Take a fresh look at your lifestyle.

هاینز هورست دیشمان

1 98
هاینز هورست دیشمانReviewed by حسین تیموری on Jun 22Rating: 5.0

هاینز هورست
دیشمان دکتری که از فروش کفش میلیاردر شد

هاینز هورست دیشمان

هاینز هورست دیشمان (Heinz-Horst Deichmann) در 30 سپتامبر سال 1926 در شهر اسن-بروبک در آلمان متولد شد. وی پسر‌هانریش دیشمان، یک خرده فروش کفش بود.‌هاینز هورست چهار خواهر دیگر هم داشت. پدر او در سال 1913 یک فروشگاه کفش تاسیس کرده بود که پس از مرگ زودهنگامش در سال 1940 آن را برای همسرش،‌ جولی،‌ به ارث گذاشت.هاینز هورست دیشمان

 

هاینز هورست دیشمان

 

هاینز هورست دیشمان در سال 1943 به ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم فرستاده شد. او در سال 1945 در حالی که به شدت زخمی‌شده بود به خانه بازگشت. وی سپس در شهر بن و دوسلدورف به تحصیل علوم الهی و پزشکی پرداخت. دیشمان در سال 1951 موفق به دریافت مدرک پزشکی خود شد. وی پس از اتمام تحصیل، 5 سال را در حوزه کلینیکی و با تمرکز بر بخش ارتوپدی فعالیت کرد. دیشمان در کنارکار پزشکی خود همچنان کسب و کار خانوادگی خرده‌فروشی کفش را در گوشه ذهن خود داشت. به همین دلیل، دیشمان در سال 1956 کسب و کار خانوادگی را به‌دست گرفت و در نهایت آن را تبدیل به بزرگ‌ترین خرده‌فروش کفش در سرتاسر اروپا کرد. او به عنوان مدیر عامل شرکت، یک سیستم جدید مدیریت مواد اولیه را معرفی کرد که به این شکل توانست رقبا را پشت سر بگذارد.
شرکت دیشمان در حال حاضر در 16 کشور جهان فعالیت دارد و به خصوص در میان افراد جوان شهرت زیادی کسب کرده است. نکته قابل توجه محصولات شرکت دیشمان قیمت‌های معقول آن است که برای اکثر افراد قابل پرداخت است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر اسن واقع شده، به فروش کفش و پوشاک می‌پردازد. در حال حاضر بیش از 25 هزار نفر برای این شرکت مشغول به کار هستند.
دیشمان در سال 1999 از کار خود کناره‌گیری کرد و اداره امور روزانه شرکت را به پسرش هنری سپرد.
‌هاینز هورست دیشمان به کوهنوردی، اسکی و موسیقی علاقه دارد. او همچنین ویلن می‌نوازد. دیشمان فردی خیر است که به طور مداوم مبالغ زیادی را به سازمان‌های انسان دوستانه اهدا می‌کند.‌
هاینز هورست دیشمان تاکنون جوایز زیادی را دریافت کرده که شامل دکترای افتخاری دانشگاه چرچ در سال 2010، جایزه «لوتر رز» بنیاد مارتین لوتر‌، به پاس فعالیت‌های اجتماعی و خیریه‌، در سال 2008، جایزه ملی رهبری از مجمع اقتصادی آلمان در سال 2008 و نشان لیاقت فدرال بزرگ در سال 2006 می‌شود.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. yasin73 کاربر می‌گوید

    26

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.