معرفی بهترین راه های درآمدزایی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 votes, average: 4٫50 out of 5)
person صابر خلیلی access_time مرداد ۱, ۱۳۹۶ remove_red_eye 1,405 مشاهده comment ۱۲ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 8 دقیقه میباشد.

سلام دوستان عزیز امروز میخوام بهترین راه های درآمدزایی رو بهتون معرفی کنم. این راههای درآمدزایی که در اختیارتون میگذارم هم مخصوص کسانی است که کار ندارند و به دنبال کار میگردند و هم مخصوص مدیرانی است که مجموعه ای را مدیریت میکنند و کسب و کار خودشون رو دارند.

مهارت کسب در آمد

 

 

خیلی از افراد این سوال را از من میپرسند که آقای تیموری ما بیکار هستیم باید چکار کنیم؟ در رنج سنی بین ۱۶ تا ۳۰  این سوال را بیشتر از من میپرسند. من به این موضوع فکر کردم که اگر من واقعاً در جایگاه این افراد بودم چه کاری انجام میدادم. تصمیمی که من با توجه به دانشی که دارم در سال ۹۶ در کشور ایران این بود که  میرفتم و به مدت دو سه ماه زمان میگذاشتم و در طول روز ۱۷ -۱۸ ساعت کار میکردم تا یک مهارت خوب و به روز را به دست بیاورم.

برای مثال برنامه نویسی اندروید و یا برنامه نویسی IOS. که الان درامدهای خوبی دارند. در حال حاضر اگر کسی برنامه نویسی اندروید بلد باشد به راحتی میتواند در ماه درآمدی بین ۵-۱۰ میلیون داشته باشد و اگر کسی برنامه نویسی IOS بلد باشد میتواند در بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون کسب در آمد کند.

هدف

 

 

من تصمیم میگرفتم و میرفتم مهارتم را افزایش میدادم و اگر هنوز تفکر قدیمی خود را داشتم چه تصمیمی میگرفتم؟ من در سن ۱۴-۱۵ سالگی یک مدت بیکار شدم. در آن زمان در قم زندگی میکردم به پاساژ الزهرا رفتم و به یک موبایل فروشی گفتم که میخواهم اینجا به صورت رایگان کار کنم. ماه اول را رایگان کار کردم.

از ماه دوم گفتم که من پورسانت میگیرم و از آنجایی که با تلاش کار میکردم و با دقت کارها و رفتار صاحب مغازه با مشتریان را میدیدم کار را از او یاد گرفتم. هدف من هم همین بود که یک ماه رایگان کار کنم و کار را یاد بگیرم. صاحب مغازه با گرفتن پورسانت موافقت کرد و من توانستم در ماه دوم یک موتورسیکلت بخرم. این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس من شد و بعد از یکی دو ماه من به تهران امدم.

یادگیری مهارت

 

 

پس یا به دنبال یادگیری مهارتی باشید و یا حتی اگر شده برای چند ماه به جایی بروید و کار یاد بگیرید. بیکاری یک نوع مرض و بیماری است پس بیکار نمانید. نباید این مشکل را به گردن دولت، جامعه و یا پدر و مادر بیاندازید. شاید اینها نقش داشته باشند اما در نهایت تو مسئول هستی. مسئولیت زندگی خودت را قبول کن و یکی از این دو کار رانجام بده.

پدرم همیشه میگفت حتی اگر میخواهی کارگر یا کارمند هم باشی کارگر یک ادم پولدار و موفق باش. اگر میخواهی بروی و جایی کار یاد بگیری به شرکت و کسب و کاری برو که پولساز و موفق باشند نه اینکه به جایی برای کار بروی که طرف خودش درآمد مناسبی ندارد چه برسد که بخواهد به تو سود بدهد. ولی توصیه من به شما این است که اگر بیکار هستید به دنبال یادگیری مهارت بروید حتی اگر لازم باشد که ۱۷-۱۸ ساعت در طول روز زمان صرف کنید.

هوش مالی

 

 

دوستان در دوره هوش مالی و در ماه دوم یک قسمت خیلی جذاب داشتیم. به نام هرم مازلو شاید شما هم نام هرم نیازهای مازلو را شنیده باشید. در سن ۱۷-۱۸ سالگی با یک کارآفرینی صحبت میکردم و به او گفتم که من خیلی دوست دارم پولدار شوم چه کاری باید انجام دهم؟ او پاسخ داد که کار سختی نیست سعی کن نیاز مردم ر برطرف کنی.

من پرسیدم یعنی چی؟ جواب داد فرض کن تهران ۱۰ میلیون جمعیت دارد و ۵ میلیون از انها  هر کدام به تو ۱۰۰۰ تومن سود برسانند. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ من یک لحظه فیسم تغییر کرد و جواب دادم میشه ۵ میلیارد تومان و از اون شب من در این فکربودم که چطور میتوانم یکی از نیازهای مردم را برطرف کنم. که پیک کتاب یکی از نیازهای آن زمان را برای مردم برطرف کرد. و من ثروتمند شدم.

شروع  کسب و کار جدید

 

 

اگر دوست دارید که راه های درآمدزایی را بدانید و درآمد زایی کنید و یک کسب و کار جدید را راه بیاندازید . از نیازهای مردم استفاده کنید. ببینید چه خدمتی میتوانید به مردم کنید و یا چه کالا وخدماتی به درد مردم میخورد. مردم حاضرند به شما پول بدهند برای مثال نیازهای هرم مازلو شامل نیازهای فییولوژیک، امنیت، اجتماعیف احترام و خودشکوفایی است. که بدین ترتیب از پایین به بالا میرود.  نیازهای که در قسمت پایین هرم قرار میگرند نیازهای اساسی مردم هستند که پول زیادی در آنها وجود دارد. البته نیازهای قسمتهای بالایی هرم نیز گاهاً میتواند بسیار سوداور باشد. برای مثال نیازهای فیزیولوژیک عبارت است از خوراک، پوشاک و سلامتی.

ایده خوب برای شروع

 

 

من در مورد هرم مازلو در دوره های هوش مالی بیشتر از ۳۰-۴۰ ایده داده ام. بعضی از ایده هایی را که داده ام تنها ۳-۴ نفر در ایران آن را انجام داده اند و برخی از این ایده ها را هنوز کسی در ایران راه اندازی نکرده است. الان میخواهم یک ایده به شما بدهم که در دوره ها نیز آن را نگفتم چرا که دیروز با توجه به مطالعاتی که داشتم و ترجمه برخی از مقالات خاص که از انها استفاده میکنم میخواهم این ایده را به شما بگوییم.

ببینید دوستان در ایران سیستم پزشکی چگونه کار میکند؟ من میخواهم در مورد نیازهای فیزیولوژیک یک کار به شما معرفی کنم که در ایران کسی ان را انجام نداده و به صورت یک ایده است. در ایران سیستم پزشکی بدین صورت است که انسانها بعد از مریض شدن به پزشک میروند و درمان میشوند و پولی در این بین رد و بدل میشود.

زیر ساخت های مناسب کسب و کار

 

 

در کشورهای پیشرفته بدین صورت است که کشورهایی که زیرساخت مناسبی دارند اعتقادشان بر این است هزینه پیشگیری بسیار کمتر از درمان است. پس یک بودجه دولتی را برای پیشگیری درنظر میگیرند وبرای مثال میگویند که مردم میتوانند به صوت ماهیانه برای چکاپ مراجعه کنید. و دکتر توصیه هایی را برای سلامتی به آنها ارائه کند.

بدون شک در کشور ایران افراد زیادی هستند که مانند من حاضرند سالیانه مبلعی مثلا ۱-۲ میلیون تومان بپردازند که کسی به صورت ماهیانه آنها را چکاپ کند. چرا که به صورت معمول افراد تا مریض نشوند پیش دکتر نمیروند و حتی زمانی سیگار را ترک میکنند که به انها بگویید در صورت کشیدن سیگار خواهند مرد. و برخی نیز به دلیلی مشغله وقت نمیکنند که به این مسئله بپردازند. پس شما مشتریان احتمالی زیادی خواهید داشت.

راه اندازی

 

 

می میتوانم به شما بگویم که همه افرادی که ماشینهای لوکس سوار میشوند میتوانند مشتریان احتمالی شما باشند. اینچنین افرادی حاضرند که سالیانه چند میلیون هزینه کنند تا شما مراقب سلامتی انها باشید و از مریضیهای احتمالی پیشگیری کنید. پس به این موضوع دقت کنید که شما میتوانید چنین شرکتی را راه اندازی کنید. افرادی مانند من که اگر بخواهم بروم و آزمایشی را بدهم برای چکاپ کامل باید ۴۰۰-۵۰۰ تومان هزینه کنم.

اگر شرکتی راه اندازی شود که یک سری از تجهیزات و وسایل را خریداری کند. اگر شما بتوانید روزانه از ۳۰۰-۴۰۰ نفر آزمایش بگیرید هزینه آزمایش برای شما بیشتر از ۴۰-۵۰ هزار تومان نخواهد شد. افراد حاضرند سالیانه چند میلیون هزینه کنند که شما از آنها هرچند مدت یکبار آزمایشاتی بگیرید و توصیه هایی را در مورد سلامتی به آنها بکنید.

تقویت هوش مالی

 

 

اگر میخواهید درامد خوبی داشته باشید بر طبق نیازهای مردم بیزینس خود را راه اندازی کنید. برای مثال خوراک یکی از نیازهای اصلی است و به همین خاطر است که در کل جهان در این بخش پول زیادی وجود دارد. برندهای بزرگی مثل کوکا و پپسی مربوط به بخش خوراکیها هستند که جزء نیازهای فیزیولوژیک محسوب میشوند. اگر شما بر روی نیازها تمرکز کنید در واقع دارید هوش مالی خود را تقویت میکنید. دوست دارم به مدیران یک نکته را بگویم به نظر من مدیران شرکتها و مدیران سازمانها مالک شرکتهای خودشان نیستند. این فروشندگان هستند که مالک شرکتها و سازمانها میباشند.

تشکیل تیم فروش خوب

 

 

اگر شما مدیری هستید که تیم فروش خوبی ندارید. فرقی نمیکند که کار شما چه چیزی باشد حتی اگر در اطراف حرم امام رضا یک مغازه کوچک داشته باشید اما فروشنده خوبی نداشته باشید کسب و کار شما به درد نخواهد خورد. فروشنده خوب یک ارزش است پس اگر شما یک مدیر هستید یک تیم فروش قوی تشکیل داده و فروشندگان خوبی را پرورش دهید. به فروشندگان خوب حقوق های خوبی بدهید، من فروشنده ای را میشناسم که ماهانه بین ۱۰-۱۵ میلیون تومان درامد دارد.

مهارت فروش و بازاریابی

 

 

اگر شما شخصی هستید که مهارت خاصی ندارید بهتر است مهارت فروش و بازاریابی  را یاد بگیرید. فروش خیلی زیبا است و اگر کسی از بازاریابی و فروش بدش می آید به این دلیلی است که آن را به خوبی و به صورت اصولی یاد نگرفته است. در مورد فروش این نکته را باید بگویم که دولتهای ما اسمهای مختلفی را مانند دولت تدبیر و یا دولت امید و یا دولت انتظار انتخاب میکنند.

اگر دولتی اسم خودش را دولت فروش بگذارد و هزینه کمی برای آموزش مردم کشور در نظر گرفته شود که فروش و ارتباط بین المللی و فروش در خارج از کشور را یاد بگیرند. ما منابع زیادی داریم که میتوانیم به خیل از کشورها بفروشیم. من در آینده در این ارتباط صحبت میکنم و حتی به کشورهای دیگر میروم و از آنجا برای شما کلیپ ضبط میکنم. مطمعن باشید فروش غوغا خواهد کرد.

تاثیر شبکه های اجتماعی

 

 

مورد دیگری که باید بگویم این است که چند روز پیش به کافه ای رفته بودم و آقایی که خیلی به من محبت داشت و من ازش ممنونم  در حین صحبت به من گفت که استاد من وقتی کتاب میخوانم یا ویدئو میبینم یاد نمیگیرم. من پرسیدم چرا؟ وقتی دلایلش را دیدم فهمیدم که این مسئله طبیعی است. دوستان اگر کتابی میخوانید و ان را حس نمیکنید و یا ویدئویی میبینید یا در کلاسی شرکت میکنید و آن را درک نمیکنید.

نیاز است که ان را چند بار تکرار کنید. من به شما توصیه میکنم تا الان من هر چنتا ویدئو در مورد هوش مالی در جاهای مختلف مانند کانال، سایت و اینستاگرام قرار دادم چند بار دیگر ببینید. من محصولی درست کردم با نام گفتگو با میلیونرها این محصول را بالای ۱۰-۱۵ بار تماماً گوش دادم که هر کدوم حدود ۲۰ ترک است. هرموقع که ان را گوش میدادم بیشتر درک میکردم و بیشتر یاد میگرفتم.

شناخت اسطوره ها

 

 

شما خودت را با ابن سینا مقایسه کن. ابن سینا کتاب ارسطو را با نام ما بعد الطبیعه را ۴۰ بار میخواند اما درک نمیکند. ما از ابن سینا که هوشمان بالاتر نیست. تکرار برای یادگیری یک چیز طبیعی است و همین کلیپو اینقدر ببینید که باورتان بشود و ان را درک کنید. من بهت قول میدم که اگر یک سال به راهکارهایی که بهت گفتم عمل کنی نتیجه ای که در زندگی خواهی گرفت فوق العاده است. هر کلیپ را ۱۰۰ بار ببین تا باورت بشود و ان را درک کنید. بعد از ان میتوانید به ان عمل کنید و نتیجه حاصل خواهد شد.

نتیجه گیری

 

همین الان ازت میخواهم که این مطلب را برای دوستان خود که بیکار یا مدیر هستند و یا کسی که فکر میکنید ان را درک میکنند و میخواهید به انها کمک کنید بفرستید. قانون جهان این است که از هردست بدهید از همان دست پس خواهید گرفت. اگر شما در مورد دیگران کار خیر کنید، به انها محبت کنید و به آنها یاد بدهید. این خیر برای شما بر خواهد گشت. امیدوارم که این قانون را به خوبی اجرا کنید. امیدوارم هرجا که هستید شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی , هدفاعتماد به نفس 

تا کنون 12 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. aram گفته:

  سلام جناب ماهان تیموری خسته نباشید من مطالب شمارو تو اینستا دیدم بعد عضو کانال شدم و توی سایت تون وارد و عضو شدم. این ویدیو رو هم توی کانال گوش کردم جالب بود حرفاتون متفاوت بود ولی وارد سایت که شدم دیدم شماهم مثل بقیه هر چیزی رو میفروشید و کسب درآمد دارید. یعنی هر راهنمایی که از شما خواسته شده ارجاع دادید به خرید محصولات آموزشی- برای افرادی که پرداخت این هزینه ها براشون مقدور نیست ولی توانایی – ایده یا تمایل به کسب درآمد دارند چکار میکنید؟

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما میتونید ویدئو های ما رو دنبال کنید خیلی به شما کمک میکنه، ویدئو ها و مقالات ما خیلی کامله و شما میتونید بیشترین استفاده رو کنید، همچنین با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 2. aram گفته:

  سلام جناب تیموری تمام ویدیو های معرفی راهکارهای درآمدزایی تون رو دیدم. توی یکی از ویدیو هاتون درمورد کفپوش سه بعدی توضیح دادین. من میخوام اطلاعات بیشتری داشته باشم چون خیلی به این نوع کار علاقمندم و توانایی شو دارم شرایط مالی سختی هم نداره فقط میخوام بدونم چطوری میتونم واردش بشم و دیگه اینکه اینجا راجع به خصوصیات خودم نمیشه صحبت کنم. از طریق ایمیل یا تلگرام چطور مشاوره بگیرم؟

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

  • Behzad rezaei گفته:

   دقیقا همینطور هست ولی در کل مطالب سایت هم راهگشاه و سودمند هست

 3. سید محمد رضا میرصانعی گفته:

  سلام استاد عزیز..استاد شما در جلسه ی دوم هوش مالی گفتید که بیش از ۴ کتاب درباره ی فروش در ایران هست که اگر اونها رو بخونیم عالیه..میشه کتابها رو معرفی کنید..ممنون

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام دوست عزیز
   سوالات مربوط به هوش مالی فقط در بخش هوش مالی پاسخ داده میشه اونجا سوال خود را مطرح کنید

 4. سلام. من مایلم بدونم دستگاههایی که در مورد چک آپ بدن انسان فرمودید از کجا میشه تهیه کرد. نیاز به ریز جزییات دارم. تنها به ۲ نمونه دستگاه برخورد داشتم که ظاهرا دارای امواج مضر هم هستند. با توجه به اینکه ساکن اصفهانم و مدتهاست بیکارم، فکر میکنم اگر این شغل نیاز به تخصص پزشکی نداشته باشد و همراه با اموزش باشد و سرمایه زیادی نیاز نداشته باشد مناسب من باشه. منتظر جوابتون هستم. با تشکر

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام دوست عزیز
   این ایده در دوره هوش مالی به طور کامل مطرح شده است

 5. جناب تیموری عزیز امیدوارم همیشه پر انرژی باشید و هر روز بهتر از دیروز و این انرژی را به دیگر کاربران سایت انتقال بدید . مطالب عالی بود بهتون افتخار میکنم امیدوارم یه روز هم دیگه را ببینیم از نزدیک

 6. Mahvash.f49 گفته:

  عالی 👍👍👍👍

 7. yas.alfa گفته:

  روزی ۱۷ – ۱۸ ساعت !!!!

تا کنون 12 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مرداد ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۱ ب.ظ

۳ مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالی

ساعت ۸:۰۰ ق.ظ

فوت کوزه گری تولید سیم ظرفشوئی

ساعت ۲:۱۶ ق.ظ

تفکر خلاق با تکنیک شش کلاه تفکر (ادوارد دوبونو)

مرداد ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ

یک شخصیت کاریزماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ

ترفند هایی برای افزایش اعتماد به نفس

ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ

۵ مهارت ارتباط که زندگی شما را تغییر می دهد

مرداد ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۰ ق.ظ

شراکت در کسب و کار چه اصولی دارد؟

مرداد ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۴ ب.ظ

کسب و کار کفپوش سه بعدی

ساعت ۳:۵۲ ق.ظ

۸ روش برای حفظ انگیزه

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۵۶ ب.ظ

دکتر مهدی خیراللهی

ساعت ۳:۵۶ ق.ظ

داستان موفقیت ۶ کارآفرین بزرگ

مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۱ ق.ظ

نکاتی طلایی برای افزایش هوش مالی دانشجویان

ساعت ۲:۵۰ ق.ظ

۲۵ درس آموزنده رهبری کسب و کار

مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۵۹ ب.ظ

زندگینامه محمود حقیقت طلب

مرداد ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۰۳ ق.ظ

عکس نوشته از سخنان کارآفرینان موفق

مرداد ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۰۷ ق.ظ

زندگینامه علی اصغر جهانگیری

مرداد ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۱۸ ب.ظ

کارمندان میتوانند مدیر شوند اگر…

ساعت ۱۲:۲۶ ق.ظ

تفاوت های برجسته بین مدیریت و رهبری (اینفوگرافیک)

مرداد ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ق.ظ

برقراری ارتباط و ۸ اشتباه در انجام آن

مرداد ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۰۱ ب.ظ

کار کمتر، نتیجه بهتر!

مرداد ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۵۸ ب.ظ

قانون میتوز و افزایش درآمد

مرداد ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۰ ب.ظ

موانع سوددهی کسب و کار

ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ

بهترین راهکار های جذب ثروت

ساعت ۸:۳۰ ق.ظ

کاربردی ترین راه های تبلیغات در اینستاگرام

ساعت ۷:۴۵ ق.ظ

پنج نوع از بهترین تبلیغات تجاری