ثروت

باور های ثروت ساز

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
person سینا کنعانیان access_time شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ remove_red_eye 675 مشاهده comment بدون دیدگاه

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۳ دقیقه می باشد

مقدمه

ثروت واژی عجیبی است که می‌توان ساعت‌ها درباره‌ی آن صحبت کرد. ثروت معانی مختلفی دارد و از دیدگاه هر کس متفاوت است. پول یکی از نشانه‌های ثروت  است و ما قصد داریم درباره‌ی پول; زیباترین مظهر ثروت صحبت کنیم. به گفته‌ی دکتر ژوزف مورفی پول مظهر فراوانی; راحتی و آسایش است. به اعتقاد او هیچ‌ کس از پول متنفر نیست بلکه وجود باورهایی ضدونقیض با پول است که افراد را به گفتن جملاتی مانند من از پول بدم می‌آید، وادار می‌کند.

همه می‌دانیم برای داشتن یک زندگی در وفور و نعمت باید راه های پولدار شدن  را بیاموزیم ; بااین‌وجود چرا بعضی‌ها برای پول ارزش قائل نیستند؟پول مهم نیست!خیلی چیزها هستند که از پول مهم‌ترند!من اصلاً به مادیات فکر نمی‌کنم!پول منشأ تمام بدی‌هاست! و…آیا به این جملات اعتقاددارید؟ فکر می‌کنید چرا افراد چنین نظری نسبت به پول‌دارند؟باور هر کس از پول به عوامل مختلفی برمی‌گردد.از شیوه‌ی تربیت خانوادگی تا اتفاقات مختلفی که در طول زندگی شاهد آن بوده. برای مثال فردی که افراد ثروتمند اطرافش از طریق نادرستی به ثروت  رسیده‌اند; نمی‌تواند باور کند که می‌شود از راه‌های درست نیز به ثروت رسید; و یا اگر فردی در

اطراف خود افرادی را دیده که به پول درآوردن حریص‌اند و حاضرند برای به دست آوردنش هر کار غیرانسانی را مرتکب شوند; قطعاً باوری منفی از پول در ذهنش جا گرفته که باعث می‌شود نگاه درستی به پول نداشته باشد.ثروت  می‌تواند خوب باشد و همچنین می‌تواند بد باشد. این به شما بستگی دارد که از آن درچه راهی استفاده کنید; بنابراین نمی‌توان گفت پول به‌خودی‌ خود بد است.این ما هستیم که با شیوه‌ی کسب درآمد و خرج آن به آن ارزش می‌دهیم. در کل این را به یاد داشته باشید: به هر چیزی ارزش قائل نباشید;از شما دور می‌شود.این‌یک قانون است; بنابراین برای جذب ثروت  باید برای آن ارزش قائل باشید.

ثروت

در پکیج کسب ثروت و آرامش تمام باورهای مربوط به ثروت را مورد بررسی قراردادیم. بیش از صد باور بازدارنده در زمینه‌ی کسب ثروت  و آرامش ;را بررسی کردیم و باورهای جایگزین را و شیوه‌ی جایگزین کردن باورهای درست را آموزش دادیم. من معتقدم قبل از به دست آوردن هر دستاوردی در واقعیت باید آن را در ذهن به دست بیاوریم.

باورهای ضد ثروت

این در صورتی است که باوجود باورهای ضد ثروت  نمی‌توانیم به ثروت برسیم. کسب ثروت و ثروتمند شدن از فکر و از ذهن شروع می‌شود.قبل از هر مانعی در بیرون باید موانع درونی را شناسایی کنیم،درواقع وجود باورهای ضد ثروت ، مانع هر اقدامی برای کسب آن در بیرون می‌شود.برای مثال تو دوست داری ثروتمند باشی اما از ثروتمندان به‌عنوان کلاه‌ برداران و انسان‌های نادرست یاد می‌کنی. زمانی که ثروتمندان برای تو با کلاه‌ برداران شیاد یکی هستند،به‌ طور ناخودآگاه علاقه‌ای به ثروتمند شدن نخواهی داشت; چراکه دوست نداری جزئی از آن‌ها باشی.معمولاً با این عبارات خود را تبرئه می‌کنی: ثروت اصلاً چیز مهمی نیست.راضی‌ام به زندگی که دارم، من کلاً انسان مادی‌گرایی نیستم و… .

 

 

 

این مقاومت درونی در تو ناشی از باورهای بازدارنده‌ای است که در تمرکز ذهن شما تاثیر دارد.درواقع تا زمانی که باور تو این باشد; قدمی برای ثروتمند شدنت بر نخواهی داشت; اما آیا لیاقت تو همین است؟لیاقت تو داشتن یک زندگی معمولی و پر از مشکلات، نداری، تحقیر و … است؟ قطعاً خیر! تو لایق بهترین‌هایی. نباید خودت را محدود کنی ;و به شرایط بد و رنج‌ آوری که داری قانع باشی.

در سمینار آموزشی که در شهر اصفهان برگزار کرده بودم ;آقایی درباره‌ی باورهایش این‌چنین می‌گفت:ازنظر پدرم همه‌ی ثروتمندان کلاه‌بردار بودند، پدرم همیشه از ثروت بد می‌گفت; من هم متأثر ازاو فکر می‌کردم هیچ راهی برای ثروتمند شدن ;از راه صحیح وجود ندارد تا اینکه در سمینار آقای تیموری شرکت کردم. من فهمیدم که اصلاً کسب‌ وکار بد نداری; یعنی در هر کسب‌ وکاری می‌توانیم راه درست و راه نادرست را انتخاب کنیم.بعد از شرکت در سمینار توانستم باورهایم را تغییر داده; و روز به‌ روز به ثروت بیشتری برسم.من از ثروت فرار می‌کردم چون فکر می‌کردم; همه‌ی ثروتمندان از راه‌های نادرست به ثروت رسیده‌اند. این باور غلط بود و مانع من از کسب ثروت می‌شد. ;دوستان تأثیر باورها در کسب ثروت به حدی مهم است که باید بارها به آن توجه بیشتری داشته باشید.ما در گروه آموزشی ماهان تیموری تمام باورهای ضد ثروت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. گروه تحقیقات ما با جمع‌ آوری یادداشت‌های صدها نفر از افراد شرکت‌کننده در سمینارهای آموزشی در سراسر کشور; با باورهای گوناگونی آشنا می‌شود که از آن‌ها برای پیشبرد بهتر دوره‌ها استفاده می‌کنیم.

نتیجه گیری

در این مقاله آموختیم باور های ضد ثروت را کنار گذاشته و با اعتماد به نفس کامل میتوانیم ثروت سازی کنیم و به این باور برسیم که می توانیم به هرچیزی که می خواهیم برسیم.

جالب است بدانید تا امروز بیش از صد باور بازدارنده در کسب ثروت را شناسایی کردیم;و در دوره‌ها به‌ طور کامل درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم; و هم‌اکنون نیز باورهای جدیدی کشف می‌کنیم که برای خودمان نیز بسیار جالب است.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، ثروتمندان جهان

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به کسب ثرو ت و آرامش شما را یاری میکنم.

کتاب زیر را ار دست ندهید:

با عرض پوزش تصویر با مشکل مواجه است

 

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاهی میگذارد
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مرداد ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۱ ب.ظ

۳ مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالی

ساعت ۸:۰۰ ق.ظ

فوت کوزه گری تولید سیم ظرفشوئی

ساعت ۲:۱۶ ق.ظ

تفکر خلاق با تکنیک شش کلاه تفکر (ادوارد دوبونو)

مرداد ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ

یک شخصیت کاریزماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ

ترفند هایی برای افزایش اعتماد به نفس

ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ

۵ مهارت ارتباط که زندگی شما را تغییر می دهد

مرداد ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۰ ق.ظ

شراکت در کسب و کار چه اصولی دارد؟

مرداد ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۴ ب.ظ

کسب و کار کفپوش سه بعدی

ساعت ۳:۵۲ ق.ظ

۸ روش برای حفظ انگیزه

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۵۶ ب.ظ

دکتر مهدی خیراللهی

ساعت ۳:۵۶ ق.ظ

داستان موفقیت ۶ کارآفرین بزرگ

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۱ ق.ظ

نکاتی طلایی برای افزایش هوش مالی دانشجویان

ساعت ۲:۵۰ ق.ظ

۲۵ درس آموزنده رهبری کسب و کار

مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۵۹ ب.ظ

زندگینامه محمود حقیقت طلب

مرداد ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۰۳ ق.ظ

عکس نوشته از سخنان کارآفرینان موفق

مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۰۷ ق.ظ

زندگینامه علی اصغر جهانگیری

مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۱۸ ب.ظ

کارمندان میتوانند مدیر شوند اگر…

ساعت ۱۲:۲۶ ق.ظ

تفاوت های برجسته بین مدیریت و رهبری (اینفوگرافیک)

مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ق.ظ

برقراری ارتباط و ۸ اشتباه در انجام آن

مرداد ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۰۱ ب.ظ

کار کمتر، نتیجه بهتر!

مرداد ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۵۸ ب.ظ

قانون میتوز و افزایش درآمد

مرداد ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۰ ب.ظ

موانع سوددهی کسب و کار

ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ

بهترین راهکار های جذب ثروت

ساعت ۸:۳۰ ق.ظ

کاربردی ترین راه های تبلیغات در اینستاگرام

ساعت ۷:۴۵ ق.ظ

پنج نوع از بهترین تبلیغات تجاری