Take a fresh look at your lifestyle.

مالک بزرگ ترین شرکت های داروسازی

مالک بزرگ ترین شرکت های داروسازیReviewed by حسین تیموری on Apr 20Rating: 5.0
دیلیپ شانقوی  (Dilip S. Shanghvi) که ایشان، مالک یکی از بزرگ ترین شرکت های داروسازی به نام سان فارماست. در سال 2010 از سوی مجله فوربز ‌ با ثروت 6/4میلیارد دلار به عنوان صد و هفتاد و سومین از ثروتمندان جهان معرفی شد. دیلیپ شانقوی در سال 1956 در استان گوجاراتی در هند به دنیا آمد. وی به دانشگاه کلکته رفته و از این دانشگاه با مدرک بازرگانی فارغ‌التحصیل شد.

 

فعالیت های شانقوی:

شانقوی شرکت سان را در سال 1982 تاسیس کرد و از همان زمان مدیریت کسب وکارآن را به دست گرفت. شرکت دارویی سان یک شرکت بین‌المللی داروسازی است که دفتر مرکزی آن در شهر مومبای در هند واقع شده است. این شرکت به نام سان فارما شهرت دارد و تولیدکننده انواع زیادی از داروهای دارای برند و بدون برند در زمینه‌های مختلفی چون روانپزشکی، نورولوژی، قلب، دیابت،‌ بیماری‌های روده، تنفسی،‌ و ارتوپدی است. این داروها در ایالات متحده،‌ اروپا، آسیا و دیگر نقاط جهان توزیع می‌شوند.

این شرکت از سال 1996 به واسطه رشد درونی و خرید دیگر شرکت‌های دارویی به میزان زیادی رشد کرده است، در واقع همین خریدهای شرکت، بخش عمده رشد شرکت را حاصل کرده است. تعداد شرکت‌های بزرگی که شرکت سان از سال 1996 تاکنون خریده یا با آنها ادغام شده است به بیش از 15 شرکت می‌رسد.

 

کارآفرینی، رشد و پیشرفت:

این خریدها و ادغام‌ها شامل خرید آزمایشگاه‌های دارویی کاراکو در آمریکا (2008)، شرکت شیمیایی چاتم،‌ آزمایشگاه‌های ایبل، فلاکس فارما،‌ شرکت دارویی پرادیپ، ناکتو، ام جی فارما،‌ گوجارات لایکا، آزمایشگاه‌های میلمت و شرکت ICN در مجارستان می‌شود.شرکت سان تا سال 2008 با بیش از 8000 کارمند، در حدود 19 مکان تولیدی و دو مرکز تحقیقاتی در جهان داشت.

این شرکت در حال حاضر در بیش از 30 کشور در جهان حضوری فعال دارد و به سرعت در حال گسترش حضور خود در بازار ایالات متحده است.کسب درآمد شرکت سان در سال 2009 در حدود 7/42 میلیارد روپیه (در حدود 95/0 میلیارد دلار) و سود خالص آن به میزان 7/18 میلیارد روپیه هند (در حدود 42/0 میلیارد دلار) برآورد شده بود. در حال حاضر بیش از 60 درصد فروش این شرکت از بازارهای بین‌المللی حاصل می‌شود. این شرکت همچنین در حال سرمایه‌گذاری مستقل روی تحقیقات در زمینه داروها و استفاده از آنها است.

شانقوی در حال حاضر تجربه وسیع و طولانی در زمینه صنعت دارو دارد. وی به شکلی فعالانه در بازارهای دارویی بین‌المللی و تحقیق و توسعه در این زمینه مشارکت دارد. دیلیپ شانقوی همچنین از سال 1997 تا کنون رئیس اصلی‌ترین شرکت زیرمجموعه شرکت سان، کاراکو در دیترویت آمریکا است.

 

دیلیپ شانقوی مالک بزرگ ترین شرکت های داروسازی با اعتماد به نفس و هوش مالی  بسیار خود و تمرکز ذهن بر روی صنعت دارویی  آنچه در این زمینه می توانست انجام دهد را به عمل رساند وتوانست کسب و کار موفق داشته باشد و جزو ثروتمندترین افراد جهان شناخته شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.