Take a fresh look at your lifestyle.

محدودیت‌ های ذهنی

محدودیت‌ های ذهنیReviewed by حسین تیموری on Feb 25Rating: 5.0
 
محدودیت‌های ذهنی، موانع ثروتمند شدن

در واقع هیچ مانع بیرونی وجود نداره بلکه هر چه هست در ذهن ماست. اگر این موانع ذهنی رو بشناسیم میتونیم باقدرت بیشتری در دنیای بیرونی عمل کنیم. اولین قدم در مسیر کسب ثروت و ثروتمند شدن داشتن یک ذهن ثروت سازِ.

قصد دارم در این چند خط به سه مانع ذهنی اشاره‌ای کنم: 

 

۱. ثروتمند شدن در تقدیر ما نیست

یکی از موانعی که از همون ابتدا مانع از هر اقدامی در راستای ثروتمند شدنه، همین باور ذهنی هست که افراد شرایط خودشون رو پذیرفتن و بر این باورن که اگر قرار بود و خدا می‌ خواست ما ثروتمند بودیم و اگر فقیریم و یا ثروتمند نیستیم حتماً و قطعاً خدا خواسته!

به تکرار آیات بسیاری رو در قرآن کریم داریم که خداوند می‌فرمایند:  من هر آنچه آفریدم برای شما آفریدم و یا می‌فرمایند: از روزی‌های حلال و نعمت‌های بی‌شمار برای شما در زمین قراردادیم. روزی و نعمات بی‌ حد و اندازه‌ی خدا برای ما انسان‌هاست بنابراین دلیل نداره با باوری مثل این خودمون رو برای کسب روزی‌های حلال متوقف کنیم و به‌ نوعی کم‌ کاری خودمون رو به گردن تقدیر الهی بندازیم. دنیا پر از نعمت و فراوانی و خداوند این‌همه نعمت رو در اختیار ما گذاشته، بنابراین از این‌همه نعمت استفاده کنید.

 

۲. پول منشأ تمام بدبختی‌ هاست

یکی دیگه از باورهایی که در افراد می‌ بینیم اینه که پول باعث بدبختیه! تمام بدی‌ها از پول منشأ میگیره و … . این در صورتیه که پول فقط یک ابزاره که به فرد قدرت میده،  اگر فرد انسان مهربانی باشه با ثروتمند شدن مهربان‌تر و اگر انسان ظالمی باشه با ثروتمند شدن ظالم‌تر میشه و این اصلاً به پول مربوط نمیشه.

ازت میخوام همین حالا قلم و کاغذی برداری و فواید فقر و ثروت رو بنویسی؛ صادقانه بنویس، بزار من چند مورد رو نام ببرم؛ تو وقتی فقیری امکان داره به خاطر پول تن به هر خفتی بدی، تحقیر بشی، پا روی ارزشهات بزاری، ایمانت رو از دست بدی و…، اما وقتی ثروتمندی امکان داره از ثروتت برای احداث مدرسه، مسجد، مکان‌های تفریحی و… استفاده کنی، برای تحصیل جوونای مستحق هزینه کنی، برای عزیزانت هدیه‌های ارزشمندی بخری و… . تو میتونی از پول به هر شکلی استفاده کنی درواقع این تو هستی که پول رو منشأ خوبی یا بدی می‌کنی.

 

۳. ثروتمندان ثروتشون رو از راه خلاف به دست اوردن:

وقتی به این مورد از موانع ذهنی می‌رسیم دوست دارم مثالی بزنم تا این مطلب برات ملموس‌تر بشه؛ زمانی که قصد به دست اوردن چیزی رو داری دو راه پیش روداری:

  • از راه درست به دستش بیاری
  • از راه نادرست به دستش بیاری

معمولاً افراد برای به دست اوردن چیزی که دوست دارن دو راه پیش رو دارن و این کاملاً به اون فرد بستگی داره که کدوم راه رو انتخاب کنه.

 

شاید افراد ثروتمندی رو دیدی که از راه نادرست ثروتشون رو به دست اوردن اما این دلیل نمیشه تو هم از اون راه به ثروت برسی، بلکه تو کاملاً مختاری مسیرت رو انتخاب کنی. در ضمن ثروت این افراد هیچ ارزشی نداره چراکه هیچ لذتی از اون ثروت نمی برن چون در قبال کسب این ثروت چیز مهم‌تری رو از دست دادن.

بله درسته این افراد هیچ آرامشی ندارن و این گزینه‌ی خوبی برای کسب ثروت نیست. حق انتخاب با شماست و ما در تیم آموزشی ماهان تیموری قصد داریم با آموزش راه‌های درست کسب ثروت و آرامش شما رو در این راه همراهی کنیم.

در پکیج کسب ثروت و آرامش به بیش از صد باور بازدارنده در کسب ثروت پرداختیم که آگاهی از این موارد میتونه بارها شما رو ازنظر ذهنی آماده‌ی ثروتمند شدن کنه. این‌ رو همیشه به خاطر داشته باشید ثروتمند شدن از ذهن و فکر شما شروع میشه…

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.