفتيم اهميت ندارد و تقويت آن است كه می‌تواند شما را ثروتمند کند.

سرمايه گذاری‌های مطمئن انجام دهيد.

هر روزه شاهد حجم زيادی از افراد هستيم كه سرمايه خودشون را به طريق مختلف از دست داده اند، اما اونا هم به اميد پيشرفت و موفقيت و ثروتمند شدن شروع به سرمايه گذاری كرده بودند ولی نتيجه‌ی كارشان چيزی جز شكست و نابودی نبود، اينكه شما بايد بدانيد در سرمايه گذاری‌های خودت دچار توهم و همچين جو زدگی افراد دورو بر خودتون نشيد و پول و سرمايه خودتون رو با فكر و هدف و تمركز سرمايه گذارس كنيد و برای تمام سرمايه‌گذاری‌های خودت دليل و اثبات مثبت بودن سرمايه گذاری خود را پيدا كنيد اگر سعی كنيد نقطه های امن سرمايه گذاری رو بيابيد قطعا شما ثروتمند می‌شويد.

به دارايی‌های خود بيافزاييد.

كمتر كسانی پيدا می‌شوند كه بتوانند معنی دقيق پول سرمايه و دارايی را بدانند، اما من به شما می‌گويم كه دارايی آن چيز هايی هستند كه برای شما درآمد كسب می‌كنند، ماشين، خونه، گوشی ، ويلا، هيچكدوم از اينا دارايی نيستند و فقط هزینه در زندگی شما هستند که شامل رفاه هم می‌شود. افراد ثروتمند هر روزه بر دارايی‌های خود می‌افزايند در نهايت به حدی از دارايی می‌رسند كه فقط نياز به مديريت دارايی خود دارند تا كار كردن بيشتر و تايم زيادی را سپری كردن.

 

هدفمند سرمایه گذاری کنید.

خاطره ای از يكی از دوستانم كه ميخواست زمينی را بخرد و تنها توجيه اقتصادی‌اش از اين كار اين  بود كه تا چند سال آينده حتما گران می‌شود، افرادی كه اين سبک سرمايه گذاری می‌كنند شايد بتوانند كمی بر سرمايه خود بيافزايند اما هيچ وقت ثروتمند نمی‌شوند آنها فقط يه سرمايه گذاريه جديدی كردند كه هيچ اطلاعی از كاره خود ندارند، اما كسانی كه هوش مالی بالايی دارند برای يک سرمايه گذاری مطمئن تمام جوانب كار را ارزيابی می‌كنند و بهترين موقعيت را انتخاب می‌كنند.

نوع آوری در سرمايه گذاری و كار خود داشته باشيد.

امروزه بايد گفت كه نفت ديگر پر سودترين تجارت دنيا نيست آنچه را كه می‌تواند نفت امروزه ناميد دنيای اينترنت است امروزه تمام دنيا رو به مدرن شدن و دنيای نت می‌رود در اين شرايط كسانی موفق خواهند بود كه بتوانند از بهره هوشی خود استفاده كنند و طبق جامعه‌ای كه در آن هستند خود را تغيير بدهند و راه های جديد برای ثروتمند شدن را بيابند.

تعداد زيادی كسانی كه به ثروت های عظيم و بزرگی دست يافته‌اند از جايی شروع كرده اند كه حتی توانايی خريدن يك ماشين ساده را هم در ابتدا نداشته اند اما بعد از مدتی اونا تونستن بشن ثروتمندترين افراد دنيا، تلاش و كوشش و كار سخت لازمه‌ی مسير ثروتمند شدن است اما شروط كافی نيستند كسانی كه توانسته اند امروز دنيا را در دست خود بگيرند اول توانسته بودند به شناخت پول برسن و بدانند چگونه می‌توانند از هوش مالی خود برای رسيدن به پول استفاده كنند.  اگر رويای ثروتمند شدن را داريد پس سعی كنيد مثل ثروتمند فكر كنيد و هوش مالی خودتون رو هر روز تقويت كنيد تا رويای خودتون رو به واقعيت تبديل كنيد.

 

آیا شما کسانی را می‌شناسید که توانسته باشند با هوش مالی خود ثروتمند شوند؟

آیا داشتن پول برای ثروتمند شدن کافی است ؟

فراموش نکنید تجربیات و نظرات خودتان را در همین صفحه با ما و همراهان همیشگیه ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. صفرعلی قربانپور کاربر می‌گوید

  سلام
  فعلا در کشورماایران نمیتوان بابرنامه ای ازپیش تعیین شده به ثروت رسید
  ۱-وقتی ثبات اقتصادی وجود ندارد
  ۲-برنامه ی روشنی وجود ندارد
  ۳-نمیتوانی برای یک ساعت بعدت پیش بینی بکنی …
  شمابگید چطوری دراین شرایط فعلی میتوان به ثروت رسید؟

  1. محمدحسین شفاعی کاربر می‌گوید

   سلام دوست من
   خیلی از افراد هستن که در همین شرایط اقتصادی به موفقیت می رسند
   موفقیت انسان ها برای هر کسی بستگی به تقویت باور ، تقویت مهارت و پشتکارش داره و توی پیج نتایج ماهان تیموری در اینستاگرام هم می تونید خیلی از نمونه های موفقیت افراد رو توی همین شرایط سخت جامعه ببینی دوست من :
   @natayejshoma