Take a fresh look at your lifestyle.

سلطان فروشگاههای زنجیره ای نروژ

 

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله4 دقیقه می باشد

مقدمه: در این مقاله به بیوگرافی استاین اریک‌هاگن( سلطان فروشگاههای زنجیره ای ) و آغاز فعالیت او و انواع کسب و کاری که در آن فعالیت داشته است می پردازیم. 

استاین اریک‌هاگن( سلطان فروشگاههای زنجیره ای )، یک کارآفرین و میلیاردر نروژی است که در سال ۲۰۱۰ با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار به عنوان دویست و پنجاه و هشتمین از ثروتمندان جهان معرفی شد.

 

وی ثروت خود را ازفروشگاههای زنجیره ای به دست آورده است.فروشگاههای زنجیره ای .فروشگاههای زنجیره ای استاین اریک‌هاگن در ۲۲ جولای سال ۱۹۵۶ در نروژ متولد شد. وی در کیوپمانس اینستیتیوت که در حال حاضر بخشی از مدرسه مدیریت نروژ است، تحصیل کرد.

 

آغاز فعالیت فروش گاه های زنجیره ای:

 

آنها ‌این شرکت را در سال ۱۹۷۷ به ثبت رسمی‌رساندند. این فروشگاههای زنجیره ای با ۲۷۹ فروشگاه، بازار نروژ را پوشش می‌دهد. هاگن تا قبل از آغاز قرن۲۱ مالکیت این فروشگاه‌ها را به دست داشت. هاگن در ‌‌نهایت در سال ۱۹۹۹‌ این فروشگاه‌ها را به شرکت سوئدی ICA و Ahold فروخت.

استاین اریک‌هاگن ( سلطان فروشگاههای زنجیره ای ) با سرمایه حاصل از فروش شرکت ریمی‌ سهام چندین شرکت دیگر از جمله شرکت اورکلا را خرید. وی در حال حاضر رئیس شرکت اورکلا با کسب درآمد ۵۴ میلیاردکرون نروژ (حدود ۵۶/۹ میلیارد دلار) و بیش از ۳۰ هزار کارمند در سال ۲۰۰۹ است.

شرکت اورکلا یک سازمان صنعتی است که در منطقه نوردیک، اروپای شرقی، آسیا و‌ایالات متحده فعالیت دارد. بخش‌های اصلی‌این شرکت شامل کالاهای مصرفی برند دار، محلول‌های آلومینیومی، فلزات و مواد معدنی و سرمایه‌گذاری‌های مالی می‌شود. ‌این شرکت در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد. در حال حاضر ‌هاگن یکی از مالکان و سهام‌داران عمده ‌این شرکت است.

 

انواع کسب و کار   فعالیت ها :

 

استاین اریک‌هاگن ( سلطان فروشگاههای زنجیره ای )همچنین یکی از مالکین شرکت استین‌اند استورم است. ‌این شرکت یک شرکت خرده فروشی و املاک و مستغلات اسکاندیناویایی است که بیش از ۵۲ مرکز خرید در نروژ، سوئد و دانمارک را اداره می‌کند.این شرکت که قدمتی دیرینه دارد در سال ۱۷۹۷ تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در اوسلو در نروژ قرار دارد. درآمد‌این شرکت در سال ۲۰۰۶ در حدود ۴۰ میلیارد کرون نروژ (حدود ۷ میلیارد دلار آمریکا) برآورد شده بود.

استاین اریک‌هاگن ( سلطان فروشگاههای زنجیره ای ) یکی از سهام‌داران عمده شرکت کمپلت نیز می‌باشد. شرکت کمپلت یک شرکت نروژی در زمینه تجارت الکترونیک با فروشگاه‌های ‌اینترنتی در چندین کشور در اروپا است.

بخش عمده محصولات ‌این شرکت مربوط به کامپیو‌تر و قطعات آن است، اما‌ این شرکت محصولات خود را به بخش عکس، ‌ Hi-Fi، تلویزیون و بازی‌های الکترونیک گسترش داده است. دفتر مرکزی ‌این شرکت که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد، در ساندفجورد در نروژ واقع شده است.

شرکت کانیسا یکی دیگر از شرکت‌هایی است که استاین اریک‌هاگن از سهام داران عمده آن است. ‌این شرکت یک شرکت سرمایه‌گذاری نروژی است که در سال ۱۹۸۵ برای مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌ای ریمی ‌تاسیس شد. استاین اریک‌هاگن در حال حاضر رئیس ‌این شرکت است.هاگن در حال حاضر از طریق‌ این شرکت املاک و مستغلات خود را اداره می‌کند.

گفته می‌شود ‌هاگن ( سلطان فروشگاههای زنجیره ای )مالک یکی از بزرگ‌ترین قایق‌های تفریحی در اروپا است و قبلا نیز مالک یکی از جزایر کارائیب بوده که آن را فروخته است.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.