چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟؟؟

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 votes, average: 4٫11 out of 5)
person صابر خلیلی access_time فروردین ۲۴, ۱۳۹۶ comment ۱۱ دیدگاه

موضوع این هفته یکشنبه اینه که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟  من این هفته به شما در رابطه با هوش مالی میگم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟

ولی قبل اون میخوام به سوالی پاسخ بدم که خیلیا بهم پیام دادن و ازم میپرسن. خیلیا بهم گفتن که آقای تیموری آیا هوش با هوش مالی در ارتباطه؟؟ من به شما میگم دوست عزیز اگه منظور شما از هوش اون چیزیه که درس میخونی، نمره خوب میگیری و مدارک دانشگاهی میگیری جواب بنده خیر است.

هوش مالی رفتار شما با پوله؟ خیلی از کسبه ماه هستن که میدونن کجا باید سرمایه گذاری کنن؟ چطور درآمد خودشون رو افزایش بدن ولی این افراد مدرک تحصیلی هم ندارن، آیا ما باید بگیم که این افراد آدمای بیهوشی هستند، این افراد میدونند که چطور باید با پول رفتار کنند.

درباره هوش مالی

همیشه به شما گفتم که هوش مالی سه قسمت داره

قسمتی که به شما یاد میده که چطور درآمد زایی کنید

قسمت دوم که به شما یاد میده چطور درآمد خودتون رو حفظ کنید

قسمت سوم که یاد میگیرید چطور درآمد خودتون رو افزایش دهید.

شما باید ببینید که داخل کدوم از این سه حوزه دچار ضعف هستید و بکوشید اون رو برطرف کنید. خیلیا هستن که به ما میگن که ما هیچوقت با خودمون پول نقد نمیبریم، ازشون میپرسیم چرا؟؟ میگن آخه اگه پول نقد به همراهمون باشه همشو خرج میکنیم. اینجاس که میبینیم با درآمد بالایی که داریم ولی باز از خود میپرسیم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه؟؟ این دسته از افراد روی حفظ پولشون مشکل دارن و باید مدیریت دخل و خرج رو یاد بگیرن.

علت شکست بسیاری از مشاغل

علت اینکه خیلی از مشاغل کسب و کار خوبی ندارن و مدام شکست میخورن هم همینه که مدیریت دخل و خرج حساباشونو ندارن. ما در دوره کسب ثروت و آرامش خیلی سطحی به این موضوع پرداختیم که افراد چطور درآمد خود را مدیریت کنند. ولی در دوره هوش مالی به طور کاملا مفصل و عمیق به شما یاد میدیم که چطور درآمد خودتون رو مدیریت کنید، چطور دخل و خرج خودتون رو درصد بندی کنید. بخش عمده مدیریت دخل و خرج اینه که آیا ما درست مدیریت مالی داریم یا خیر. آیا درست خرج میکنیم.

تکنیکی برای هوش مالی کودکان

من برادری دارم که ایشون هوش مالی بسیار بالایی دارن و این روند رو دارن به فرزندشم یاد میده، برادرزاده من از همین بچگی داره به کلاسای بورس میره. داداش ما یه قاب گوشی خریده بود و از اونجا که گوشی خودشو فرزندش مثل همدیگس برادرزاده ما از این قاب خوشش اومد و به باباش گفت که من این قاب رو میخوام، باباش گفت که مشکلی نداره اگه اینو بخوای باید از من بخریش و قیمتش ۵۰ تومنه، پسرشم گفت اشکالی نداره و اون قاب رو خرید.

داداش ما برگشت به پسرش گفت اگه این قاب رو از فالان جا میخریدی فقط کافی بود ۱۵ تومن پرداخت کنی. پسرش زد زیر گریه که تو سر منو کلاه گذاشتی. باباش گفت نه تو قبل هرکاری باید اول درست تحقیق کنی تا با زیر و بم اون کار آشنا بشی که سرت کلاه نره.

حال باز باید از خودمون بپرسیم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟؟ اگه در بچگی با ما چنین برخوردی شده بود من مطمئنم که الان خیلی معامله های اشتباه رو انجام نمیدادیم، خیلی از ولخرجی های نادرست رو نمیکردیم.

مورد سوم هوش مالی سرمایه گذاریه

اگه شما برنامه ای ندارید که از پولتون پول دربیارین باید بهتون بگم که هیچ موقع شرایطتون بهتر نمیشه. عزیزان من دوران پس انداز دیگه گذشته، شما باید یاد بگیرید که چطور از پول، پول دربیارین. من در دوره کسب ثروت و آرامش اصلا راجب پس انداز صحبتی نکردم، چون اصلا به پس انداز اعتقادی ندارم. ما باید یاد بگیریم که کجا سرمایه ما، مارو به سمت پولدار شدن ببره.

یه ضرب المثلی هست که میگه آدمای پولدار روز به روز پولدارتر میشن و آدمای فقیر روز به روز فقیر تر . به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه. چون آدمای پولدار هر روز به این مورد فکر میکنن که چطور درآمد خودشون رو افزایش بدن و روی هوش مالیشون کار میکنن. اکثر افراد فکر میکنن که سرمایه فقط پوله ، نه دوستان سرمایه فقط پول نیست، اونایی که کاری رو شروع نمیکنن و بهونه میارن که چون سرمایه ندارن، این خودش یه باور بازدارندس. دیدیم افرادی که بسیار میلیاردرن و وقتی به یک بچه هفده هجده ساله میرسن میگن ما حاضریم که تمووم سرمایمون رو بدیم ولی به سن تو برگردیم. چرا این حرفو میزنن؟؟

مهمترین سرمایه های ما

مهمترین سرمایه ما زمانه و واسه همینه که خیلی از افراد میخوان به گذشته برگردن. بدونید سرمایه فقط پول نیست. سرمایه شما سه چیزه، زمان َ، انرژی ، پول. مجموع این سه تا سرمایه شما رو تشکیل میده. همه شمایی که دارین این کلیپ رو میبینین سرمایه دارین. چون زمان و انرژی و پول رو دارین. بعضی ها انرژی و پول دارن ولی زمان ندارن که این افراد معمولا مدیران هستند، که باید اهرم سازی کنند.

من در دوره های کوچینگم به مدیران یاد میدم که چطور اهرم سازی کنند. تا بتونن با انرژی کمتر خلق نتایج بزرگی رو داشته باشن. از خودت بپرس چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟ آیا درآمدتون بالا نیست. ببینید که چطور باید درآمدتون رو افزایش بدید. من در دروه کسب ثروت و آرامش به طور مفصل توضیح میدم که چرا خیلی از افراد درآمد بالایی ندارن، چون این افراد اقدام نمی کنند. و دلیلشم اینه که باورهای مالی خوبی ندارن و این باورهای بازدارنده اقدام رو از اونا گرفته.

راهکاری برای افزایش سرمایه

دوستان اگر شما جز افرادی هستید که انرژی و زمان رو دارید ولی پول کمی دارید به شما میگم که این پول کم رو حتما روی خودتون سرمایه گذاری کنید. یعنی چی رو خودمون سرمایه گذاری کنیم؟؟ برید یاد بگیرید و دانش خودتون رو افزایش بدید. وقتی دانش خودتون رو افزایش میدید، میبینید که انتهای کاری که دارید انجام میدید چیه و با باور و انرژی به سمتش قدم برمیدارید. اگر درآمدت کمه یاد بگیر که چطور درآمد خودتون رو افزایش بدید. ببین هزینه های اضافیتون چیه و مدیریت دخل و خرج داشته باشین. یه قسمتی از پولتون رو باید ذخیره کنید تا در مرحله سوم از همون پوله پول بدست بیارید و کسب درآمد داشته باشین.

نکته های در مورد دانش مالی

سال گذشته حدودا برج ۹ بود که توو یکی از کلیپام گفتم که با توجه به شرایط موجود تا عید طلا افزایش پیدا میکنه و دیدیم که چی شد. اگه شما خودتون دانش مالیتون رو افزایش بدید، خودتون این تحلیل ها رو انجام میدید و یاد میگیرید پیش بینی کنید و کجا سرمایه گذاری کنید. کسیکه هوش مالی بالایی داره زمانیکه وضعیت مالیش بد میشه، وضعیت مالی خودش رو خرابتر نمیکنه، سریع سعی میکنه این مشکل رو برطرف کنه و خودشو از چاله به چاه نمیندازه.

کسایی که هوش مالی پایینی دارن در واقع برعکس عمل میکنن و اکثرا میرن نزول میکنن و با این پول هی شرایط مال خودشونو بدتر میکنن.

چه افرادی میتونن در زمینه مال موفق بشن

فقط افرادی میتونن مسائل مالی خودشونو برطرف کنن که هوش مالی بالایی داشته باشن. و فقط افرادی از پول خودشون پول زیادی بدست میارن که هوش مالی بالایی داشته باشن.

ازتون میخوام که این کلیپ رو دوباره نگاه کنید و جواب این سوالتون که چرا همیشه یه جای کار میلنگه رو پیدا کنید. دکترا میگن ما زمانی که متوجه میشیم مریضی بیمار چیه پنجاه درصد راهو طی کردیم. شماهم به خودتون رجوع کنید و ببینید کجای کارتون مشکل دارید توو کدوم یکی از این سه حوزه مشکل دارین.

من در دوره هوش مالی  به شما یاد میدم که چطور پول خلق کنید، چطور درآمد خودتون رو مدیریت کنید و چطور درآمد خودتون رو افزایش بدید. دوره هوش مالی اواخر برج دو تمووم میشه. و یادتون باشه که مسائل مالی شما زمانی برطرف میشه که هوش مالی بالایی داشته باشن.

امیدوارم هرکجا هستید شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

 

تا کنون 11 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. صادق عطار گفته:

  سلام استاد عالی بود مثل همیشه
  راستش من هر روز دارم دانشم رو در مورد حفظ و افزایش درآمدم بالا می برم اما فکر می کنم تا اون موقع که دانشم بالا بره یک پس انداز هدفمند می‌تونه باز هم راه گشا باشه نمی دونم نظر شما چیه؟
  پس انداز هدفمند یعنی اینکه با مدیریت دخل و خرج هر روز برای بدست آوردن یک پولی که در شرایط عادی نمی توان بسرعت آن را بدست آورد پس انداز کنیم تا به اون مبلغ برسیم و بتوانیم با آن مبلغ کاری انجام دهیم.
  نمی دانم این کار درست است یا نه

 2. محمد قلی زاده گفته:

  ای کاش پدر مادرمون به جای اینکه به ما بگن برو درس بخون تا نمره ی خوب بگیری تا بری دانشگاه تا یه کار خوب پیدا کنی ، معنای پول و دارایی رو از همون بچگی به ما آموزش میدادند .. البته تقصیر اونام نیست .. این مشکل کل جامعه ی ما و حتی ادمای متوسط یا تهیدست دنیاست و عده ی کمی هستند که این نعمت بزرگ رو دارن و همون آدما ، میلیاردرها یا انسانهای ثروتمند هستند … چرا در مدارس ما در هر مقطعی ، از آموزش هر چیزی که بتونه روی هوش مالی بچه ها اثرگذار باشه خودداری میکنه و انسانها تا بزرگسالی هم ، معنی دارایی و بدهی رو هنوز نمیدونن … چرا بیشتر ثروتمندا تو کشور آمریکا هستن … مهد کودک ما تحت تاثیر آموزش پرورشه و آموزش پرورش تحت تاثیر دانشگاست و دانشگاه تحت تاثیر اساتیدش هستند و اونوقت اساتید ما غیر از ایران در کشورهای اروپایی و آمریکایی پرورش می یابند .. اما بهتره بدونیم که دانشگاههای امریکا و اروپا که بیشتر اساتید رو پرورش میدن خودشون تحت تاثیر ثروتمندان و غولهای صنایع دنیاست …. و شاید یکی از دلایل عدم هوش مالی شاید ۹۵ درصد انسانها به خاطر اینه که فقط ادمای ثروتمند اونو در اختیار دارن یا به خودشون آموزش میدن …به خاطر اینه که پولدارا ، پولدارتر میشن و …….

 3. حامد سلیمی پور گفته:

  همانطور که فرمودید مشکل در عدم سرمایه گذاری در خود می باشد باید خواست و گشت و پیدا کرد …

 4. احسان اله امیری گفته:

  سلام جناب تیموری واقعا فایل عالی بود و منتظر محصول هوش مالیتون هستم ،واقعا به نکاتی اشاره کردید که پاشنه اشیل اکثریت انسانهاست .

 5. کاظم ریحانی گفته:

  سلام جناب تیموری عزیز بسیار ممنون بابت این فایل تاثیر گذار بی صبرانه منتظر این دوره ارزشمند هستم

 6. Siavash گفته:

  ممنون خیلی عالی بود

 7. سلام عالی من تازه با این کانال اشنا شدم شوهر ورشکسته شده امیدوارم با کانال شما و راهکارهای خوبی که میدین دوباره به جایگاه قبلی خودم برگردم ممنون از شما

 8. hasanfarhani گفته:

  سلام استاد عزیزم من یه آدم شکست خورده هستم العان تو بدترین وضعیت مالی هستم و خیلی بدهی دارم نمیدونم چه باید بکنم کارم در صنعت بیمه است اگر میشه شما کمک کنید برای شروعی دوباره خودم خیلی پر انرژی هستم ولی بعضی وقتها میمونم که چه بگم. ممنون از لطف شما

 9. raha2321 گفته:

  دقیقا همینطوره که میگید.

 10. t.abbasinurse1@gmail.com گفته:

  دووووووو

 11. t.abbasinurse1@gmail.com گفته:

  با سلام و خسته نباشید ..می خواهم شروع کنم ولی نمیدونم از کجا…

تا کنون 11 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

اشتباه مالی کسب و کارها (اینفوگرافیک)

ساعت ۱۰:۲۸ ق.ظ

حافظه کوتاه مدت چیست؟

ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

بازاریابی با سایت راهی به سوی قله ثروت

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

چگونه زندگیمان را شفا دهیم؟

ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ

تسلط بر پراکندگی ذهن

ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

حافظه مغز یادگیری بزرگترین ابزار آموزشی ما

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

مارک کابن زندگینامه

ساعت ۹:۳۱ ق.ظ

طلائی ترین نکات برای خلق موفقیت و رشد فردی

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب چیست ؟

ساعت ۸:۲۳ ب.ظ

اشتباهات مالی رایج و نحوه اجتناب از آن‌ها

ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

کسب درآمد از تلگرام

ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ب.ظ

چگونه در کمتر از ۴ ماه درآمد خود را۲تا۹ برابر افزایش دهیم

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

پرزنت دیگران دغدغه اصلی بازاریابان

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

بهترین راه های تبلیغات رایگان

ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

حرکات سر در زبان بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۰ ب.ظ

منظور و هدف از زندگی شما چیست؟

ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

اعتماد به نفس بیش از اندازه می‌تواند دردسرساز شود!

ساعت ۹:۱۰ ق.ظ

هشت راهکار برای افزایش درامد

ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

با پوستر تبلیغاتی ، چشم نواز شوید

ساعت ۳:۲۱ ق.ظ

انواع هدف و راه های رسیدن به آن ها

ساعت ۲:۳۱ ق.ظ

هدف گذاری موثرترین راه افزایش انگیزه