Take a fresh look at your lifestyle.

ثروتمندترین زن روسیه

ثروتمندترین زن روسیهReviewed by حسین تیموری on Apr 15Rating: 5.0
النا باتورینا (Elena Baturina)، یکی از معدود زنان میلیاردر است که ثروتش را خود به دست آورده است . او در سال 2010 با ثروت 9/2 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز به عنوان سیصد وچهل و دومین از ثروتمندان جهان و ثروتمندترین زن روسیه معرفی شد.

النا (یلنا) نیکولایوونا باتورینا در 8 مارس سال 1963 در مسکو به دنیا آمد. او پس از اتمام دبیرستان به عنوان کارگر به کارخانه فراسر (جایی که والدینش در آن کار می کردند) رفت. او کمی بعد کار در این کارخانه را رها کرد تا در مؤسسه مدیریت مسکو تحصیل کند .

 

شروع کسب و کار :

النا باتورینا به همراه برادرش ویکتور باتورین، شرکت خود به نام اینتکو را در سال 1991 تأسیس کرد. تمرکز اصلی این شرکت در حال حاضر بر ساخت و ساز است، گرچه در آغاز به عنوان یک کسب و کارکوچک در زمینه تولید لوازم پلاستیکی شروع به کارکرد. این شرکت درآغاز میز و صندلی و ظروف پلاستیکی شروع به کار کرد اما بعد از آن به حوزه ساخت و ساز و مواد ساختمانی گسترش یافت.

باتورینا در سال 1987 با یوری لوزکوف، همسرآینده اش آشنا شد.در آن زمان هردوی آنها در موسکوریسپولکوم، یکی از کمیسیونهای شهری در شوروی فعالیت می کردند. این دو در سال 1991 با هم ازدواج کردند و یک سال بعد همسر باتورینا به عنوان شهردار شهر مسکو اتنخاب شد. البته یوری لوزکوف در سال 2010، از سوی رئیس جمهور وقت روسیه مدودف اخراج شد.

پس از اینکه لوزکوف شهردار مسکو شد، اینتکو به سرعت رشدکرد. البته لوزکوف به جرم اینکه همسرش قراردادهای شهرسازی می گرفت، محکوم شد. برای مثال، شرکت اینتکو توانست قرارداد تولید 85 هزار صندلی برای استادیوم لوژنیکی و بزرگترین استادیوم مسکو را در سال 1995 از آن خود کند که این موضوع تبدیل به مسئله ای جدال برانگیز شد.

این شرکت همچنین در سال 1995 موفق شد قرارداد تولید ظروف شرکت روسکوئه بیسترو، یک فست فود زنجیره ای که لوزکوف آن را راه اندازی کرده بود، از آن خود کند. البته کسب وکار شرکت اینتکو بعدها تنها به ساخت و ساز منحصر شد. شرکت اینتکو با گذشت زمان بسیار موفق ظاهر شد؛ به طوری که 20 درصد ساختمانهای جدید در مسکو را این شرکت می ساخت.

شرکت اینتکو در سال 2005 بخش کارهای سیمانی شرکت و همچنین بخش 3-DSK ، تولید کننده ساختمانهای پیش ساخته، را به قیمت 1/1 میلیارد دلار به فروش رساند. النا باتورینا با پولی که از این فروش به دست آورد بخشی از سهام گاز پروم و اسبربانک را خرید. النا باتورینا در حال حاضر مالک 99 درصد شرکت اینتکو است.

النا باتورینا پرتفولیوی گسترده ای شامل هتلهایی در اقامتگاه توریستی دریای سیاه در شهر سوچی، بیش از 72 هزار هکتار زمینهای کشاورزی در بلگراد اوبلاست و همچنین کارخانه ای را که سالانه یک میلیون قوطی شیر غلیظ و شیرین شده تولید می کند، اداره می کند.

النا باتورینا اخیراً یک شرکت دیگر به نام پاتریوت تأسیس کرده که تمرکزذهن آن بر ساخت و تأمین خانه هایی زیبا با قیمتهای مناسب برای اکثریت جامعه است.

 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه ریچارد لفراک ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. بشیری کاربر می‌گوید

  عالی بود
  تشکر از مطالب خوبتان

 2. اکبر کاربر می‌گوید

  سلام داداش این مطالب رو جورهای دیگرش رو خیلی خوندم میدونم میشه موفق شد اما نمیدونم چطوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه چیزکاربردی تر وعملی تر میخوام اگه تونستی ساده وعملی راهنماییم کن

  1. ماهان تیموری
   ماهان تیموری کاربر می‌گوید

   سلام اکبر عزیز
   می تونید در قست دانلودهای رایگان
   کتابهای کاریردی و کلیپ های کاربردی رو استفاده کنید

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.