Take a fresh look at your lifestyle.

آشنایی با مشاغل پر درآمد خانگی و نحوه درآمدزایی از آنها

 

یک کسب‌ و کار اینترنتی خانگی چیزی است که از خانه شما بیرون کشیده می‌ شود و از یک وب سایت برای جذب و تعامل با مشتریان استفاده می‌ شود. شروع چنین کاری می‌ تواند یک راه هیجان‌ انگیز و نسبتا کم‌ هزینه برای ایجاد پول بیشتر یا راه‌ اندازی یک شغل جدید باشد، چه شما خدمات را به صورت آنلاین ارائه کنید و یا از یک وب سایت برای بازاریابی محصولات و یا مهارت‌ های خود استفاده کنید. با وجود این مزایا، راه‌ اندازی کسب‌ و کار اینترنتی خانگی دشوار است، و اغلب کسب و کارها در اینترنت شکست می‌ خورند. برای موفقیت، شما به یک برنامه روشن، یک وب سایت جلا داده، و یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز خواهید داشت.

 

برنامه‌ ریزی برای کسب‌ و کار خود

1.تصمیم بگیرید که کسب‌ و کار شما چه خدماتی و چه محصولی را تامین خواهد کرد

برای تصمیم‌ گیری درباره یک محصول یا سرویس، به توانایی‌ ها، آموزش و یا تجربه منحصر به فرد خود نگاه کنید. از خودتان بپرسید چگونه می‌ توانید از این چیزها برای ایجاد یک محصول یا سرویس استفاده کنید که ارزش را برای مشتریان بهتر از رقیب تان ایجاد می‌ کند.

 • به عنوان مثال، اگر شما یک طراح گرافیک رسمی با تجربه کار در طراحی وب هستید، یک کسب‌ و کار طراحی وب آنلاین می‌ تواند یک انتخاب جذاب باشد.
 • اگر می خواهید یک کسب و کار را که می توانید به طور انحصاری در اینترنت، مانند ویرایش یا طراحی وب سایت، انجام دهید، یا شروع به کسب و کار در محصولات فیزیکی مانند هنر و صنایع دستی فکر کنید.
 • به این فکر کنید که چقدر زمان می‌ خواهید در کسب‌ و کار خود قرار دهید. برخی از کسب و کارها مانند freelancing به عنوان یک طراح وب و یا فروش صنایع دستی راحت‌ تر انجام می شود تا کاری مثل مشاوره.

 

2.تحقیق بازار

زمانی که تصمیم گرفتید که چه چیزی را به عنوان محصول یا سرویس عرضه کنید، بفهمید که آیا تقاضایی وجود دارد یا خیر. به تعداد رقبای احتمالی نگاه کنید، نظرسنجی‌ های مشتریان را با بازدیدهای تلفنی یا شخصی انجام دهید و بفهمید که آیا یک نیاز بازار وجود دارد که برآورده نشود.

 

3.یک کسب‌ و کار را انتخاب کنید که می‌ تواند به صورت آنلاین کار کند

همه مدل‌ های کسب‌ و کار به طور کامل برای یک فرمت آنلاین یا مبتنی بر منزل مناسب نیستند. به عنوان مثال، اگر ایده کسب‌ و کار شما شامل موجودی گسترده، بکارگیری پرسنل، یا تولید باشد، یک عملیات خانگی ممکن است ایده‌ آل نباشد. در اینجا ایده‌ هایی برای کسب و کارهایی وجود دارند که به سرمایه کوچک نیاز دارند و شما می‌ توانید از خانه خود شروع کنید:

 • حسابدار و یا برنامه‌ریز مالی
 • بازاریابی وابسته (تبلیغ محصولات شرکت های دیگر در وب سایتتان)
 • هنرمند
 • بلاگ نویسی
 • صنایع دستی
 • سرمقاله و خدمات نوشتاری مانند copywriting، بازخوانی، نمایه‌ سازی، نوشتن فنی
 • سرویس سبد هدیه
 • طراح گرافیک
 • محقق اینترنتی
 • سازنده جواهر
 • دستیار مجازی
 • برنامه‌ نویس وب سایت

 

4.هزینه‌ های شروع یک کسب‌ و کار را یاد بگیرید

هزینه‌ های شروع کسب‌ و کار شما بسته به نوع خاصی از کسب‌ و کار، متفاوت خواهد بود. برای مثال، اگر شما یک فروشگاه کتاب آنلاین کوچک را اداره می‌ کنید، باید فهرست موجودی را تامین کنید. اگر کسب‌ و کار آنلاین شما مبتنی بر خدمات است، با این حال، هزینه‌ های شما ممکن است پایین‌ تر باشد و به سرمایه‌ ای که برای ارائه خدمات شما نیاز دارید محدود شود. چندین هزینه کلی وجود دارد که در اغلب مشاغل آنلاین در مرکز قرار دارند.

 • هاستینگ – احتمالش زیاد است که کسب‌ و کار شما به یک وب سایت نیاز داشته باشد. میزبان‌ های وب خدماتی هستند که وب سایت شما را آنلاین نگه می‌ دارند. آن‌ ها معمولا هزینه کمی در ماه دارند که بستگی به میزان پشتیبانی فنی آن‌ ها و اندازه سایت شما دارد.
 • خدمات بازاریابی ایمیلی – ایجاد یک فهرست پست الکترونیکی کلید تبلیغ محصولات شما و کسب درآمد است.
 • کارت‌ های خرید – اگر شما محصولات و خدماتی را ارائه می دهید که به صورت آنلاین خریداری می شود، یک سبد خرید آنلاین برای مشتریان خود خواهید داشت. برخی درگاه های پرداخت کارت‌ های خرید را با خدمات خود رایگان عرضه می‌ کنند. در غیر این صورت، آن‌ ها عموما مقدار کمی در ماه هزینه دارند.
 • طراحی وب سایت – هزینه طراحی بسته به اینکه شما از سایتی استفاده می‌ کنید که طراح سایت برای شما طراحی و برنامه نویسی می کند یا با استفاده از سرویس هایی مثل وردپرس آن را می سازید بستگی دارد.
 • هزینه‌ های مربوط به تولید یک محصول یا سرویس – به عنوان مثال، اگر شما یک کسب‌ و کار کارت تبریک را راه‌ اندازی می‌ کنید، به کاغذ، بسته‌ بندی، و بودجه برای خرید چاپگرهای تخصصی یا پرداخت هزینه چاپ نیاز دارید. شما همچنین به نرم‌ افزار طراحی، یا بودجه برای پرداخت یک سرویس طراحی حرفه‌ ای نیاز دارید.

 

5.یک Business plan درست کنید

مهم نیست که کسب‌ و کار شما چقدر کوچک باشد، از یک برنامه استراتژیک استفاده کنید که شما را در رسیدن به اهداف تان راهنمایی می‌ کند. یک برنامه کاری کل فرآیند کسب‌ و کار شما است که در یک سند نوشته شده‌ است. می‌ توانید جزئیات بیشتری در مورد چگونگی نوشتن یک برنامه در اینجا پیدا کنید، اما به طور کلی، شما می‌ خواهید شامل موارد زیر باشد:

 • مفهوم کسب‌ و کار شما: تمرکز اینجا بر شرح کسب‌ و کار، بازار برای کسب و کارتان، محصولات شما و نیز ساختار و مدیریت سازمانی شماست.
 • تحقیق بازار: تحقیق بازار مهم است، چرا که ماهیت بازار را توصیف می‌ کند. یعنی، مشخص کنید که رقبای اصلی شما چه کسانی هستند، بازار هدف شما چیست، و اولویت‌ ها به عنوان نیازهای بازار هدف شما هستند. آنالیز بازار به شما کمک می‌ کند تا دقیقا همان چیزی را که مشتریان به آن نیاز دارند را مشخص کنید.
 • یک برنامه بازاریابی: این توضیح می‌ دهد که چگونه شما برای نفوذ به بازار خود برنامه‌ ریزی می‌ کنید، چگونه با مشتریان ارتباط برقرار می‌ کنید، همچنین نحوه توزیع محصول یا سرویس تان را مشخص می کند.
 • یک برنامه عملیاتی: این کار عملیات شما را روز به روز توصیف می‌ کند. به عنوان مثال، مراحلی که در تولید محصول یا سرویس شما دخیل هستند را شامل می‌ شود.
 • یک برنامه مالی: این طرح چگونگی تامین مالی کسب‌ و کار شما را مشخص می‌ کند، هزینه‌ های مورد انتظار شما کدامند، و برآوردهای مربوط به درآمد شما نشان می دهد.

 

قانونی کردن کسب‌ و کارتان

ساختار قانونی کسب‌ و کار خود را مشخص کنید

این به این معنی خواهد بود که چگونه مالیات را بایگانی کنید و چقدر باید پرداخت کنید. اغلب کسب و کارهای کوچک، راحت‌ ترین کار را دارند و به کم‌ ترین کارهای اداری نیاز دارند. اگر یک ساختار قانونی دیگر را مد نظر داشته باشید، ممکن است بخواهید با وکیل مشورت کنید که در قانون اینترنت تخصص دارد و می‌ تواند به شما کمک کند ساختار بهتر را برای شما انتخاب کند.

 • مالکیت انحصاری – مالکیت انحصاری متعلق به فرد است و توسط یک فرد اداره می‌ شود و هیچ تفکیک قانونی بین فرد و کسب‌ و کار وجود ندارد. در نتیجه، همه سودها، زیان‌ ها، بدهی‌ ها و فعالیت‌ های کسب‌ و کار مسئولیت شما هستند. این گزینه می‌ تواند برای یک کسب‌ و کار آنلاین و خانگی به علت سهولت تشکیل آن و به خاطر کنترل کامل آن، جذاب باشد.
 • شراکت – شراکت به اشتراک گذاری مالکیت بین دو یا چند نفر اشاره دارد. شراکت از طریق مذاکره بین طرفین (به کمک یک وکیل معمولا)شکل می‌ گیرد و هر شریک، مسئول سهم خود از سود، زیان، یا بدهی‌ ها است. اگر می‌ خواهید کسب‌ و کار را با یک فرد دیگر اداره کنید تا از توانایی‌ های ترکیبی استفاده کنید، این می‌ تواند جذاب باشد.

 

معرفی پر درآمدترین شغل‌های خانگی

 

خانم امینی فعالیت خود را با پاک کردن سبزی برای مغازه‌های فروش سبزیجات آماده شروع کرد.

کم‌کم سفارش‌هایی نیز از آشنایان برای تهیه انواع سبزی گرفت.

امروز با تلاش‌های بی‌وقفه او، شرکت سبزی‌های آماده با برند خودشان در حال فعالیت است.

پس از به ثمر رسیدن کوشش‌های فراوان امروزه 40 نفر خانم خانه‌دار در مجموعه شرکت فعالیت دارند.

شاید هیچ‌کس در شروع کار حتی تصور هم نمی‌کرد که روزی پاک کردن سبزی بتواند جزء شغل‌های خانگی پردرآمد تبدیل شود.

مشاغل قانونی خانگی

شغل خانگی مانند پنجره در خانه است.

پنجره‌ها فضایی برای واردکردن نور به خانه هستند.

شما می‌توانید به‌جای ورود نور از پنجره از تعداد زیادی لامپ استفاده کنید.

اما نور طبیعی که از پنجره تابیده می‌شود خواص فراوانی چون دریافت ویتامین دی خواهد داشت.

همچنین در صورت عدم وجود پنجره شما نیاز به هزینه‌های زیادی برای سیستم نورپردازی منزل خواهید داشت.

اگر شما در خانه مشغول به کار شوید از مزایایی مانند بودن در کنار خانواده و حذف هزینه‌های رفت‌وآمد برخوردار خواهید شد.

داشتن شغل‌های پردرآمد خانگی آرزوی بسیاری از جویندگان کار است، بنابراین فرصت‌های دورکاری را بررسی کنید.

دلیل علاقه افراد به شغل خانگی مشخص است.

 

مشاغل خانگی پر درآمد

 

دیدن اینکه چرا شما به‌راحتی به یخچال دسترسی دارید آسان است.

شما به‌جای لباس رسمی لباس راحتی می‌پوشید و رفت‌وآمدی نخواهید داشت.

با ظهور ایمیل، اینترنت شرکت‌ها، کنفرانس‌های ویدیویی و تکنولوژی‌های دیگر، بسیاری از کارگران و کارفرمایان  به این نتیجه رسیدند که مشاغل خانگی می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

کار کردن در خانه نه‌تنها برای کارمندها بسیار سودمند است، بلکه کارفرمایان نیز از هزینه‌های اضافی رها می‌شوند.

اگر به کار کردن در خانه علاقه دارید، به خاطر داشته باشید که این معمولاً یک امتیاز است که تنها به کارمندانی ارائه می‌شود که قبلا نشان داده‌اند که آن‌ها مولد و قابل‌اعتماد هستند.

 بنابراین اگر به کار کردن در خانه تمایل دارید، در اینجا فهرستی از برخی مشاغل برجسته را کنار هم قرار داده‌ایم که با در نظر گرفتن توانایی‌هایتان می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

1.مدیر فروش

مدیر فروش یکی از شغل‌های پردرآمد خانگی است.

موفقیت در جذب مشتری به ارزش کاری شما کمک می‌کند.

 معمولاً در صنعت فناوری، این مدیران مسئول اجرای فعالیت‌های پشتیبانی مشتری، نظارت بر تیم پشتیبانی فنی‌شان و ایجاد روابط قوی با مشتریان برای ایجاد وفاداری و روابطی است که پایدار می‌ماند.

تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با نمایندگان فروش در منطقه خود کار خواهید کرد تا اهداف فروش فصلی را تعیین کنید و سپس کمک کنید که هر نماینده به اهدافی که برای رسیدن به سودآوری دارد برسد.

 مدیران فروش همچنین به اجرای استراتژی‌های فروش و استخدام، آموزش و حفظ نمایندگان نیز می‌پردازند.

 انتظار می‌رود که دیدار منظم با مشتریان بالقوه و احتمالی به‌منظور ایجاد روابط قوی و پایدار هم انجام شود.

گزارشی برای درک پیشرفته از فروش و تجربه فروش قبلی انتظار می‌رود.

2. تحلیلگر ارشد کسب‌وکار

آنچه شما انجام می‌دهید: همان‌طور که نام آن نشان می‌دهد، تحلیل اطلاعات مربوط به استراتژی، فرآیندها و خدماتی برای شناسایی و پرداختن به ریسک‌های عملیاتی، مالی و تکنولوژیکی است.

3. مهندسی سیستم‌ها

کاری که باید انجام دهید: این مهندسان سیستم‌های کامپیوتری را برای کسب‌وکارها نصب و پشتیبانی می‌کنند.

به این ترتیب که فرایند نصب، پیکربندی، آزمایش و پشتیبانی سیستم‌ها و ابزارهای مدیریت سیستم و همچنین عیبیابی آن را بر عهده خواهند داشت.

4. مدیر بازاریابی

کاری که شما انجام می‌دهید: مدیران بازاریابی تبلیغات در مجلات، روزنامه‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی را پخش می‌کنند.

اکنون این کارمندان وظیفۀ توسعه و نظارت بر فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و دیگر سکوهای دیجیتالی را برعهده گرفته‌اند.

5. تحلیلگر سیستم‌ها

آنچه شما انجام می‌دهید:

تحلیل‌گران سیستم نیازهای فناوری کسب‌وکار را ارزیابی و سپس سیستم‌های خاص سخت‌افزار و نرم‌افزار را برای رفع این نیازها انتخاب می‌کنند.

سیستم‌هایی که انتخاب می‌شوند باید مقرون‌به‌صرفه باشند و کار کردن با آن‌ها برای کارمندان آسان باشد تا بهره‌وری را به حداکثر برسانند.

6. برنامه‌نویس وب

کاری که باید انجام دهید:

شما طراحی، ایجاد و اجرای یک کد لازم برای ایجاد یک وب‌سایت یا بهبود وب‌سایت موجود را پیش رو خواهید داشت.

 هدف شما ایجاد یک وب‌سایت جذاب از نظر چیدمان، رابط کاربری و هدایت آسان برای کاربران نهایی و مشتریان است.

7. مدیریت اکانت

کاری که شما انجام می‌دهید: این مدیران، از طرف یک شرکت، باید روابط خود را با مشتریان حفظ کنند تا کسب‌وکارشان را نگهداری کنند.

مدیران حساب برای درک نیازهای مشتری و ایجاد یک استراتژی برای تحقق این نیازها و افزایش فروش کار می‌کنند.

8. استخدام‌کننده افراد

یک شرکت به‌خوبی افرادی است که در آنجا کار می‌کنند و استخدام‌کنندگان مسئول یافتن افراد مستعد هستند.

آن‌ها پس از مصاحبه و بررسی کارکنان را در یک شرکت استخدام می‌کنند.

دلیل اینکه این شغل جزء شغل‌های پردرآمد خانگی است این است که این افراد باعث جذب نیروهای مستعد در تجارت می‌شوند.

نیروهایی که باعث پیشرفت و حرکت روبه‌جلوی شرکت خواهند بود و این کار درآمد فراوانی را برای کسب‌وکار به همراه دارد.

9. طراح گرافیک

چه برای تبلیغات دیجیتال، مقالات مجله، گزارش‌های شرکت، و همه‌چیز دراین‌بین، طراحان گرافیک مسئول ایجاد تصاویر خلاقانه هستند (مانند تصاویر، لوگو و گرافیک حرکتی مانند GIFs -با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری کامپیوتری).

اگر مهارت گرافیک و طراحی دارید به راحتی می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید و کسب درآمد کنید.

10 شغل خانگی پر درآمد برای خانم‌های خانه‌دار

ما در اینجا نگاهی به ده شغل عالی داریم. (مشاغل خانگی برای هرکسی که بخواهد به دنیای کار از راه دور قدم بگذارد.)

فرصت‌های کاری دورکاری اکنون در بسیاری از صنایع و عناوین شغلی قرار دارند.

خانم‌های خانه‌دار، مسئولیت‌های بسیاری را به‌طور روزانه بر عهده دارند که اغلب آن‌ها را در انجام چند کار ماهر می‌سازد.

برخی مهارت‌ها همراه با ماندن در خانه و مراقبت از کودکان، می‌تواند به شما کمک کند با زمان انعطاف‌پذیری که دارید هم، خانه را بچرخانید و هم از پس شغل خود برآیید.

 

شغل خانگی منجر به زمان‌بندی شخصی والدین در خانه می‌شود و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که نیازهای مالی خانواده خود را برآورده کنند.

مشاغل خانگی پاره‌وقت برای مادران خانه‌دار و پدران می‌تواند بهترین راه برای برآورده کردن تعهدات خود به خانه و حرفه‌شان باشد.

توانایی کار با انعطاف‌پذیری بالا یکی از اصلی‌ترین عوامل ایجاد تعادل در زندگی سالم است.

 هزاران شغل خانگی وجود دارد که مادران خانه‌دار و پدران را قادر می‌سازد تا در یک دفتر خانگی به‌راحتی کار کنند.

در داستان ابتدای مقاله دیدید که خانم امینی از هیچ شروع کرد و به یک تولیدکننده تبدیل شد.

 فرانسیس آسیسی در این رابطه می‌گوید: «با انجام آنچه لازم است شروع کنید، سپس آنچه را ممکن است و ناگهان شما غیرممکن را انجام می‌دهید.»

 10 شغلی که در زیر لیست شده‌اند، جای خوبی برای شروع  شغل خانگی است.

 

تنوع در شغل‌های پردرآمد خانگی بسیار بالا است، بنابراین قطعاً یک شغل از راه دور در حوزه تخصص شما وجود دارد

 

1.پشتیبانی از راه دور

اگر به بیش از یک ‌زبان مسلط هستید، می‌توانید به برخی از بهترین مشاغل دورکاری مشغول شوید.

فرصت‌های بسیاری برای استفاده از مهارت‌های دوزبانه در بسیاری از صنایع مانند ارتباطات سازمانی، آموزش، تحقیق، فروش، ترجمه و محتوای آنلاین وجود دارد.

تقاضای زیادی برای کسانی وجود دارد که توانایی صحبت با چندین زبان را دارند، مانند زبان اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی، چینی، استانبولی و بسیاری از زبان‌های بین‌المللی دیگر.

مشاغل دوزبانه از راه دور معمولاً به توانایی صحبت کردن با دیگران از طریق سکوهای ارتباطات تلفنی یا ویدیویی و نیز توانایی کار با زمان‌بندی انعطاف‌پذیر برای برآورده کردن نیازهای مناطق زمانی مختلف نیاز دارند.

بااین‌حال، معمولاً مشوق‌های قابل‌توجهی برای متخصصان زبان در خانه وجود دارد.

اگر مهارت‌های زبانی دارید، مشاغل زیادی در منزل وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید و پنجره خود را برای روشنایی باز کنید.

2. مشاغل آموزشی از راه دور

آموزش به‌عنوان یک انتخاب شغلی عالی برای بسیاری از افراد حرفه‌ای در نظر گرفته‌ شده است.

می‌تونید به‌عنوان مربیان قراردادی، کلاس‌های تقویتی، کمک‌درسی، جبرانی و… در این زمینه شروع به کار کنید.

برای کار در حیطه آموزشی، شما باید با دانش‌آموزان گروه‌های سنی مختلف، فرهنگ‌ها و توانایی یادگیری در سطوح مختلف راحت باشید.

یک شغل خانگی در زمینه تحصیلی می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد چون شما باید بتوانید با استفاده از ابزارهای آنلاین با دانش‌آموزان آشنا شوید و آن‌ها را به انجام مطالعات کامل ترغیب کنید.

3. مشاغل فروش از راه دور

یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های شغلی امروزه در بخش فروش است.

همیشه بخش مهمی از اغلب کسب‌وکارها را در نظر بگیرید، مشاغل خانگی زیادی وجود دارند که امروزه در فروش و نقش‌های حمایتی فروش در دسترس هستند.

 اغلب مشاغل مربوط به فروش به حداقل یک سال تجربه در حوزه کسب‌وکار و نیز مهارت‌های بین فردی قوی نیاز دارند.

توانایی شنونده خوبی بودن یک مهارت مهم برای یک کارمند حرفه‌ای در فروش از راه دور است.

 به‌طور متوسط، مشاغل فروش می‌تواند به خاطر کمیسون‌های سخاوتمندانه و مشوق‌های دیگری که برای انگیزه بخشیدن به نمایندگان فروش طراحی شده‌اند، به‌خوبی حقوق دریافت کنند.

4.نویسندگی

اگر مهارت‌های نوشتاری و دستوری قوی دارید، نویسندگی می‌تواند بهترین شغل برای شما باشد.

شاید شما از اینکه نویسندگی جزء شغل‌های پردرآمد خانگی تلقی می‌شود تعجب کنید.

امروزه فعالیت در این زمینه می‌تواند برایتان پول‌ساز باشد.

نوشتن، یک انتخاب عالی برای کار در خانه است، زیرا مقدار زیادی انعطاف‌پذیری، بیان خود و نرخ‌های پرداخت سخاوتمندانه دارد.

همچنین تنوع گسترده‌ای از مشاغل موجود در خانه، مانند وبلاگ نویسی، محتوای وب‌سایت، ویرایش و نویسندگی خلاقانه وجود دارد.

 بسیاری از نویسندگانی که در خانه کار می‌کنند بر اساس انواع پروژه‌هایی که می‌گیرند، درآمد دارند.

بنابراین درآمدها می‌تواند براساس عملکرد متفاوت باشد.

بسیاری از نشریات و منابع آنلاین علاقه‌مند به موضوعات فرزندپروری هستند.

از تجربه خود در کنار پدر و مادر شدن به‌عنوان انگیزه‌ای برای دریافت پول استفاده کنید.

در یک وب‌سایت متمرکز بر والدین، گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی و یا انتشارات دیگر سهیم باشید.

 از تخصص مدیریت مالی خود و یا تمرکز شغلی به‌عنوان اساس مشارکت خود استفاده کنید.

 از مهارت‌های داستان‌سرایی‌تان برای دریافت پول نقد استفاده کنید.

5. متخصص ورودی داده

موقعیت‌های ورودی داده می‌توانند بسیار انعطاف‌پذیر باشند و به شما این امکان را بدهد که برنامه روزمره خود را با کودکان خود در هنگام خواب آن‌ها و یا در زمان حضور آن‌ها در مدرسه مدیریت کنید.

موقعیت ورود داده‌ها مستلزم مهارت‌های تایپ قوی و توجه دقیق به جزئیات است، که مهارت‌هایی هستند که بسیاری از والدین در حال حاضر دارند.

6. مربی بهداشت

بسیاری از مادران خانه‌دار در خانه با جدیت تلاش می‌کنند تا تناسب‌اندام خود را حفظ کنند.

چرا از این مهارت‌ها استفاده نکنید و آن‌ها را با دیگران تقسیم نکنید؟

شغل‌های از راه دور در حوزه سلامت جسمی و سلامت روانی می‌تواند راهی ایده‌آل برای کمک به دیگران برای زندگی سالم‌تر و حفظ سلامت خودتان باشد.

7. متخصص بازاریابی

موقعیت بازاریابی اشکال مختلفی دارد، ازجمله هماهنگ‌کننده بازاریابی، متخصص سئو، استراتژیست محتوا و…

در بازاریابی، شما برای ترویج یک محصول یا سرویس از طریق معرفی برند و توسعه آن کار می‌کنید.

8. متخصص تغذیه

مادران اغلب حواسشان هست که اعضای خانواده آن‌ها سالم باشند و از مصرف قند و مواد نگهدارنده بسیار اجتناب می‌کنند.

احتمالاً برای دانستن سالم‌ترین گزینۀ فروشگاه مواد غذایی مطالعه کرده‌اید و برچسب‌های متعددی را موردبررسی قرار داده‌اید.

از این دانش برای ورود به دنیای دورکاری استفاده کنید.

9. معلم آنلاین یا مربی

شما به‌عنوان یک والد، احتمالاً به کودک خود یاد خواهید داد که مطالعه کند، به آن‌ها ریاضی و زبان و مهارت‌های زندگی آموزش می‌دهید.

 تحصیل به‌احتمال‌زیاد بخشی از برنامه روزمره شما است، پس چرا آن مهارت‌ها را به راهی برای کسب درآمد تبدیل نکنید؟

10. متخصص رسانه‌های اجتماعی

بسیاری از مادران صاحب وب‌سایت‌های ارتباط‌جمعی هستند و در حال حاضر در مورد دستاوردهای فرزندان خود صحبت می‌کنند.

اگر یک اکانت مشهور دارید می‌توانید به‌راحتی درآمدزایی کنید.

بسته به تعداد دنبال کنندگان شما در اکانت‌های‌تان، کار اینترنتی می‌تواند به یکی از شغل‌های پردرآمد خانگی برای شما تبدیل شود.

هر فعالیتی در کنار مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب مشاغل خانگی می‌پردازیم تا آگاهانه در این مسیر قدم بگذارید.

مزایا و معایب کار کردن در خانه

همان‌طور که بیشتر حرفه‌ای‌ها به دنبال تعادل بیشتر در کار هستند.

شرکت‌های بیشتری سیاست‌های انعطاف‌پذیری را برای تطبیق دادن اولویت‌های کاری اتخاذ می‌کنند.

امروزه مشاغل به‌صورت دورکاری به یک واقعیت یا حتی ضرورت تبدیل شده است و می‌توان گفت به‌طور فزاینده‌ای ماندگار می‌شود.

 بااین‌حال، این گزینه مشکلات بالقوه خود را دارد و در زیر ما برخی از مزایا و معایب کار کردن از خانه را موردبحث قرار می‌دهیم.

مزایا

با کار کردن در خانه، هزینه‌های پنهان بسیاری را با نرفتن به محل کار ذخیره می‌کنید.

این‌ها شامل هزینه‌های رفت‌وآمد، فرسودگی ماشین‌ها، حمل‌ونقل، سوخت، مالیات‌های جاده‌ای، پارکینگ و همچنین هزینه‌های غیرمستقیم مانند خرید لباس‌های مخصوص کار، شستشوی البسه هستند.

 هم‌چنین شما می‌توانید با برنامه‌ریزی مراقبت از کودکان  نیز در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

1.انعطاف‌پذیری

منعطف بودن فقط مربوط به زمان نیست، اگرچه انعطاف‌پذیری برای تعیین ساعات کار شما تا حدودی مهم‌ترین جنبه شغل‌های پردرآمد خانگی است.

 

 همچنین می‌توانید محیط خود، نورپردازی، دما و تنظیم حالت را مشخص کنید.

 اساساً چارچوب کاری که برایتان مناسب است، شما را شادتر و فعال‌تر می‌سازد.

2. عوامل حواس‌پرتی کم‌تر

 اگر در خانه خود ایمن و در محیط خود محصور باشید، از هر وقفه احتمالی (مانند شوخی با همکاران و تفریحات غیرضروری) اجتناب می‌کنید.

3. نزدیکی به خانه و خانواده

برای بسیاری، نزدیکی فیزیکی به خانواده و راحت بودن در خانه به‌شدت آرامش‌بخش است.

برای والدینی که فرزندان کوچک در منزل دارند این امر بسیار حائز اهمیت است که در کنار فرزندانشان باشند تا در صورت نیاز به هر دلیلی در دسترس باشند.

این موضوع همچنین در مورد مراقبت از سالمندان به کار می‌رود.

4. استرس کم‌تر

 فشار رفت‌وآمد در ساعات شلوغی می‌تواند منجر به ناراضایتی شود که قبل از اینکه حتی روز خود را آغاز کنید فرسوده و مضطرب شوید.

این امر به‌خصوص درجایی که محل کار از خانه دور است، صادق است.

 تنش‌های دیگری که اغلب ذکر می‌شوند عبارت‌اند از: همکاران بی‌ادب، یک محیط کار غیر بهینه و عوامل حواس‌پرتی مداوم.

5. بهره‌وری بیشتر

بدون استرس و حواس‌پرتی‌های محیط کار، افراد حرفه‌ای اغلب بسیار شادتر و خیلی مفیدتر هستند.

6. سلامت بهتر

 اغلب با رفت‌وآمد طولانی و تغذیه نادرست در محیط کار سلامت جسمی و ذهنی به خطر می‌افتد.

حتماً زمانی برای ورزش کردن نخواهید داشت که این خود عامل بزرگی برای مخاطره سلامت شما است.

کار کردن در خانه با حذف زمان رفت‌وآمد، به شما این امکان را می‌دهد که تحرک بدنی خود را از سر بگیرید.

برای مثال قبل و بعد از کار تمرین کنید و یا برای پیوستن به یک باشگاه محلی اقدام کنید.

تعادل کار = زندگی بهتر

تعادل کار در زندگی، آرزوی هر فرد شاغلی است.

زمانی که ساعات کاری شما منعطف باشد، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و زندگی و کار خود را متعادل سازید.

این گزینه در مشاغل حضوری وجود ندارد، ممکن است شما زمان زیادی (مثلاً 12 ساعت) مشغول به کار در شرکت باشید.

در این صورت شما پس از بازگشت به خانه احساس خستگی زیادی می‌کنید و نمی‌توانید به دیگر امورات خانه رسیدگی کنید.

در مشاغل خانگی همه تنظیمات کاری بر عهده خودتان است و در کنار کار می‌توانید زندگی متعادلی بسازید و احساس شادی کنید.

 

معایب

1.انزوا

اغلب، افراد حرفه‌ای که در خانه کار می‌کنند از انزوا و تنهایی شکایت دارند و جدا کردن آن‌ها از ر‌‌ؤسا و همکاران آن‌ها می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد.

 ازآنجاکه محل کار مکانی برای ملاقات با افراد و ایجاد روابط دوستانه برای بسیاری از افراد است، افراد حرفه‌ای که در خانه کار می‌کنند باید خلاق‌تر و زیرک باشند تا مردم را بشناسند و با همکاران خود در ارتباط باشند.

2. حواس‌پرتی

اگرچه با کار کردن در منزل از عوامل حواس‌پرتی دوری می‌کنید، اما ممکن است عوامل حواس‌پرتی متفاوتی ایجاد شوند.

کار کردن در کنار کودکان، همسایگان، دوستان و خانواده ممکن است بسیار مخرب باشد و تلاش‌های ویژه‌ای باید انجام شود تا مشخص شود که عوامل حواس‌پرتی کدام‌اند تا حذف گردند.

3. سختی جدا کردن کارهای خانه و کار

وسوسه پرداختن به مسائل مربوط به خانواده از زمانی که در خانه هستید، اغلب بسیار قوی است.

ناگهان ممکن است احساس کنید مجبور هستید به امورات خانه رسیدگی کنید

(خانه را تمیز کنید، خرید کنید، مراقبت از کودکان، پخت‌وپز، امور مالی خانه)، شما باید برنامه‌ریزی داشته باشید تا بتوانید الزامات کامل این شغل را برآورده کنید.

 کشیدن خط بین خانه و کار برای اجتناب از مشکل در هر دو طرف ضروری است.

4. کار به پایان نمی‌رسد

ازآنجاکه هیچ‌کس به‌عنوان کارفرمای شما به دنبال اجرای ساعات کاری دقیق نیست.

ممکن است احساس کنید که نیازی نیست به‌طور پیوسته تلاش کنید و کار را به پایان برسانید.

این فشار برای کار بی‌پایان می‌تواند با این واقعیت ترکیب شود که شما احساس می‌کنید انتظارات بیشتری از شما به‌عنوان یک کارمند در خانه وجود دارد.

یا اینکه فشارهای اعمال‌شده بر خودتان برای اثبات توانایی‌هایتان را زیاد کنید.

 علاوه بر این، عدم جدایی فیزیکی بین خانه و کار ممکن است به این فشار افزوده شود تا به‌طور پیوسته کار کنید.

5. بیگانه شدن با تحولات روزانه شرکت

 تغییرات زیادی هرروزه در یک شرکت می‌تواند صورت پذیرد.

شما با دورکاری خودتان را از آگاهی پیشرفت‌های مهم مانند تغییرات پرسنلی، کسب‌وکار جدید، تغییرات در جهت شرکت، اطلاعات رقابتی جدید و غیره محروم می‌کنید.

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
بهترین کسب و کارهای خانگی برای درآمدزایی از راه دور

خطر نادیده گرفتن

 خطر نادیده گرفتن برای تبلیغات و فرصت‌های توسعه شغلی کاملاً واقعی است.

 وقتی‌که شما از دفتر دور هستید، دیگر کارمندان قابل ‌مشاهده‌اند و به‌طور فعال و جسورانه برای بالا رفتن درجه شغلی رقابت می‌کنند.

یک خط مستقیم از ارتباط با مدیریت و بازدیدهای منظم از دفتر، برای اثبات تعهدتان به حرفه خود و جلوگیری از سندرم ذهنی خارج از دید، حیاتی است.

نیاز به انضباط فردی بالا

کار کردن در خانه برای هرکسی مناسب نیست.

 به ازخودگذشتگی، خویشتن‌داری و انضباط زیادی نیاز دارد تا خود را به استقامت در شغل‌های پردرآمد خانگی در طول مدت طولانی بدون تسلیم شدن به عوامل حواس‌پرتی و از دست دادن محرک تشویق کند.

 اغلب یک ترتیب جزئی وجود دارد که در آن شما یک یا دو بار در هفته به اداره گزارش می‌دهید.

این کار اجازه تعامل نزدیک با همکاران و سرپرستان را می‌دهد و تضمین می‌کند که شما با پیشرفت‌های شرکت در تماس باشید و درعین‌حال به شما آرامش و راحتی کار کردن از خانه را می‌دهد.

 

چطور می‌توانم با کسب و کار خانگی ثروتمند شوم؟

 

 

پنج‌شنبه بود و می‌خواستم بعد از مدت‌ها به دیدار دوستم بروم.

وقتی مقابلش نشستم، خستگی را در چشمانش دیدم.

او در پاسخ به علت این خستگی برایم تعریف کرد که هرچند کارش را دوست دارد اما از اینکه فرصت چندانی برای رسیدگی به خود و خانواده‌اش ندارد، کلافه است.

ساعات طولانی کار و خستگی راه کیفیت زندگی او را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده بود؛ او در طول هفته آن‌چنان درگیر بود که تمامی کارها برای تعطیلات آخر هفته می‌ماند و در آن زمان به‌جای اینکه بتواند با همسرش خوش بگذراند و کمی به خودش برسد باید به کارهای عقب‌مانده خانه می‌پرداخت. این دور باطل مدت‌ها بود که ادامه داشت. دوستم می‌گفت: «مدت‌هاست که من هر صبح با جانی سرشار از همراهی کسالت‌بار حس خستگی که گویی در وجودم خانه کرده است، از خود می‌پرسم تا کی می‌توانم به این وضعیت ادامه دهم؟»

در دنیای امروز این مسئله نه‌تنها مشکل دوست من بلکه دغدغۀ بسیاری از زنان شاغل و حتی مردان است.

همۀ ما انسان‌ها فارغ از جایگاه اجتماعی و تیپ شخصیتی‌مان دوست داریم که خودمان نقش اصلی را در چیدمان برنامه‌ریزی زمانی‌مان ایفا کنیم و تا حد امکان زمان بیشتری را با عزیزانمان بگذرانیم.

به نظر می‌رسد بهترین راه‌حل دراین‌باره پیوستن به جرگه شاغلین خانگی باشد.

برای آشنایی بیشتر و بهتر با این حوزه می‌توانید تا انتها با این مقاله همراه باشید.

مشاغل خانگی چه ویژگی‌هایی دارند؟

مشاغل خانگی یا Home business شاخه‌ای دیرینه در تجارت‌های انسانی است که قدمت آن به دوران زندگی یکجانشینی بازمی‌گردد.

روند رو به رشد این نوع مشاغل با ظهور انقلاب صنعتی بسیار کُند شد، اما پس از دوره‌ای رکود و با فرونشستن تب صنعتی شدن دوباره جایگاه اصلی خود را بازیافت؛ به‌طوری‌که در دنیای امروز و به سبب مقتضیات خاص این دورۀ زمانی ازجمله ارزش و اهمیت بیشتر وقت و انرژی، مشاغل خانگی به‌ویژه در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان همچون انگلستان، ایتالیا، استرالیا، چین و امریکا محبوبیت چشمگیری دارند.

سازمان بین‌المللی کار ILO مهم‌ترین ملاک را در تلقی مشاغل مختلف با این عنوان، موقعیت مکانی و وجود کسب‌وکار در محیط خانه می‌داند.

درواقع صاحبان این نوع مشاغل باید بتوانند بدون ایجاد مزاحمت برای سایرین، فعالیت خانگی خود را با کسب درآمد همراه سازند.

از این منظر مشاغلی همچون آرایشگری و یا آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های خانگی خیاطی را نمی‌توان در این دسته‌بندی جای داد، چراکه بعضاً همراه با رفت‌وآمدهای بسیار هستند.

چطور می‌توانم با کسب و کار خانگی ثروتمند شوم؟3

علل محبوبیت مشاغل خانگی

مشاغل خانگی شاه‌کلید زندگی با کیفیت هستند.

در این نوع مشاغل کانون اصلی فعالیت در محل زندگی قرار دارد، بنابراین می‌توان آن‌ها را ازنظر اقتصادی بسیار باصرفه دانست.

به بیان بهتر این نوع مشاغل فاقد هزینه‌های اضافی چون پرداخت اجاره محل و کارگر هستند، درنتیجه نیاز به سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در ابتدای امر ندارند و بنابراین از ریسک کمتری برخوردارند.

همچنین بنا بر مصوبات دولت، صاحبان مشاغل خانگی از پرداخت مالیات و عوارض اداری و تجاری معاف هستند و می‌توانند از تسهیلاتی چون وام قرض‌الحسنه و بیمه خویش‌فرما با درصد بسیار پایین استفاده نمایند.

علاوه بر این دولت موظف است با در اختیار گذاشتن بازارهای محلی از سوی شهرداری به نقطۀ پایانی روند تولید این مشاغل، یعنی بازاریابی و فروش نیز کمک کنند.

هرچند باوجود فضای اینترنت که دسترسی به شبکۀ جهانی را برای همه به سهولت فراهم ساخته است، دیگر بازاریابی همچون گذشته محدود به جغرافیای محلی نیست.

چطور می‌توانم با کسب و کار خانگی ثروتمند شوم؟2

 

در کنار این مزیت‌های اقتصادی، انعطاف‌پذیری برنامه زمانی که نقش اصلی را در چیدمان آن، شرایط اعضای خانواده و صلاحدید آن‌ها بازی می‌کند، مشاغل خانگی را به فرصتی ایده‌آل برای تمامی اقشار جامعه در جهت ساخت زندگی بهتر تبدیل کرده است.

به عبارت بهتر مشاغل خانگی تأمین‌کننده سلامت جسمی و روحی فرد و خانواده هستند؛ کار در خانه باعث می‌شود تا نیاز به رفت‌وآمد در سطح شهر بسیار کاهش یابد.

این امر بر سلامت فرد و جامعه نقش بسزایی دارد، زیرا این رفت‌وآمدها علاوه بر هزینه‌بر بودن، باعث افزایش ترافیک، از بین رفتن انرژی و آلودگی هوا می‌شوند، خسته‌کننده هستند و حتی در بعضی از روزهای سال برای سلامتی سم نیز محسوب می‌شوند و به‌بیان‌دیگر در فرسایش سریع‌تر جسم، نقش پررنگی ایفا می‌کنند.

از سویی دیگر مشاغل خانگی می‌توانند نوعی تفریح به شمار روند، چراکه مهم‌ترین ویژگی تفریح یعنی فرصت باهم بودن پویا و فعال را در اختیار اعضای خانواده قرار می‌دهند.

همچنین این همکاری، همراهی و همدلی بیشتری را به دنبال دارد، زیرا سبب می‌شود که افراد خانواده درک درست‌تری از برنامۀ مالی خود داشته باشند.

این نوع اشتغال می‌تواند آرامش و امنیت خاطر بیشتری را ازنظر اطمینان به صداقت شرکای کاری که همان اعضای خانواده هستند، به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که صرف عنوان خانگی بودن در این مشاغل الزام همکاری تمامی افراد خانواده وجود ندارد.

درواقع در کشور ما پای ثابت ایجاد مشاغل خانگی زنان هستند.

چرا زنان مخاطبان اصلی مشاغل خانگی هستند؟

زنان شمع هستند و مردان چوبین‌اند.

 زنان به سبب ساختار فیزیولوژیکی خود، جسمی ظریف‌تر و لطیف‌تر و روحیه‌ای حساس‌تر دارند.

بنابراین در قیاس با مردان زودتر تحلیل می‌روند.

این امر بر زیبایی ظاهری آنان که بسیار بر آن حساس هستند تأثیرگذار است و بنابراین می‌تواند برای آنان خستگی روحی را به دنبال داشته باشد.

از سویی دیگر، زنان در برخی از روزهای تکرارشوندۀ ماه در شرایط جسمانی خوبی به سر نمی‌برند.

در این شرایط آن‌ها بیش از هر زمان دیگری دوست دارند در محیط آرام و امن خانه باشند.

این مسئله به‌ویژه در دوران بارداری و شیردهی اهمیت بیشتری می‌یابد.

کار در خانه سبب می‌شود که دیگر درگیر قوانین سخت و دست و پاگیر شرکت‌ها که هنوز هم به نظر می‌رسد به دست مردان و طبق شرایط آنان نوشته ‌شده، نباشند.

همچنین زنان ازنظر ساختار روحی بیشتر از مردان نیاز به زمان‌هایی دارند تا به خود و زندگی شخصی‌شان بپردازند.

در این راستا اشتغال خانگی قادر است این فرصت را برای آنان فراهم آورد تا بتوانند در کنار حس خوش استقلال مالی، وقت باکیفیت‌تری را برای خود و زندگی‌شان صرف کنند و درنتیجه به نحوی مؤثرتر وظیفه مهم تأمین آرامش و گرمابخشی به خانواده و تربیت فرزندان را انجام دهند.

علاوه بر این به علت وجود برخی از محدودیت‌های اجتماعی که برای زنان در برخی از جوامع سنتی‌تر کشور ما وجود دارد، اشتغال خانگی می‌تواند راهی برای همراهی و سهیم شدن آنان با روند رو به رشد جامعه باشد.

مزایای مشاغل خانگی برای کودکان

فرزندان، به‌ویژه در سنین زیر 7 سال نیاز شدیدی به حضور مادر و پدر خود و بودن باکیفیت در کنار آن‌ها دارند.

امری که در شرایط سخت اقتصادی این دوره فراهم آوری آن با مشکلاتی همراه است؛ اما خوشبختانه اشتغال به مشاغل خانگی به‌خوبی می‌تواند این فرصت را برای اعضای خانواده فراهم کند.

از سویی دیگر این نوع مشاغل به‌مثابه یک کلاس درس، در تربیت روحیه کودک بسیار مؤثر است، چراکه او از نزدیک با مفهوم کار، سختی‌ها و لذت‌های آن آشنا می‌شود، زیبایی تلاش را درک می‌کند و حتی می‌تواند از سنین کودکی مهارتی کسب کند.

همۀ این موارد به سبب همراهی با خاطرات خوشِ بودن با خانواده در آیندۀ کاری و خودکفایی کودک بسیار تأثیرگذار است.

پیشنهادهایی برای موفقیت بیشتر در عرصه مشاغل خانگی

در انتخاب هر شغلی دو عامل نقش بسیار مهمی دارند.

مورد اول بی‌شک علاقه و مورد دوم نیازسنجی بازار است.

توجه به این دو عامل باعث می‌شود که شغل مناسب‌تری را انتخاب کنیم. در اینجا با چند شغل خانگی پردرآمد بیشتر آشنا می‌شویم.

1. صنایع غذایی

چطور می‌توانم با کسب و کار خانگی ثروتمند شوم؟1

بنابراین سرمایه‌گذاری و پرداختن به مشاغل مرتبط با این حوزه حتی در بدترین شرایط اقتصادی می‌تواند سودآور باشد و به عبارت بهتر سرمایه‌گذاری امن محسوب می‌شود.

ازجمله این مشاغل می‌توان موارد زیر را نام برد:

تولید شیره انگور، کاشت سیر و قارچ، تولید گلاب و عرقیجات گیاهی، پخت و بسته‌بندی غذای خانگی، تولید و بسته‌بندی انواع مربا، شور و ترشیجات، تولید و بسته‌بندی سبزی‌های خشک، تولید و بسته‌بندی چیپس میوه، پرورش گل محمدی و فرآوری آن، شیرینی‌پزی سنتی و خانگی، فرآوری و بسته‌بندی انواع جوانه‌های گندم، ماش و عدس، تولید و بسته‌بندی لواشک‌های خانگی، رب انار خانگی و … .

به نظر می‌رسد عرضه تنقلات سالم از بهترین گزینه‌های موجود باشد.

همۀ افراد به تنقلات به‌عنوان میان وعده‌های غذایی علاقه‌مند هستند و چه‌بهتر است که این خوراکی‌ها برای بدن سودمند باشند.

ازاین‌رو لواشک‌ها و شیرینی‌های خانگی می‌توانند بسیار پرطرفدار باشند.

همچنین به سبب اهمیت استفاده از میوه‌ها برای سلامت بدن، چیپس‌های میوه می‌توانند جایگزین خوبی برای این دسته از مواد غذایی باشند، چراکه دردسرهای حمل و برش میوه را ندارند و به‌خصوص برای کودکان و دانش آموزان می‌تواند بی‌اندازه جذاب باشد.

نکتۀ قابل‌توجه در تولید فرآورده‌های غذایی توجه به قابلیت‌های بومی است که می‌تواند در بازاریابی مؤثرتر بسیار مهم باشد؛ برای مثال چای و مربای به متعلق به استان اصفهان قطعاً مشتریان بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

خشک‌کردن سبزی‌ها هم می‌تواند گزینۀ خوبی باشد، چراکه بسیاری از غذاها با سبزی طبخ می‌شوند و کوچک بودن خانه‌ها و نداشتن وقت و بعضاً توان کافی برای آماده‌سازی سبزی‌های موردنیاز باعث می‌شود که بسیاری از افراد طالب نمونه‌های تمیز و سالم باشند.

به‌طورکلی می‌توان گفت که کلید طلایی درفروش محصولات غذایی ارتباط مستقیم با کهن‌الگویی است که بر طبق آن داشتن برچسب خانگی بودن نشانه کیفیت و سلامت است.

2.مشاغل مرتبط با طراحی و تولید محتوا

این حوزۀ کاری امروزه به‌خصوص به‌صورت آنلاین بسیار پرطرفدار و پرکاربرد است، چراکه مشاغل این حوزه به‌مثابه پی ساختمانی هستند که باید محکم ریخته شوند.

از مشاغل مرتبط می‌توان به طراحی لباس و مد، طراحی تبلیغاتی (تیزر، نشان‌واره، مهر)، طراحی سازه‌های صنعتی یا ساختمانی، طراحی وب، نویسندگی (تبلیغات، کتاب، مقاله، فیلم‌نامه)، ویراستاری (متون، بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی)، ترجمه، تایپ، تصویرگری کتاب و … اشاره داشت.

امروزه سهولت دسترسی به شبکه جهانی اینترنت و جذابیت آن‌ که مرزهای جغرافیایی را درمی‌نوردد باعث شده تا همه برای عرضۀ خود و قابلیت‌هایشان این فضا را به فضای واقعی که با محدودیت‌های فراوانی همراه است ترجیح دهند.

این امر سبب شده تا علاقه به داشتن وب‌سایت علاوه بر شرکت‌های تجاری در میان عامۀ مردم هم وجود داشته باشد.

باوجوداینکه آموزش ساخت وبلاگ‌ها در همین فضا بسیار راحت در دسترس است اما بسیاری نیز ترجیح می‌دهند که کار را به یک متخصص بسپارند تا از همان ابتدا به‌صورت حرفه‌ای در راستای برندسازی شخصی فعالیت کنند.

تعدد وبلاگ‌ها خود گواه این مدعاست و به نظر می‌رسد این عرصه از مشاغل خانگی برای کسانی که به دنیای هنر و ترکیب آن با فناوری اطلاعات علاقه‌مند هستند، بسیار باصرفه باشد.

از دیگر حوزه‌های مرتبط می‌توان عرصه تبلیغات را در نظر داشت.

 

تبلیغات چه به‌صورت دیداری و چه نوشتاری هوایی هستند که اگر در ریه‌های محصولات تجاری و فرهنگی کشیده نشود، مرگ آن‌ها را در پی خواهد داشت.

در این راستا می‌توان تولید محتوا برای وب‌سایت‌ها و مجلات اینترنتی را در نظر داشت، خواه به‌عنوان نویسنده تبلیغاتی و خواه به‌عنوان نویسنده مقاله.

چراکه به سبب مشغله‌های زیاد در زندگی امروز بسیاری از افراد دوست دارند در حال استراحت یا انتظار دنیا را رصد کنند، چیزی بیاموزند و یا نیازهای خود را مرتفع کنند.

در این صورت چه فضایی بهتر از فضای اینترنت می‌تواند این نیاز را با سرعتی چنین بالا برای آنان فراهم کند.

در این راستا اگر نویسنده‌ای خوش‌ذوق، باپشتکار و آگاه باشید به‌خوبی می‌توانید مخاطب را با خود همراه سازید و از این راه کسب درآمد کنید.

3.صنایع‌دستی و هنری

صنایع‌دستی آثاری کاربردی هستند که به قبای زیبایی و هنر آراسته ‌شده‌اند.

آثار صنایع‌دستی شناسنامۀ فرهنگ و هنر هر سرزمین هستند و به سبب فطرت زیبایی‌طلب انسان‌ها همواره با اقبال مواجه بوده است.

مشاغل این حوزه تنها آثاری برای امرارمعاش نیستند بلکه در صورت رعایت اصالت توسط سازنده حاملان فرهنگ و هنر یک اقلیم نیز به شمار می‌روند و باعث زنده نگاه ‌داشتن ارزش‌های هنری و فرهنگی می‌شوند.

آثار این حوزه به‌خصوص به‌صورت صادراتی می‌توانند ارزش‌افزوده بسیاری در بر داشته باشند.

قالی‌بافی، گلیم‌بافی، زیورآلات سنتی، نقاشی پشت شیشه، دوخت‌های سنتی، معرق و منبت‌کاری، پاپیِ ماشه، عروسک‌سازی، بافتنی سنتی (میل بافی). چرم‌دوزی، قلاب‌بافی، ساخت آثار سفالی و… ازجمله مشاغل این حوزه هستند.

آثار این عرصه می‌توانند به دو صورت ارائه شوند:

 1. تلفیق آگاهانه هنرهای سنتی با نیازهای زندگی امروز به‌ویژه در حوزه پوشاک و اقلام موردنیاز در پوشش امروزی به‌ویژه برای زنان که از تنوع لباسی بیشتری برخوردار هستند.
 2. تولید آثار به شکل کاملاً سنتی آن ‌که به‌ویژه برای صادرات می‌تواند بی‌اندازه جذاب باشد.
در این میان، ‌ساخت آثار مرتبط با نیازهای کودکان را نیز باید موردتوجه قرارداد؛ زیرا در هر خانواده‌ای رفع نیازهای کودکان در اولویت قرار دارد. اگر این آثار با چاشنی هنر و خلاقیت همراه باشند بی‌شک فروش خوبی خواهند داشت.

 

مشاغل خانگی پر درآمد

 

با بررسی شغل های پر درآمد دنیا و راه رسیدن به آنها، همراه ما باشید..

 

بررسی شغل های جدید، پر درآمد دنیا و راه رسیدن به آنها

 

 

پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ چه مشاغلی هستند و برای آنها چه مقدار دستمزد در نظر گرفته می‌شود؟ این مطلب لیستی از بهترین شغل های پردرآمد در ایران و جهان را معرفی می‌کند.شغل هایی که بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند به بخش های مراقبت های پزشکی، فناوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل داده‌ها، مشاوره، امور مالی، مهندسی و حقوق تقسیم می‌شوند. مشاغل مربوط به این حوزه‌ها بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

Image result for High-income jobs in the world 

 

سیستم عرضه و تقاضا در میزان کسب درآمد نیز تاثیر گذار است. کارفرمیایان معمولا بر اساس درخواست و نیازی که به موقعیت های شغلی مختلف وجود دارد، حقوق مشخص می‌کنند. به نوعی این میزان آموزش و تخصص افراد است که ارزش آنها را تعیین می‌کند.

بسیاری از مشاغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۱۹ قرار می‌گیرند، موقعیت های شغلی پردرخواستی بوده و نیاز به آموزش های پیشرفته یا تخصصی دارند. توجه داشته باشید که آموزش های تخصصی می‌تواند به طور قابل توجهی پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد.

دستمزدهای اعلام شده در این لیست بر اساس اطلاعات منتشر شده از وب‌سایت معتبر Glassdoor.com و همچنین مرکز حقوق و دستمزد داده های شغلی انگلستان منتشر شده است. توجه داشته باشید که بسته به موقعیت مکانی و کشوری که در آن زندگی می‌کنید، تنوع شغل های پردرآمد و میزان دستمزد دریافتی مختلف خواهد بود.

 

 

قبل از اینکه وارد بررسی این شغل شویم جالب است بدانید متخصصان سطح بالایی که در این رشته مشغول به‌کار هستند‌درآمدی بالغ بر۱۰۰۰ دلار در ساعت به‌ دست می‌آورند. البته عده دیگری هم هستند که اگرچه در سطح پایین‌تری فعالیت می‌کنند اما بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ساعت درآمد دارند.
اگر کارمند هستید و هرماه از حقوق شگفت‌انگیز کارمندی بهره‌مند می‌شوید، باید بدانید شغل‌های آزادی در دنیا وجود دارند که هم درآمد بالایی دارند و هم برای انجام آنها نیاز آنچنانی به امکانات و شرایط خاصی ندارید. در واقع این مطلب به معرفی مشاغل آزادی می‌پردازد که درآمدهای بالایی نصیب شاغلان این رشته‌ها می‌کنند.با این حال اگر توانایی انجام هیچ‌کدام از کارهای زیررا ندارید یا هیچ‌یک از آنها را نمی‌پسندید باز ناامید نشوید.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین، این روزها دنیا در حال تجربه کردن وضعیت اقتصادی بحرانی و خاصی است. فشارهای اقتصادی باعث شده است که بسیاری برای گذران امور زندگی خود به فکر اختیار کردن شغل دوم و در برخی نقاط آشنای دنیا شغل سوم بیفتند. انتخاب شغل دوم یا سوم یکی از در دسترس‌ترین راه‌هایی است که درآمد اضافی‌ای نصیب شما می‌کند و کمی گذران زندگی را راحت‌تر. با این حال داشتن چند شغل فشارهای زیادی به هرکسی وارد می‌کند. در این میان راه دیگری هم هست: انتخاب شغلی که درآمد بیشتری داشته باشد. اگر کارمند هستید و هرماه از حقوق شگفت‌انگیز کارمندی بهره‌مند می‌شوید، باید بدانید شغل‌های آزادی در دنیا وجود دارند که هم درآمد بالایی دارند و هم برای انجام آنها نیاز آنچنانی به امکانات و شرایط خاصی ندارید. در واقع این مطلب به معرفی مشاغل آزادی می‌پردازد که درآمدهای بالایی نصیب شاغلان این رشته‌ها می‌کنند.با این حال اگر توانایی انجام هیچ‌کدام از کارهای زیررا ندارید یا هیچ‌یک از آنها را نمی‌پسندید باز ناامید نشوید. اگر شما مهارت‌های خلاقانه دارید، می‌توانید به صورت مستقل بلافاصله شروع به کار کنید. تصویرگران، فیلم‌برداران، هنرمندان صنایع‌دستی، موسیقی‌دانان و دیگر متخصصانی که کمی خلاقیت دارند به خوبی می‌توانند شغلی مستقل برای خود دست و پا کنند. با این حال اگر می‌خواهید در یکی از این رشته‌ها که توانایی‌اش را دارید مشغول به کار شوید باید بدانید که برای داشتن درآمد مناسب باید کمی بیشتر کار کنید.

با این شش شغل که انتخاب وب‌سایت investopedia هستند آشنا شوید شاید شما هم خواستید یکی از آنها را انتخاب کنید.

نویسندگی

حقیقت این است که نویسندگان مستقلی در دنیا وجود دارد که برآوردها نشان می‌دهد درآمد سالانه آنها عددی شش رقمی است. البته نباید از یاد برد که برای پیشرفت در این رشته باید مرارت زیادی کشید اما یک نکته اساسی درمورد نویسندگی وجود دارد و آن هم این است که برای شروع این رشته و قدم گذاشتن در وادی نویسندگی به امکانات خاصی نیاز ندارید. سایت‌های اینترنتی بسیاری وجود دارند که به نویسندگان آماتور کار سفارش می‌دهند. برای شروع به‌کار انتخاب این سایت‌ها یکی از بهترین راه‌های ممکن است چرا که نیازی ندارید «همینگوی» باشید تا از پس پروژه‌های پیشنهادی این سایت‌ها بربیایید. کافی است روشن و واضح بنویسید و از غلط‌های گرامری اجتناب کنید.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
۷ درس موفقیت از زبان دیویس راکفلر ، ثروتمندترین مرد تاریخ امریکا

مترجمی

اگر شما به یک زبان دوم تسلط کامل دارید، ترجمه می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای آغاز یک شغل مستقل باشد. راه‌های زیادی وجود دارد که یک مترجم خوب بتواند درآمد بسیار مناسبی کسب کند با این حال مترجمی که گواهی‌نامه ترجمه از «انجمن مترجمان آمریکا» کسب کند می‌تواند به‌طور متوسط سالانه درآمدی بالغ بر ۷۲ هزار دلار بدست بیاورد. این در حالی است که برآوردها نشان می‌دهد مترجمی که از این انجمن گواهی نداشته باشد نیز در سال به‌طور میانگین مبلغی بالغ بر ۵۳ هزار دلار به جیب می‌زند. البته این رقم باتوجه به زبانی که شما به آن مسلط هستید می‌تواند متغیر باشد. تقاضای مترجم در برخی از زبان‌ها از جمله اسپانیایی بسیار بیشتر از دیگر زبان‌هاست.

عکاسی

یک عکاس آزاد که متخصص عکاسی از مجالس عروسی است، می‌تواند به راحتی و برای چند ساعت عکاسی مبلغی معادل دو هزار دلار به جیب بزند. درواقع می‌تواند دستمزد خود را از این مبلغ شروع کند. علاوه بر این می‌تواند برای ویرایش و مراحل بعد از عکاسی نیز مبالغی دریافت و به دو هزار دلار پایه اضافه کند. تخصص‌های متفاوت و مختلف عکاسی با قیمت‌های مختلفی به ارائه خدمات می‌پردازند اما عکاس‌های مراسم ازدواج و عکاسان پرتره درآمد بیشتری از سایر هم‌صنفان خود دارند. البته این را هم نباید از یاد برد که تجهیزات عکاسی نیز قیمت‌های متفاوتی دارند، اما شما برای شروع کارتان می‌توانید قید خرید تجهیزات گران‌قیمت را بزنید و به سراغ تجهیزاتی با قیمت‌های مناسب‌تر بروید.

رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی تا چند سال گذشته اصلا وجود نداشتند اما اکنون دانش استفاده از رسانه‌های اجتماعی می‌تواند منبعی مستقل برای کسب درآمد سالم محسوب شود. در حالی که تازه‌واردها به این وادی می‌توانند ساعتی ۱۵ دلار درآمد کسب کنند، کارشناسان رسانه‌های اجتماعی و آنها که سابقه بیشتری در این زمینه دارند تا ۲۵۰ دلار در ساعت نیز از این راه کسب درآمد می‌کنند.

هرچند رسیدن به کسب این سطح درآمد چندان ساده نیست اما چندان دور از دسترس هم نیست. برای کسب چنین درآمدی باید با صنایع مهم وارد همکاری شوید که از رسانه‌های اجتماعی غافل نیستند.

توسعه تلفن همراه

در حـالــــی کــه توسعه‌دهندگان و طراحان وب به‌طور کلی مبالغ بالایی به عنوان درآمد حاصل از فعالیت‌شان کسب می‌کنند، برآوردها نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان تلفن همراه می‌توانند درآمد به مراتب بالاتری را به‌ دست ‌آورند. برخی مشتریان شرکت‌های بزرگ ۱۰۰ هزار دلار برای داشتن تنها یک برنامه توسعه یافته پرداخت می‌کنند. البته پرداخت چنین مبلغی چندان بی‌حساب و کتاب هم نیست چرا که برای ساختن بهترین نرم‌افزارهای تلفن همراه صدها ساعت زمان صرف می‌شود. در واقع هرچه زمان بیشتری برای طراحی و ساخت یک نرم‌افزار صرف شده و برنامه باکیفیت‌تری طراحی شود، شما می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید.

بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو

قبل از اینکه وارد بررسی این شغل شویم جالب است بدانید متخصصان سطح بالایی که در این رشته مشغول به‌کار هستند‌درآمدی بالغ بر۱۰۰۰ دلار در ساعت به‌ دست می‌آورند. البته عده دیگری هم هستند که اگرچه در سطح پایین‌تری فعالیت می‌کنند اما بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ساعت درآمد دارند. آنهایی که به تازگی وارد این عرصه می‌شوند می‌توانند خیلی زود ۵۰ دلار در ساعت دربیاورند. لازمه این کار هم این است که فرد خیلی زود بتواند آموزش‌های ضروری این کار را کسب کند. البته این نکته را هم باید ذکر کرد که آموختن پیش‌فرض‌های موردنیاز چنین شغلی چندان کار سختی نیست.

 

در ادامه میخواهیم با مشاغل پر درآمد چند تا کشور مختلف آشناتون کنیم

 

مشاغل پردرآمد در کانادا :

هنگام فکر کردن به مشاغل پردرآمد در کانادا ، مسیرهای شغلی پزشکی، جراحی، دندانپزشکی، داروسازی و متخصص چشم‌پزشکی ممکن است به ذهن متبادر شوند. اگرچه درست است که این‌ها برخی از شغل‌هایی هستند که بیشترین درآمد را دارند، ولی ممکن است دست‌یافتنی یا حتی مورد نیاز در آن مکان مورد نظر نباشد.
موقعیت‌های شغلی سطح بالا معمولاً با تعهدات زمانی و مالی همراه است و بسیاری از کانادایی‌ها احساس می‌کنند که نمی‌توانند از عهده آن برآیند.

با این حال، اگر این موقعیت‌های شغلی با درآمد بالا به رشد قوی کار در منطقه شما منتج نشد، و یا اگر با مهارت‌ها و توانایی‌های ذاتی شما مطابقت نداشته باشند، چه؟

اگر این دلواپسی‌های خود را به اشتراک بگذارید، در ادامه آن خوشحال خواهید شد که بدانید گزینه‌های شغلی بسیاری در سراسر کشور کانادا برای افرادی همچون شما وجود دارد. (مشاغل پردرآمد در کانادا)
ما لیستی از مشاغل پردرآمد در کانادا را تهیه کرده‌ایم که انتظار می‌رود رشد چشمگیری نیز داشته باشند. ما شغل با درآمد بالا را بدین صورت تعریف می‌کنیم که پردرآمدترین فرد در این زمینه شغلی بیش از 30 دلار در ساعت دریافتی دارد.

همچنین زمینه شغلی مواردی هستند که انتظار می‌رود بیشتر از 15000 فرصت شغلی در سراسر کشور در طی سالیان 2015 تا 2024 فراهم آورد. بنابراین مشاغل به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

بهداشت و درمان
خدمات انسانی
کسب و کار و امور مالی
سیاحت و گردشگری
فن‌آوری
آموزش
مشاغل فنی
حقوقی
اگر در مورد مشاغلی با درآمد بالا در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و ادمونتون و دیگر شهر های بزرگ کانادا شک دارید مطمئن باشید که در این شهر ها شغل هایی با درآمد ئبالا بسیار هست

شغل های پردرآمد در آلمان

10 شغل برتر با بیشترین درآمد در آلمان (شغل های پردرآمد در آلمان )

10- مشاور

درامد و حقوق : شروع حقوق مشاوران از محدوده حدود 30.000 یورو شروع شده و ممکن است تا 46.000 یورو نیز برسد . با گذشت زمان , می توانند در کار خود پیشرفت کنند تا به همراه تبدیل شوند و در هر جایی شروع به کسب درامد بین 220.000 یورو تا 370.000 یورو کنند . البته این مقدار به صورت سالیانه است .

الزامات اولیه : دارا بودن مدرک لیسانس از رشته های مرتبط مانند

تجارت
امور مالی
حسابداری
مدیریت تجارت .
مدرک استادی از رشته معتبر نیز می توانید مفید باشد .

9.مهندس

به طور معمول مهندسان حدود 4.000 یورو درامد دارند . سپس بر اساس تجربه و نقش , درامدشان افزایش می یابد . برای مثال , مهندس مکانیک می تواند درامدی حدود 138.000 یورو تا 168.000 یورو سالیانه درامد کسب کند .

الزامات اولیه : در حالی که تحصیلات فوق لیسانس برای تمامی رشته ها نیامده است , مدارک استادی , دکتری و افراد حرفه در رشته شما بعد ها می توانند درامد بسیاری کسب کنند .

 

شغل های پر درآمد کشور انگلستان

 

کشور انگلستان یکی از بهترین کشورها برای کار در جهان است. متوسط درآمد در این کشور بیش از 27000 پوند در سال تعیین شده است. حداقل دستمزد ملی که برای شهروندان این کشور در نظر گرفته شده، افزایش 4 درصدی از 7.20پوند به 7.50 پوند در یک ساعت به طور سالانه است و انتظار می رود که این میزان حقوق همچنان در هر سال اضافه شود. سوالی که معمولا برای افراد مطرح می شود این است که: معمولا چه کسی پول بیشتری با خود به خانه می برد؟

در این مقاله با نگاهی مختصر به 10 شغل پردرآمد در کشور انگلستان، شما را با برخی مشاغل آشنا می سازیم.

10_رئیس و مدیران موسسه مالی(Financial Instituteion Managers and Directors)
میانگین حقوق سالانه:75.169 پوند

اگر به دنبال شغلی در صنعت مالی در انگلستان هستید، ممکن است بخواهید حرفه ای را به عنوان یک مدیر یا مدیر موسسه مالی مثلا یک مدیر بانک، برای خود در نظر بگیرید. مدیران بانک مسئول نظارت بر عملیات روزانه شعبه خود، نظارت بر کارکنان و پیدا کردن راه های جذب مشتری جدید هستند. مقررات خاصی برای ورود به این حرفه وجود ندارد اما ورود از طریق کارآموزی در این حرفه در انگلستان امکان پذیر است. شما می توانید با ورود به این شغل، یک مدیر منطقه ای شوید و یا در یک دفتر مرکزی مشغول شوید و به کارهای دفتری بپردازید و حتی با بخش های خارج از بانک کار کنید. حقوقی که در این شغل می توانید دریافت کنید از 17000 پوند انگلیس شروع می شود. این حقوق به 70000هزار پوند در سال هم می رسد.

9-مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT and Telecommunications Directors)
میانگین حقوق سالانه:78.071 پوند

حرفه فناوری اطلاعات یا ارتباطات از راه دور، یک انتخاب شغلی بسیار مناسب در انگلستان است. زیرا که افراد حرفه ای در این کار، دارای تقاضای کار مداوم از طریق بسیاری ازشرکت ها و محیط های کاری IT موجود در کشور انگلیس هستند. شما می توانید مسئولیت مدیریت سیستم های اطلاعاتی فناوری اطلاعات، برای سازمان های متعددی را بر عهده بگیرید. داشتن مدرک کارشناسی ارشد در این حرفه برای افراد یک مزیت به شمار می رود و اگر تجربه کاری مناسبی را به دست آورده باشید، فرد موفقی خواهید بود. حتی ممکن است تبدیل به یک مدیر اجرایی عالی در این زمینه شوید. شروع درآمد در این شغل 140000 پوند انگلیس در سال می باشد.

8-پزشکان(Medical Practitioners)
میانگین حقوق سالانه: 78.386 پوند

پزشکی، مجموعه ای از حرفه های بیهوشی، مشاوران بیمارستان ها، پزشکان عمومی، متخصصان اطفال، روانپزشکان، رادیولوژیست ها، جراحان و هر کسی که زمینه شغلی در رابطه با سلامت روحی و جسمی افراد داشته باشد را شامل می شود. قوانین خاصی برای ورود به این حرفه مهم در انگلیس وجود ندارد ولی معمولا مدرک پزشکی که توسط شورای عمومی پزشکی انگلستان (GMS) شناخته و مورد تائید قرار گیرد، پذیرفته می شود. از تمامی افراد در این حرفه انتظار می رود که آموزش و تخصص های لازم را در این حرفه حساس داشته باشند. معمولا افرادی که دارای تخصص بیهوشی، جراح و روانپزشک هستند حقوق بالایی دریافت می کنند. درآمد بین 76000 پوند و 102500 پوند درآمد سالیانه ای است که در این رشته پزشکی برایشان تعریف شده است.

7-کنترل کننده های ترافیک هوایی(Air Traffic Controllers)
میانگین حقوق سالانه:81.132 پوند

مشاغل زیادی در صنعت حمل و نقل هوایی در انگلستان وجود دارد که شامل کنترل ترافیک هوایی می شود و این افراد مسئولیت هدایت و مشاوره دادن به خلبانان را بر عهده دارند تا بتوانند به راحتی و در موقعیت تعریف شده و به موقع فرود بیایند. حقوق و دریافتی های این افراد بسیار مناسب است. برای ورود به این حرفه، باید از سرویس های ترافیکی هوایی ملی انگلیس (NATS) مجوز دریافت کنید. مدت آموزش این دوره سه سال طول می کشد. شروع حقوق در این حرفه از 17000 پوند انگلیس شروع می شود اما با افزایش توانایی و تجربه شما در این حرفه حقوقتان افزایش می یابد. بعد از افزوده شدن تجربه تان در این زمینه می توانید به ارزیابی و آموزش کنترلهای جدید، با تبدیل شدن به یک ناظر یا مدیر به واحد مدیریت عملیات منتقل شوید.

6-وکلای داخلی(In-House Lawyers)
میانگین حقوق سالانه: 80.210 پوند

وکلای داخلی که شامل وکلا و مشاوران حقوقی می شود، مسئول ارائه مشاوره به مشتریان در مورد قانون و ارائه دهنده موارد قانونی به موکلان خود هستند. این افراد باید مدرک تحصیلی لازم یا کارشناسی ارشد داشته باشند و همچنین یک دوره تمرین قانونی(LPC) و یک برنامه آموزشی دوساله را در رابطه با کسب این شغل به دست آورند. افرادی که خواهان به دست آوردن این ردیف شغلی در انگلستان هستند، باید دوره کارآموزی مناسبی را برای کسب درآمد در آینده بگذرانند. شروع حقوق در این حرفه از25000 پوند انگلیس و 40000 پوند است. اما با کسب تجربه بیشتر می توانید حقوق خود را تا سقف 100000 پوند افزایش دهید. همچنین لازم به ذکر است که کشور انگلستان در میان 10 کشور برتر جهان، بالاترین حقوق را برای “وکلا” در سال 2016 در نظر گرفت.

5-رئیسان و مدیران مالی(Financial Managers and Directors)
میانگین حقوق سالانه:84.675 پوند

مدیران مالی می توانند در هر دو سازمان دولتی و خصوصی در بسیاری از مناطق مختلف انگلستان، از جمله موسسات خیریه، موسسات مالی، شرکت های چند ملیتی، دانشگاه ها و شرکت های دیگر استخدام شوند. کار آن ها راهنمایی و پشتیبانی مالی به مشتریان و همچنین همکاران خود، در جهت تصمصم گیری صحیح و مناسب در کسب و کار است. این افراد باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط مانند حسابداری، امور مالی، کسب وکار، اقتصاد، ریاضی یا آمار باشد. عضویت مدیران مالی در یک سازمان حرفه ای می تواند در این حرفه به آن ها کمک کند. شروع حقوق این افراد بین 24000 پوند انگلیس تا 35000 پوند در سال است. اما متخصصان با تجربه ای که سابقه شغلیشان در این زمینه بیشتر از 10 سال باشد، می توانند حقوقی مابین 65000 پوند تا 100000 پوند یا بیشتر را کسب کنند.

4-خلبانان هواپیمایی(Airline Pilots)
میانگین حقوق سالانه:86.915 پوند

تبدیل شدن به یک خلبان هواپیما در انگلستان آسان نیست. اما حقوق و مزایایی این افراد با توجه به شغلشان و زمان و تلاشی که صرف آن کرده اند تعریف می شود. شما برای به دست آوردن این شغل، نیاز به گواهینامه آزمایشی حمل ونقل هوایی(ATPL) دارید که شامل یک دوره 18 ماهه می شود. هزینه این دوره بین 60000 تا 90000 پوند می باشد. همچنین باید گذرنامه امنیتی و یک گواهینامه پزشکی سلامت نیز دریافت کنید. اگر خلبانی 15000 ساعت پرواز را ثبت کند و به دوره APTL و unfrozen وارد شود، به عنوان یک خلبان کمپانی از 20000 تا 30000 پوند انگلیس درآمد کسب می کند. بعد از این دوره ها می توانید مبلغی در حدود 140000 پوند دریافت کنید. اگر در شغل خود حرفه ای شوید، می توانید یک مربی پرواز یا یک مدیر عملیاتی پرواز شوید. سایر حرفه های پردرآمد در صنعت حمل و نقل هوایی عبارتند از خلبان هلیکوپتر، مهندس پرواز و افسران ارشد است.

3-مدیران بازاریابی(Marketing Directors)
میانگین حقوق سالانه:87.890 پوند

مدیران بازاریابی معمولا به عنوان مدیر بازاریابی یا مدیر شرکت شروع به کار می کنند و مسئولیت برنامه ریزی راه های تبلیغ محصولات یا مارک های معروف شرکت ها و افزایش سهم شرکت در بازار را دارند. افراد ی که می خواهند در این رده شغلی مشغول شوند، باید مدرک تحصیلی مرتبط، کارشناسی ارشد و همچنین تجربه چند سال کار مرتبط در نقش مدیریت ارشد را داشته باشید. همچنین داشتن تجربه و رابطه با کمپین های بازاریابی نیز برای این افراد مفید است. پس داشتن تجربه در این شغل مهم بسیار به مدیران بازاریابی کمک می کند.

2-مدیران ارشد(Chief Executives)
میانگین حقوق سالانه:123.577 پوند

این متخصصان راهکار ها و سیاست هایی را برای تضمین سازمانی که برای اهداف خود کار می کنند، طراحی می کنند. مدیران ارشد، تقریبا در هر صنعت در نقش های C-suite مانند مدیران اجرایی، مدیران مالی، مدیران ارشد و در شغل های پزشکی کار می کنند. مدیران ارشد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند یا صلاحیت های حرفه ای در این زمینه را دارند. همچنین گرفتن تصمیم های درست در کسب وکار و تجربه چند ساله در این زمینه در نقش مدیر ارشد به شما می تواند کمک کند.

1-کارگزاران(Brokers)
میانگین حقوق سالانه:133.868 پوند

بالاترین مشاغلی که در انگلستان بیشترین حقوق پرداختی را دارند، مربوط به کارگزاران است. کارگزاران مسئول خرید و فروش کالاها و دارایی ها برای دیگران هستند. کارگزاران شامل سهامداران، نماینگی های ارز خارجی، معامله گران بورس اوراق بهادار و کارگزاران بیمه می باشند.

Stockbrokersها معمولا با یک شرکت کارگزاری یا کارگزار و فروشنده همراه هستند و مسئولیت مدیریت سرمایه گذاری مشتریان خود را از طریق سهام تجاری، اوراق بهادار و دیگر ابزارهای مالی برای به دست آوردن بهترین بازده ممکن می دانند.

کارگزاران بیمه در بیمه های خرده فروشی یا تجاری کار می کنند و این کار آن ها برای یافتن بهترین سطح پوشش بیمه برای مشتریان خود است. بیمه خرده فروشی شامل بیمه خانه و حیوان خانگی می شود، در حالی که بیمه تجاری شامل مواردی مانند حمل ونقل هوایی، نفت وگاز می شود.

آشنایی با 10 شغل بالا، در تصمیم گیری انتخاب شغل مورد نظرتان و اینکه با توجه به توانایی خود در کدام یک از مشاغل کارایی بیشتری دارید، به شما کمک می کند.

 

شغل های جدید و پر درآمد

 

شغل های جدید و پر درآمد

 

بهترین شغل های نوین و آینده‌دار در ایران که پرسود خواهند بود.
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی هر روز کارهای جدیدی ایجاد میشوند که بعضی از آنها خیلی خوب پیشرفت میکنن و صاحبان آن را پولدار میکنند ولی بعضی ایده ها و طرح های کارآفرینی هم شکست میخورند.

در ابتدا 10 تا شغل که میتوانند در آینده خوب یا بد باشند را معرفی میکنیم تا شاید کسی بخواهد همین کاری که دارد را ادامه دهد. سپس شغل های نوین و قابل اجرا در ایران را معرفی میکنیم که باید برای به عمل نشستن آنها زحمت کشید و سرمایه کرد.

با استفاده از داده های دفتر آمار کار، Kiplinger و گروه پیش بینی اقتصادی، EMSI و بررسی تعداد 785 شغل محبوب ایالات متحده امریکا این داده ها به دست آمده اند:

10 تا از بهترین و بدترین شغل ها برای آینده
10 بهترین شغل برای آینده:
توسعه دهنده برنامه
تحلیلگر سیستم های کامپیوتری
پرستار متخصص
فیزیوتراپیست
مدیر خدمات بهداشتی
دستیار پزشک
بهداشت دهان و دندان
تحلیلگر بازار
مشاور مالی شخصی
پاتولوژیست زبان گفتار

10 بدترین شغل برای آینده:
کارگر نساجی
پردازش عکس
مونتاژ مبلمان
رادیو یا تلویزیون دیجیتال
طراح گل
فروشنده بازی
قانون گذار
اپراتور دستگاه فلزی و پلاستیکی
فروشنده در به در
کارگر اتصالات و چاپ

شغل های نوین و آینده دار در ایران

صنعت زیبایی و آرایش همیشه در صحنه
شغل های نوین: با این که صنعتی تکراری است اما میتوان شغلی نوین حساب کرد و سود دهی خود را دارد.
اما باید کمی چاشنی کار خود را بیشتر کنید و با ارئه خدمات در منزل به صورت شخصی (VIP) و انجام مشاوره های در این زمینه کارخود را گسترش داده و همچنین میتوانید در کنار کار خور فروشگاه محصولات زیبایی یا آپ موبایل مخصوص به خود را داشته باشید.

مربی شخصی بدنسازی و فیتنس
شغل های نوین: این حرفه هم شغلی مانند دستیار، راننده و یا بادیگارد شخصی است که همیشه باید در کنار طرف باشید و با او تمرین کنید و برایش رژیم غذایی پیاده کنید و مراقب رژیمش باشید و در کل مراقب هیکل و اندام رئیس خود باشید.
یا اینکه میتوانید یک سالن تمرین با چندین اتاق مخصوص تمرین شخصی برای مشتریان داشته باشید.
شما باید قادر به کارهای مانند: آموزش قدرت و کاهش وزن، مربیگری تغذیه و… باشید.

در کل مربی شخصی هر حرفه ای، که باشید خوب است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی اجاره وسایل
شغل های نوین:فروشگاه اینترنتی هم یکی از پر سود ترین کارهاست اما این دفعه تصمیم ما فروش نیست!
شاید پیاده سازی و اجرای این طرح در ابتدا کمی سخت باشد اما قطعا صنعتی پر سود خواهید داشت.
میتوانید با کمی سرمایه خودتان وسایل اولیه برای اجاره را تامین کنید. یا اینکه میتوانید از وسایل دیگران استفاده کرد!
یعنی اینکه هر شخص بتواند به کمک وبسایت شما وسایل های غیر ضروری خود را برای اجرا بگذارد و درصدی از آن را به شما بدهد با کمترین سرمایه و با استفاده از وسایل دیگران میتوانید به سود قابل توجه‌ای برسید.

فعالیت در رسانه های اجتماعی شرکت ها
شغل های نوین: در عصر ارتباطات و اینترنت شبکه های اجتماعی نقش پررنگی را در پیشرفت کسب و کار شرکت ها ایفا میکنند و اغلب شرکت ها با وقتی برای فعالیت در این شبکه ها را ندارند و درنتیجه مجبور به استخدام افرادی خبره در این زمینه میشوند.
پس از همین امروز شیوه فعالیت بازاریابی و فروش در شبکه های اجتماعی را یاد بگیرید.

طراح آزاد
شغل های نوین: به صورت کاملا مستقل و بدون هزینه ای فقط با کمی بازاریابی و پیدا کردن مشتری اگر در زمینه طراحی گرافیک با نرم افزار فتوشاپ و یا طراحی با نرم افزارهای 3بعدی مثل 3ds Max یا نرم افزارهای شبیه سازی و طراحی مهندسی از جمله؛ AutoCAD، Aspen، SolidWorks و… مهارت داشته باشید میتوانید پول هنگفتی به جیب بزنید.
تا جای که میتوانید برای انجام پروژه ها یک شرکت تاسیس کنید.

صنعت ساختمان
شغل های نوین: صنعتی همیشگی و پولساز هم ساختمان مسکونی هم تجاری
صنعت طراحی ساختمان دکوراسیون داخلی و هوشمند سازی منازل
امروزه همه برای داشتن خانه ی راحت و شیک و زیبا به هر دری میزنند.
شما میتوانید با مشاوه در زمینه طراحی خارجی و داخلی ساختمان و تهیه وسایل داخلی و تنظیم دکوراسیون به روز همراه به کاربردن جدیدترین تکنولوژی های ساختمانی خانه ای زیبا و مدن به صاحبش تحویل دهید و خدمات پس از فروش برای قسمت هوشمند سازی ساختمان و منازل هم ارائه دهید.

صنعت غذا و خوراکی
شغل های نوین: صنعت غذا پولساز ترین صنعت است و اگر روزی قرار باشد صنعتی به آخر برسی بدون شک صنعت غذا آخرین صنعت خواهد بود. پس ایجاد یک رستوران گیاهی – رستوران دریایی – رستوران رژیمی و… ایده خوبی است.
همچنین میتوانید رستورانی مخصوص بانوان با طراحی خاص و زنانه تاسیس کنید.
برای اثبات خود به مشتری همیشه سعی کنید مشتریان دیدی از آشپزخانه رستوران داشته باشند. (ایده ساخت رستوران با نمایی کاملاً شیشه ای هم جالب به نظر میرسد.)

 

نتیجه‌گیری

انواع مشاغل خانگی با توجه به تخصص شما وجود دارد.

امروزه شرکت‌ها نیز برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها کارمندانی را به‌صورت دورکاری استخدام می‌کنند.

دورکاری مزایای دوطرفه‌ای هم برای کارمند هم برای کارفرما به همراه دارد.

از آشپزی گرفته تا مدیریت فروش به‌صورت دورکاری آماده همکاری هستند.

 مشاغل خانگی همان‌طور که مزایایی دارد معایبی نیز به همراه دارد، بنابراین بهتر است قبل از شروع کار آن‌ها را مطالعه کنید تا آگاهانه در این مسیر گام نهید.

 

اگر تجربه راه‌اندازی مشاغل خانگی را دارید، می‌توانید در قسمت نظرات تجارب مفید خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

 

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.