Take a fresh look at your lifestyle.

برمودای فقر یا ثروت (۳)

برمودای فقر یا ثروت (۳)Reviewed by Yasser on Aug 18Rating:

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. این مطلب سوم از برمودای فقر و ثروت است که برای شما آماده کردم. دو مطلب قبلی در مورد شخصیت و ذهنیت بودند که نزدیک ۷ هزار کامنت در اپلیکیشن، وب سایت، تلگرام و اینستاگرام برای آن‌ها ارسال شده که فوق‌العاده است. به شما توصیه می‌کنم دو کلیپ قبلی را اگر ندیدید حتماً مشاهده کنید و کامنت‌ها را هم بخوانید چرا که خیلی دیدگاه افراد جالب بود. امروز می‌خواهم در مورد مهم‌ترین ضلع این مثلث صحبت کنم و شما در انتهای این مطلب متوجه خواهید شد که چرا در حال حاضر شرایط مالیتان بهتر از این نیست.

چرا در حال حاضر شرایط مالی مناسبی ندارید

 

برمودای فقر یا ثروت (۳)3

 

اگر در حال حاضر پول در نمی‌آورید، کارمند هستید، مدیر خوبی نیستید، اگر در حال حاضر در حال ورشکستگی هستید، اگر شرایط مالی خوبی ندارید و نمی‌توانید پولتان را به خوبی حفظ کنید، اگر نمی‌توانید سرمایه‌گذاری موفقی انجام دهید دلیل تمامی این مشکلات به هوش مالی و مهارت در مسائل مالی بر می‌گردد. من قبلاً گفتم که این مسائل در کجا به ما اموزش داده شده است.هوش مالی ما وابسته به اطلاعاتی است که در گذشته کسب کرده‌ایم. خانواده، رسانه‌های جمعی، فرهنگ، معلمان و دوستان ما همگی تاثیر زیادی داشتند. می‌خواهم ببینیم که آیا امروز شما می‌توانید تشخیص بدهید که هوش مالی بالایی داشته‌اید و یا خیر؟ شما جوابتان را در این مطلب خواهید گرفت.

نقش خانواده در هوش مالی شما

شما در چه خانواده‌ای بزرگ شده‌اید؟ آیا در خانواده‌ای بزرگ شده‌اید که پدر خانواده مسائل مالی را به شما آموزش داده است و یا نه خود او هم این مسائل را بلد نبوده است. یادتان می‌آید که در زمان بچگی اگر از ما می‌پرسیدن که می‌خواهید چه کاره شوید پاسخ می‌دادیم که دکتر، مهندس، خلبان، پلیس و … که نهایتاً ده کار و شغل بود که همگی اسم آن‌ها را می‌گفتیم چرا که کار دیگری را به ما یاد نداده بودند.

مثلاً اگر برای خوردن پیتزا به رستوران می‌رفتیم پدر ما هیچگاه نمی‌گفت که فروش پیتزا یک کار است و تو در آینده می‌توانید بهترین فست فود را در ایران دایر کنید یا به شما گفته نشده است که کارخانه‌ای وجود دارد که از نی داخل نوشابه‌ای که می‌خورید پول در می‌آورد و شما می‌توانید در آینده کارخانه نی نوشابه دایر کنید. آیا در مورد این مسائل بباشما صحبت کرده‌اند و شما را تشویق به درآمد‌زایی کرده‌اند و یا نه پدر شما هم مانند پدر من بود که می‌گفت فقط درس، درس، درس و اینقدر درس بخوان تا مدرکت را بگیری مسائل مالی مهم نیست من خودم برای تو ۲۰۶ می‌خرم.

آیا پدر شما اجازه می‌داد که کسب درآمد کنید، تجربه کنید و مسائل مالی را یاد بگیرید. آیا پدرتان به شما یاد می‌داد که چگونه مدیریت مالی کنید و یا اینکه فقط شما را نصیحت می‌کرد که پولتان را نگه دارید و خرج نکنید. آیا روش این کار را نیز به شما می‌گفت یا فقط نصیحتتان می‌کرد؟ آیا خانواده شما ارزش پول را به شما نشان دادند که مثلاً با فلان مقدار پول می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید؟ آیا سرمایه‌گذاری کردن در مقیاس کوچک را به شما یاد دادند؟ آیا پدر و مادر به شما هوشمندانه کار کردن را یاد دادند و یا اینکه فقط به شما می‌گفتند که سخت کار کنید و سخت درس بخوانید.

در مورد مسائل مالی خانواده به شما چه چیز‌هایی یاد دادند؟ آیا پدر شما کارمند بوده است یا کاسب؟ اگر پدر شما کاسب بوده است آیا شما را با خودش به سر کار می‌برده است و به شما یاد می‌داده است؟ در این صورت هوش مالی شما نسبت به افراد دیگر جامعه بهتر است. اگر پدر شما کارمند بوده است هوش مالی شما احتمالاً ضعیف‌تر از افراد دیگر باشد چرا که خود کارمندان در هوش مالی دارای ضعف بوده‌اند.

نقش رسانه‌های مختلف در هوش مالی ما

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
کسب ثروت با ایده پردازی خلاقانه

برمودای فقر یا ثروت (۳)2

 

آیا ما رسانه و شبکه‌های اجتماعی داشتیم که در مورد کسب کار، مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری با ما صحبت کنند. کسانی که در ایران دارای علم هستند برای آنکه در یک رسانه‌ای مثل تلویزیون بروند باید پول هم بدهند و به همین دلیل این افراد این شرایط را قبول نمی‌کنند که هم علمشان را ارائه دهند و هم پول بدهند. می‌گویند که اگر می‌خواهید اطلاعاتتان را در رسانه جمعی ارائه دهید باید اسپانسر شوید.

نقش فرهنگ در هوش مالی ما

فرهنگ ما در مورد هوش مالی چه چیز‌هایی به ما آموزش داده است. به عنوان مثال آیا فرهنگ ما مدرک‌گرایی را آموزش داده است و یا تخصص‌گرایی را؟ این همه دانشجو، لیسانسه و دکترا در کشور داریم تنها به این دلیل که فقط به ان‌ها گفته شده بود که درس بخوانند. بسیاری از این‌ها تنها برای مدرک درس خواندند و نه تخصص، علاقه و عشق . بر روی هوش مالی ما کار نشده است. اگر این مسائلی که گفتم برای شما خوب بوده است شما الان ثروتمند هستید و من به این موضوع شک ندارم.

نقش معلمان و مدارس در هوش مالی ما یکی از ناراحتی‌های من همیشه این است که معلمانی که به ما آموزش می‌دهند خودشان از لحاظ مالی موفق نیستند. آیا در مدارس ما را استعداد‌ یابی کرده‌اند و گفتند که چه کاری برای ما مناسب‌تر است؟ یا اینکه به ما گفته‌اند که بروید یک شاخه را انتخاب کرده مانند تجربی یا ریاضی و آن را بخوانید. البته این فقط مربوط به گذشته نیست و هنوز هم این موارد را در مدارس نداریم. در مدرسه ما را به اردو‌های کسب و کار بردند؟ در مورد کارخانه‌های به ما توضیح دادند؟ ما را به نمایشگاه‌های بیزینسی بردند؟ چه چیز‌هایی در گذشته ما بوده است؟

نقش دوستان در هوش مالی ما

 

برمودای فقر یا ثروت (۳)1

دوستان ما چه کسانی بودند؟ آیا دوستان ما کسانی بودند که فقط به ما می‌گفتند که برویم فلان جا و پول خرج کنیم یا نه می‌گفتند که این پول را در اینجا سرمایه‌گذاری کنیم. خیلی موضوع مهمی است. بنشینید و فکر کنید که دوستان شما چه کسانی بوده‌اند. نمی‌دانم چقدر در مورد این مطلب و مطالب قبلی فکر کرده‌اید. به این مطالب فکر کنید و ببینید شخصیت شما، ذهنیت شما و هوش مالی شما چگونه شکل گرفته است. اگر این موارد به صورت مفیید و خوب شکل گرفته باشند مطمعنم که الان از نظر مالی مشکلی ندارید اما اگ ببعد از این مطالب به این نتیجه رسیدید که شما آموزش دیدید که یک آدم معمولی و فقیر باشید اگر آموزش‌های گذشته خود را بررسی کنید می‌فهمید که چرا امرووزه این جایگاه را دارید و بالاتر نیستید و در جایی که دوست دارید قرار نگرفتید. اگر هم آموزش‌های خوبی دیده باشید احتمالاً در حال حاضر به رویاها و اهدافی که داشتید، رسیده‌اید.

نتیجه‌گیری

این سه مطلب عمق زندگی مالی شما است. برمودایی فقر و ثروت به نظر من در زندگی شما عمیق خواهد شد. یک سوال مهم از شما دارم که می‌خواهم برای من پاسخش را کامنت بگذارید. آیا بر طبق اطلاعاتی که به شما دادم، شما هوش مالی بالایی دارید؟ سوال دوم هم این است که آیا تا به حال بر روی هوش مالی خودتان کار کرده‌اید؟

بگویید که بر طبق چیز‌هایی که به شما یاد داده‌اند آیا هوش مالی شما بالا است؟ چرا که ما همه چیز را باید یاد بگیریم. برای من کامنت بگذارید که آیا هوش مالی شما بالا است؟ و آیا تا به حال بر روی هوش مالی خود کار کرده‌اید؟ حتماً این مطالب را برای دوستان خود ارسال کنید که آن‌ها هم خودشان را ارزیابی کنند.

اگر می‌خواهید ان‌ها هم موفق بشوند این مطالب را برایشان ارسا کنید چرا که اگر آن‌ها موفق شوند شما هم موفق خواهید شد. حتماً برای من کامنت بگذارید و منتظر ویدئو چهارم هم باشید. ویدئو چهارم یک پیشنهاد خیلی ویزه است که فوق‌العاده شما را خوشحال خواهد کرد چرا که به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به چیز‌ها و خواسته‌هایی که در زندگی دوست دارید، برسید.

حتماً برای من کامنت بگذارید. برای شما بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. میثم کاربر می‌گوید

  سلام و عرض ادب
  راستش پدرم کارگر کارخونه بودن و منم آموزشی درمورد هوش مالی ندیدم. الانم ۳۰ سالمه اما الان تصمیم گرفتم و میخوام شروع کنم
  پکیج هوش مالیتونو تازه گرفتم و دارم گوش میدم گام به گام
  اما هنوز اون ترس توم هست ولی با توکل به خدا و دانش شما شروع میکنم انشالله

  0
 2. ایمان بناء کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید کلیپ ها فوق العاده عالی بود من هوش مالی فوق العاده پایینی دارم و نیاز به راهنما لطفا راهنمای کنید

  0
 3. خشایار کاربر می‌گوید

  سلام واقعا حرفتون حقه و درسته کاش از بچگیمون فرهنگ سازی میشدیم که الان لنگ یه کار حتی گاهی پاره وقت هم نباشیمو میتونستیم با هوش مالیمون به یه جایی برسیم

  0
کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.