Take a fresh look at your lifestyle.

زندگینامه عبدالله مهدیان

1 294
زندگینامه عبدالله مهدیانReviewed by حسین تیموری on Jun 16Rating: 5.0

زندگینامه عبدالله مهدیان
بنیانگذار گروه صنعتی انرژی

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد

 عبدالله مهدیان ایشان در سال1309 در خانواده ای سنتی و مذهبی در تهران به دنیا آمد. فرزند سوم خانواده بود،11برادر و خواهر دیگر هم دارد. پدرش بسیار مردم دوست بود و به نیازمندان کمک می کرد. در بازار یک گارگاه کوچک سماورسازی داشت و از همین طریق خرج زندگی را تامین می کرد. بعد از اتمام دوران ابتدایی به دلیل مشکلات مالی نتوانست ادامه تحصیل بدهد و وارد کسب و کارشد. کار را باشاگردی نزد پدر آغاز کرد. بهمن1320 حدود یازده سال داشت، در همان زمان جنگ جهانی به اتمام رسید، اوضاع ایران بهتر از قبل  شد بود. او نیز تمام فوت و فن های بازار را آموخته بود و بسیار علاقه داشت کم کم از پدر جداشده وکار مستقلی ایجاد کند. علاوه بر این به فکر ازدواج نیز بود.
درسال1337 با یکی از دختران فامیل ازدواج کرد. ثمره این ازدواج پنج فرزند است. سال1350 یک کارگاه 300 متری اجاره کرد وکار را با 25  کارگر شروع نمود. چون در ایران فقط یک کارخانه در اصفهان به نام پلار مسئول تولید بخاری بود،  نیاز به کارخانه جدید برای تولید بیشتر این محصول احساس می شد. او نیز تصمیم گرفت در کارگاهش تولید بخاری را آغاز کند. برای شروع یک بخاری را انتخاب کرد، با تغییراتی که روی آن ایجاد نمود توانست بخاری با کیفیت بهتر تولید کند و با نام انرژی روانه بازار کرد. از تاجری که اجناس را  به طور عمده خریداری می کرد دعوت کرد تا از کارگاه بازدید کند. هزار عدد بخاری را به قیمت هر عدد   1050 تومان فروخت. پولی که از اولین معامله کسب کرد توانست سرمایه ادامه کارش باشد.

کمی بعد توانست کارگاه را به دوقسمت تقسیم کند و هر قسمت روی یک نوع بخاری کار کنند. در یک قسمت بخاری های کوچک  و در قسمت دیگر بخاری های بزرگ می ساخت. اولین بخاری های بزرگ که به صورت قفسه ای بود بسیار مورد اسقبال قرار گرفت. مدتی روی ظروف لعابی با عنوان لعاب ایران کار کرد. تولید و تهیه ظروف لعابی بسیار سخت بود زیرا تولید آن نیاز به محیطی بهداشتی و تمیز داشت، چنانچه هنگام تولید هرگونه آلودگی به صورت لکه سیاه ایجاد می شد و مشتری آن را خریداری نمی کرد. با این حال توانست محصولی بهتر از آنچه در بازار بود تولیدکند، اما سود چندانی نداشت.

دوباره کار تولید بخاری را در پیش گرفت. هرچه زمان می گذشت کار پیشرفت بیشتری می کرد، کارگاه کوچک جوابگوی سفارشات نبود. زمینی در نزدیک    شهر ری خریداری کرد، کارخانه به نام انرژی تاسیس شد و با 70 نفر کارگر کار آغاز شد. در آن زمان کارخانه در کنار کارخانه های معتبر دیگر مانند آزمایش، کفش ملی و سماورسازی کار خود را آغاز کرد و توانست اعتبار کسب کند.

به تدریج شرایط جامعه تغییر کرد و مبارزات انفلابی بیشتر شد. او نیز در جلسات همراه با سایر کارخانه دارها شرکت می کرد. تا اینکه حسن علی منصور لایه کاپیتولاسیون را در مجلس تصویب کرد. امام خمینی(ره) در مخالفت با لایحه کاپیتولاسیون  سخنرانی پرشور انجام داد، شور عجیبی بین مردم به پاکرد. بعد از این سخنرانی طی جلساتی که برگزار گردید تصمیم بر این شد منصور به عنوان فرد خائن معدوم شود. منصور ترور شد، او نیز به دلیل همکاری در ترور حسن علی منصور نخست وزیر وقت توسط ارتش تحت تعقیب بود.
زندگی نامه عبدالله مهدیان

به توصیه نماینده امام(ره) و برای نجات جان خود و دیگر اعضای تیم مجبور به فرار شد؛ به همراه خانواده به مشهد رفت. شرایط بسیار سخت بود. پول کمی داشت و برای اینکه جلب توجه نکند هر روز به زیارت می رفت. بعداز دو ماه دیگر اوضاع آرام تر شد و خبر رسید که حکومت دست از تعقیب برداشته است. به تهران بازگشت اما برای حفظ کارخانه به آنجا نرفت و در مغازه ای، مشغول کارگری شد مدت یکسال همانجا ماند، تا انقلاب پیروز شد.زندگینامه آقای عبدالله مهدیان زندگینامه آقای عبدالله مهدیان زندگینامه آقای عبدالله مهدیان زندگینامه آقای عبدالله مهدیان

بعد از انقلاب جو صنعت بسیار آشفته بود. صاحبان کارخانجات از ایران خارج شدند  بسیاری از کارگران دست به شورش زدند اما برای کارخانه ی او مشکلی پیش نیامد، زیرا او رفتار معقول و خوبی با کارگران داشت. آنقدر کارگران به کارخانه علاقه داشتند که وقتی وزارت کار خواسته بود کارفرمایی با رای کارگران انتخاب شود همه به او رای داده بودند. هم کارگرها و هم نماینده های انرژی در سراسر کشور معتقدند که پول کارخانه برکت دارد. این مسائل و رضایت مردم باعث شد کار روز به روز پیشرفت کند و علاوه بر بخاری تولید آبگرمکن به خط تولید اضافه شد. در زمان جنگ این محصول بسیار مورد نیاز مردم و جبهه ها بود.

در حال حاضر کارخانه انرژی درفضایی به وسعت 20 هزار مترمربع به صورت کاملا مدرن و مجهز فعال است.50 کارشناس و300 پرسنل در آنجا فعالیت می کنند. پیشرفته ترین مدل های کولر آبی و بخاری در دنیا توسط کارخانه انرژی تولید می شود. از جمله محصولات انرژی که مورد توجه قرار گرفت بخاری هیترگازی مدل 640 است. این محصول ابتدا ازآمریکا وارد شد و با تحقیق و مطالعه روی آن نمونه ای ساخته شد. شرکت ملی گاز آن را مورد آزمایش قرار داد. پیرامون تولید این محصول مقاله ای در یکی از نشریات شرکت نفت منتشر شد که اگر هزار عدد از این بخاری تولید شود به علت تکنیک بالای آن بیش از3 میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.

به سرعت وارد کار تولید این بخاری شد به علت بی صدایی وکم مصرف بودن مساجد، حسینیه ها و کارخانجات برای خرید آن مشتاق بودند حتی در مصلای تهران نیز تعداد زیادی از این بخاری نصب شده است.

دیگر محصول انرژی نوعی کولر سلولزی بود؛ به جای پوشال پدهایی به قطر 7 سانت دارد و مصرف آن نسبت به دیگر کولرها کمتر و خنک تر است. انرژی حدود 25 نوع محصول خانگی و صنعتی تولید می کند و در حال توسعه صادرات به کشورهای همسایه است.

او می گوید: خدمت به خلق خدا یکی از ارکان مهم عارف بودن است. یعنی کسی که ادعای عارف بودن می کند، اصل اول خدمت به خلق است و اگر در این کار ضعیف عمل کند کارهایش ریشه ندارد و رشد نمی کند.

به جوانان توصیه می کند: احترام به پدر ومادر را سرلوحه کارشان قرار دهند. چرا که بسیاری از توصیه های عالمان ما به همین امر اختصاص دارد. به دنبال کاری باشند که در آن موفق خواهند شد به شرط آنکه کار را نیمه کاره رها نکرده و از مشکلات و سختی ها نترسند.

نظرات شما نسبت به مطالب این سایت ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد. 
چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید


تیم آموزشی ماهان تیموری
 

ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه محمداسماعیل کاویان آملی ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

می خواهم PDF این مقاله را داشته باشم:

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. محمد قلی زاده کاربر می‌گوید

    نکته پایانیش فوق العادست … خیلی از ماها وقتی کاریو شروع می کنیم دوست داریم همون اولش به همه چیز برسیم .. بخاطر همین طاقت سختی رو نداریم و نیمه کاره رهاش می کنیم .

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.