ثروت

باور های ثروت ساز

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
person سینا کنعانیان access_time شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ comment بدون دیدگاه

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۳ دقیقه می باشد

مقدمه

ثروت واژی عجیبی است که می‌توان ساعت‌ها درباره‌ی آن صحبت کرد. ثروت معانی مختلفی دارد و از دیدگاه هر کس متفاوت است. پول یکی از نشانه‌های ثروت  است و ما قصد داریم درباره‌ی پول; زیباترین مظهر ثروت صحبت کنیم. به گفته‌ی دکتر ژوزف مورفی پول مظهر فراوانی; راحتی و آسایش است. به اعتقاد او هیچ‌ کس از پول متنفر نیست بلکه وجود باورهایی ضدونقیض با پول است که افراد را به گفتن جملاتی مانند من از پول بدم می‌آید، وادار می‌کند.

همه می‌دانیم برای داشتن یک زندگی در وفور و نعمت باید راه های پولدار شدن  را بیاموزیم ; بااین‌وجود چرا بعضی‌ها برای پول ارزش قائل نیستند؟پول مهم نیست!خیلی چیزها هستند که از پول مهم‌ترند!من اصلاً به مادیات فکر نمی‌کنم!پول منشأ تمام بدی‌هاست! و…آیا به این جملات اعتقاددارید؟ فکر می‌کنید چرا افراد چنین نظری نسبت به پول‌دارند؟باور هر کس از پول به عوامل مختلفی برمی‌گردد.از شیوه‌ی تربیت خانوادگی تا اتفاقات مختلفی که در طول زندگی شاهد آن بوده. برای مثال فردی که افراد ثروتمند اطرافش از طریق نادرستی به ثروت  رسیده‌اند; نمی‌تواند باور کند که می‌شود از راه‌های درست نیز به ثروت رسید; و یا اگر فردی در

اطراف خود افرادی را دیده که به پول درآوردن حریص‌اند و حاضرند برای به دست آوردنش هر کار غیرانسانی را مرتکب شوند; قطعاً باوری منفی از پول در ذهنش جا گرفته که باعث می‌شود نگاه درستی به پول نداشته باشد.ثروت  می‌تواند خوب باشد و همچنین می‌تواند بد باشد. این به شما بستگی دارد که از آن درچه راهی استفاده کنید; بنابراین نمی‌توان گفت پول به‌خودی‌ خود بد است.این ما هستیم که با شیوه‌ی کسب درآمد و خرج آن به آن ارزش می‌دهیم. در کل این را به یاد داشته باشید: به هر چیزی ارزش قائل نباشید;از شما دور می‌شود.این‌یک قانون است; بنابراین برای جذب ثروت  باید برای آن ارزش قائل باشید.

ثروت

در پکیج کسب ثروت و آرامش تمام باورهای مربوط به ثروت را مورد بررسی قراردادیم. بیش از صد باور بازدارنده در زمینه‌ی کسب ثروت  و آرامش ;را بررسی کردیم و باورهای جایگزین را و شیوه‌ی جایگزین کردن باورهای درست را آموزش دادیم. من معتقدم قبل از به دست آوردن هر دستاوردی در واقعیت باید آن را در ذهن به دست بیاوریم.

باورهای ضد ثروت

این در صورتی است که باوجود باورهای ضد ثروت  نمی‌توانیم به ثروت برسیم. کسب ثروت و ثروتمند شدن از فکر و از ذهن شروع می‌شود.قبل از هر مانعی در بیرون باید موانع درونی را شناسایی کنیم،درواقع وجود باورهای ضد ثروت ، مانع هر اقدامی برای کسب آن در بیرون می‌شود.برای مثال تو دوست داری ثروتمند باشی اما از ثروتمندان به‌عنوان کلاه‌ برداران و انسان‌های نادرست یاد می‌کنی. زمانی که ثروتمندان برای تو با کلاه‌ برداران شیاد یکی هستند،به‌ طور ناخودآگاه علاقه‌ای به ثروتمند شدن نخواهی داشت; چراکه دوست نداری جزئی از آن‌ها باشی.معمولاً با این عبارات خود را تبرئه می‌کنی: ثروت اصلاً چیز مهمی نیست.راضی‌ام به زندگی که دارم، من کلاً انسان مادی‌گرایی نیستم و… .

 

 

 

این مقاومت درونی در تو ناشی از باورهای بازدارنده‌ای است که در تمرکز ذهن شما تاثیر دارد.درواقع تا زمانی که باور تو این باشد; قدمی برای ثروتمند شدنت بر نخواهی داشت; اما آیا لیاقت تو همین است؟لیاقت تو داشتن یک زندگی معمولی و پر از مشکلات، نداری، تحقیر و … است؟ قطعاً خیر! تو لایق بهترین‌هایی. نباید خودت را محدود کنی ;و به شرایط بد و رنج‌ آوری که داری قانع باشی.

در سمینار آموزشی که در شهر اصفهان برگزار کرده بودم ;آقایی درباره‌ی باورهایش این‌چنین می‌گفت:ازنظر پدرم همه‌ی ثروتمندان کلاه‌بردار بودند، پدرم همیشه از ثروت بد می‌گفت; من هم متأثر ازاو فکر می‌کردم هیچ راهی برای ثروتمند شدن ;از راه صحیح وجود ندارد تا اینکه در سمینار آقای تیموری شرکت کردم. من فهمیدم که اصلاً کسب‌ وکار بد نداری; یعنی در هر کسب‌ وکاری می‌توانیم راه درست و راه نادرست را انتخاب کنیم.بعد از شرکت در سمینار توانستم باورهایم را تغییر داده; و روز به‌ روز به ثروت بیشتری برسم.من از ثروت فرار می‌کردم چون فکر می‌کردم; همه‌ی ثروتمندان از راه‌های نادرست به ثروت رسیده‌اند. این باور غلط بود و مانع من از کسب ثروت می‌شد. ;دوستان تأثیر باورها در کسب ثروت به حدی مهم است که باید بارها به آن توجه بیشتری داشته باشید.ما در گروه آموزشی ماهان تیموری تمام باورهای ضد ثروت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. گروه تحقیقات ما با جمع‌ آوری یادداشت‌های صدها نفر از افراد شرکت‌کننده در سمینارهای آموزشی در سراسر کشور; با باورهای گوناگونی آشنا می‌شود که از آن‌ها برای پیشبرد بهتر دوره‌ها استفاده می‌کنیم.

نتیجه گیری

در این مقاله آموختیم باور های ضد ثروت را کنار گذاشته و با اعتماد به نفس کامل میتوانیم ثروت سازی کنیم و به این باور برسیم که می توانیم به هرچیزی که می خواهیم برسیم.

جالب است بدانید تا امروز بیش از صد باور بازدارنده در کسب ثروت را شناسایی کردیم;و در دوره‌ها به‌ طور کامل درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم; و هم‌اکنون نیز باورهای جدیدی کشف می‌کنیم که برای خودمان نیز بسیار جالب است.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، ثروتمندان جهان

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به کسب ثرو ت و آرامش شما را یاری میکنم.

کتاب زیر را ار دست ندهید:

با عرض پوزش تصویر با مشکل مواجه است

 

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاهی میگذارد
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۳۳ ب.ظ

نکات کلیدی درباره افزایش درآمد تا دو برابر

آذر ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

هشدار، آیا از تاثیرات فضای مجازی بر کیفیت زندگی خود اطلاعی دارید؟

ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ

اطلاعات بسیار مهم و خطرناک در ایران

آذر ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۴۴ ب.ظ

کسب درآمد از اینستاگرام ( آموزش ویدیویی -رایگان )

ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

چگونه با اهرم سازی ثروتمند شویم؟

آذر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۰۱ ب.ظ

از شر بیکاری برای همیشه خلاص شوید

آذر ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

آیا روش های فروش شما برای جذب مشتری کارامد است؟ تکنیک های مناسب چیست؟

ساعت ۲:۳۶ ب.ظ

صبح جادویی

ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

یک حقیقت تلخ درباره امنیت شغلی که نمی دانید

آذر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول اینستگرام چیست؟

ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ

دروغ هایی که شرکت های بیمه به شما می گویند

ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

خط کشیدن دور بی پولی در ۸۰ روز

آذر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن

ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول تلگرام چیست؟

ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

آذر ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

چگونه از ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

آذر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۱۷ ب.ظ

۱۳ مورد طلایی برای زندگی مالی شما

آذر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

دروغ هایی که درباره پولدار شدن از راه های غلط به شما می گویند

ساعت ۶:۰۸ ب.ظ

پیش بینی آینده ی مالی

ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

۷ نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم

آذر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

دروغ هایی که درباره داشتن تحصیلات دانشگاهی و رابطه آن با ثروت به شما می گویند