Take a fresh look at your lifestyle.

نابغه هندی در مدیریت مالی

0 111

بیوگرافی افراد موفق

اودای کوتاک نابغه هندی در مدیریت مالی

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله1:35 دقیقه می باشد

مقدمه: شما در این مقاله شروع فعالیت و پیشرفت و رشد و توسعه آقای اودای کوتاک  نابغه هندی در مدیریت ما لی که از ثروتمندان جهان می باشد را مطالعه می کنید.

اودای کوتاک(  نابغه هندی در مدیریت مالی ) در 15 مارس سال 1959 در هندوستان به دنیا آمد. او در دانشگاه بمبئی تحصیل کرد و پس از به پایان رساندن دوره کارشناسی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد و از همین دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد.

شروع فعالیت:

اودای کوتاک ( نابغه هندی در مدیریت مالی )بانک کوتاک ماهیندرا را در سال 1985 و به عنوان یک بنگاه مالی کوچک تاسیس کرد. وی در این زمان تنها بیست و شش سال داشت و تا آن زمان در صحنه بانکداری هندوستان کسی نامی از او نشنیده بود.

کوتاک این بانک را به پشتوانه غول بانکداری هندی، آناند ماهیندرا، تاسیس کرد و به همین دلیل هم نام او را بخشی از نام شرکت قرار داد. البته نام این شرکت در آغاز شرکت مدیریت مالی کوتاک کپیتال بود که بعدا به شرکت مدیریت مالی کوتاک ماهیندرا تغییر نام یافت. به این شکل شرکت کوتاک تبدیل به اولین شرکت مدیریت مالی غیربانکی در تاریخ شرکت‌های هندی شد که تبدیل به یک بانک گردید.

بیوگرافی افراد موفق

 

پیشرفت و توسعه کسب و کار  :

 

گروه کوتاک ماهیندرا( نابغه هندی در مدیریت مالی ) طی سالیان رشد کرده و به حوزه‌های مختلفی از کارگزاری سهام و سرمایه‌گذاری بانکی گرفته تا تامین مالی خرید خودرو، بیمه عمر و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک وارد شده است. درآمد گروه کوتاک ماهیندرا در سال 2010 در حدود 22/2 میلیارد دلار و کسب درآمد خالص آن در حدود 67/294 میلیون دلار برآورد شده بود. بیش از 20 هزار نفر در حال حاضر برای گروه کوتاک ماهیندرا مشغول به کار هستند.

گروه کوتاک ماهیندرا امروزه بیش از 17 میلیون مشتری دارد و بازیگری پیشتاز در مدیریت سرمایه و مدیریت مالی در هند به شمار می رود. اودای کوتاک(  نابغه هندی در مدیریت مالی ) در حال حاضر نایب رئیس و مدیر بانک کوتاک ماهیندرا است. او مالک 50 درصد سهام این بانک است و اداره این بانک را نیز به دست دارد.

 

بیوگرافی افراد موفق

 

اودای کوتاک زمانی از شرکای گلدمن ساکس بود. وی در سال 2006 این شراکت 14 ساله را با پس گرفتن سرمایه 25 درصدی خود از دو زیرمجموعه این شرکت و به قیمت 72 میلیون دلار خاتمه داد. کوتاک همچنین یکی از شرکای شرکت بیمه عمر اولد میوچوال است. خانواده کوتاک بزرگترین سهامدار روزنامه مالی بیزینس استاندارد هم هستند.

اودای کوتاک بنیادی خانوادگی و خصوصی به نام بنیاد تحصیلات کوتاک را تاسیس کرده که تمرکزذهن آن بر ارتقای سطح تحصیلات کودکان فقیر در بمبئی و حومه آن است. کوتاک تاکنون موفق به دریافت جوایز زیادی چون جایزه کارآفرینی ارنست اند یانگ در سال 2003، همچنین عنوان یکی از بهترین رهبران مالی قرن بیست و یکم از سوی مجله یورو مانی و غیره شده است.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه ودای کوتاک(  نابغه هندی در مدیریت مالی ) ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.