Take a fresh look at your lifestyle.

مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو

مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگوReviewed by حسین تیموری on Apr 25Rating: 5.0
در این مقاله شما شروع کار با سن کم ، فعالیتها و پیشرفت های آقای ایساک آندیک مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو که جزو ثروتمند ترین افراد جهان است را مطالعه می کنید .

ایساک آندیک (Isak Andic)، مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو، با ثروت 8/4 میلیارد دلار صدوشصت‌وهفتمین فرد از ثروتمندان جهان به شمار مي‌رود. وی فردی مشهور در صنعت کسب و کار مد و پوشاک در اسپانیا و جهان به شمار مي‌رود. ایساک آندیک ارمي‌ در سال 1955 در شهر استانبول در ترکیه به دنیا آمد.

خانواده او در دهه 1950 به ترکیه مهاجرت کردند. آندیک کسب و کار مد و کالاهای لوکس را در سال 1972، زمانی که تنها 17 سال داشت‌، شروع کرد. در واقع او که در آن زمان از سفری بازگشته بود، تعدادی از پیراهن‌هایی را که با خود همراه داشت، به قیمت دو برابر مبلغی که برایش پرداخته بود به تعدادی از فروشگاه‌های لباس فروخت. زمانی که آندیک به اولین درآمد یک میلیونی خود دست یافت، تصمیم گرفت فعالیت خود را گسترش دهد و شروع به وارد کردن کت‌های دست دوز از افغانستان کرد.

( مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو ) زمانی که تنها 18 سال داشت یک ماشین خرید و به‌وسیله آن لباس‌هایی را که وارد مي‌کرد، در اسپانیا مي‌فروخت. موفقیت او همچنان ادامه پیدا کرد و آندیک فروش کفش را نیز به کسب و کار خود اضافه کرد.

 

رشد و توسعه در کسب وکار :

آندیک با گسترش روز افزون کسب و کارش در نهایت در سال 1984 اولین فروشگاه مانگو را در بارسلونا بازگشایی کرد و تصمیم گرفت یک برند به نام مانگو را برای فروشگاه خود خلق کند.تعداد فروشگاه‌های مانگو تا یک سال بعد به 5 فروشگاه در بارسلونا و یک فروشگاه در والنسیا رسید. کسب و کار آندیک آنقدر سریع رشد کرد که طی 10 سال توانست بیش از 100 فروشگاه در سرتاسر اسپانیا بازگشایی کند.

مانگو از آن زمان به طور چشمگیر و سریعی گسترش داشت، به طوری که تا سال 2004 این شرکت بیش از 700 فروشگاه در 72 کشور دنیا در اروپا،‌ آسیا،‌ آفریقا و آفریقای جنوبی باز کرده بود. این رشد بر اساس فرمولی بود که شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد و آن هم ارائه محصولاتی انحصاری،‌ با طراحی و کیفیت عالی است که چون به طور انبوه عرضه نمي‌شوند، خاص و منحصر به فرد شناخته مي‌شوند.

مانگو با این فلسفه تبدیل به رقیبی اصلی برای نام‌های بزرگ در صنعت مد و پوشاک شد و موفقیت برند آن از مرزهای اسپانیا هم فراتر رفت. آندیک به خوبی مي‌دانست برای اینکه بتواند برند خود را ارتقا بدهد، به فضایی جوان و نوآورانه به عنوان کلید موفقیت احتیاج دارد. کلید موفقیت دیگر این شرکت بی‌شک سیستم فرانشیز آن در فروشگاه‌هاست. زیرساخت بسیار مدرن و لجستیک کارآمد مانگو باعث شده تا بتواند نیازهای تمامي‌شعبه‌های خود در 5 قاره را به خوبی پوشش دهد.

در حال حاضر بیش از 1200 فروشگاه این شرکت در 92 کشور دنیا فعالیت مي‌کنند و فروشی 2 میلیارد دلاری را برای این شرکت به ارمغان مي‌آورند و همچنین  این شرکت دومین صادر کننده پوشاک زنان در اروپا محسوب مي‌شود. این گروه حتی به تازگی در حال بازگشایی شعبه‌هایی در ایران،‌ عراق و بلاروس است.

ایساک آندیک (مؤسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو ) به شدت از انظار عمومي‌دوری مي‌کند، به شکلی که تا سال 2006 تقریبا در هیچ جمعی به شکل علنی حضور نداشته و هیچ عکسی هم از او در دسترس نبوده است. این وضعیت به‌تدریج تغییر کرده است.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. Taha Najafi کاربر می‌گوید

  اساتید موفقیت مثل رهبری معنوی و مثل پیامبری معنوی جهت , هدف و عقلانیت و احساس ما را کانون بخشید , از بیهودگی ها و زوایای اضافی رها کرده و به نقطه ی عطف زندگی هرکدام متوجه و متمرکز می کنند

  آنان نیامده اند تا مثل هزاران دیگر فقط املا کنند و قوانین فرمالیته یا حتی بظاهر نویی را بگویند و بروند
  نه…نه ….و بازهم نه دوست من ..بحث اصلا بر سر پیچیدگی قوانین نیست

  بحث بر سر سیر آفاق و انفس و کشف مجهولات و رفع آنها ست آنهم در درون خودت

  عمری است بر سر همین وامانده ایم
  همه آمدند و همه چیز را خواستند از هر جاااایی حل کنند الا ریشه ی اصلی آن (خود خویشتن ما)

  ولی امروزه این اساتید موفقیت و رهبران معنوی چون استاد تیموری هستند که دوباره ما را به همان شیوه ی پیامبران الهی یعنی کاوش و حل مشکلات در درون خود بشارت می دهند…

  با تشکر …طاها نجفی