Take a fresh look at your lifestyle.

زندگینامه آقای سید علی لاجوردی

زندگینامه آقای سید علی لاجوردیReviewed by ماهان تیموری on May 25Rating:

زندگینامه آقای سید علی لاجوردی
– بنیانگذار لنت پارس
( شروع به کسب و کار در سن کم و بهره گیری از هر فرصت عالی برای کسب درآمد)

زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی
سید علی لاجوردی در سال 1327درشهر مذهبی کاشان به دنیا آمد. او در خانواده ای پر جمعیت رشد کرده است، پدر، مادر، هفت برادر و چهار خواهر. در قدیم مرسوم بود فرزندان بزرگتر تابستان ها کار می کردند و این یک وظیفه محسوب می شد. او نیز در تعطیلات تابستان در یک فروشگاه موتورسیکلت شاگردی می کرد. دوره ی دبستان را در مدرسه پهلوی گذراند و بعد از اتمام دوره ی دبیرستان همچنان در همان فروشگاه مشغول به کار شد.

در همان دوره ی شاگردی تجربه های فراوانی آموخت، یکی از خاطراتش را اینگونه عنوان می کند:

“در آن زمان کسانی که کلاه ایمنی داشتند، می توانستندگواهینامه موتورسیکلت را دریافت کنند، قیمت کلاه ایمنی 250 تا300 تومان بود، من با تهیه یک کلاه و اجاره به افراد، توانستم مبلغی پس انداز کنم، البته صاحب فروشگاه دیگری متوجه فعالیتم شد و جلوی کار را گرفت.”

در آن زمان تلویزیون تازه به کاشان آمده بود، فرصت خوبی بود برای او که دوست داشت از هر موقعیتی برای کسب درآمد استفاده کند به همین دلیل شروع به ساخت آنتن های تلویزیون کرد. فقط یک فرستنده در تهران وجود داشت، به همین دلیل سیگنالها درکاشان بسیار ضعیف بود  و باید آنتن های بلند ساخته می شد، او با استفاده از لوله های آلومینیومی و پروفیلی بلند این کار را انجام می داد. در همان زمان قطعات جداگانه موتورسیکلت از ژاپن وارد می شد و در فروشگاهی که او شاگردی می کرد مونتاژ صورت می گرفت. سن و سالی نداشت اما یاد گرفته بود مستقل باشد و از هر موقعیتی برای رشد خود بهره بگیرد.
زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی
تقریبا نوزده ساله بود که  به تشویق خانواده تصمیم به مهاجرت به تهران برای کار گرفت. ابتدا در منزل یکی از بستگان اقامت کند، اما بعد از مدتی مجبور شد خانه ای تهیه کند و مستقل زندگی کند. او برای کار به شرکت پیروزان که وارد کننده موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی از ژاپن بود، مراجعه کرد و از آنجایی که آنها با سوابق او آشنا بودند استخدام شد. درابتدا کارمند فروش بود و پس از مدتی مسئول فروش قطعات ماشین های کشاورزی و موتورسیکلت شد. به دلیل علاقه ی وی به این شغل تلاشهای فراوان می کرد. تجربه های این مدت زمان کار در این کسب و کار به او جرأت تأسیس یک مغازه را می داد، این شد که با اجاره یک فروشگاه در خیابان جابری تهران کسب وکار مستقل برای خود ایجاد کرد. کارش را با خرید و فروش موتور سیکلت آغاز کرد، البته در ابتدای کار بازار روی خوش نشان نمی داد اما رفته رفته رونق بیشتری گرفت.

در یکی از خاطراتش می گوید:

“روزی جوانی به مغازه من مراجعه کرد و درخواست متورسیکلت کراس داشت، من می دانستم این موتور صدای زیادی ایجاد می کند، اما چون پول او آماده بود معامله را صورت دادم. بعد از چند روز جوان با اعتراض به مغازه برگشت وخواستار پس دادن موتورسیکلت شد، ابتدا قبول نکردم امادر آخر با تهدید هایی آن جوان نسبت به من داشت، متوجه شدم فرد خطرناکی است، موتورسیکلت را پس گرفتم و بعد از این اتفاق تصمیم گرفتم به شخصیت اجتماعی مشتریان نیز توجه کنم.”
زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی
بعد از مدتی کار کردن در شرکت پیروزان و فروشگاه خودش متوجه شد، مطلب جدیدی برای آموختن وجود ندارد؛ بنابراین تصمیم گرفت استخدام شرکت دیگری شود، در آن زمان شرکت های ایران خودرو و نفت معتبر بودند. در یکی از روزها زمانی که روزنامه ای ورق می زد آگهی یکی از شرکت های ایران خودرو نظر او را جلب کرد، برای استخدام مراجعه کرد و بعد از مصاحبه توانست نظر رئیس شرکت را بدست آورد. وظیفه ی او سرکشی و بررسی نمایندگی ها بود. در طی دوسال کار در ایران خودرو تجربه های فراوانی در زمینه ی بازرگانی و واردات کسب کرد.

او تصمیم گرفت با سرمایه ای که بدست آورده بود، قطعات پیکان واردکند، از این رو به انگلستان سفر کرد و با تلاش های فراوان توانست علاوه بر واردات، دو نمایندگی یکی در انگلستان و دیگری در فرانسه اخذ کند.
زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی

اوتوانست یک خانه ی قدیمی در خیابان کارگر به صورت اقساط خریداری کند که پارکینگ آن خانه حکم فروشگاه و دفترکار وی بود. سه سال ازکار در ایران خودرو می گذشت که به این نتیجه رسید کار درآنجا چیزی نیست که رویای او را محقق کند، به همین دلیل استعفا داد و به طور جدی واردات قطعات را پی گرفت و توانست نمایندگی شرکت معتبر دوسلیر فرانسه را اخذ کند. شنیده بود در بلژیک موکت و فرش های ماشینی با کیفیت تولید می شود، بنابراین به آن شهر سفرکرد و با کمک دانشجویان آنجا توانست به کارخانه ها سرکشی کند و معامله ی پرسودی اتفاق افتاد.آقای لاجوردی از هیچ تجربه ای برای کسب درآمد بی توجه عبور نمی کردند و سعی بر این داشتند که همه ی آن ها را امتحان کنند.

در نزدیکی انقلاب بود که تصمیم بر ازدواج گرفت، یکی از همکارانش او را به خواستگاری یکی از بستگانش برد و چون خانواده ها از نظر مذهبی نزدیک بودند، ازدواج صورت گرفت. زندگی مشترک خود را در همان خانه ی قدیمی شروع کرد.

بعد از انقلاب به دلیل تجربه ی فراوان او در  حیطه ی مدیریت، از شرکتی( تولید کننده اتومبیل لندرور) دعوت به همکاری شد. مسئولیت ها در آن شرکت توسط وزارت بازرگانی و صنایع سنگین صادر می شد، سه سال در این مسئولیت ماند.

او به عنوان مدیر شرکت، در تلاش بود تا تجارت شخصی خود را توسعه دهد. در آن دوره، تامین ارز واردات با شرایط خاص انجام می شد و برخوردها به گونه ای بود که گویا واردکنندگان کالا خلافی انجام می دهند، با این وجود تصمیم گرفت تولید کننده باشد نه وارد کننده.

کارخانه ای را احداث کرد و42% سهام آن را به بستگانش واگذار کرد. نام شرکت را به نام میثم لنت ثبت کرد (میثم نام برادرزاده ی وی بود). او با برادرش سید حسین کارخانه را اداره می کرد، چه شب ها در ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر هر دو به کار مشغول بودند. بعد از مدتی به کشورهای انگلستان، آلمان، کانادا و ژاپن سفر کرد، تا از تکنولوژی آنها استفاده کند. در نهایت تولید لنت ترمز کانادا را انتخاب کرد و همزمان با سفارش ماشین آلات مورد نیاز تولید شروع شد. در آن زمان وضع مالی خوبی نداشت، حتی نمی توانست کارگر استخدام کند، برای بازاریابی نیز شخصا به فروشگاه ها مراجعه می کرد، اما او تلاش خود را ادامه داد و حتی به فکر صادرات نیز بود، به همین دلیل به سوریه و لبنان سفر کرد و توانست با لبنان وارد معامله شده و اولین صادرات خود را انجام دهد.

بعد از اینکه کارخانه به سوددهی رسید، تصمیم گرفت نام و برند شرکت را معتبر تر سازد تا این نام در سطح بین الملل مطرح باشد؛ در نتیجه با مشورت های برادرش نام لنت پارس را انتخاب نمود.

کارخانه رونق خوبی داشت، به طوری که توانست کارخانه ای متروک را نزدیکی شرکت خود خریداری کند و با مذاکراتی که با سازمان صنایع انجام داد، توانست آنجا را احیا کند. این کارخانه امروزه  5هزار تن تولید دارد و بزرگترین کارخانه تولید لنت کامیون در ایران و معتبرترین کارخانه تولید لنت ترمز در خاورمیانه است.

سالها بعد، فاز دوم کارخانه تولید پارس افتتاح شد؛ در آنجا 1500 نوع محصول تولید می شود و محصولات شامل لنت ترمز از قدیمی ترین خودروهای موجود در ایران تا جدیدترین مدل های خودرو دنیا تولید و ارائه می شود. قیمت لنت ترمز که شرکت او تولید می کند یک ششم مشابه خارجی است. امروزه بیش از700 نفر به طور مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند. او بیشترین سود بدست آمده از تولید را صرف خرید تکنولوژی از سراسر دنیا می کرد و حتی در شرایطی مجبور می شد با ارز آزاد کالای خود را خریداری کند.

شرکت های مهم خودروسازی امروزه مشتری ثابت لنت پارس هستند وکارخانه او اولین تولید کننده ی لنت ترمز بدون آزبست است. او می گوید:

“وقتی می بینم خودرویی تولید می شود و لنت آن لنت پارس است، حس خوبی دارم و این موضوع را لذت تولید می دانم.”

ماده اولیه آزبست به دلیل آلایندگی از سال 1389 در ایران غیر مجاز شد، اما لنت پارس از 20سال قبل از این ماده استفاده نکرده است، به این دلیل موفق به دریافت گواهینامه زیست محیطی ISO14001گردید. توجه به رعایت استاندارد ها باعث اخذ گواهینامه TUV آلمان به عنوان معتبرترین ارزیابی کیفیت به ایشان اهدا شد.

سختی های این موفقیت ها کم نبوده، حتی او برای صرفه جویی هزینه ها به هنگام سفرهای خارجی، از پروازها و قطارهای شب استفاده می کرد تا هزینه ی هتل نداشته باشد. امروز هم اگر بداند در دنیا ماشین آلات جدیدی به وجود آمده، شخصا به آن کشور رفته و ماشین آلات را بررسی می کند.

امروزه برخی از افراد محصولات مشابه را از چین وارد کرده و به نام لنت پارس به فروش می رسانند این در صورتی است که  از همان ابتدا کیفیت کار برای او بسیار مهم بوده اما با تمام تلاش هایی که کرده است بازهم با وارد کردن محصولات تقلبی، شاهد بی توجهی به امنیت جانی مردم هستیم.

تامین لنت ترمز واگنهای ریلی به ویژه تامین کننده انحصاری متروی تهران از افتخارات شرکت اوست. او معتقد است، ایران در این صنعت خودکفا شده  وهیچ نیازی به واردات ندارد. همچنین او رضایت مردم را بالاترین هدف شرکت خود می داند و بیشترین دغدغه او این است که مبادا مشتری نادیده گرفته شود و ناراضی باشد.

با توجه به تحریم ها ونوسانات ارز همیشه سعی می کرد قیمت محصول را ثابت نگه دارد حتی تلاش می کرد مواد اولیه حداقل برای تولید دوسال را خریداری کند.

در سال 1375 اقدام به تأسیس انجمن لنت و ترمز کلاچ نمود و تا سال92 به عنوان ریاست انجمن فعالیت کرد. مهمترین فعالیت ها و تصمیم گیری های انجمن شامل بازار، کنترل قیمتها، همکاری با تولید کنندگان و… بود.

او چهار فرزند دارد، هر کدام از آنها دارای تحصیلات عالیه هستند و دو فرزندش در کارهای مدیریتی شرکت با او همکاری می کنند. او موفقیت های خود را مدیون سخت گیری های پدر و نصیحت های مادرش می داند. در سال قبل به برنامه پایش به عنوان کارآفرین برتر دعوت شد و توانست با توضیحات درباره ی دیدگاه ها و سوابقش سرمشقی برای جوانان باشد.

او به کسانی که می خواهند وارد این کار شوند توصیه می کند به دلیل اینکه لنت ترمز قطعه فوق ایمنی است، باید دقت لازم در کیفیت آن اعمال شود و معتقد است مدیریت جامع نباید متکی به فرد باشد.

کلام آخر:

رویاهای خود را نادیده نگیرید، موفقیت زیاد دور نیست، شما هم اگر تصمیم بگیرید به آن خواهید رسید.

 

زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی زندگینامه آقای سید علی لاجوردی

 

نظرات شما نسبت به زندگینامه‌ی آقای علی لاجوردی ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

 

برای مشاهده کلیپ شیرین زندگی خودت رو پیدا کن رو عکس کلیک کنید

 

 

شیرین زندگیه خودت رو پیدا کن

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.