Take a fresh look at your lifestyle.

معرفی بهترین شغل های درآمدزا در خانه

همه چیز درباره کسب و کارهای خانگی

 

شغل های درآمدزا در منل

 

آیا به دنبال کاری می گردید که در منزل بتوانید از طریق آن کسب درآمد کنید؟ برای شروع یک کار پول کافی ندارید؟ هر چه می گردید کار مناسبی پیدا نمیکنید؟ شاید هم تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که کار در منزل می تواند واقعا درآمد زا باشد. در عصری که ما زندگی می کنیم و با این پیشرفت فوق العاده تکنولوژی کسب درآمد در منزل بسیار آسان تر شده است.

کسب و کار خانگی چیست؟

آیا چیزی از مزیت های کار در منزل می دانید؟

معایب و مشکلات آن چیست؟

چه کارهایی را می توان در منزل انجام داد تا با آن کسب درآمد کرد؟

آیا درآمد از این راه کفاف هزینه های زندگی را می دهد؟

برای شروع این کسب و کار چه مقدار سرمایه نیاز است؟

از کجا شروع کنیم؟

 

این ها تعدادی از سوالاتی است که در ذهن اکثر افراد و قبل از انجام این کار شکل می گیرد. پس به این سوالات به ترتیب پاسخ می دهیم. اگر می خواهید کاری برای خود در منزل راه بیاندازید پس این مقاله را مطالعه را از دست ندهید.

کسب و کار خانگی چیست؟

کسب و کار خانگی در واقع تحقق ایده شما در منزل برای ایجاد یک شغل پویا و درنتیجه کسب درآمد است. هر کاری که در خانه انجام شود و شما توسط آن پول به دست آورید کسب و کار خانگی تلقی می شود.

شاید این سوال به ذهن برسد که این کار تا چه حد شدنی است؟ شاید باورتان نشود اما در کشوری مثل آمریکا بیش از 40 میلیون نفر از طریق کار در منزل خود کسب درآمد می کنند.

در کشور ما نیز کم نیستند کسانی که کسب و کار خود را در خانه راه انداخته اند که متاسفانه آمار دقیقی از تعداد آن ها در دسترس نیست. به شخصه افرادی را می شناسم که تنها با کار در منزل خود و حتی بدون یک روز زمان گذاشتن در خارج از خانه درآمدی چند ده برابر یک کارمند دارند.

یکی از موفق ترین افرادی که کسب و کار خود را از خانه شروع کرد و اکنون یک کارخانه معروف دارد، مدیر شرکت بهروز و آقای بهروز فروتن است.

او می گوید: کارم را برای اولین بار در خانه و بدون داشتن سرمایه و امکانات اولیه شروع کردم و از اطلاعات فنی در زمینه صنایع غذایی نیز برخوردار نبودم.

مزایای کسب و کارهای خانگی:

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که صبح سخت از خواب بیدار می شود و یا همیشه استرس دیر رسیدن به سر کار را دارید پس کار در منزل برایتان بهترین گزینه است. خب همه ما دوست داریم تا هر وقت که می خواهیم به سر کار برویم؛ این امر طبیعی است. پس چرا هر روز صبح با افرادی رو به رو می شویم که در ترافیک سنگین و یا با متروهای شلوغ به سر کار میروند. خب برای دانستن این موضوع ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

اما کار در منزل تنها این مزیت را ندارد، مهم ترین موضوع در این باره وجود امنیت روانی و کاهش استرس است. زمانی که نیاز نیست به سرکار بروید، پس، هرگز از دیر رسیدن هراسی ندارید. نیازی به همراهی کودک خود تا مهد کودک و یا مدارس را نیز نخواهید داشت. نگران نخواهید بود که الان اعضای خانواده در چه شرایطی هستند.

بر اساس تحقیقات بیشتر افرادی که کسب و کار خانگی خود را داشته و برای کسب درآمد از خانه خارج نمی شوند آرامش بیشتری داشته و روابط بهتری با اعضای خانواده خود دارند.

در طی این تحقیقات نشان داده شد، کارمندانی که پدر یا مادر بودند دوست داشتند تا زمان بیشتری را با کودکان خود بگذرانند و ادعا می کردند در صورت داشتن یک شغل در خانه به شکل بهتری می توانند از کودکان خود مراقبت کرده و درنتیجه نگرانی کمتری نیز داشته باشند.

از مهمترین مزایای کسب وکارهای خانگی کاهش هزینه هاست. زمانی که شما بخواهید یک دفتر کار، مغازه، شرکت و یا یک تولیدی راه بیاندازید مجبور به پرداخت هزینه های سنگینی برای خرید و یا اجاره آن مکان می شوید. در حالی که به راحتی می توانید یکی از اتاق های خانه خود را به دفتر کار و یا تولیدی خود تبدیل کنید.

اما اگر کارمند بوده و نیازی به این هزینه ها نداشته باشید، باید برای رفت و آمد خود به محیط کار هزینه ای را پرداخت نمایید. در حال حاضر هزینه های رفت و آمد به حدی افزایش یافته که افراد مجبوند تا مبلغ قابل توجه ای از درآمدشان را به حمل و نقل اختصاص دهند.

 

کسب و کار خانگی این اجازه را به شما می دهد تا دستتان برای تعیین ساعت کاری باز باشد. اگر اداره ی یک شرکت را به عهده داشته باشید باید برای نظارت بر کار کارمندان خود بین ساعت خاصی در محل کار حضور بیابید. اگر مغازه دار یا کارمند نیز باشید باز باید در ساعات کاری بخصوصی کار کنید. بنابراین از مزایای کسب و کارهای خانگی می توان به موارد بسیاری اشاره کرد.

 

معایب کسب و کارهای خانگی:

اولین نقطه ضعفی که در این نوع کسب وکار ها می توان دید نبود امکانات کافی برای گسترش آن است. تصور کنید که می خواهید در منزل غذا تهییه کرده و روزانه آن ها را بفروشید. تعداد غذاهایی که در محیط منزل و آشپزخانه شما تهییه می شود محدود خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال سود و درآمد بیشتر باشید، محیط خانه برایتان کافی نخواهید بود.

 

مشکل دیگری که این نوع از کسب و کارها با آن رو به رو هستند در نوع کاری است می خواهید انجام دهید؛ کسب و کاری که در خانه تصمیم دارید راه اندازی کنید، باید کاملا بی سرو صدا باشد تا نه تنها همسایه ها بلکه اعضای خانواده نیز آرامش خود را از دست ندهند. علاوه بر آن باید کاری باشد تا نیاز به حضور مشتری در محیط کار نداشته باشد؛ بنابراین دستتان در انتخاب شغل کاملا باز نیست.

همینطور که اشاره شد از دیگر معایب کار در منزل لزوم ارسال خدمات به دست مشتری است. پس برای این کار نیاز دارید تا برای ارسال کالا یا خدمات، خودتان دست به کار شوید. اما این را به یاد داشته باشید که همه مشاغل خانگی این مشکلات را نخواهند داشت.

 

چند نمونه از کسب وکارهای خانگی:

بهتر است ابتدا به معرفی کسب و کارهایی بپردازیم که سرمایه کمتری برای شروع نیاز داشته باشد.

شبکه های اجتماعی:

برای این کار شما نیاز به یک گوشی هوشمند و اینترنت دارید. فعالیت در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و یا اینستاگرام می تواند به طور میانگین چیزی در حدود 3 تا 4 میلیون تومان در ماه برایتان سودآوری داشته باشد.

یک موضوع انتخاب کنید مثلا درباره تکنولوژی های جدید یک کانال تلگرام و یک پیچ اینستاگرام بسازید و هر روز بر روی آن ها مطالب جذابی را انتقال دهید. 

اگر می خواهید بدانید چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنید اینجا کلیک کنید.

با افزایش اعضا در این شبکه های می توانید از پیج ها و کانال های دیگر تبلیغ بگیرید و درآمد خوبی از این راه کسب کنید.

 

 

کسب درآمد از طریق سایت:

سایت ها هم یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد در منزل است. یک سایت راه اندازی کنید و به صورت مداوم برای آن تولید محتوا کنید. ببینید مردم بیشتر درباره چه مطالبی در اینترنت سرچ می کنند.

 

از سایت های خارجی مطلب بردارید و اگر سطح زبانتان بد نیست آن را ترجمه کرده و در سایت خود قرار دهید. بعد از جذب کاربر به سایتتان و افزایش بازدید در آن می توانید از سایت های دیگر در ازای قرار دادن بنر تبلیغشان مبلغی را دریافت کنید. این کار تا به مرحله سوددهی برسد ماه ها و حتی سال ها زمان خواهد برد، اما در نهایت نتیجه خوبی خواهد داشت.

 اگر اطلاعات کافی در یک زمینه دارید و در آن مورد حرفه ای هستید، پس سایت خود را در همان زمینه طراحی کنید و مطالبی در آن زمینه انتشار دهید. علاوه بر آن می توانید ویدیوهای آموزشی از خود بگیرید و برای دانلود آن ویدیو توسط کاربر هزینه ای دریافت کنید.

طراحی سایت هم جزء کارهایی است که می توانید در خانه و به صورت دورکاری فعالیت کنید. برای این کار نیز نیاز به یک کامپوتر و اینترنت دارید. علاوه بر آن باید دوره هایی را بگذرانید تا به صورت تخصصی آن را یاد بگیرید.

نویسندگی و ویراستاری:

کسب درآمد از راه نویسندگی، ویراستاری و یا ترجمه یکی از بهترین مشاغلی است که می توانید در خانه انجام دهید. راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید از راه کتاب کسب و درآمد کنید. نویسندگی علاوه بر درآمد زایی می تواند فرصتی باشد برای کسب شهرت و یا کسب جایگاه اجتماعی بهتر.

اگر در زمینه ای اطلاعات کافی دارید و یا ایده ای در ذهن دارید که می دانید می تواند برای دیگران جذاب باشد آن را بنویسید؛ حتی اگر اطلاعات کافی در هیچ زمینه ای ندارید مهم نیست، یک موضوع جذاب انتخاب کرده و درباره آن به خوبی تحقیق و مطالعه نمایید. پس از آن همه این اطلاعات را کنار هم بگذارید و بهترین قسمت های آن را تبدیل به یک کتاب کنید.

اگر علاقه ای به نویسندگی ندارید و زبان خارجی دیگری را بلد هستید، اقدام به ترجمه یک کتاب کنید. پس از ترجمه کتاب های خارجی آن ها را به چاپ برسانید. خب شاید هیچ کدام از این کارها را دوست نداشته و یا شرایط انجام آن را نداشته باشید. پس می توانید کتاب های نوشته شده و یا ترجمه شده دیگران را ویراست کرده و هزینه آن را دریافت کنید.

 

 

فعالیت های هنری:

از کارهای هنری نیز گاهی می توان درآمد خوبی کسب کرد. پس اگر به هنر علاقه مند هستید می توانید آن را در خانه انجام داده و فروش برسانید. از جمله کارهای هنری که می توان در خانه انجام داد به نقاشی، خطاطی، خیاطی، طراحی لباس، گلدوزی، ساخت کیف های چرم، گل سازی، معرق کاری، بافتنی، قالی بافی، ساخت جواهرالات بدل، شمع سازی، ساخت لوازم عقد، ساخت وسایل تزئینی خانه، آشپزی و شیرینی پزی، طراحی جواهرات و حتی ساخت آن ها اشاره کرد. اگر در هیچکدام یک از این زمینه ها سر رشته ندارید می توانید از سایت ها و یا کتاب هایی استفاده کنید که آن ها را به شما آموزش می دهند.

 

خب اگر برای شروع کار سرمایه ای دارید بهتر است به سراغ کارهایی بروید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

سرمایه گذاری در بازار بورس:

بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا پول خود را در بانک گذاشته و سود دریافت کنند. بسیاری از بانک های خصوصی این روزها قابل اعتماد نیستند و بانک های دولتی نیز به اندازه سودی که از سپرده شما می برند به شما سود نخواهند داد و روز به روز نیز درصد سود های خود را کمتر می کنند. بنابراین بازار بورس گزینه بهتری برای سرمایه گذاری خواهد بود و به تنها چیزی که نیاز دارد کسب دانش در این زمینه و کمی شجاعت است.

با سرمایه اندک شروع کنید تا در این کار تجربه پیدا نمایید. باید هر روز زمانی را برای رصد کردن وضعیت بازار بورس اختصاص دهید و با توجه به آن اقدام به خرید یا فروش سهام خود نمایید. هزاران نفر در سطح دنیا تنها با خرید و فروش سهام در بازارهای بورس کسب درآمد می کنند.

تجارت کنید:

بسیاری از افرادی که به تجارت مشغول هستند، کار خود را در خانه و تنها با یک کامپوتر انجام می دهند. آن ها بالاترین درآمد ها را داشته و کمترین زمان را برای خروج از خانه اختصاص می دهند.

در این زمینه می توانید اجناسی را از کشورهای دیگر و با ثبت سفارش در شرکت ها خریداری کرده و قبل از رسیدن اجناس به دستتان آن ها را به صورت اینترنتی به فروش برسانید.

خرید و فروش در خانه:

به صورت عمده جنس بخرید و آن را توسط شبکه های اجتماعی و یا یک وب سایت به فروش برسانید. یک کانال تلگرام و یک پیج اینستاگرام بسازید و عکس، اطلاعات و قیمت اجناس خود را داخل آن قرار دهید. برای تبلیغ کانال خود به کانال های پر بازدید مبلغی را داده تا کانال شما را تبلیغ نمایند.

به این صورت مشترهای خود را افزایش خواهید داد. اگر یک سایت راه اندازی کنید و اجناستان را داخل آن به فروش برسانید عالی خواهد بود. برای رساندن جنس به دست مشتری می توان از پیک و یا پست استفاده کرد.

اتاقی از خانه را به تولیدی تبدیل کنید:

اجناسی وجود دارد که می توان آن را به راحتی در خانه تولید کرد. در قسمت فوت کوزه گری وب سایت می توانید با چند نمونه از این مشاغل آشنا شده و کسب و کارتان را آغاز نمایید.

 

 

دستگاه جوراب بافی، دستگاه تولید سیم ظرفشویی، دستگاه تولید حوله های یکبار مصرف جزء دستگاه هایی هستند که اندازه کوچکی داشته و به راحتی در خانه جا می شوند.

با خرید مواد اولیه و این دستگاه ها می توانید اقدام به تولید این محصولات کنید. برای فروش آن ها نیز تنها کافی است تا با بازاریابی مشتریان ثابتی را به وجود آورید.

 

 

 

سخن پایانی:

اگر به دنبال کسب درآمد هستید، در مرحله اول باید تصمیمی جدی بگیرید و به خودتان ایمان داشته باشید که می توانید کار را انجام دهید. از هر ایده ای که به ذهنتان می رسد استفاده کنید تا خلاقیتی را به وجود آورید که مردم از آن استقبال کنند. از ایده های دیگران هم استفاده کنید و آن را با کمی تغییر پولساز نمایید.

به گفته کیم ووچونگ: پیشتاز بودن تنها طریقه واقعی ادامه زندگی است.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد، آن را برای دوستان خود و یا اعضای خانواده ارسال نمایید.

 

 

شغل های درآمدزا در خانه

 

 

 

 

خانم امینی فعالیت خود را با پاک کردن سبزی برای مغازه‌های فروش سبزیجات آماده شروع کرد.

کم‌کم سفارش‌هایی نیز از آشنایان برای تهیه انواع سبزی گرفت.

امروز با تلاش‌های بی‌وقفه او، شرکت سبزی‌های آماده با برند خودشان در حال فعالیت است.

پس از به ثمر رسیدن کوشش‌های فراوان امروزه 40 نفر خانم خانه‌دار در مجموعه شرکت فعالیت دارند.

شاید هیچ‌کس در شروع کار حتی تصور هم نمی‌کرد که روزی پاک کردن سبزی بتواند جزء شغل‌های خانگی پردرآمد تبدیل شود.

مشاغل قانونی خانگی

شغل خانگی مانند پنجره در خانه است.

پنجره‌ها فضایی برای واردکردن نور به خانه هستند.

شما می‌توانید به‌جای ورود نور از پنجره از تعداد زیادی لامپ استفاده کنید.

اما نور طبیعی که از پنجره تابیده می‌شود خواص فراوانی چون دریافت ویتامین دی خواهد داشت.

همچنین در صورت عدم وجود پنجره شما نیاز به هزینه‌های زیادی برای سیستم نورپردازی منزل خواهید داشت.

اگر شما در خانه مشغول به کار شوید از مزایایی مانند بودن در کنار خانواده و حذف هزینه‌های رفت‌وآمد برخوردار خواهید شد.

داشتن شغل‌های پردرآمد خانگی آرزوی بسیاری از جویندگان کار است، بنابراین فرصت‌های دورکاری را بررسی کنید.

دلیل علاقه افراد به شغل خانگی مشخص است.

دیدن اینکه چرا شما به‌راحتی به یخچال دسترسی دارید آسان است.

شما به‌جای لباس رسمی لباس راحتی می‌پوشید و رفت‌وآمدی نخواهید داشت.

با ظهور ایمیل، اینترنت شرکت‌ها، کنفرانس‌های ویدیویی و تکنولوژی‌های دیگر، بسیاری از کارگران و کارفرمایان  به این نتیجه رسیدند که مشاغل خانگی می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

کار کردن در خانه نه‌تنها برای کارمندها بسیار سودمند است، بلکه کارفرمایان نیز از هزینه‌های اضافی رها می‌شوند.

اگر به کار کردن در خانه علاقه دارید، به خاطر داشته باشید که این معمولاً یک امتیاز است که تنها به کارمندانی ارائه می‌شود که قبلا نشان داده‌اند که آن‌ها مولد و قابل‌اعتماد هستند.

 بنابراین اگر به کار کردن در خانه تمایل دارید، در اینجا فهرستی از برخی مشاغل برجسته را کنار هم قرار داده‌ایم که با در نظر گرفتن توانایی‌هایتان می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

1.مدیر فروش

مدیر فروش یکی از شغل‌های پردرآمد خانگی است.

موفقیت در جذب مشتری به ارزش کاری شما کمک می‌کند.

 معمولاً در صنعت فناوری، این مدیران مسئول اجرای فعالیت‌های پشتیبانی مشتری، نظارت بر تیم پشتیبانی فنی‌شان و ایجاد روابط قوی با مشتریان برای ایجاد وفاداری و روابطی است که پایدار می‌ماند.

تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با نمایندگان فروش در منطقه خود کار خواهید کرد تا اهداف فروش فصلی را تعیین کنید و سپس کمک کنید که هر نماینده به اهدافی که برای رسیدن به سودآوری دارد برسد.

 مدیران فروش همچنین به اجرای استراتژی‌های فروش و استخدام، آموزش و حفظ نمایندگان نیز می‌پردازند.

 انتظار می‌رود که دیدار منظم با مشتریان بالقوه و احتمالی به‌منظور ایجاد روابط قوی و پایدار هم انجام شود.

گزارشی برای درک پیشرفته از فروش و تجربه فروش قبلی انتظار می‌رود.

2. تحلیلگر ارشد کسب‌وکار

آنچه شما انجام می‌دهید: همان‌طور که نام آن نشان می‌دهد، تحلیل اطلاعات مربوط به استراتژی، فرآیندها و خدماتی برای شناسایی و پرداختن به ریسک‌های عملیاتی، مالی و تکنولوژیکی است.

3. مهندسی سیستم‌ها

کاری که باید انجام دهید: این مهندسان سیستم‌های کامپیوتری را برای کسب‌وکارها نصب و پشتیبانی می‌کنند.

به این ترتیب که فرایند نصب، پیکربندی، آزمایش و پشتیبانی سیستم‌ها و ابزارهای مدیریت سیستم و همچنین عیبیابی آن را بر عهده خواهند داشت.

4. مدیر بازاریابی

کاری که شما انجام می‌دهید: مدیران بازاریابی تبلیغات در مجلات، روزنامه‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی را پخش می‌کنند.

اکنون این کارمندان وظیفۀ توسعه و نظارت بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و دیگر سکوهای دیجیتالی را برعهده گرفته‌اند.

5. تحلیلگر سیستم‌ها

آنچه شما انجام می‌دهید:

تحلیل‌گران سیستم نیازهای فناوری کسب‌وکار را ارزیابی و سپس سیستم‌های خاص سخت‌افزار و نرم‌افزار را برای رفع این نیازها انتخاب می‌کنند.

سیستم‌هایی که انتخاب می‌شوند باید مقرون‌به‌صرفه باشند و کار کردن با آن‌ها برای کارمندان آسان باشد تا بهره‌وری را به حداکثر برسانند.

6. برنامه‌نویس وب

کاری که باید انجام دهید:

شما طراحی، ایجاد و اجرای یک کد لازم برای ایجاد یک وب‌سایت یا بهبود وب‌سایت موجود را پیش رو خواهید داشت.

 هدف شما ایجاد یک وب‌سایت جذاب از نظر چیدمان، رابط کاربری و هدایت آسان برای کاربران نهایی و مشتریان است.

7. مدیریت اکانت

کاری که شما انجام می‌دهید: این مدیران، از طرف یک شرکت، باید روابط خود را با مشتریان حفظ کنند تا کسب‌وکارشان را نگهداری کنند.

مدیران حساب برای درک نیازهای مشتری و ایجاد یک استراتژی برای تحقق این نیازها و افزایش فروش کار می‌کنند.

8. استخدام‌کننده افراد

یک شرکت به‌خوبی افرادی است که در آنجا کار می‌کنند و استخدام‌کنندگان مسئول یافتن افراد مستعد هستند.

آن‌ها پس از مصاحبه و بررسی کارکنان را در یک شرکت استخدام می‌کنند.

دلیل اینکه این شغل جزء شغل‌های پردرآمد خانگی است این است که این افراد باعث جذب نیروهای مستعد در تجارت می‌شوند.

نیروهایی که باعث پیشرفت و حرکت روبه‌جلوی شرکت خواهند بود و این کار درآمد فراوانی را برای کسب‌وکار به همراه دارد.

9. طراح گرافیک

چه برای تبلیغات دیجیتال، مقالات مجله، گزارش‌های شرکت، و همه‌چیز دراین‌بین، طراحان گرافیک مسئول ایجاد تصاویر خلاقانه هستند (مانند تصاویر، لوگو و گرافیک حرکتی مانند GIFs -با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری کامپیوتری).

اگر مهارت گرافیک و طراحی دارید به راحتی می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید و کسب درآمد کنید.

10 شغل خانگی پر درآمد برای خانم‌های خانه‌دار

ما در اینجا نگاهی به ده شغل عالی داریم. (مشاغل خانگی برای هرکسی که بخواهد به دنیای کار از راه دور قدم بگذارد.)

فرصت‌های کاری دورکاری اکنون در بسیاری از صنایع و عناوین شغلی قرار دارند.

خانم‌های خانه‌دار، مسئولیت‌های بسیاری را به‌طور روزانه بر عهده دارند که اغلب آن‌ها را در انجام چند کار ماهر می‌سازد.

برخی مهارت‌ها همراه با ماندن در خانه و مراقبت از کودکان، می‌تواند به شما کمک کند با زمان انعطاف‌پذیری که دارید هم، خانه را بچرخانید و هم از پس شغل خود برآیید.

 

شغل خانگی منجر به زمان‌بندی شخصی والدین در خانه می‌شود و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که نیازهای مالی خانواده خود را برآورده کنند.

مشاغل خانگی پاره‌وقت برای مادران خانه‌دار و پدران می‌تواند بهترین راه برای برآورده کردن تعهدات خود به خانه و حرفه‌شان باشد.

توانایی کار با انعطاف‌پذیری بالا یکی از اصلی‌ترین عوامل ایجاد تعادل در زندگی سالم است.

 هزاران شغل خانگی وجود دارد که مادران خانه‌دار و پدران را قادر می‌سازد تا در یک دفتر خانگی به‌راحتی کار کنند.

در داستان ابتدای مقاله دیدید که خانم امینی از هیچ شروع کرد و به یک تولیدکننده تبدیل شد.

 فرانسیس آسیسی در این رابطه می‌گوید: «با انجام آنچه لازم است شروع کنید، سپس آنچه را ممکن است و ناگهان شما غیرممکن را انجام می‌دهید.»

 10 شغلی که در زیر لیست شده‌اند، جای خوبی برای شروع  شغل خانگی است.

 

تنوع در شغل‌های پردرآمد خانگی بسیار بالا است، بنابراین قطعاً یک شغل از راه دور در حوزه تخصص شما وجود دارد

 

1.پشتیبانی از راه دور

اگر به بیش از یک ‌زبان مسلط هستید، می‌توانید به برخی از بهترین مشاغل دورکاری مشغول شوید.

فرصت‌های بسیاری برای استفاده از مهارت‌های دوزبانه در بسیاری از صنایع مانند ارتباطات سازمانی، آموزش، تحقیق، فروش، ترجمه و محتوای آنلاین وجود دارد.

تقاضای زیادی برای کسانی وجود دارد که توانایی صحبت با چندین زبان را دارند، مانند زبان اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی، چینی، استانبولی و بسیاری از زبان‌های بین‌المللی دیگر.

مشاغل دوزبانه از راه دور معمولاً به توانایی صحبت کردن با دیگران از طریق سکوهای ارتباطات تلفنی یا ویدیویی و نیز توانایی کار با زمان‌بندی انعطاف‌پذیر برای برآورده کردن نیازهای مناطق زمانی مختلف نیاز دارند.

بااین‌حال، معمولاً مشوق‌های قابل‌توجهی برای متخصصان زبان در خانه وجود دارد.

اگر مهارت‌های زبانی دارید، مشاغل زیادی در منزل وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید و پنجره خود را برای روشنایی باز کنید.

2. مشاغل آموزشی از راه دور

آموزش به‌عنوان یک انتخاب شغلی عالی برای بسیاری از افراد حرفه‌ای در نظر گرفته‌ شده است.

می‌تونید به‌عنوان مربیان قراردادی، کلاس‌های تقویتی، کمک‌درسی، جبرانی و… در این زمینه شروع به کار کنید.

برای کار در حیطه آموزشی، شما باید با دانش‌آموزان گروه‌های سنی مختلف، فرهنگ‌ها و توانایی یادگیری در سطوح مختلف راحت باشید.

یک شغل خانگی در زمینه تحصیلی می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد چون شما باید بتوانید با استفاده از ابزارهای آنلاین با دانش‌آموزان آشنا شوید و آن‌ها را به انجام مطالعات کامل ترغیب کنید.

3. مشاغل فروش از راه دور

یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های شغلی امروزه در بخش فروش است.

همیشه بخش مهمی از اغلب کسب‌وکارها را در نظر بگیرید، مشاغل خانگی زیادی وجود دارند که امروزه در فروش و نقش‌های حمایتی فروش در دسترس هستند.

 اغلب مشاغل مربوط به فروش به حداقل یک سال تجربه در حوزه کسب‌وکار و نیز مهارت‌های بین فردی قوی نیاز دارند.

توانایی شنونده خوبی بودن یک مهارت مهم برای یک کارمند حرفه‌ای در فروش از راه دور است.

 به‌طور متوسط، مشاغل فروش می‌تواند به خاطر کمیسون‌های سخاوتمندانه و مشوق‌های دیگری که برای انگیزه بخشیدن به نمایندگان فروش طراحی شده‌اند، به‌خوبی حقوق دریافت کنند.

4.نویسندگی

اگر مهارت‌های نوشتاری و دستوری قوی دارید، نویسندگی می‌تواند بهترین شغل برای شما باشد.

شاید شما از اینکه نویسندگی جزء شغل‌های پردرآمد خانگی تلقی می‌شود تعجب کنید.

امروزه فعالیت در این زمینه می‌تواند برایتان پول‌ساز باشد.

نوشتن، یک انتخاب عالی برای کار در خانه است، زیرا مقدار زیادی انعطاف‌پذیری، بیان خود و نرخ‌های پرداخت سخاوتمندانه دارد.

همچنین تنوع گسترده‌ای از مشاغل موجود در خانه، مانند وبلاگ نویسی، محتوای وب‌سایت، ویرایش و نویسندگی خلاقانه وجود دارد.

 بسیاری از نویسندگانی که در خانه کار می‌کنند بر اساس انواع پروژه‌هایی که می‌گیرند، درآمد دارند.

بنابراین درآمدها می‌تواند براساس عملکرد متفاوت باشد.

بسیاری از نشریات و منابع آنلاین علاقه‌مند به موضوعات فرزندپروری هستند.

از تجربه خود در کنار پدر و مادر شدن به‌عنوان انگیزه‌ای برای دریافت پول استفاده کنید.

در یک وب‌سایت متمرکز بر والدین، گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی و یا انتشارات دیگر سهیم باشید.

 از تخصص مدیریت مالی خود و یا تمرکز شغلی به‌عنوان اساس مشارکت خود استفاده کنید.

 از مهارت‌های داستان‌سرایی‌تان برای دریافت پول نقد استفاده کنید.

5. متخصص ورودی داده

موقعیت‌های ورودی داده می‌توانند بسیار انعطاف‌پذیر باشند و به شما این امکان را بدهد که برنامه روزمره خود را با کودکان خود در هنگام خواب آن‌ها و یا در زمان حضور آن‌ها در مدرسه مدیریت کنید.

موقعیت ورود داده‌ها مستلزم مهارت‌های تایپ قوی و توجه دقیق به جزئیات است، که مهارت‌هایی هستند که بسیاری از والدین در حال حاضر دارند.

6. مربی بهداشت

بسیاری از مادران خانه‌دار در خانه با جدیت تلاش می‌کنند تا تناسب‌اندام خود را حفظ کنند.

چرا از این مهارت‌ها استفاده نکنید و آن‌ها را با دیگران تقسیم نکنید؟

شغل‌های از راه دور در حوزه سلامت جسمی و سلامت روانی می‌تواند راهی ایده‌آل برای کمک به دیگران برای زندگی سالم‌تر و حفظ سلامت خودتان باشد.

7. متخصص بازاریابی

موقعیت بازاریابی اشکال مختلفی دارد، ازجمله هماهنگ‌کننده بازاریابی، متخصص سئو، استراتژیست محتوا و…

در بازاریابی، شما برای ترویج یک محصول یا سرویس از طریق معرفی برند و توسعه آن کار می‌کنید.

8. متخصص تغذیه

مادران اغلب حواسشان هست که اعضای خانواده آن‌ها سالم باشند و از مصرف قند و مواد نگهدارنده بسیار اجتناب می‌کنند.

احتمالاً برای دانستن سالم‌ترین گزینۀ فروشگاه مواد غذایی مطالعه کرده‌اید و برچسب‌های متعددی را موردبررسی قرار داده‌اید.

از این دانش برای ورود به دنیای دورکاری استفاده کنید.

9. معلم آنلاین یا مربی

شما به‌عنوان یک والد، احتمالاً به کودک خود یاد خواهید داد که مطالعه کند، به آن‌ها ریاضی و زبان و مهارت‌های زندگی آموزش می‌دهید.

 تحصیل به‌احتمال‌زیاد بخشی از برنامه روزمره شما است، پس چرا آن مهارت‌ها را به راهی برای کسب درآمد تبدیل نکنید؟

10. متخصص رسانه‌های اجتماعی

بسیاری از مادران صاحب وب‌سایت‌های ارتباط‌جمعی هستند و در حال حاضر در مورد دستاوردهای فرزندان خود صحبت می‌کنند.

اگر یک اکانت مشهور دارید می‌توانید به‌راحتی درآمدزایی کنید.

بسته به تعداد دنبال کنندگان شما در اکانت‌های‌تان، کار اینترنتی می‌تواند به یکی از شغل‌های پردرآمد خانگی برای شما تبدیل شود.

هر فعالیتی در کنار مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب مشاغل خانگی می‌پردازیم تا آگاهانه در این مسیر قدم بگذارید.

مزایا و معایب کار کردن در خانه

همان‌طور که بیشتر حرفه‌ای‌ها به دنبال تعادل بیشتر در کار هستند.

شرکت‌های بیشتری سیاست‌های انعطاف‌پذیری را برای تطبیق دادن اولویت‌های کاری اتخاذ می‌کنند.

امروزه مشاغل به‌صورت دورکاری به یک واقعیت یا حتی ضرورت تبدیل شده است و می‌توان گفت به‌طور فزاینده‌ای ماندگار می‌شود.

 بااین‌حال، این گزینه مشکلات بالقوه خود را دارد و در زیر ما برخی از مزایا و معایب کار کردن از خانه را موردبحث قرار می‌دهیم.

مزایا

با کار کردن در خانه، هزینه‌های پنهان بسیاری را با نرفتن به محل کار ذخیره می‌کنید.

این‌ها شامل هزینه‌های رفت‌وآمد، فرسودگی ماشین‌ها، حمل‌ونقل، سوخت، مالیات‌های جاده‌ای، پارکینگ و همچنین هزینه‌های غیرمستقیم مانند خرید لباس‌های مخصوص کار، شستشوی البسه هستند.

 هم‌چنین شما می‌توانید با برنامه‌ریزی مراقبت از کودکان  نیز در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

1.انعطاف‌پذیری

منعطف بودن فقط مربوط به زمان نیست، اگرچه انعطاف‌پذیری برای تعیین ساعات کار شما تا حدودی مهم‌ترین جنبه شغل‌های پردرآمد خانگی است.

 

 همچنین می‌توانید محیط خود، نورپردازی، دما و تنظیم حالت را مشخص کنید.

 اساساً چارچوب کاری که برایتان مناسب است، شما را شادتر و فعال‌تر می‌سازد.

2. عوامل حواس‌پرتی کم‌تر

 اگر در خانه خود ایمن و در محیط خود محصور باشید، از هر وقفه احتمالی (مانند شوخی با همکاران و تفریحات غیرضروری) اجتناب می‌کنید.

3. نزدیکی به خانه و خانواده

برای بسیاری، نزدیکی فیزیکی به خانواده و راحت بودن در خانه به‌شدت آرامش‌بخش است.

برای والدینی که فرزندان کوچک در منزل دارند این امر بسیار حائز اهمیت است که در کنار فرزندانشان باشند تا در صورت نیاز به هر دلیلی در دسترس باشند.

این موضوع همچنین در مورد مراقبت از سالمندان به کار می‌رود.

4. استرس کم‌تر

 فشار رفت‌وآمد در ساعات شلوغی می‌تواند منجر به ناراضایتی شود که قبل از اینکه حتی روز خود را آغاز کنید فرسوده و مضطرب شوید.

این امر به‌خصوص درجایی که محل کار از خانه دور است، صادق است.

 تنش‌های دیگری که اغلب ذکر می‌شوند عبارت‌اند از: همکاران بی‌ادب، یک محیط کار غیر بهینه و عوامل حواس‌پرتی مداوم.

5. بهره‌وری بیشتر

بدون استرس و حواس‌پرتی‌های محیط کار، افراد حرفه‌ای اغلب بسیار شادتر و خیلی مفیدتر هستند.

6. سلامت بهتر

 اغلب با رفت‌وآمد طولانی و تغذیه نادرست در محیط کار سلامت جسمی و ذهنی به خطر می‌افتد.

حتماً زمانی برای ورزش کردن نخواهید داشت که این خود عامل بزرگی برای مخاطره سلامت شما است.

کار کردن در خانه با حذف زمان رفت‌وآمد، به شما این امکان را می‌دهد که تحرک بدنی خود را از سر بگیرید.

برای مثال قبل و بعد از کار تمرین کنید و یا برای پیوستن به یک باشگاه محلی اقدام کنید.

تعادل کار = زندگی بهتر

تعادل کار در زندگی، آرزوی هر فرد شاغلی است.

زمانی که ساعات کاری شما منعطف باشد، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و زندگی و کار خود را متعادل سازید.

این گزینه در مشاغل حضوری وجود ندارد، ممکن است شما زمان زیادی (مثلاً 12 ساعت) مشغول به کار در شرکت باشید.

در این صورت شما پس از بازگشت به خانه احساس خستگی زیادی می‌کنید و نمی‌توانید به دیگر امورات خانه رسیدگی کنید.

در مشاغل خانگی همه تنظیمات کاری بر عهده خودتان است و در کنار کار می‌توانید زندگی متعادلی بسازید و احساس شادی کنید.

 

معایب

1.انزوا

اغلب، افراد حرفه‌ای که در خانه کار می‌کنند از انزوا و تنهایی شکایت دارند و جدا کردن آن‌ها از ر‌‌ؤسا و همکاران آن‌ها می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد.

 ازآنجاکه محل کار مکانی برای ملاقات با افراد و ایجاد روابط دوستانه برای بسیاری از افراد است، افراد حرفه‌ای که در خانه کار می‌کنند باید خلاق‌تر و زیرک باشند تا مردم را بشناسند و با همکاران خود در ارتباط باشند.

2. حواس‌پرتی

اگرچه با کار کردن در منزل از عوامل حواس‌پرتی دوری می‌کنید، اما ممکن است عوامل حواس‌پرتی متفاوتی ایجاد شوند.

کار کردن در کنار کودکان، همسایگان، دوستان و خانواده ممکن است بسیار مخرب باشد و تلاش‌های ویژه‌ای باید انجام شود تا مشخص شود که عوامل حواس‌پرتی کدام‌اند تا حذف گردند.

3. سختی جدا کردن کارهای خانه و کار

وسوسه پرداختن به مسائل مربوط به خانواده از زمانی که در خانه هستید، اغلب بسیار قوی است.

ناگهان ممکن است احساس کنید مجبور هستید به امورات خانه رسیدگی کنید

(خانه را تمیز کنید، خرید کنید، مراقبت از کودکان، پخت‌وپز، امور مالی خانه)، شما باید برنامه‌ریزی داشته باشید تا بتوانید الزامات کامل این شغل را برآورده کنید.

 کشیدن خط بین خانه و کار برای اجتناب از مشکل در هر دو طرف ضروری است.

4. کار به پایان نمی‌رسد

ازآنجاکه هیچ‌کس به‌عنوان کارفرمای شما به دنبال اجرای ساعات کاری دقیق نیست.

ممکن است احساس کنید که نیازی نیست به‌طور پیوسته تلاش کنید و کار را به پایان برسانید.

این فشار برای کار بی‌پایان می‌تواند با این واقعیت ترکیب شود که شما احساس می‌کنید انتظارات بیشتری از شما به‌عنوان یک کارمند در خانه وجود دارد.

یا اینکه فشارهای اعمال‌شده بر خودتان برای اثبات توانایی‌هایتان را زیاد کنید.

 علاوه بر این، عدم جدایی فیزیکی بین خانه و کار ممکن است به این فشار افزوده شود تا به‌طور پیوسته کار کنید.

5. بیگانه شدن با تحولات روزانه شرکت

 تغییرات زیادی هرروزه در یک شرکت می‌تواند صورت پذیرد.

شما با دورکاری خودتان را از آگاهی پیشرفت‌های مهم مانند تغییرات پرسنلی، کسب‌وکار جدید، تغییرات در جهت شرکت، اطلاعات رقابتی جدید و غیره محروم می‌کنید.

 

خطر نادیده گرفتن

 خطر نادیده گرفتن برای تبلیغات و فرصت‌های توسعه شغلی کاملاً واقعی است.

 وقتی‌که شما از دفتر دور هستید، دیگر کارمندان قابل ‌مشاهده‌اند و به‌طور فعال و جسورانه برای بالا رفتن درجه شغلی رقابت می‌کنند.

یک خط مستقیم از ارتباط با مدیریت و بازدیدهای منظم از دفتر، برای اثبات تعهدتان به حرفه خود و جلوگیری از سندرم ذهنی خارج از دید، حیاتی است.

نیاز به انضباط فردی بالا

کار کردن در خانه برای هرکسی مناسب نیست.

 به ازخودگذشتگی، خویشتن‌داری و انضباط زیادی نیاز دارد تا خود را به استقامت در شغل‌های پردرآمد خانگی در طول مدت طولانی بدون تسلیم شدن به عوامل حواس‌پرتی و از دست دادن محرک تشویق کند.

 اغلب یک ترتیب جزئی وجود دارد که در آن شما یک یا دو بار در هفته به اداره گزارش می‌دهید.

این کار اجازه تعامل نزدیک با همکاران و سرپرستان را می‌دهد و تضمین می‌کند که شما با پیشرفت‌های شرکت در تماس باشید و درعین‌حال به شما آرامش و راحتی کار کردن از خانه را می‌دهد.

 

نتیجه‌گیری

انواع مشاغل خانگی با توجه به تخصص شما وجود دارد.

امروزه شرکت‌ها نیز برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها کارمندانی را به‌صورت دورکاری استخدام می‌کنند.

دورکاری مزایای دوطرفه‌ای هم برای کارمند هم برای کارفرما به همراه دارد.

از آشپزی گرفته تا مدیریت فروش به‌صورت دورکاری آماده همکاری هستند.

 مشاغل خانگی همان‌طور که مزایایی دارد معایبی نیز به همراه دارد، بنابراین بهتر است قبل از شروع کار آن‌ها را مطالعه کنید تا آگاهانه در این مسیر گام نهید.

 

 

 

اگر تجربه راه‌اندازی مشاغل خانگی را دارید، می‌توانید در قسمت نظرات تجارب مفید خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. raminnnnnn
  raminnnnnn کاربر می‌گوید

  واقعا مقاله خوبی بود ممنون بابت زحماتتون.

  1. محمدحسین شفاعی
   محمدحسین شفاعی کاربر می‌گوید

   با آرزوی موفقیت شما

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.