دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟1

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 votes, average: 1٫50 out of 5)
person marjan access_time آذر ۱۶, ۱۳۹۶ comment ۱ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 5 دقیقه میباشد.

کمتر کسی پیدا می‌شود که موفقیت و ثروت را دوست نداشته باشد اما در عمل عده محدودی هستند که به اهداف بزرگ خود در زندگی می‌رسند. دلایل متعددی وجود دارند که افراد نمی‌توانند به فردی که دوست دارند تبدیل شوند. در این مطلب می‌خواهیم به یکی از مهمترین این عوامل بپردازیم. در موارد زیادی دیده می‌شود که عامل بازدارنده افراد برای رسیدن به موفقیت و ثروت دروغ‌هایی است که افراد به خودشان می‌گویند و باز هم در بسیاری از موارد خودشان نیز متوجه این دروغ‌ها نیستند. در ادامه به تعدادی از رایج‌ترین این دروغ‌ها می‌پردازیم و شما با خواندن مطلب می‌توانید مراقب باشید و اجازه ندهید که این دروغ‌ها تبدیل به سدی بین شما و موفقیت در زندگی شما شوند.

من فردی توانا نیستم

 

یکی از رایج ‌ترین دروغ‌هایی که افراد به خودشان می‌گویند این است که توانایی لازم را برای رسیدن به موفقیت و اهدافشان ندارند. اما واقعیت این است که هر فردی قادر است با تلاش به انچه که می‌خواهد تبئیل شود. به زندگی افراد موفق نگاهی بیاندازید بسیاری از آن‌ها دارای توانایی خارق العاده ای نسبت به سایر مردم نیستند و تنها تلاش و پشتکار آن‌ها است که آن‌ها را تبدیل به فردی موفق و خاص کرده است.

در آینده تلاشم را شروع خواهم کرد

کمی به اطرافتان توجه کنید خواهید دید که افراد زیادی وجود دارند که قصد دارند برای هدف مهمی تلاش کنند اما همیشه شروع کار را به زمانی در آینده موکول می‌کنند. این افراد این دروغ را باور کرده‌اند که همیشه فرصت کافی را برای حرکت به سمت موفقیت دارند اما واقعیت این است که زمان یکی از با ارزش‌ترین سرمایه‌هایی است که در نزد انسان قرار دارد. گاهی اوقات فرصت‌هایی در زندگی برای شروع حرکت به سمت موفقیت در پیش روی انسان قرار می‌گیرد که ممکن است دیگر تکرار نشوند. پس مراقب باشید این دروغ را به خود نگویید.

من نمیتوانم در این کار موفق شوم

 

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟3

 

تا زمانی که کاری را شروع نکرده و برای آن تلاش نکرده‌اید، نمی‌توانید بگویید در یک کار موفق خواهید شد یا خیر. به این موضوع فکر کنید اگر همه افراد موفق قبل از شروع و تلاش این جمله را به خود گفته بودن آیا قادر بودند به فردی موفق تبدیل شوند؟ برخی از افراد این دروغ رایج را مرتباً به خود می‌گویند.

این افراد به محض تصمیم برای انجام کاری با بدبینی تمام به خود می‌گویند که من نمی‌توانم در این کار موفق شوم و همین دروغ باعث می‌شود قبل از شروع تلاش برای رسیدن به یک هدف شکست بخورند. این دروغ می‌تواند شما را تبدیل به فردی از قبل شکست خورده بکند در این صورت شما هیچگاه شانسی برای رسیدن به اهداف مهم خود نخواهید داشت. مهم‌ترین دلیل اینکه افراد این دروغ را به خود می‌گویند نبود اعتماد به نفس در آن‌ها است.

 

 

من ادم بسیار موفق و مهمی است و نیازی به تلاش بیشتر ندارم

همانطور که کمبود اعتماد به نفس باعث می‌شود افراد از شروع یک کار و تلاش کردن منصرف شوند، لازم است بدانید که اعتماد به نفس کاذب و غیر واقعی هم می‌تواند باعث شود افراد این دروغ را به خود بگویند که به اندازه کافی فردی مهم و موفق هستند و احتیاجی به تلاش بیشتر ندارند. اعتماد به نفس کاذب باعث می‌شود که افراد با واقعیت رو به رو نشوند. این دروغ باعث می‌شود افراد هیچگاه از نقطه امن خود خارج نشوند و برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر تلاش نکنند. یکی از خصوصیات افرادی که که موفقیت‌های عالی می‌رسند این است که آن‌ها همواره به دنبال یادگیری و تلاش برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر هستند.

برای رسیدن به این هدف کم سن است

 

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟4

 

یکی از دروغ‌هایی که افراد به خودشان می‌گویند این است که برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ سن و سالشان کم است. این هم تنها دروغی است که می‌تواند باعث شود افراد نتوانند به موفقیت‌های دلخواه برسند. افراد زیادی وجود دارند که می‌توان به عنوان مثالی برای رد این دروغ از ان‌ها استفاده کرد.

افرادی که در سنین جوانی توانسته‌اند به ثروت، مدارج عالی تحصیلی یا شغلی و … برسند. سن و سال کم هیچ دلیلی موجهی برای عدم تلاش شما برای رسیدن به هدف نمی‌باشد. امروزه افرادی وجود دارند که در سنین پایین و با تلاش و پشتکار حتی موفق شده‌اند به یک کارآفرین بسیار موفق تبدیل شوند. باز هم باید بگویم که این شما هستید که تعیین می‌کنید چه جایگاهی داشته باشید و هیچ چیزی به اندازه خودتان نمی‌تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد.

برای رسیدن به این هدف پیر شده‌ام

یکی دیگر از دروغ‌های رایجی که افراد در مورد سن به خودشان می‌گوید و مانع رسیدن آن‌ها به موفقیت می‌شود این است که آن‌ها به خودشان می‌گویند برای انجام یک کار و یا رسیدن به یک هدف پیر شده‌اند و شانسی ندارند. اما باز هم مثال‌های زیادی وجود دارد که این ادعا را باطل کند. افراد زیادی هستند که در سنین بالا تلاش کرده‌اند و به ثروت زیادی رسیده‌اند یا اینکه مثال‌های فراوانی از افرادی وجود دارد که در سنین بالا توانسته‌اند به مدارج بالای تحصیلی یا شغلی برسند. مطمعن باشید سن و سال شما در مقابل تلاش، پشتکار و انگیزه شما تاثیر خیلی کمتری برای رسیدن به اهداف و موفقیت شما خواهد داشت.

بدشانسی دست از سر من بر نمیداره

 

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟6

 

یکی دیگر از دروغ‌های رایج و بسیار مخربی که معمولاً بسیار مشاهده می‌شود که افراد به خودشان می‌گویند این است که ان‌ها به خودشان میگویند که آدم بد اقبالی هستند و هیچگاه بخت و اقبال با ان‌ها همراه نخواهد شد. شاید بتوان این مورد را یکی از واضح ترین دروغ‌هایی دانست که افراد به خودشان می‌گویند. بد شانسی تنها بهانه ای است که افراد شکست‌ها و عدم تلاش برای رسیدن به موفقیت را به وسیله آن توجیه می‌کنند.

باید به شما بگویم تنها خود شما هستید که می‌توانید موقعیت‌های عالی را در زندگی برای خود ایجاد کنید و یا در نقطه مقابل کاری کنید که زندگی نا موفقی داشته باشید. فرض می‌کنیم که شانس و اقبال وجود داشته باشد و باعث شود شما در کاری با شکست موالجه شوید حتی اگر بخواهیم این موضوع نادرست را درست فرض کنیم باز هم این خود شما هستید که قادر می‌باشید با تلاش و کوشش شکست‌ها را جبران کرده و زندگی موفقی را برای خودتان بسازید.

برای رسیدن به موفقی به اندازه کافی پول ندارم

افراد زیادی وجود دارند که نداشتن پول و سرمایه قابل توجه را دلیلی برای شکست‌های خود و عدم تلاش برای رسیدن به موفقیت می‌دانند. این موضوع درست است که پول و سرمایه قدرت زیادی را به همراه خواهد داشت و می‌تواند موقعیت‌های بزرگی را برای انسان ایجاد کند اما نباید نداشتن پول و سرمایه زیاد تبدیل به دلیلی برای شکست‌ها و یا عدم تلاش شما برای رسسیدن به موفقیت شود. فراموش نکنید بسیاری از افراد ثروتمند و کارآفرینان موفق افرادی هستند که کارشان را با سرمایه‌های نا چیزی شروع کرده‌اند. ایده‌های ارزشمند شما به همراه سختکوشی شما این قابلیت را دارند که در آینده ثروت فراوانی را برای شما به ارمغان بیاورند.

نتیجه‌گیری

گاهی اوقات بزرگترین سد پیش روی انسان برای رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی، دروغ‌هایی است که انسان به خودش می‌گوید. دروغ‌هایی که گاهاً آنقدر تکرار شده که در ذهن فرد تبدیل به نوعی باور و اعتقاد می‌شوند. در این مطلب به تعدادی از این دروغ‌ها پرداختیم. مراقب باشید و اجازه ندهید دروغ‌هایی اینچنینی جلوی حرکت شما به سمت موفقیت را بگیرند. مطمئن باشید شما توانایی رسیدن به موفقیت را دارید و هیچ دروغ و بهانه‌ای نمی‌تواند توجیه خوبی برای عدم رسیدن شما به موفقیت و خواسته‌هایتان باشد.

  1. hamidmatini گفت:

    با سلام
    مقاله خوبی است انگیزشی است انسان را به درون فعلی خود که غالبا از آن بی خبر است باز میگرداند. به نظر در عناوین به ویرایش نگارشی نیاز دارد. با تشکر

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 1 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

آیا روش های فروش شما برای جذب مشتری کارامد است؟ تکنیک های مناسب چیست؟

ساعت ۲:۳۶ ب.ظ

صبح جادویی

ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

یک حقیقت تلخ درباره امنیت شغلی که نمی دانید

آذر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول اینستگرام چیست؟

ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ

دروغ هایی که شرکت های بیمه به شما می گویند

ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

خط کشیدن دور بی پولی در ۸۰ روز

آذر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن

ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول تلگرام چیست؟

ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

آذر ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

چگونه از ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

آذر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۱۷ ب.ظ

۱۳ مورد طلایی برای زندگی مالی شما

آذر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

دروغ هایی که درباره پولدار شدن از راه های غلط به شما می گویند

ساعت ۶:۰۸ ب.ظ

پیش بینی آینده ی مالی

ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

۷ نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم

آذر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

دروغ هایی که درباره داشتن تحصیلات دانشگاهی و رابطه آن با ثروت به شما می گویند

آذر ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۱۰ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند

آذر ۹, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۷ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند هوش مالی شما را افزایش دهد

ساعت ۱:۰۳ ق.ظ

دانستنی های مالیات در کسب و کار

ساعت ۱۲:۲۵ ق.ظ

۲۰ نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند

آذر ۸, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۶ ب.ظ

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات

ساعت ۱:۰۸ ب.ظ

درآمدم ۱۰۰ میلیون شده