Take a fresh look at your lifestyle.

عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالی

0 20
عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالیReviewed by باقری on Oct 10Rating: 5.0

چندین سال تجربه برای پیشرفت عادات مالی خوب نیاز است اما مزایای مسئول بودن برای هزینه های شما ارزش هر گونه تلاش برای پشبرد عادات خوب را دارد. هنگامی که دارایی های مالی خود را کنترل کنید، می توانید خانواده خود را از بدهی ها حفظ کنید، می توانید امتیاز اعتبار مالی قوی ای را حفظ کنید و شما می توانید خودتان را برای خریدهای بزرگ مورد نیاز مانند خرید خانه یا ماشین تامین مالی کنید.

عادات مالی بد علت مشکلات مالی

عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالی1

هنگامی که مردم با مشکلات مالی مواجه می شوند، آن معمولاً نتیجه تصمیمات بدی است که موجب ایجاد این مسائل شده است. برای محافظت از آینده مالی خودتان شما باید بتوانید عادت های مالی بد را شناسایی کنید و راه هایی را که سبب ایجاد این اشتباهات می شود، درک کنید و از این اشتباهات مکرر جلوگیری کنید. درست است که اشتباهات مالی رخ می دهند، اما آنچه قابل قبول نیست اجازه دادن به این است که عادت های بد مالی ادامه یابند.

1. بیش از حد هزینه کردن از طریق کارتهای اعتباری

این چیز بدی نیست که کارت اعتباری داشته باشید تا بتوانید از آن در شرایط اضطراری استفاده کنید. اما هنگامی که از حساب کارت اعتباری برای پرداخت هزینه عادت های بد خود استفاده می کنید که از درآمد ماهیانه شما پیشی گرفته است، شما دچار مشکل خواهید شد. اگر متوجه شوید پرداخت با کارت اعتباری خود به صورت ماهانه تبدیل می شود به بدهی که بیش از درآمد ماهیانه شما است، پس شما باید این عادت مالی بد را به سرعت از بین ببرید.

استفاده مسئولانه از اعتبار مالی

 

عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالی2

راه حل این نوع مشکل استفاده از اعتبار به شیوه ای مسئولانه است. هرگز چیزی را با کارت اعتباری خود خرید نکنید که برای پرداخت هزینه آن بیش از سه ماه زمان می برد. اگر هر ماه حداقل مبلغ موجودی را در کارت اعتباری خود نگه می دارید، پس به سمت فاجعه مالی در حال حرکت هستید. شما باید امور مالی خودتان را درک کنید و از خرید با کارت اعتباری خود نگه داری کنید و جلوگیری کنید. خرید های سنگین با کارت اعتباری باعث بدهی های بزرگ می شود که باید ماهانه پرداخت شود و سالها ادامه می یابد.

یک رویکرد خوب دیگر این است که یک حساب پس انداز ایجاد کنید که به طور خاص برای خرید از آن استفاده کنید یعنی معمولاً برای خرید با کارت اعتباری از آن حساب استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در نهایت زمان تعویض تلویزیون شما رسیده باشد، بهتر است تلویزیون جدید را با پول نقد خود خریداری کنید و از کارت اعتباری تان استفاده نکنید.
هرگز چیزی را با کارت اعتباری خود خریداری نکنید که برای پرداخت هزینه آن بیش از 3 ماه طول بکشد.

2. نادیده گرفتن بودجه ماهانه

بسیاری از افراد صورتحساب ماهانه خود را بیش از مقدار قابل تصورشان می یابند به دلیل اینکه آنها نمی دانند چقدر آنها واقعاً به پول برای پرداخت قبض های ماهیانه و پرداخت صورتحساب های موجود نیاز دارند. بهترین راه برای نظارت بر هزینه های ماهانه شما، استفاده از بودجه است. شما متوجه خواهید شد که اکثر افرادی که از بودجه ماهانه استفاده نمی کنند، همان افرادی هستند که در بدهی غرق شده اند.

برنامه ریزی درآمد ماهانه

 

 

عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالی3
بودجه می تواند چیزی ساده ای مانند لیست کردن تمام صورت حساب ها و هزینه های خود در یک ورق کاغذ در هر ماه باشد و سپس برنامه ریزی برای پرداخت صورت حساب ها بر اساس هزینه های ماهانه خود باشد. برنامه های کامپیوتری زیادی برای کمک به ایجاد و نگهداری یک بودجه ماهانه موفق وجود دارد. نادیده گرفتن استفاده از بودجه ماهانه یک عادت مالی بسیار بد است.

3. خرید غیر ضروری

مردم گاهی اوقات با یکدیگر درباره خریدهای غیر ضروری شان شوخی می کنند زمانی که آنها به خرید می روند اما خرید چیزهای غیر ضروری یک عادت مالی وحشتناک برای همه افراد جامعه است. خرید غیر ضروی به خرید اجناسی اختصاص می یابد که شما آنها را می خواهید اما لزوماً به آنها نیاز ندارید. اکثر مردم هزینه های ضروری خود را دنبال نمی کنند و نتایج می تواند صدها دلار هزینه باشد که در هر ماه بدون هیچ سرو صدایی صرف می شود و هزینه های ایجاد شده بدهی شما را بیشتر می کند.

جلوگیری از خرید غیر ضروری

برای جلوگیری از خرید غیر ضروری، شما باید هر برنامه خرید خود را برنامه ریزی کنید و فقط آنچه را که لازم دارید بخرید. اگر به کمک کمتری نیاز دارید تا هزینه های احتمالی خود را کنترل کنید، فقط پولی را که برای خرید برنامه ریزی شده می خواهید تهیه کنید و کارت های اعتباری، چک لیست و کارت خود را در خانه نگه دارید.

4. بیش از حد هزینه کردن در مخارج ماهیانه

آیا شما کسی هستید که در راه رفتن به سرکار متوقف می شوید و صبح روزانه 6 دلار در قهوه خود هزینه می کنید؟ آن به اندازه کافی بی ضرر به نظر می رسد، اما در واقع آن عادت هزینه ای بسیار بدی است. قهوه 6 دلاری 30 دلار در هر هفته به هزینه های شما اضافه می کند که به مبلغ 1560 دلار در سال هزینه اضافی منجر می شود و این مقدار پول از جیب شما می رود. اگر فقط یک قهوه را از خانه بیرون آورید، می توانید سالانه 1560 دلار را صرفه جویی کنید و این پول را برای صورت حساب های دیگر خرج کنید.

کنترل هزینه های خود

 

عادات مالی خوب: نکاتی برای موفقیت و ثبات مالی4

به راحتی می توانید هزینه های خود را از کنترل خارج کنید و همچنین به همین راحتی می توانید هزینه های خود را محدود کنید و مطمئن شوید که شما تنها وسایل ضروری را خریداری می کنید. برای کمک به محدود کردن هزینه های خود، باید تمام هزینه های خود را برای یک ماه تعیین کنید درباره اینکه چه چیزی بخرید، چه چیزی خرج کنید و سپس تصمیم بگیرید که چه چیزی واقعا نیاز دارید. به عنوان مثال، شما ممکن است مشاهده کنید که هر هفته صبح قهوه ای که می خرید و خرید ناهار در محل کارتان سرمایه شما را هدر می دهد. با محاسبه مبالغ هزینه های خود در این زمینه می توانید تعیین کنید که چقدر پول خرج کرده اید. هنگامی که عادت های بد خود را به صورت کتبی داشته باشید، آن ساده تر است که عادت های مالی خوب خود را بیشتر کنید.

نتیجه گیری

هنگامی که دارایی های مالی خود را کنترل کنید، می توانید خانواده خود را از بدهی ها حفظ کنید، می توانید امتیاز اعتبار مالی قوی ای را حفظ کنید و شما می توانید خودتان را برای خریدهای بزرگ مورد نیاز مانند خرید خانه یا ماشین تامین مالی کنید. به همین منظور از کارت اعتباری خود به شیوه ای مسئولانه استاده کنید. برای جلوگیری از خرید غیر ضروری، شما باید هر برنامه خرید خود را برنامه ریزی کنید و فقط آنچه را که لازم دارید بخرید. عادات بد مالی خود را روی کاغذ بنویسید و از تکرار آنها بپرهیزید. تمام هزینه های خود را برای یک ماه تعیین کنید درباره اینکه چه چیزی بخرید، چه چیزی خرج کنید و سپس تصمیم بگیرید که چه چیزی واقعا نیاز دارید.

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.