Take a fresh look at your lifestyle.

ساموئل زل کارفرین در املاک

1 145
ساموئل زل کارفرین در املاکReviewed by حسین تیموری on Jun 21Rating: 5.0

ساموئل زل
میلیاردری لهستانی در املاک و مستغلات امریکا

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله۳ دقیقه می باشد

ساموئل زل (Samuel Zell)، کارآفرین آمریکایی در زمینه املاک و مستغلات است. مجله فوربز در سال 2010 ساموئل زل را با برآورد ثروت 8/3 میلیارد دلار در جایگاه دویست و سی و هفتم از ثروتمندان جهان قرار داد.

ساموئل زل رئیس سرمایه‌گذاری‌های گروه دارایی (EGI)، است. یک شرکت خصوصی و کارآفرینی سرمایه‌گذاری که زل بیش از 40 سال پیش آن را تاسیس کرد. سرمایه‌گذاری‌های EGI صنایع مختلفی چون املاک و مستغلات، انرژی، لجستیک، حمل و نقل، رسانه و بهداشت و سلامت را در سرتاسر جهان پوشش داده است.

تحصیلات ساموئل زل :

ساموئل زل در 28 سپتامبر سال 1941 در شیکاگو،‌ایلینویز، در آمریکا متولد شد. خانواده او مهاجرانی لهستانی بودند که قبل از هجوم نازی‌ها در سال 1939 به آمریکا نقل مکان کرده بودند. پدر ساموئل، برنارد، کمی‌پس از نقل مکان از سیاتل به شیکاگو نام فامیلی خانواده را از زیلونکا به زل تغییر داد. ساموئل زل به دانشگاه میشیگان رفت و در سال 1963 با مدرک کارشناسی از‌این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. وی سپس به مدرسه حقوق دانشگاه میشیگان رفت و در سال 1966 با مدرک دکترا از‌این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

ساموئل زل در دوران تحصیل در کالج کار مدیریت ساختمان‌سازی در میشیگان را انجام می‌داد که‌ این آغازی برای کسب و کار او در زمینه املاک و مستغلات به شمار می‌رفت. او در دوران تحصیل با رابرت لوری آشنا شد. آنها پنج سال پس از فارغ‌التحصیلی شرکت EGI را تاسیس کردند. آنها از طریق‌این شرکت املاکی را که صاحبانشان در فروش آنها عجله یا انگیزه زیادی داشتند به قیمت ارزان می‌خریدند. با تغییر بازار و بالا و پایین شدن قیمت‌ها ‌این دو شریک در زمان پایین آمدن قیمت‌ها املاک را خریده و در زمان افزایش قیمت‌ها آنها را می‌فروختند و به‌این شکل سود زیادی به دست می‌آوردند.

ساموئل زل

فعالیت های ساموئل زل  :

از دل شرکت EGI سه شرکت دیگر در زمینه املاک و مستغلات شامل کوییتی رزیدنشال، بزرگترین شرکت مالک آپارتمان‌ها در‌ایالات متحده، املاک اداری اکوییتی، بزرگترین شرکت املاک اداری در کشور و اکوییتی لایف استایل، شرکت خانه‌های متحرک و قابل حمل نیز ‌ایجاد شدند. ساموئل زل ریاست ‌این شرکت‌ها که همگی در بازار سهام نیویورک نیز حضور دارند را بر عهده دارد. زل همچنین تعدادی شرکت خصوصی و سهامی ‌عام دیگر نیز تاسیس کرده است. البته زل در سال 2007 شرکت املاک اداری اکوییتی را به قیمت 29 میلیارد دلار به شرکت بلک استون فروخت.

زل همچنین یکی از بنیانگذاران و رئیس شرکت بین‌المللی اکوییتی (Equity International)، یک بنگاه سرمایه‌گذاری خصوصی با تمرکز بر شرکت‌های املاک و مستغلات در خارج از‌ایالات متحده است. او‌ این شرکت را به همراه گری گارابرانت در سال 1999 تاسیس کرد. زل در شرکت‌های حاضر در پرتفولیوی شرکت نیز حضوری فعال دارد ازجمله گافیسا‌، یک شرکت خانه‌سازی پیشتاز در برزیل، ژین یوان، یک شرکت خانه سازی با رشد سریع در چین، و هومکس، شرکت خانه‌سازی پیشتاز در مکزیک که در بازار سهام نیویورک نیز حضور دارند. شرکت BR مالز، بزرگ‌ترین شرکت اداره‌کننده املاک خرده فروشی در برزیل هم که یکی از زیرمجموعه‌های ‌این شرکت است در بازار سهام بووسپا حضور دارد.
ساموئل زل ریاست چندین شرکت دیگر در بازار سهام نیویورک شامل مجموعه شرکت کووانتا (CVA)، شرکت پیشتاز بین‌المللی در تبدیل زباله‌ها به انرژی و شرکت آنیکستر (AXE)، بزرگ‌ترین شرکت توزیع‌کننده محصولات مخابراتی و کابل‌های الکتریکی و الکترونیک است. زل همچنین رئیس شرکت تریبون، یک مجموعه شرکت رسانه‌ای خصوصی است. ساموئل زل ریاست شرکت کپیتال تراست را نیز به دست دارد. ‌این شرکت یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی است که تمرکز آن بر صنعت املاک و مستغلات تجاری قرار گرفته است.
زل که در امور خیریه نیز مشارکتی فعال دارد، مدت‌ها است که یکی از حامیان مدرسه وارتون از دانشگاه پنسیلوانیا و مؤسسه زل- لوری در مدرسه کسب و کار راس از دانشگاه میشیگان می‌باشد. وی همچنین حامی ‌مرکز زل برای تحقیقات در مورد ریسک در مدرسه مدیریت کلاگ در دانشگاه نورث وسترن است. زل به دانشگاه محل تحصیل خود، دانشگاه میشیگاننیز کمک‌های زیادی کرده است.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه ساموئل زل ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 دانلود فایل pdf مقاله

با عرض پوزش تصویر فایل به درستی بارگذاری نشده است 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. شاهین کرمی کاربر می‌گوید

    مطالبتون رو خودندم
    عالیه
    مرسی از مطالبتون

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.