Take a fresh look at your lifestyle.

مارتااستوارت زندگینامه

0 78

مارتااستوارت
میلیاردر عرصه رسانه ها

مارتااستوارت مارتااستوارت

 مارتااستوارت اغلب طرح تجاری را « رؤیایی بلند پروازانه » می دانند و از آن انتقاد می کنند، ولی شاید در مرحله راه اندازی کار مهم ترین سند کارآفرین باشد. سرمایه گذاران بالقوه بهمار سرمایه گذاری در فعالیت کارآفرینانه نوپا علاقه نشان نمی دهند، مگر آنکه طرح تجاری تکمیل شده باشد. به علاوه، طرح تجاری به کارآفرین کمک می کند به دورنمایی از نیازهای موجود دست یابد.م

ارتااستوارت مارتااستوارت

هیچ کس بهتر از مارتا استوارت (Maetha Stewart) به اهمیت این موضوع دست نیافت. وی با راهبرد و برنامه ریزی تجاری دقیق که لازمه یکپارچه سازی اهداف تجاری در بین تعداد زیادی از فعالیتهای اقتصادی است ، توانست به موفقیت چشمگیری نایل آید.مارتااستوارت
مارتا استوارت در شهر جرسی به دنیا آمد و او را مارتا کوستایرا نامیدند و در شهر ناتلی در ایالت نیوجرسی بزرگ شد. در بیشتر دوران بزرگسالی خود به عنوان کارآفرین مطرح بود.
در دوران تحصیل در کالج برنارد به طور فعال مدل لباس طراحی می کرد و پس از فارغ التحصیلی به شغل کارگزاری سهام روی آورد.
به واسطه این شغل، اطلاعات مهمی درباره بازار سهام به دست آورد که بعدها زمانی که تصمیم گرفت فعالیت کارآفرینانه اش را آغاز کند بسیار ارزشمند بود. حتی زمانی که کارگزار سهام بود، علاقه شدیدش به یافتن راهی نو و خلاقانه برای پخت و پز، تزئین ، باغبانی و سرگرمی اغلب اوقات آزادش را می گرفت.
از آنجا که برای بسیاری از سؤالهایش در زمینه نامبرده منابعی نبود، به این فکر افتادکه افراد زیاد دیگری از یافته های جدیدش سود خواهندبرد. از این رو، در سال 1982، نخستین کتاب خود را از سری کتابهای چگونه، باعنوان سرگرمی باانتشارات کلارکسون پوتر چاپ کرد.
تا کنون بیش از 500.000 نسخه از این کتاب در 30 چاپ به فروش رسیده است. پس از موفقیت نخستین کتابش، چندین عنوان کتاب دیگر نیز با انتشارات کلارکسون پوتر منتشرکرد که درباره آشپزی، باغبانی، ازدواج و تزئینات کریسمس بودند.مارتااستوارت
هر ایده نویی، به شمار متعدد کالاها و خدمات درآمدزای موجود اضافه می کرد و با این کار نیاز به مدیریت و کنترل تخصصی را هرچه بیشتر روشن می ساخت.
مارتا می دید که امکان افزایش موفقیتش وجود دارد، بدین شکل می توانست سری کتابهای چگونه خود رادر رسانه های دیگراز جمله مجلات ، رادیو و تلویزیون نیز منعکس کند. حتی آماده بود مجلات خود را منتشر کند و با این کار بسیاری از موضوعهایی که باعث موفقیت پیشینش در چاپ کتاب شده بود ، کاملاً مشخص می شد.
در آن مرحله، به طرح تجاری نیاز داشت تا هدایت و یکپارچه سازی تمام کالاها و خدمات تجاری موجود را انجام دهد. این طرح همچنین هدایت تلاشهای دیگری را به ویژه با شروع فعالیت مجله جدید به عهده داشت. در نتیجه ، لازم بود بودجه لازم رااز خارج سیستم تأمین کند.
درسال 1991، در حایل که مجهز به طرح تجاری بود، شرکتی چند رسانه ای به نام مارتا استوارت لیوینگ امنیمدیا را تأسیس کرد که تمام انواع مختلف کالاها و خدمات را در آن عرضه می کرد و مارتا رهبر و الهام دهنده کارکنان شرکت بود.
این طرح همچنین مبنایی شد برای معرفی مجله ماهیانه اش به نام مارتا استوارت لیوینگ. شرکت انتشاراتی تایم پابلیشینگ و نچرز ( شرکت وابسته بهتایم ورنز)بخشی از بودجه و چاپ این مجله را که در مورد شیوه زندگی بود، به عهده گرفت.
متعاقب این موفقیت، فعالیت اقتصادی او گسترش یافت و واردبرنامه های تلویزیونی، ستون روزنامه هفتگی تحت پوشش اتحادیه ای به نام «از مارتا بپرسید»، برنامه رادیویی، وب سایت marthastewart.com و دعوتنامه های مختلف شد.

 

marta stowart 4

طرح تجاری وی برپایه دو هدف اولیه بنا شد. نخست، قرار بود اطلاعاتی در مورد چگونگی انجام کارها بین هر تعداد افرادی که میسر بود پخش شود.
دوم، با تأمین آنچه مشتریان برای انجام طرحهای عملی خود نیاز داشتند آنان را به افراد اهل عمل تبدیل کند. قرار بود اغلب این کالاها به طور انحصاری از طریق مغازه های کیمارت در ایالت متحده و مغازه های زیلرز درکانادا توزیع شوند.
کالاهای دیگری نیز از طریق شریکانی از قبیل مغازه های سیرز، جو– آن فابریکس ، و کرفتس اند کالیکو کورنرز توزیع شده بودند. درآمد پایان (31 سامبر2000) به 8/285 میلیون دلار و سود خالص به 3/21 میلیون دلار رسید.مارتااستوارت
در 19 اکتبر 1999، شرکت مارتا استوارت لیوینگ امنیمدیا سهامی عام اعلام شد و فوراً تردیدهای موجود را که این شرکت را متکی به شهرت فردی می دانستند، از بین برد. قیمت سهام در اولین عرضه عمومی 18 دلار برای هر سهم بود و درپایان روز نخست، قیمت آن به بیش از 35 دلار رسید.
از وجوه حاصل در اولین عرضه عمومی سهام برای توسعه فرصتهای جدید استفاده شد و وجوه حاصل از منابع درآمد در محدوده های اصلی فعالیت اقتصادی به کار رفت؛ یعنی در انتشارات، تلویزیون، تبلیغ مستقیم و اینترنت.
در حدود 45 میلیون دلار از وجوه حاصل نیز قرار بود برای بازخرید سهام از شرکت تایم پابلیشینگ ونچرز استفاده شود، یعنی همان شرکتی که بودجه لازم برای راه اندازی مجله مارتا را در سال 1991 تأمین کرد. اگر چه نگرانیهایی در مورد آینده شرکتی کهاز ابتدا متعلق به یک نفر بوده است همچنان به قدرت خود باقی است، یقیناً مارتا استوارت یکی از موفق ترین کارآفرینان دهه 1990 است. اشتیاق و خلاقیت وی، و نیز درک او از اهمیت برنامه ریزی مناسب ، باعث ادامه رشد و موفقیتش در هزاره جدید است.

 

نظرات شما نسبت به مطالب این سایت ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.
 

برای دانلود کتاب مهارت درخواست کردن کلیک کنید

 

ماهان تیموری

 

برای دانلود کلیپ انگیزشی و کلیپ آموزشی هدیه تولدکلیک کنید

 

هدیه تولد ماهان تیموی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.