Take a fresh look at your lifestyle.

موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری

1 98
موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاریReviewed by حسین تیموری on Jun 1Rating: 5.0

 

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله2 دقیقه می باشد

مقدمه : می خوانید که  بروس کاونر موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری از کجا شروع کرده است و چگونه وارد شرکت سرمایه گذاری و تبدیل به فردی ریسک پذیر تبدیل شد.

 بروس کاونر (Bruce Kovner)، مؤسس و رئیس شرکت  كاكستون اسوشييتز، يكي از ده صندوق سرمايه‌گذاري مشترك بزرگ در جهان است كه با ثروت 5/3 ميليارد دلار در سال 2010 از سوي مجله فوربز به عنوان دويست و پنجاه و هشتمين از ثروتمندان جهان معرفي شد.

بروس استنلي كاونر در سال 1945 در بروكلين در نيويورك آمريكا متولد شد. خانواده كاونر در اوايل قرن بيستم از آزار و تبعيض‌ها به خاطر اعتقادات مذهبي شان از روسيه تزاري به بروكلين در آمريكا گريختند.

دانلود کتاب

 

دوران تحصیل:

 

بروس كاونر در روستاي سان فرناندو بزرگ شد. در واقع آنها در سال 1953 به اين روستا نقل مكان كرده بودند. بروس در آن زمان شاگرد موفقي در دبيرستان بود. كاونر در سال 1962 به دانشگاه ‌هاروارد وارد شد.مادر بروس در ميانه تحصيلات او خودكشي كرد كه اين امر آسيب روحي زيادي به بروس وارد كرد.

 

كاونر در زمان جنگ ويتنام از آنجايي كه هنوز دانشجو بود توانست در‌ هاروارد مانده و در رشته اقتصاد سياسي در مدرسه جان اف. كندي و با بورسيه تحصيلي ادوارد بانفيلد به تحصيل خود ادامه دهد.

بروس كاونر تحصيلات خود را در‌ هاروارد در مقطع دكترا هم ادامه داد، اما در نهايت تحصيلات خود را در سال 1970 رها كرد. او طي چند سال بعد از اين قضيه درگير برخي فعاليت‌هاي انتخاباتي شد.

 

شروع کسب و کار:

 

كاونر در كمپين‌هاي سياسي فعال بود،‌ نواختن ‌هارپسيكورد را مي‌آموخت، نويسندگي مي‌كرد و به عنوان يك راننده تاكسي كار مي‌كرد. اولين تجارت كاونر در سال 1977 با دريافت وامي‌3000 دلاري از كارت اعتباري‌اش براي خريد قراردادهاي آتي دانه‌هاي سويا اتفاق افتاد.

بروس پيش‌بيني مي‌كرد كه اين قرارداد او تا 40 هزار دلار افزايش پيدا خواهد كرد، اما اين مبلغ تا قبل از فروش آنها به 23 هزار دلار كاهش يافت. كاونر بعدها گفت كه اين تجارت به او اهميت مديريت ريسك را آموخت.

 

اعتمادبه نفس و کسب و کار موفق:

 

كاونر(موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری ) در سال 1977 به استخدام شركت كوموديتيز در آمد. او در اين شركت توانست بسيار موفق عمل كرده و توانست ميليون‌ها دلار را براي اين شركت کسب درآمد كند. اين موفقيت او منجر به تصميم كاونر براي استقلال شد.بروس كاونر در سال 1983 صندوق سرمايه‌گذاري مشترك كاكستون اسوشيتز را تاسيس كرد.

شركت كاكستون در سال 1992 صندوق خود را به روي سرمايه‌گذاران جديد بست. در حال حاضر وجوه تحت مديريت اين صندوق به حدود 9 ميليارد دلار مي‌رسد. بيش از 270 نفر در سال 2010 براي اين شركت كه دفتر مركزي آن در شهر نيويورك واقع شده،‌ مشغول به كار بودند.نرخ سود اين شركت در سال گذشته 15/6 درصد و در سال 2008 در حدود 13 درصد بود.

كاونر(موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری ) كه به موسيقي علاقه زيادي دارد كلكسيوني از 140 ورق‌ نت دست‌نويس از باخ، بتهوون و برامس را به مدرسه جوليارد كه در آن به فراگيري موسيقي پرداخته بود، بخشيده است. وي كه فردي خير است به طور خاص به اپراي متروپوليتن در مركز لينكلن كمك مي‌كند.

نتیجه:

بروس کاونر(موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری ) که از ثروتمند ترین افراد جهان است در ابتدا به دلیل  ریسک پذیر نبودنش ضرر کرد و از آن پس تصمیم گرفت که قدرت ریسک پذیری را در خود افزایش دهد و او با این تصمیم وبه دلیل هوش مالی واعتماد به نفس و مدیریت ریسک بسیارش به موسس و رئیس صندوق سرمایه گزاری تبدیل شد که موسیقیدان نیز هم هست.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه بروس کاونر ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. mahsa faraz کاربر می‌گوید

  بسیاربود عالی
  خلاصه ومفید
  نشون میده که مسایل و مشکلات دلیل بر موفق نشدن نیست و درس و مدرک دلیل بر موفقیت و پولدار شدن نیست و باید موانع زندگیمون رو یک فرصت ببینیم و به مسایل زندگیمون به عنوان مشکل نگاه نکنیم بلکه از ان برای موفقیت درس بگیریم .
  مرسی از شما استاد عزیز
  مطلب بسیار ساده و واضح بود

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.