Take a fresh look at your lifestyle.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتیReviewed by مهسا فرازمند on Aug 11Rating:

 

       مدت زمان مطالعه ی مقاله ی بازاریابی اینترنتی ،3:30 دقیقه می باشد 

مقدمه :

امروز در سری مباحث آموزش بازاریابی به آموزش بازاریابی اینترنتی می پردازیم ، بازاریابی اینترنتی یکی از راه های شناخت شما به مشتریان و فروش محصولاتتان است.پترسون بیان می کند بازاریابی اینترنتی از سه کانال ارتباطی، مبادلاتی و توزیع مزایای متعددی دارد.و همینطور بازاریابی اینترنتی هزینه های سنگین را کاهش می دهد.رسانه های اجتماعی ابزاری برای بازاریابی اینترنتی است.که در این مقاله ، نکاتی که برای بازاریابی اینترنتی، از طریق رسانه اینستاگرام را ارائه می دهیم.

بازاریابی با اینستاگرام یکی از انواع بازاریابی اینترنتی می باشد .

دراین قسمت به چند نکته اشاره می کنیم که باید در ساخت اکانت اینستاگرام رعایت کنید.

  1. نام کاربری مشابه با رسانه های دیگر
  2. انتخاب نام فارسی
  3. ارائه دلیل در بخش توضیحات
  4. آدرس سایت
  5. ریجستر کردن با فیس بوک
  1. نام کاربری شما مشابه با تمام رسانه های اجتماعی دیگرباشد.که در مقاله کسب درآمد اینترنتی توضیح داده شده است.
  1. .از یک نام فارسی استفاده کنید انتخاب نام شما با نام کاربری فرق می کند.چون اینجا تنها جایی است که می توانید از نام فارسی استفاده کنید .انتخاب نام فارسی این مزیت را دارد که کاربر راحت تر شما را پیدا خواهد کرد.

 سوال : آيا اینستاگرام شما را با نام کاربری جست و جو می کند یا نام افراد؟

اینستاگرام هر دو مورد را جست و جو می کند.نیازی نیست حتما نام شما نام شرکت شما باشد. می توانید به جای نام شرکت یک و یا دو کلمه کلیدی هم استفاده کنید.

  1. توضیحات BIO نامیده می شود که مخفف بیوگرافی می باشد.شما حق دارید درمورد خود یا کسب و کارتان توضیح بدهید.

اشتباه رایج افراد این است که به توضیح کسب و کارشان می پردازند.مثلا اگر تولید کننده صندلی است می نویسد ما بهترین تولید کننده صندلی در ایران هستیم

در قسمت توضیحات پروفایلتان دلیل واضح و مشخصی ارائه کنید :که چرا دیگران شما را فالو کنند دلیلی را ارائه دهید که افراد با خواندن آن شما را فالو و جزوهواداران شما شوند.

آن دلیل چه چیزی می تواند باشد؟

مثلا با فالو کردن صفحه ی ما می توانید جدیدترین صندلی های دنیا را ببینید.حتی صندلی هایی که نداریم فقط برای ایده می گذاریم.یا مثلا با فالو کردن صفحه ی ما کوپن های تخفیفی را دریافت کنید که در هیچ جا ارائه نمی شود.

 

 

با عرض پوزش دربارگیری عکس مشکلی رخ داده است.

 

  1. امکانی وجود دارد که می توانید آدرس سایتتان بگذارید.این قسمت را خالی نگذارید و از این فرصت استفاده کنید.

اگر سایت ندارید می توانید ویدیو هایی درست کنید و درسایت هایی مثل آپارات آپلود ولینک آن را در این قسمت قرار دهید.یا اگر در رسانه اجتماعِ LINKEDIN ندارید پیشنهاد می کنم یک اکانت درست کنید.LINKEDIN وب سایتی است که تمرکزش بر روی کسب و کار است.و برای کسانی ساخته شده است که می خواهند همکار ، کارمند و در زمینه کسب و کار افرادی را پیدا کنند. شما می تونیدعکس پروفایل توضیحات ، سوابق خودتان را در مقالات یا کتابی نوشته اید وارد کنید و اگر مقاله یا کتابی نوشتید در پروفایل linkedin خودتان را در اینستگرام اضافه کنید تا افراد برای آشنایی بیشتر با شما به آن صفحه مراجعه کنند.اینستگرام با هدف بازاریابی ساخته نشده ،تنها جایی که در اکانت اینستگرام قابل کلیک است در صفحه پروفایل وقسمت وب سایت شماست پس از این قسمت بهتر استفاده کنید و آدرسی را وارد کنید که افراد بتوانند به سایت شما وارد شوند.

در قسمت bio توضیحات دلیلی ارائه دهید که نشان دهد چرا افراد وارد سایت شما شوند.آدرس سایت توضیحات است پس بهترین فرصت است .و این دلیل می تونه یک ویدیو رایگان ، کتاب رایگان باشد . اگرکار شما آموزش نیست مثلا کارتان دوربین عکاسی است می توانید آموزش دهید که افراد چگونه می توانند یک دوربین عکاسی خوب بخرند.پس همیشه می توانید مطالب آموزشی نکات و ترفند هایی داشته باشید. و افراد رو از صفحه اینستاگرام به سایتتون هدایت کنید تا به آن نکات دسترسی داشته باشند.

  1. اکانت اینستاگرامتان را با اکانت فیس بوک درست کنید.

اگر اکانت فیس بوک فعالی دارید اکانت اینستگرامتان را با همان اکانت اینستاگرام تان درست کنید.مزیتش این است که وقتی شما با اکانت فیس بوکتان وارد می شوید به تمام دوستان فیس بوکتان پیامی ارسال می شود و به انها اعلام می شود که شما قبلا دوست فیس بوک ایشان بودید و در اینستگرام اکانت ساخته اید.و همین باعث می شود همان لحظه شما را فالو کنند.اگر اکانت اینستگرامتان را از قبل ساختید می توانید به قسمت ویرایش بروید و اسم آن را تغییر دهید.

نتیجه گیری:

با استفاده از اپلیکیشین های موجود می توانید معرفی و جذب مشتری کسب و کارتان را به سرعت بالا ببرید ، سعی کنید در همه جا از یک نام مشخص و واحد استفاده کنید تا تمام مشتریان شما را با همان نام در تمامی شبکه های مجازی بیابند و شما را دنبال کنند . 

با تشکر از توجه شما 

تیم آموزشی ماهان تیموری 

نویسنده : مهسا فرازمند – ماهان تیموری

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.