Take a fresh look at your lifestyle.

پر درآمد‌ترین مشاغل اینترنتی در سطح جهان

پر درآمد‌ترین مشاغل اینترنتی در سطح جهانReviewed by حسین تیموری on Jul 9Rating: 5.0
 
با گسترش اینترنت در سطح جهان فضای جدیدی برای کسب و کار و کسب درآمد ایجاد شده است. راه‌های بسیار متنوعی برای کسب درآمد در اینترنت وجود دارد که با توجه به توانایی‌های خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با گسترش اینترنت شغل‌های مختلف اینترنتی نیز ایجاد شده‌اند و روز به روز توانسته‌اند، محبوبیت بیشتری کسب کنند. برخی از مشاغل اینترنتی نسبت به مشاغل سنتی درآمد بیشتری را به همراه داشته‌اند که همین موضوع باعث افزایش محبوبیت آن‌ها شده است.

 

مشاغل اینترنتی

در حال حاضر روز به روز به تعداد افرادی که به سمت مشاغل اینترنتی جذب می‌شوند، افزوده می‌شود. یکی از مزایای مشاغل اینترنتی این است که دارای محدودیت مکانی نمی‌باشند و افراد قادر هستند که در هر شهر و منطقه‌ای با دسترسی به اینترنت به کسب درآمد بپردازند. در این مطلب تلاش کرده‌ایم که به تعدادی از مشاغل اینترنتی پر درامد بپردازیم که در سطح جهان دارای محبوبیت هستند و افراد زیادی به آن‌ها مشغول می‌باشند. مشاغلی که در این مطلب به آن‌ها پرداخته شده است به صورتی می‌باشند که در کشور خودمان نیز وجود دارند و شما با توجه به توانایی‌هایی که دارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس اگر می‌خواهد با فرصت‌های کسب درآمد از اینترنت آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

تولید محتوا

اگر در زمینه‌ای دارای تخصص هستید و می‌توانید در مورد آن محتوای مفیدی تولید کنید، باید این نکته را به شما بگویم که در فضای اینترنت محتوای خوب و مفید همیشه طرفداران خودش را دارند و شما می‌توانید با تولید محتوا برای وب سایت‌های مختلف درآمد خوبی را کسب کنید. امروزه در سطح جهان افراد زیادی هستند که با نویسندگی و تولید محتوا در زمینه‌های مختلف به درآمد‌های خوبی رسیده‌اند. معمولاً وب سایت‌ها دوست دارن با نویسندگان مختلفی همکاری کنند تا به چندین منبع برای تولید محتوا دسترسی داشته باشند و بتوانند محتوای متنوع‌تری را تولید کنند. چندین سال است که در کشور خودمان نیز به تولید محتوا توجه زیادی می‌شود و وب سایت‌هایی در جذب مخاطب موفق‌تر هستند که بتوانند محتوایی مفید‌تر و جدید را ارائه کنند.

 

فروشگاه اینترنتی

 

امروزه در سطح دنیا تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی وجود دارد. از فروشگاه بزرگ آمازون با درآمد میلیاردی و هزاران کارمند در سطح جهان گرفته تا فروشگاه‌های اینترنتی کوچکی که توسط یک نفر اداره می‌شوند. علت محبوبیت فروشگاه‌های اینترنتی را می‌توان مزایای این فروشگاه‌ها نسبت به فروشگاه‌های سنتی دانست. اگر محصولی برای فروش داشته باشید، می‌توانید با سرمایه‌ای خیلی کمتر از یک فروشگاه سنتی، فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید.

فروشگاه اینترنتی دارای محدودیت زمانی و مکانی نیست و در هیچ زمانی در طول سال تعطیل نمی‌شود و از نظر مکانی نیز محدود به یک شهر یا منطقه خاص نمی‌باشد و همه افراد در سراسر کشور و حتی در سراسر جهان می‌توانند تبدیل به مشتریان شما شوند. با یک سرمایه کم می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کرده و سپس با استفاده از تبلیغات و معرفی خود در فضای اینترنت مشتریان خود را پیدا کنید. در کشور خودمان نیز در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ و کوچک زیادی فعالیت می‌کنند.

 

طراحی وب سایت

یکی دیگر از شغل‌های پر درآمد اینترنتی در سطح جهان طراحی وب سایت است. چندین سال است که کسب و کار‌های مختلف تمایل پیدا کرده‌اند که وب سایت‌هایی را مرتبط با کسب و کارشان راه‌اندازی کنند. ما شاهد افزایش روز افزون تعداد این وب سایت‌ها هستیم و کسی که در زمینه طراحی وب سایت مهارت داشته باشد، می‌تواند از این موقعیت استفاده کرده و به درآمد مناسبی از طریق اینترنت دست پیدا کند. کسب و کار‌ اینترنتی مختلف دوست دارند وب سایتی داشته باشند که بتواند مخاطبان را بهتر جذب کند و تعداد بازدیدکننده‌های بیشتری داشته باشند. یکی از عوامل مهمی که بر پر بازدید بودن یک وب سایت تأثیر گذار است طراحی آن وب سایت می‌باشد و به همین دلیل است که موقعیت‌های شغلی زیادی برای کسانی که در این زمینه مهارت دارند وجود خواهد داشت.

 

ترجمه

 

یکی دیگر از شغل‌های اینترنتی محبوب در سطح جهان  که درآمد مناسبی نیز دارد، ترجمه است. اگر به غیر از زبان مادری خود به زبان معتبر دیگری تسلط داشته باشید، می‌توانید به عنوان مترجم اینترنتی مشغول به کار شوید. در سراسر دنیا مترجمان زیادی وجود دارند که به صورت اینترنتی این کار را انجام می‌دهند. اینترنت این امکان را فراهم کرده است که مترجمان بدون نیاز به حضور فیزیکی در شرکت‌ها و جاهایی که به مترجم نیاز دارند، کارشان را انجام بدهند و در مدت زمان خیلی کمی کار‌های انجام شده را ارسال کنند.

زمانی که افراد به شغل مترجم اینترنتی مشغول می‌شوند، ساعات کاری انعطاف‌پذیری خواهند داشت و می‌توانند در طول روز ساعات کاریشان را به صورت دلخواه مدیریت کنند. مترجم اینترنتی می‌تواند با شرکت‌ها و موسساتی کار کند که در شهر‌های دیگری هستند و فاصله زیادی با او دارند و یکی از مزایای این شغل همین است که محدودیت مکانی برای آن وجود ندارد.

 

داشتن وب سایتی پر بازدید

ایجاد یک وب سایت پر بازدید نیز یکی دیگر از شغل‌های پر درآمد اینترنتی در سطح جهان است. برای کسب درآمد از وب سایت حتماً لازم نیست که در وب سایت خود چیزی بفروشید یا خدماتی را ارائه دهید. با گسترش کسب و کار‌های اینترنتی صاحبان این کسب و کار‌ها برای موفقیت بیشتر و گسترش کسب و کارشان از تبلیغات اینترنتی استفاده می‌کنند و حاضرند برای این کار هزینه‌هایی را بپردازند.

اگر شما بتوانید یک وب سایت با تعداد زیادی بازدید کننده و رتبه مناسب در موتور‌های جستجو داشته باشید، می‌توانید با قرار دادن تبلیغات شرکت‌ها و کسب‌ و کار‌ها درآمد قابل توجهی را کسب کنید. یکی از شغل‌های پر درآمد اینترنتی در حال حاضر همین قرار دادن و معرفی شرکت‌ها و کسب و کار‌ها در وب سایت‌های پر بازدید است. چرا که همه کسب کار‌های اینترنتی برای موفقیت دوست دارند که بیشتر دیده شوند و مخاطبان بیشتری را به سوی خود جلب کنند.

 

کلاس درس اینترنتی

اینترنت ارتباط بین انسان‌ها را راحت‌تر کرده و همین مزیت باعث شده است که آموزش از طریق اینترنت به یکی از مشاغل پر درآمد اینترنتی در سطح جهان تبدیل شود. به عنوان مثال افراد زیادی در اروپا هستند که به صورت اینترنتی به کسانی که قصد سفر به آن کشور‌ها را دارند، زبان اموزش می‌دهند و از این طریق درآمد خوبی را هم کسب می‌کنند. اگر مهارتی داشته باشید که دیگران به آن نیاز داشته باشند به راحتی می‌توانید از طریق اینترنت و آموزش مهارت خود به متقاضیان به درآمد برسید.

 

مشاوره اینترنتی

یکی دیگر از مشاغل پر درآمد در اینترنت شغل مشاوری است. باز هم اگر در زمینه‌ای تخصص داشته باشید، می‌توانید به عنوان مشاور اینترنتی مشغول به کار شوید و از این راه کسب درآمد کنید. برای مثال هم اکنون تعداد زیادی از مربیان ورزشی به صورت اینترنتی اقدام به دادن مشاوره و برنامه‌های ورزشی به متقاضیان می‌کنند و اینکه دیده می‌شود کسانی که در زمینه وکالت یا مسکن تخصص دارند به عنوان مشاور در اینترنت فعالیت می‌کنند.

 

بازریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی هم یکی دیگر از شغل‌های پردرآمد اینترنتی در سطح جهان است که تعداد زیادی در فضای اینترنت به این کار مشغول هستند. واضح است که کسب و کار‌های اینترنتی نیز مانند کسب و کار‌های سنتی برای سود بیشتر سعی می‌کنند که مشتریان خود را افزایش دهند.

بازریابی اینترنتی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود مانند همکاری در فروش، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، بازریابی از طریق لینک و بنر و …. از جمله این روش‌ها هستند. اگر شما به فروش و بازاریابی علاقه دارید در فضای اینترنت این فرصت برای شما فراهم شده است. وب سایت‌ها فروش زیادی هستند که در ازای معرفی مشتری و فروش محصولاتشان حاضرند به شما پورسانت بدهند. اگر شما وب‌سایت، صفحه اجتماعی و یا یک کانال پر بازدید داشته باشید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و با معرفی محصولات و بازاریابی درآمد مناسبی را به دست بیاورید.

 

بورس

در سطح جهان چندین سال است که امکان حضور و فعالیت اینترنتی در بازار بورس فراهم شده است و کسانی که در زمینه سرمایه‌گذاری در بورس دارای دانش و مهارت هستند در این بخش فعالیت می‌کنند و درآمد‌های بالایی نیز به دست می‌آورند. فرقی نمی‌کند که شما در چه شهری قرار دارید و با مراکز بورس چقدر فاصله دارید از طریق اینترنت می‌توانید در بورس حضور داشته باشید. اگر به سرمایه‌گذاری در بازار بورس علاقه دارید و همچنین در این زمینه دارای دانش و مهارت کافی هستید، این امکان برای شما وجود دارد که به صورت اینترنتی این کار را انجام دهید.

 

ساخت اپلیکیشن

با گسترش گوشی‌های هوشمند اپلیکیشن‌های آنلاین مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌اند و همین موضوع ساخت اپلیکیشن را به یکی از پر درآمد‌ترین شغل‌های وابسته به اینترنت تبدیل کرده است. افراد خیلی زیادی در سطح جهان وجود دارند که با داشتن خلاقیت و ساخت اپلیکیشنی مفید توانسته‌اند به درآمد‌هایی بالایی برسند. اگر شما هم در ساخت اپلیکیشن مهارت دارید می‌توانید در همین کشور خودمان با استفاده از خلاقیت خود اپلیکیشنی را بسازید که برای کاربران مفید بوده و یکی از نیاز‌های آن‌ها را برطرف کند. با توجه به گسترش گوشی‌های همراه هوشمند این شغل می‌تواند یک فرصت طلایی برای کسانی باشد که در این زمینه مهارت دارند. 

 

 

 

احتمالا تابحال درباره مشاغل اینترنتی شنیده اید و یا اگر به دنبال کار بوده اید، حتما پیشنهاداتی در رابطه با انواع مشاغل اینترنتی داشته اید. شغل اینترنتی با ظهور اینترنت کم کم پا به عرصه حضور گذاشته و روز به روز به محبوبیت آن افزوده می گردد. گاها بسیاری از انواع مشاغل اینترنتی از مشاغل سنتی، کسب درآمد بیشتری دارند که موجب می شود بسیاری از افراد به سمت آن جذب شوند و روز به روز به کسانی که به اینگونه مشاغل روی می آورند، افزوده گردد. یکی از نمونه های موفق مشاغل اینترنتی، فروشگاه های اینترنتی می باشند که بسیار مورد توجه قرار گرفته و از همین رو، به کسب درآمد زیادی دست پیدا کرده اند. در ادامه قصد داریم تعدادی از انواع مشاغل اینترنتی که بیشترین بازده و سود آور تر می باشند را معرفی و بررسی نماییم.

مشارکت در فروش
 
اولین نوع شغل اینترنتی در خانه، شما می توانید با داشتن سایت یا وبلاگ و قرار دادن محتوای خوب داخل آن ترافیک زیادی را جذب کنید. سایت های بسیاری حاضرند تبلیغات محصولات خود را داخل سایت شما قرار دهند و در ازای فروش درصد قابل توجهی به شما پرداخت کنند.
هم اکنون افزونه های بسیاری برای این کار وجود دارند که به انجام این کار کمک زیادی کردند. با نصب این افزونه ها، هر بازدید کننده ای که از سایت شما به سایت فروشنده می رود رهگیری می شود و در صورت خرید به صورت اتوماتیک درصدی از فروش به حساب شما منظور می شود. میزان درصد از هر فروش معمولا توافقی بین سایت شما و سایت فروشنده خواهد بود.
 
تولید محتوا (بلاگ نویسی)
 
به راحتی می توانید از وقت خود کسب درآمد کنید. وب سایت های زیادی نیاز به نویسنده دارند تا در مورد کسب و کارشان یا محصولشان مقالاتی بنوسید و در وبلاگ یا سایت آن ها قرار دهد.
برای این کار یک سایت در مورد نویسندگی اینترنتی راه اندازی کنید و داخل آن محتوای عالی قرار دهید . روی آن تبلیغ کنید، به زودی بسیاری از وب سایت های نیازمند به محتوا، با شما تماس می گیرند و در خواست محتوا می کنند.
مراقب باشید وقتی تعداد مشتریان شما افزایش پیدا می کند از وب سایت خودتان غافل نشوید.
 
کلیک کنید و پول بگیرید
 
یکی از آسان ترین انواع مشاغل اینترنتی که حتی یک کودک ۱۰ ساله نیز قادر به انجام آن می باشد، این شغل است. افراد با ثبت نام در سایت هایی که مخصوص این امر ساخته شده اند، در ازای کلیک کردن روی تبلیغات و خواندن آن ها، پول دریافت می کنند. برای این امر کافیست در یکی از این سایت ها ثبت نام کنید و روز به روز تبلیغاتی که برای شما ارسال می شود را کلیک کرده و بخوانید. بعضا هستند کسانیکه با صرف روزانه ۳۰ دقیقه در این سایت ها، توانسته اند درآمدی ۱۰۰۰ دلاری داشته باشند.
 
وظایفی راانجام دهید و پول بگیرید
 
این شغل اینترنتی نیز دقیقا شبیه به شغل کلیک روی تبلیغات می باشد با این تفاوت که باید اعمال دیگری را انجام دهید. در این شغل از شما خواسته می شود که بصورت روزانه در یک سری سایت ها ثبت نام کنید، یا در برخی فروم ها نظر بدهید و یا حتی بازی کنید در ازای انجام این کار ها به شما پول پرداخت می شود.
 
تایپ کپچا
 
اگر از کاربران اینترنت باشید، احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعضا با سوالاتی مبنی بر وارد کردن یک متن تصویری، روبرو شده باشید. این متن های تصویری که معمولا حروف و شماره هایی بصورت درهم ریخته و نا مفهوم روی آن نقش بسته است، وظیفه تشخیص انسان از ربات های اینترنتی را برعهده دارند. به این عمل، کپچا گفته می شود. یکی از ساده ترین مشاغل اینترنتی تایپ متون نوشته شده بصورت کپچا می باشد که درازای تایپ ۴ تا ۱۰ کاراکتر از کدهای کپچا، به شما پول پرداخت می شود. با ثبت نام در این سایت ها و انجام روزانه ۴ ساعت فعالیت و کپچا نویسی می توانید درآمدی حدود ۴۰۰ دلار در ماه داشته باشید.
 
 مدیریت رسانه های اجتماعی 

 

 هر چند الان تعداد زیادی برنامه برای این کار وجود دارد. اما این کار فقط انتشار یک پست در زمانی خاص نیست بلکه استراتژی تولید محتوا هم در این کار بسیار مهم است.
در صورت مدیریت درست این بخش، هم فروش ایجاد می شود هم رضایت مشتریان از مالک رسانه های اجتماعی رشد زیادی می کند.
اکثر کسب و کارها مشکل زمان دارند. آن ها امکان تولید محتوا و انتشار آن را ، همیشه ندارند. شما در خانه خودتان می توانید از زمان خود درآمد کسب کنید و زمانی که قبلا پولی برای شما نداشت، حالا درآمد زا می شود. کافیست داخل سایت خود اطلاعات دقیقی از نحوه کار خود منتشر کنید و ترافیک را به سایت خود هدایت کنید.

 

فروش محصول خودتان 

 

اگر می توانید محصولی داشته باشید مثلا محصولات دست ساز زینتی ، برای محصول خود یک سایت طراحی کنید و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. برای محصولات خود تبلیغات کنید و فروش داشته باشید.
برای بسیاری از کسب و کار ها نیازی به دفتر نیست و شما می توانید شغل اینترنتی در خانه داشته باشید.
ایده های مشاغل اینترنتی در خانه معمولا با بودجه کم می توانند راه اندازی شوند. فقط باید استراتژی داشته باشید که شما را از رقبا متمایز کند و نسبت به رقبا و فعالان حوزه کاری شما بتواند دلیل خوبی برای خرید به مشتری شما بدهد.

 

یوتیوب

 

یکی از مشاغل پردرآمد اینترنتی، پول درآوردن از طریق یوتیوب می باشد. به این طریق که کافیست در partner program یوتیوب ثبت نام کنید و سپس به سادگی با آپلود کردن ویدیو هایی که دیگران از آن لذت ببرند به درآمدی ماهانه ۵۰۰ دلار برسید. افراد بسیار زیادی هستند که از طریق آپلود ویدیو های فراوان در یوتیوب توانسته اند به درآمد هنگفتی دست پیدا کنند.

 

مرکز خرید

 

شما می توانید یک وب سایت عالی برای فروش محصولات از یک حوزه خاص راه انداری کنید و درآمد کسب کنید. خرید داخل سایت شما انجام می شود و بعد از کسر درصد شما مابقی پول به حساب فروشنده اصلی ارسال می شود.
همه می توانند رایگان داخل سایت شما محصولات خود را قرار دهند و شما کافیست ترافیک را به سایت خود بیاورید. شما در این روش تامین کننده محصول نیستید.

 

مشاغل اینترنتی گوگل

 

یکی از داغ ترین انواع مشاغل اینترنتی که این روزها درباره آن بحث می شود، مشاغلی است که گوگل آن را ایجاد کرده است. این سرویس با نام GoogleAdSense قابل دسترس است. تقریبا می توان گفت که از هر ۱۰۰ نفری که اقدام به کسب درآمد ازطریق اینترنت می نمایند،  

اینترنت فرصت‌های شغلی متنوعی را فراهم کرده است. هم اکنون در سراسر جهان افراد زیادی دارای مشاغل اینترنتی هستند و از این راه درآمد‌های قابل توجهی را نیز کسب می‌کنند. در این مقاله به تعدادی از این مشاغل پرداخته و در مورد هر کدام برای شما توضیحاتی ارائه کردیم. اگر شما هم دوست دارید از طریق اینترنت درآمد مناسبی داشته باشید برای رسیدن به این هدف تنها کافی است که مهارت‌ها و خلاقیت خود را افزایش دهید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. امید قاسمی کاربر می‌گوید

    با سلام. بسیار خوب بود اما در سطح آشنایی و مقدمه بوداگر در آینده به صورت تخصصی تر در مورد هرکدام مطالبی بگذارید ممنون می شویم. بهرحال تشکر. خوب بود.