Take a fresh look at your lifestyle.

دلیل ورشکستگی کسب و کار ها و راهکار های بهبود شرایط

دلیل ورشکستگی کسب و کار ها و راهکار های بهبود شرایطReviewed by مسعود خادمی on Aug 10Rating:

در این پست به بررسی دلیل ورشکستگی بسیاری از کسب و کار ها می پردازیم

در این پست به بررسی دلایل ورشکستگی کسب و کار ها می پردازیم و نمونه ای از مشاغل در معرض ورشکستگی را بررسی می کنیم و راه حل هایی را پیشنهاد می دهیم. به عنوان مثال، در شهر اصفهان به بازار پارچه فروشان رفتم و متوجه شدم که این کسب وکار با افت زیادی مواجه شده است. برای بررسی این موضوع افراد را به دو دسته تقسیم می کنیم، دسته ی اول ۹۵ درصد از کسبه را تشکیل داده و دسته ی دوم تنها تشکیل دهنده ی ۵ درصد از کسبه می باشند. تفاوت این دو دسته بسیار زیاد می باشد .

دسته ی اول

این دسته اکثریت را تشکیل می دهند و کسانی هستند که در مغازه هایشان نشسته و منتظر آمدن مشتری هستند، در این راستا هیچ تلاشی نکرده و کاملا سنتی عمل می کنند.

دسته ی دوم

کسانی هستند که به این موضوع فکر می کنند که چرا مشتری نیست؟ راحت ترین کار این است که بگویند اوضاع خرابه و وضعیت اقتصادی نابه سامان است و از این دست دلایل.

ولی با بررسی دقیق موضوع به ریشه های آن می توان پی برد. به عنوان نمونه استاد تیموری با یکی از این افراد همکاری داشتند و پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مشتریان پارچه هنوز هم به همان اندازه پارچه می خرند اما نه از این بازار بلکه به مزون ها می روند و از این طریق خرید می کنند. لذا تصمیم بر این شد که مذاکراتی با مزون ها انجام شود و به آن ها پارچه فروخته شود و در مرحله ی بعد نیز خود این فرد اقدام به تاسیس یک مزون کرد و از این طریق کسب و کار خود را پویا و به روز نمود.

نتیجه ی این پست این است که در کسب و کار تفکر و به هوش بودن نقش بسیار مهمی دارد ما همواره باید دلایل عدم موفقیت و کسب درامد خود را یافته آن ها را یادداشت کرده و به دنبال راه حلی برای آن ها باشیم.

موفقیت شما آرزوی ماست : تیم آموزشی ماهان تیموری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.