Take a fresh look at your lifestyle.

بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان

بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهانReviewed by ماهان تیموری on May 18Rating:

 

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله4 دقیقه می باشد

مقدمه : آقای سیاری( بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان )—-18آذرسال1353در شهر زنجان به دنیا آمد. نام او را هادی گذاشتند. پدرش شغل آزاد داشت. بزرگترین فرزند خانواده است، بعد از او، مجید، امید و نوید به ترتیب به دنیا آمدند.

او می گوید: پدر  و مادرم از ابتدا سعی می کردند تا رعایت اعتدال را در تمام مسائل زندگی از مسائل مالی تا فرهنگی و معنوی به ما آموزش دهند.از کودکی با پسرخاله اش سعید و برادرش مجید رویاهای زیادی در سر داشتند. در درس نیز با هم رقابت می کردند.

پدرش به نمره بسیار حساس بود، زمانی که نمره خوبی می گرفت برای او هدیه می خرید، البته اینگونه توجهات مختص به او نبود و پدرش با همه ی برادران اینگونه رفتار می کرد.پدر بزرگش جلسات دوره ای برگزار می کرد. تمام بچه های فامیل جمع می شدند تا به پند های او گوش دهند.

 

در همین جلسات بود که یکی از ثروتمندان شهر برای مشاوره نزد پدربزرگش آمد؛ هادی مسئول پذیرایی از آن ها بود. صحبت ها اینطور نشان می داد که آن فرد از نظر مالی مشکلی ندارد و فقط به دنبال آرامش است. پدربزرگ نحوه ی مدیریت درست پول را به او گفت. تجربه و درسهایی که هادی نزد پدر بزرگ فرا می گرفت را هیچ جا نمی توانست یاد بگیرد و این تأثیر خوبی در رشد شخصیتی او داشت.

در دوران ابتدایی، او همراه با برادر و پسرخاله اش تصمیم گرفتند کار کوچکی ایجاد کنند، با صاحب مغازه محل، وارد مذاکره شدند، قرار شد پاکت های مغازه را درست کنند. اولین پولی که از این طریق به دست آوردند برای آنها بسیار ارزشمند بود.

 

 

بعد از سال اول دبیرستان در رشته ی ریاضی فیزیک ادامه تحصیل داد. تا سال سوم دبیرستان شاگرد ممتاز بود. اما سال چهارم دیگر  نمی خواست درس بخواند. با زور پدر و مدیر مدرسه اش دیپلم گرفت. بعد به نزد پسرخاله اش رفت و مشغول کار شد.

 

انگیزه و پشتکار :

 

به گفته خودش می خواست، همه چیز جامعه را امتحان کند. یادگیری خود را مدیون چهار سال کار در بازار می داند. کسب و کار در بازار، موفقیت زیادی برای او داشت لباس های مد روز را از باکو و ترکیه وارد می کرد و به فروش می رساند. توانست سرمایه اندکی بدست آورد. برادرش مجید توانست در کنکور قبول شود و در دانشگاه تربیت معلم پذیرفته شد. مجید موسس کانون فیزیک دانشگاه تربیت معلم است و تا کنون پا برجاست .

بعد از جدا شدن از پسرخاله اش، با یکی از دوستانش شراکت جدیدی آغاز کرد. به فکر کسب وکار جدیدی در تهران بود. یکسالی که به تهران رفت وآمد داشت توانست با وارد کننده روسری آشنا شود، دکه ی کوچکی در میدان امام حسین اجاره کرد و به فروش روسری ها پرداخت. یکی از مسائلی که در آن دوران اهمیت داشت لهجه بود. با این که بسیاری از فروشندگان نیز لهجه ی ترکی داشتند، اما سعی کرد روی لهجه اش کار کند تا ارتباط بیشتری با مشتری برقرار کند.

 

حدود یک ماه در این کار مشغول بود. تمام فکرش بر این بود که چه چیزی باعث فروش بهترش می شود؟ دوباره به زنجان بازگشت. در راه بازگشت، به ایده ای که برادرش برای شروع کسب وکار یعنی همان تأسیس موسسه آموزش عالی، فکر می کرد.

 

پیشنهاد این بود که نخبه های دانشگاه جمع شوند و یک موسسه آموزشی تاسیس کنند. البته هادی به فکر بازگشت به تهران و خرید مغازه بزرگتر بود، اما از خرید مغازه منصرف شد و به نزد برادرش رفت و با هم تصمیم گرفتند تا همین ایدهای نو را عملی کنند. سرمایه اندک بود اما نا امید نشدند و تصمیم خود را گرفتند.

 

شروع کسب و کار:

 

نام ماهان را برادرش انتخاب کرد. برای شروع کار یک اتاق در زیرزمین ساختمانی رهن کرد. موسسه کار خود را با سی وسه نفر شروع کرد. موسسه ماهان ابتدا کار را با تدریس خصوصی دروس دانشگاهی شروع کرد. دو سه ماه اول، تدریس خصوصی انجام شد، در آمد خوبی هم داشت. تبلیغات گسترده تر شد، اساتید را نیز از دانشجویان دانشگاه شریف انتخاب کرده بودند.

 

بعد از یکسال توانست جای بهتری اجاره کند. به این موفقیت رسید که هرکس هر مقدار سهمی که گذاشته بود دو یا سه برابرش را برداشت کرد. با گذشت زمان سعی کرد خلاقیت وارد کار کند. به همین دلیل سبک جدیدی از تبلیغات را آغاز کرد. خود همراه برادرش برگه های تبلیغاتی را در داخل دانشگاه ها نصب  می کرد و برای مذاکره با اساتید، خود پیش قدم شد. خانواده ها نیز به دلیل وجود اساتید مجرب به موسسه اعتماد می کردند.

 

رشد و پیشرفت در کسب و کار:

 

بعداز مدتی با مدیر داخلی شرکتش ازدواج کرد و به دلیل همکاری، موسسه پیشرفت بیشتری کرد و وارد مرحله برگزاری کلاس های کارشناسی ارشد شد. چون متوجه شد سطح اساتید بالاست، بنابراین می تواند فقط روی کارشناسی ارشد تمرکز کند.

 

در یکی از روزها برادرش آگهی از دانشگاه شریف به همراه آورد که درباره ی برگزاری کلاس های MBA بود. همین مسئله باعث ایجاد ایده برگزاری آموزن MBA شد و مانند یک توفیق اجباری که توانست دوره های دکترا را نیز به موسسه اضافه کند.

 

سال اول88 نفر ورودی داشت، با افزایش نفرات سالن بزرگ دانشگاه را اجاره کرد. تاکید بیشتر بر روی کیفیت کار بود. همواره بهترین اساتید در موسسه وجود داشتند و بیشترین مبلغ دستمزد پرداخت می شد تا بهترین نتیجه حاصل شود. با افزایش سرمایه توانست جای مستقل و بزرگی را خریداری کند. دورهای کاردانی TOFEL،IELTS نیز به موسسه اضافه شدند.

 

آقای سیاری (بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان ) با افزایش سرمایه به فکر تاسیس شعب دیگر افتاد. توانست با تلاش در اکثر مناطق تهران و دیگر نقاط ایران شعب خود را گسترش دهد. با گسترش موسسه، برادران دیگر نیز به او پیوستند. در حال حاضر مدیر  IT و نماینده ماهان در زنجان نوید است. مجید هم یار همیشگی هادی است.

 

توسعه کسب و کار :

 

با گسترش شعب ها در ایران به فکر تاسیس موسسه در کشور های همسایه بود. توانست به عنوان اولین موسسه خصوصی وارد کسب وکار بین المللی شود، در چند کشور شعبه تاسیس کرد، خوشبختانه استقبال خوبی از دوره های مدیریت شد و این یک اتفاق بی نظیر بود.

 

تلاش و امید داشتن رمز موفقیت اوست. با اینکه مدرک دیپلم داشت اما خودش را پایین تر از سایرین نمی دید و معتقد بود کسی که بخواهد به چیزی برسد حتی با پایین ترین مدرک نیز می تواند، فقط باید بخواهد.

 

او( بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان ) می گوید:ماهان امروز ،آرزوی دیروز ماست. امروز به یاری یزدان پاک وتلاش و تعاون دوستدارانش دوران بلوغ خود را سپری می کند. ما چشم به آینده داریم به این امید که نهایت رشد وکمال مجموعه محبوبمان را شاهد باشیم تا خدا چه خواهد.

 

نتیجه :

آقای سیاری ( بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان ) با علاقه زیاد به کسب و کار و هوش مالی بسیاری که در کودکی آموزش دید . آقای سیاری با تمرکز ذهن، اعتماد به نفس، مدیریت کسب و کار پله های موفقیت را طی کرد ایشان برای رشد کسب و کارشان در تبلیغات محیطی و تبلیغات بنری سرمایه گذاری کرد و هر بار با یک ایده و خلاقیت کسب و کار خودش را رشد و گسترش داد.در حال حاظر ایشان یکی از ثروتمندان ایران می باشد . شما هم می توانید جزو ثروتمندان تهران،  شیراز، اصفهان، مشهد و هر کجای دنیا که هستید باشید و به لیست ثروتمندان جهان اضافه شوید.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید

نظرات شما نسبت به زندگینامه‌ی آقای برادران سیاری ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه بنیانگذار موسسه آموزش عالی ماهان ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. محمود.علیام کاربر می‌گوید

  سلام. من محمود علیان با افتخار شاگرد استاد بزرگوار ماهان تیموری هستم..سمینار استاد منو از محیط به اصطلاح امن کاری که جز اسب اساری نبود بیرون اورد و همکنون با توجه به راهکارهای استاد باقدرت پیش میروم.و هرگاه کمی سرد میشوم با گوش دادن به سخنان استاد و فایلها وکتاب ها وسایتهای استاد و معرفی شده توسط استاد نیرویی مضاعف میگیرم و با قدرتی دوچندان پیش میروم. از این بابت که خداوند استاد را در مسیرم قرار شکر گذارش هستم

 2. فاطمه کاربر می‌گوید

  سلام
  خیلی لذت بردم و استفاده کردم از این زندگی نامه
  بله ماهان یکی از معتبرترین و بهترین کلاس های
  کنکور ارشد رو اون هم با هزینه بسیار معقول و منصفانه داره
  من چندسال پیش در شیراز از یک بسته آموزشی ماهان استفاده کردم
  و با 6 ماه مطالعه ارشد دولتی با رتبه زیر 60 در رشته پژوهش هنر
  که یکی از سخت ترین رشته های دانشگاهی ارشد هست پذیرفته شدم
  الان هم خودم استاد دانشگاه و عضو هیات علمی هستم.
  واقعاً آفرین به این همت و پشتکار این عزیزان
  همت اگر سلسله جنبان شود
  مور تواند که سلیمان شود
  یا حق

 3. جعفر کاربر می‌گوید

  ممنون از زندگینامه این عزیز و به اشتراک گزاری تجربه سالهای پرتلاش یک همت
  بیشتر از نظر سرکار خانم فاطمه خوشم اومد که زندگی الانشون را نتیجه این موسسه و آن همت های پیوسته آدمی میدانند
  از استاد تیموری و تیم پشتیبانی تشکر میکنم که چنین فضای گرمی را ایجاد کرده اند
  با تشکر
  یا علی
  البته جملات احساسی و گرم خودم رو در بار اول نوشتم و دکمه فرستادن دیگاه را زدم که خطای کپچا گرفت و جملاتم پاک شده بود سعی کردم همان جملات را بنویسم ولی نشد.
  در پناه خداوند منان

 4. چرخ گرد کاربر می‌گوید

  با سلام و احترام. ضمن احترام برای خانواده محترم سیاری و زحمات ایشان. انتقاد جدی و صادقانه داشتم لطفا خدا پیغمبری به این بزرگواران انتقال دهید. بنده در دوره MBA بودم که سیستم اموزش از راه دور با مشکلات عدیده مواجه بود و وضعیت من با توجه به فاصله بسیار دور محل کار و نبود اینتر نت هم که قبلا قبل از ثبت نام شرایط خود را گفته بودم به مسولین ثبت نام و نقص سیستم ماهان منجر به از دست دادن چندین درس و کلاس برای بنده شد. بنده اعتراض کردم و با توجه به پرداخت بیش از 2 میلیون تومان و دریافت خدمات بر اساس نسبت فقط برای حدود 400 هزار تومان و اعتراض چند باره و مکاتبات با آقای شهباز زاده و مواجه با تند مزاجی های پیاپی مسول گروه اموزشی خود هنوز کسی پاسخگو به چند ایمیل نامه و فکس و تلفن بنده نسیت!!! این برای یک موسسه فرهنگی زیبنده نیست و بنده از خدمات و بویژه برخورد مسول گروه اموزشی واقعا رضایت ندارم و حتی نیمی از پول بنده را هم مسترد نکرده اند! آیا نباید کسب در آمد حلال باشد؟ واقعا میدانم اینها به گوش اخوان محترم سیاری نرسیده وگرنه به یقیین ایشان با این تضییع حقوق موافق نخواهند بود و بنده چند برابر یک بیلبورد تبلیغانی گران با توجه به شغل خبرنگاری ام میتوانم اثر منفی بگذارم که فعلا حسب احترام به اخوان محترم سیاری سکوت و صبر پیشه کرده ام. لطفا شکوه و فغان بنده را به گوش ایشان برسانید از این مسله. با ارادت و احترام.

 5. محمدپور کاربر می‌گوید

  برادران کلاه بردار و حرام خور سیاری چوب خدا صدا نداره کلاهی که سر نماینده تبریز گذاشتید از دماغتون در میاد خدا لعنت کنه همه برادراتونو که مارو بدبخت کردین

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.