Take a fresh look at your lifestyle.

علی جان ایبراجیمف

0 55
علی جان ایبراجیمفReviewed by حسین تیموری on Jun 20Rating: 5.0

علی جان ایبراجیمف
بنیانگذار امپراتوری معدن یوراسیان

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۲دقیقه می باشد

مقدمه: علی جان ایبراجیمف(Alijan Ibragimov)، یکی دیگر از گروه سه نفره بنیانگذاران امپراتوری معدن و فلزات در قزاقستان است که در سال 2010 به ثروت 3/3 میلیارد دلار در جایگاه دویست و هشتاد و هفتم ثروتمندان جهان در فهرست فوربز قرار گرفت.

علی جان ایبراجیمف

 

او به همراه دو شریک دیگرش، پاتوخ شودیف و آلکساندر ماشکویچ یک گروه سه نفره ایجاد کردند و از طریق معاملات در مواد معدنی، گاز و بانکداری در قزاقستان به ثروتی میلیاردی دست پیدا کردند. علی جان ایبراجیمف همچنین یکی از میلیاردرهای مسلمان جهان به شمار می‌رود.
علی‌جان (یا علی خان) رحمانویچ ایبراجیمفدر 5 ژوئن سال 1953 در منطقه فرگانا در ازبکستان در شوروی سابق متولد شد. خانواده او سپس به شهرستان توکماک در قرقیزستان نقل مکان کردند.
علی جان ایبراجیمف در سال 1969 برای کار به چورایزاگت کونتوری رفت. وی از سال 1970 تا 1974 در آکادمی‌مسکو تحصیل کرد و سپس از مؤسسه مدیریت مسکو فارغ‌التحصیل شد.

 

شروع کسب و کار و کارآفرینی :

ایبراجیمف مدتی را هم به عنوان یک نماینده در شرکت سرمایه‌گذاری منابع معدنی قزاقستان فعالیت می‌کرد. علی جان ایبراجیمف از سال 1974 تا سال 1989 در شرکت اتحادیه مرکزی در قرقیزستان مشغول به کار شد. او از سال 1989 به قزاقستان نقل مکان کرد تا کسب و کار خود را در این کشور ادامه دهد. ایبراجیمف از سال 1989 تا 1991 مدیر کل مرکز تجاری MAD، نوادا- سمیپالاتینسک بود و در سال 1994 نیز مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره و رئیس کل شرکت نوادا سمیپالاتینسک شد.
علی جان ایبراجیمف همکاری‌اش با ماشکویچ و شودیف، از سال 1992 شروع کرد. این سه شریک سهامداران اصلی و مؤسسان شرکت منابع ملی یوراسیان (ENRC)، یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های منابع طبیعی جهان هستند.
در واقع در اواسط دهه 1990 و با فرایند خصوصی‌سازی در قزاقستان، سرمایه‌های شرکت‌های زیر مجموعه ENRC خریده شد و دارایی‌های این شرکت در سال 2006 تبدیل به یک شرکت واحد به نام ENRC شد.

 

فعالیت های علی جان ایبراجیمف :

گروه ENRC یک مجموعه شرکت است که در تولید الکتریسیته، مواد معدنی و فرآوری مواد معدنی مثل آلومینیوم و کروم، انرژی و لجستیک در قزاقستان فعالیت دارد. دفتر مرکزی ENRC در لندن واقع شده است. این شرکت منابع فلزات را در قزاقستان و آفریقا اداره می‌کند. ENRC همچنین معادن متعددی را در اروپای شرقی و آفریقا خریده است. شرکت ENRC در سال 2009 در حدود 46/1 میلیون دلار به دست آورد. همچنین سود این شرکت در سال 2010 در حدود 197/2 میلیون دلار وکسب درآمد آن در حدود 6/6 میلیارد دلار برآورد شده بود. در حال حاضر بیش از 72 هزار نفر برای این امپراتوری بزرگ مشغول به کار هستند.
علی جان ایبراجیمف همچنین در سال 1994 رئیس هیئت مدیره بانک یوراسیان شد و از سال 1998 یکی از اعضای هیئت مدیره بانک یوراسیان است. وی از سال 2001 تا 2007 نیز یکی از اعضای هیئت رئیسه گروه صنعتی یوراسیان بود.
او زمانی که به گروه سه نفره شرکایش پیوست، برای دنبال کردن کسب و کار به قزاقستان نقل مکان کرد.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه علی جان ایبراجیمف ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

با عرض پوزش تصویر فایل به درستی بارگذاری نشده است

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.