Take a fresh look at your lifestyle.

تفاوت بین لیدر و مدیر در یک مجموعه چیست؟

در خیلی از کشور های جهان اول و پیشرفته یکی از دغدغه های مهم مجموعه های نوین و بزرگ تبدیل مدیران مجموعه به لیدر هایی بزرگ و موفق است. در عصر دیجیتال مارکتینگ و با ورود نوجوانان و افرادی با سنین پایین تر به بازار کسب و کار، بسیاری از مدیران برای کار کردن با این قشر به مشکلات بسیاری برخودند، که از عمده دلایل این اختلاف در نیروی کار جوان و مدیرانی با سنین بالا، سرکشی و عدم انجام دستورات نادرست از سوی کارکنان در این قشر است.

این مطلب رو هم بخوانید: اشتباهات یک مدیر

Image result for leaderSHIP and manager

ویژگی های یک مدیر در چگونگی برنامه ریزی دستورات و نحوه اجرای آن است، که برای این کار یک مدیر نیازمند آن است تا با استفاده ازاستایلی مدیریتی و سازمانی برنامه های خود را توسط نیرو کار پیش ببرد، اما گاهی اوقات این اتفاق پیش می آید که مدیری تصمیم نادرست و مضر برای مجموعه میگیرد و از طرفی یکی از کارکنان برای این تصمیم تحلیل و دلیلی قانع کننده میخواهد، آیا این درخواست کارمند زیر دست از مدیر عامل خود درست است؟؟؟ آیا اگر یک مدیر عامل درخواست کارمند زیر دست خود را قبول کند، دچار مشکل و ضعف مدیریتی در آینده خواهد شد؟؟ و آیا این کارمندی که چنین درخواستی را از مدیر خود داشته، کارمندی گستاخ بوده یا مسولیت پذیر؟؟؟؟

برای رسیدن به جواب سوالات همراه ما باشید تا در ادامه مقاله بیشتر در باره تفاوت لیدر و مدیر صحبت کنیم.
بیشتر مدیران در کشور های جهان سومی و در حال توسعه با ورود یک نیروی کار جوان و با تجربه بسیار مخالف هستند و دلایل جالبی هم برای این کار دارند. چند وقت پیش در لینکدین پستی مربوط به یکی از مدیران مجموعه ای اتفاقا بزرگ را خوندم که در همین رابطه بود، این مدیر در پست خود نوشته بود: یکی از معیار های ما برای استخدام و گرفتن نیروی کار جدید استفاده نکردن از افراد زیر 30 سال هست، دلایل این کار هم به این ترتیب بود: سرکش بودن افراد نسل جدید، عدم پیروی از هر نوع دستوری، هوش هیجانی بالا و خواستار سریع رسیدن به اهداف یا اصطلاحا ( راه 100 ساله رو یک شبه رفتن ) هستند. در باره خوب یا بد بودن این صفات در ادامه بحث میکنم، اما تفاوت یک لیدر و یک مدیر دقیقا همینجاست، که لیدرها به شدت دنبال همچین صفاتی هستند اما مدیران از این صفات فرار میکنند.
اما دلیل این تفاوت بزرگ بین لیدر و مدیر چیست؟ یک مدیر به دنبال جذب نیروی خوب و با بازدهی ساعتی و سازماندهی شده است، اما یک لیدر به دنبال ساخت یک نیروی خوب و وفادار با بازدهی بالا است.
ویژگی های یک لیدر: یک لیدر توانایی ارتباط کلامی و احساسی بسیاری با مجموعه خود دارد و تقریبا تمام مجموعه را از نزدیک میشناسد و با آنها روزانه در ارتباط است و از مشکلاتشان شخصا مطلع است و همواره در کنار مجموعه خود قرار دارد. لیدر در تمام پروژه ها پیش قدم است و همین باعث بالا رفتن روحیه تیم و حفظ تیم ورک می شود. از دیگر ویژگی هایی که یک لیدر موفق این است که برای نیروی کار و تیم خود ارزش بسیار قائل است، چون یک لیدر درک میکند که مهم ترین سرمایه اصلی یک مجموعه نیروی کار آن مجموعه می باشد. نیروی کار خوب در یک تیم موفق اصلی ترین عامل موفقیت اون تیم و مجموعه به حساب می آید.

 

Image result for leaderSHIP and manager

ویژگی های یک مدیر: یک مدیر هر چقدر هم خوب و مهربان باشد، اما به دلیل طرز فکری که برای مدیر شدن در فکر او قالب است ارتباط درستی با افراد مجموعه خود نمی تواند برقرار کند، زیرا استایل سازمانی و مدیریتی دارد و نگاه او به اعضای مجموعه خودش نگاهی برده گونه و صد در صد از بالا به پایین است. مدیران در بیشتر مواقع امکانات و تجهیزاتی کم برای کارکنان فراهم میکنند، اما انتظار دارند کارکنان بازدهی چند برابری داشته باشند، که همین امر نشان دهنده این است که کارکنان و اعضای تیم ارزش زیادی برای یک مدیر ندارد.

اما چرا برای مدیران کار کردن با نسل جدید دشوار است و برعکس لیدر ها دنبال نیرو های جوان و پر انرژی هستند؟
نیروی جوان دارای انرژی زیاد ایده و خلاقیت های بسیار هستند که لیدر های یک مجموعه به شدت دنبال همچین نیرویی هستند و راه استفاده از این انرژی و خلایت رو بلند می باشند، در عصر دیجیتال مارکتینگ ایده و خلاقیت نقش بسیار مهمی در پیشرفت و سرعت رسیدن به هدف مجموعه را دارد. نیرو های جوان نسل های جدید به دلیل آشنایی زود هنگام با فضای مجازی و امکانات پیشرفته نسبت به نیرو های قدمی تر توانایی ایده دادن و ایجاد خلاقیت بیشتری را دارند. استفاده از نیروی کار جوان برای مدیران بسیار دشوار است، زیرا آنها نیازی به ایده و خلاقیت این نیرو ها ندارند و فقط نیازمند یک سری روبات هستند تا فقط ایده های خودشان را حال چه درست و یا چه غلط را به ثمر برسانند. مدیران معمولا مهم ترین چیز برایشان در یک مجموعه جایگاهشان است، و استفاده از افرادی که دارای توانایی ایجاد خلاقیت و ایده پردازی را دارند احتمال به خطر افتادن جایگاهشان را به شدت افزایش می دهد، از این رو نیروی کار جوان در نسل جدید بسیار خلاقیت محور و ایده آل گرا هستند و در مقابل دستورات برایشان سوال پیش میاید که چرا؟؟ به چه دلیل باید این کار انجام شود؟؟ این سوالات از دیدگاه یک لیدر بسیار خوب و برای مجموعه مفید است، زیرا برداشت یک لیدر از یه همچین سوالی مسولیت پذیری و علاقه به پیشرفت مجموعه است، اما یک مدیر عامل برداشتی که از این سوالات دارد فقط گستاخی و نافرمانی طلقی می شود.

در کشور های پیشرفته وقتی دیدند که مدیران با نیروهای کار جوان و با خلاقیت بالا رو یه رو شدند، متوجه بسیاری از کمبود های مدیران در مقابل این نیرو های کار شدند. از طرفی اگر از این نیرو های با نشاط و خلاق در محیطی مناسب رشد نکنند و از آنها به درستی استفاده نشود، استعداد ها و ایده های خلاقانه این نیرو های جوان به هدر میرود، از روی دیگر از مدیران با تجربه رو از بازار کار خارج کنند تجربه های با ارزش این افراد به هدر خواهد رفت. پس محققان این زمینه به این فکر افتادند تا راهی برای استفاده مناسب از هر دو نیرو برای پیشرفت و توسعه بهتر کشور استفاده کنند.

بهترین راه برای این کار آموزش دادن به مدیران و تبدیل آنها از شخصیتی مدیر گونه به شخصیتی لیدری بود. ویژگی شخصیتی افراد لیدر بسیار جالب است، لیدرها در شرایط سخت همیشه روحیه ای امیدوارانه دارند و همین انرژی و روحیه باعث میشود تا شرایط سخت روی افراد مجموعه تاثیر آنچنانی نگذارد و همچنین باعث می شود تا مجموعه هر چه سریع تر از شرایط بحرانی خارج شود.
مزیت های کار کردن با یک لیدر نسبت به یک مدیر بسیار زیاد است، اولین مزیت در کنار لیدر کار کردن این است که یک لیدر هیچگاه علم و تجریبه خود را از هیچ کس دریغ نمیکند و کار در کنار یک لیدر به شدت تجربه و علم شما را افزایش میدهد و همین امر باعث می شود تا شما با دیدن یک لیدر خوب در آینده به یک لیدر تبدیل شوید و همین افزایش لیدر ها در جامعه، باعث رشد و پیشرفت و همچنین توسعه در آن جامعه میشود. اما بر خلاف یک لیدر، یک مدیر عامل تجریبیات خودش را به راحتی منتقل نمیکند، چون همونطور در پاراگراف های قبل گفته بودیم، یک مدیر اولویت اولش جایگاهش است و اهداف یک مدیرعامل هم به همان جایگاهش محدود میشود، اما یک لیدر اهداف بزرگی در سر دارد و تفکراتش آرمانگرایانه است، برای همین اولویت یک لیدر پیشرفت و توسعه افراد مجموعه اش است که این هم باز در راستای پیشرفت کشور تاثیر بسیاری دارد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.