تئوری عقاب ها (قسمت دوم)

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (10 votes, average: 3٫20 out of 5)
person صابر خلیلی access_time تیر ۱۴, ۱۳۹۶ comment ۲۹ دیدگاه

تئوری عقاب ها:

سلام دوستان عزیز در ادامه تئوری عقابها امروز میخوام بهتون بگم که چرا خود من در دسته اردک ها دسته بندی شدم. خیلیا میان بهم میگن که آقای تیموری چرا شما در تئوری عقاب ها میگید اردک بودم. واسه همین من تصمیم گرفتم از بچگیم و کودکیم براتون بگم.

زندگی ماهان تیموری در دوران ابتدایی

من وقتی بچه بودم هر اتفاقی که می افتاد گردن من مینداختن و به خاطر همین در دوره ابتدایی با کابل تنبیه شدم. یادم میاد یکی از بچه ها شانسی خریده بود، باباش دعواش کرد اونم شانسی رو داد به من و منم اونو گرفتم و شروع کردم به فروختن و بعدش یه شانسی دیگه درست کردم و همینطور میفروختم که یک روز یکی اومد و یه شانسی خرید و سه تا جایزه برد و پولی بهم نداد و من نتونستم حقمو بگیرم و اگه اردک نبودم حتما حقمو می گرفتم.

در دوران راهنمایی ماهان تیموری در تئوری عقابها چه وضعیتی داشته است

در دوران راهنمایی بازم هر اتفاقی می افتاد گردن من می انداختند. من جثه کوچیکی داشتم و از همه کتک میخوردم. یکبار مدیر مدرسه اومد داخل کلاسمون و یکی داد زد مدیر به من نگاه کرد و توو گوشم زد که هنوز صداشو دارم میشنوم و بهم گفت تیموری تو هیچی نمیشی.

من از اون شانسی ذهنیت خوبی پیدا کرده بودم و به پول رسیده بودم واسه همین از هر فرصتی به دور از چشم خانواده میرفتم پول دربیارم، مثلا داخل نانوایی میرفتم و نون درمیاوردم. یه روز پختمون تموم شده بود و داشتیم نون میفروختیم که یک خانم مسنی اومد و از من دوتا دونه نون رایگان خواست و من اجازه نداشتم بهش بدم. ولی همونجا بزرگترین جرقه زندگیم خورد و با خودم گفتم ماهان اگه به سمت پولدار شدن قدم برنداری باید تو این سن سرت رو جلو اینو اون خم کنی و این واقعا سکوی پرتاب من بود.

همونطور که بهتون قبلا هم گفتم تصمیمات ما نتایج ما رو خلق خواهد کرد.

نقطه پرش ماهان تیموری کجا بوده؟؟؟

شاید ازم بپرسید که آقای تیموری شما کجا پریدید ؟؟ کی پریدید؟؟؟

اولین پرش من همون بود که به دور از چشم پدر و مادرم سرکار میرفتم و اگه بابام میفهمید خیلی عصبی میشد.

پرش بعدی من سن ۱۵ سالگیم بود که هجرت کردم و به تهران اومدم و ۵ سال شرایط سختی رو گذروندم.

پرش بعدیم این بود که تو سن ۲۰ سالگی موسسه پیک کتاب رو راه اندازی کردم، اولش خیلی استرس داشتم که شایت نشه.

پرش بعدیم احداث کارخونه مگنت تارا بود که همین الان داخل قم مشغول به فعالیت هست و برادرم و پدرم و ۶ نفر دیگه مشغول به فعالیت هستن.

پرش بعدیم زمانی بود که میخواستم پیک کتاب تهران رو رها کنم و وارد کار آموزش شدم و تیم آموزشی ماهان تیموری رو تاسیس کردم.

آیا من در همه پرشهام موفق شدم؟؟؟

نه این یک دروغه، پرشی که به تهران داشتم خیلی سخت بود و ۵ سال طول کشید که من نتیجه بگیرم.

احداث کارخونه یه اشتباه بود چون خودم بالای سرمایم نبودم و اون چند صد میلیونی که اونجا خوابوندم اگه دانش الان رو داشتم میتونستم خیلی استفاده ها ازش بکنم.

آیا اردکی داریم که به موفقیت مالی رسیده باشه؟؟؟

اردک پولدار

من بهت میگم بله. من دوستی دارم که شخصیت خیلی اردکی داره ولی میتونم بگم که توو کارش خیلی موفقه و میدونم که اگه این کارشو ازش بگیریم دیگه نمیتونه تو شغل دیگه ای موفق بشه ولی همین سال ۹۵ چند صد میلیون پول درآوردن.

عقاب ها در هرکاری به موفقیت میرسن.

با توجه به تئوری عقابها آیا عقابی داریم که به موفقیت مالی نرسیده باشه؟؟؟

جواب این سوالم مثبته. بله نه یک عقاب بلکه عقاب های زیادی هستن که به موفقیت مالی نرسیدن. چون نپریدن، شاید در خانواده اردک ها بودن و یا شاید دوستاشون اردک بودن.

راهکارهایی طلایی برای شما در تئوری عقابها

اردک هایی که در خانواده اردک ها هستن چطور میتونن به موفقیت برسن ؟؟؟

تغییر محیط ، از محیط های ضعیف خارج شید و سعی کنید تلاش کنید برای خلق یا پیدا کردن موقعیت های مالی که این مورد رو در دوره هوش مالی دارم به طور کامل میگم. دوستان خودتون رو عوض کنیدو تصمیم جدید اینه که فوت های کوزه گری رو که خیلی خاصه فقط برای افرادی میذاریم که در دوره هوش مالی شرکت کرده اند.

روی بهبود فردیتون کار کنید. و شخصیت خودتون رو تقویت کنید.

اردکهایی که در خانواده عقاب ها هستن چه باید بکنند؟؟؟؟

اکثر این افراد به خاطر اینکه بهشون توجه نشده و اعتماد به نفس خودشون رو از دست دادن باید خیلی رو خودشون کار کنند و باید عزت نفسشون رو افزایش بدن. باید غول درونشون رو بیدار کنند و خودشون رو به خودشون ثابت کنند.

راهکار عقاب هایی که در خانواده عقاب ها به دنیا آمده اند چیست؟؟؟؟

محدودیت ذهنیت رو باید برداری و اونوقته که نتیجه ای که میگیری چندین برابر خونوادته. اطلاعات خاص کسب کن و از اون اطلاعات استفاده کن. شاید خانواده شما عقاب باشه ولی اطلاعاتش سنتیه و باید اطلاعاتت رو خاص و بروز کنی. بپرید و کسب و کار خود و خونوادتون رو متحول کنید. حتما اینکارارو انجام بدید.

عقابهایی که در خانواده اردکها به دنیا اومدن باید چیکار کنند؟؟؟

شما هم باید محیطتتون رو تغییر بدید، اطرافیانتون رو تغییر بدید و تمرکز کنید روی پریدن و اقدام کردن. اونوقت نتیجه ای که میگیرید فوق العادس.

لیاقت شما عقاب بودنه.

امیدوارم هرجای ایران هستید تصمیم بگیرید عقاب باشید.

ازتون میخوایم نظرات خودتون و حتی اگه خاطره ای از پرش یا نپریدن خودتون دارید در قسمت دیدگاهها ارسال کنید تا ما و همه دوستانمون بتونیم از اون استفاده کنیم

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، فن بیان ، کاریزما

 

تا کنون 29 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. بهنام ناصری گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما استادگرانقدروتیم خستگی ناپذیرتان استادواقعا بجه های تیمتون عالی هستند امروزواقعا حسودیم شد چقدراین دوستان عالی کارمیکنندویکسره انلاین ودرحال پاسخگویی وراهنمایی ماهستند واقعادستشون دردنکنه وتبریک به شمابرای موفقیتهاتون حسودی ازاین بابت بودچون بخاطرضعف خودم تیم من خیلی ضعیف عمل میکنه وازشما انرژی گرفتم ودارم دوباره سازماندهی میکنم

  • صابر خلیلی گفت:

   سلام دوست عزیز
   دوتا نکته رو مد نظر قرار بدید
   اول اینکه شما باید نیازهای کارکنانتون رو بشناسید و به اونها اهمیت بدید، اگه هرم مزلو رو بررسی کنید و ببینید نیازهای کارکنانتون چیست و به اونها اهمیت بدید اونوقته که میتونید از حداکثر ظرفیت کارکنانتون استفاده کنید در نظر داشته باشید که به همه افراد نباید به یک شکل توجه کرد و نیازهای افراد باهم تفاوت داره.
   نکته بعد برگزاری جلسات هفتگی یا ماهیانه هست که باید حتما داشته باشید و تا اونجا که میتونید همه افراد در اون جلسات شرکت کنند. اهداف سازمان رو بهشون بازگو کنید و بهشون یادآور بشید که چه نقش مهمی در سازمان شما دارن و شما روی اونا حساب کردید

 2. بهنام ناصری گفت:

  استادمن هم پرواز داشتم درنوجوانی تاجوانی کارهای مالی مختلف انجام دادم اولین فرصت بزرگ زندگیم درسن بیست سالگیم بودکه اگرعلم وپشتوانه وازهمه مهمترجرات میداشتم مجوز یک کارخانه عروسک سازی درکرمانشاه بودسال۱۳۷۵ومن یک کارگاه کوچک عروسک سازی درهمونجاداشتم وداخل شهرتولیداتموپخش میکردم وپروازاصلی من که متاسفانه خیلی بعدتربوددرسن ۲۸سالگی من بود که یک مجوزخیلی عالی رودریافت کردم وماشینموفروختم و۵میلیون هم وام گرفتم وراه اندازی کردم وتاالانمشغول هستم ودرحال حاضرهمین امروزباهمکاری یک دوستم استارت پروازبعدیم روزدم که ازیک کارگاه داریم شروع میکنیم ومطمئنم تاحداکثردوسال اینده به کارخانه تبدیلش میکنم وخدامیدونه هیچ سرمایه ای ندارم وفقط گفتم باید شروع کنم ومطمئنم بایاری خداهمه چی فراهم میشه

  • صابر خلیلی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنونیم از دیدگاه خوبتون و اینکه شما هم به فکر پریدن هستید و به سمت موفقیت قدم برمیدارید

 3. امید گفت:

  با سلام خدمت آقای تیموری و تیم بسیار موفق و تاثیر گذار ایشان. من در تئوری عقابها(قسمت اول) اولین نفری بودم که مطالب زیادی را نوشتم. اینجا هم اولین هستم. وهدف دارم از این اولین بودن. دیدگاه من نسبت به این قسمت دوم اینه که متاسفانه می بایست(یعنی عرف یا رسم است یا شاید هم توقع ما زیاد است) دارای کیفیت مطالب بالاتری می بود نسبت به قسمت اول. امید وارم قسمت های بعدی پر محتوا تر باشد. بهر حال تشکر و سپاس. اگر هم خواستید ما همکاری کنیم لطفاً راه ارتباطی را بیان کنید. ممنون

  • صابر خلیلی گفت:

   سلام دوست عزیز

   ممنون از نظرات خوبتون شما میتونید با شماره های دفتر که در پایین سایت اومده تماس بگیرید

 4. امید گفت:

  سلام دوستان لازم دونستم مطالبی را بیان کنم در خصوص هرم نیازهای مازلو و آن هم این است که انتقادهای بسیاری بر این نظریه شده است و به نظر من بهتره که در این سایت به این خوبی روی نظریاتی که منتقدان زادی دارد زیاد تاکید نشه. برای روشن تر شدن مسئله به این چند نکته توجه بشه بهتره.واقعیت این است که امروزه، شواهد جدی برای تایید ترتیب ارائه شده در این طبقه بندی وجود ندارد یا حتی اگر بخواهیم کمی جدی‌تر بگوییم اساساً وجود این نوع از طبقه بندی چندان قابل دفاع نیست. نظریه سلسله مراتب نیازهای مازلو، ساده، منظم، قابل درک شهودی، جذاب و به نوعی ایجاد کننده‌ی نظم در آشوب است. کسی که برای کشورش به جنگ می‌رود و شهید می‌شود، آیا نیازهای اولیه خود را تامین کرده بوده و اکنون در بالاترین نقطه هرم، در حال ارضاء نیاز خودشکوفایی است؟ آیا دقت کرده‌اید که بسیاری از انسانها، حضور در شبکه های اجتماعی را از نیازهای اولیه خود می‌دانند‌؟ آیا تا به حال کسانی را ندیده‌اید که بازدید از فیس بوک و ارسال پیام توییتر و جستجوی پروفایل گوگل پلاس را بر شام و ناهار و خواب و خوراک خود ترجیح دهند؟ با تاکید بر رفتارهایی که امروزه از انسانها در مواجهه با شبکه های اجتماعی دیده می‌شود اشاره می‌کند. شاید فکر کنیم که توجه به نیازهای اجتماعی،‌ حاصل توسعه تکنولوژی‌های ارتباطی طی سالهای اخیر است. اما به نظر می‌رسد واقعیت فراتر از اینهاست. نیازهای اجتماعی و ارتباط با دیگران، صرفاً در دهه‌ی اخیر پررنگ نشده‌اند. «ارتباط اجتماعی» از گذشته نیز وجود داشته است. انسانها قطعاً تنهایی بر ماموت‌ها و حیوانها و غول‌های بزرگ قدیمی پیروز نشده‌اند. انسانها قلعه‌های بزرگ و بناهای عظیم و امنیت شهرهای خود را به تنهایی انجام نداده‌اند. واقعیت این است که Connection و ارتباط، پیش نیازی است که بی توجهی به آن، حتی تامین نیازهای فیزیولوژیک و امنیتی را نیز تهدید می‌کند. باید بپذیریم که تدوین سلسله نیازها توسط مزلو، ضمن اینکه کار ارزشمندی بود و توانست در آشفته بازار مدیریت و کسب و کار، فضایی برای فکر کردن به اولویت‌ها ایجاد کند، اما از واقعیت زندگی انسانی بسیار دور است. مغز ما پیچیده تر از آن است که این اولویت‌ها را با چنین جدیتی در نظر بگیرد. نیازهای انسانی، مانند بسیاری از چیزهای دیگری که در طبیعت وجود دارند، متغیر، پویا و در یک تعادل پیچیده‌ی دینامیکی با یکدیگر هستند و در نظر گرفتن یک سلسله مراتب برای آنها، می‌تواند به شدت گمراه کننده باشد. شاید اگر به جای «سلسله مراتب نیازها» از واژه‌ی «طبقه بندی نیازها» استفاده کرده و به جای آن هرم معروف، ستون‌هایی را در کنار یکدیگر ترسیم کنیم که سقف یک زندگی انسانی را پایدار نگاه می‌دارند،‌ کمی به واقعیت انسانی اطراف خود نزدیک‌تر بشویم…

  • صابر خلیلی گفت:

   سلام دوست عزیز
   جواب شما کاملا درسته ولی مزلو بیسی رو معرفی کرده که باید رعایت بشه درسته خیلی سادس و سلسله نیازهای انسان در ۵ ردیف قرار نمیگیره ولی یک پایه کلیست که قابل تعمیم هست. ما هیچوقت نمیتونیم نیاز به فیس بوک یا نیاز به شبکه های اجتماعی رو جز نیازهای فیزولوژیک بدونیم درسته زمان زیادی رو میگذرونیم و خواب و خوراک رو از ما گرفته ولی کسی به خاطر نداشتن اینها از بین نرفته و اون نیازهای فیزیولوژیکه که در پایین ترین سطح هرم قرار داره و اگه ما نداشته باشیم از بین خواهیم رفت یعنی نیازهای اولیه.
   ولی همونطور که عرض شد کاستی های زیادی داره ولی این کاستی ها ناشی از اشتباه بودنش نیست بلکه ناشی از کلی بودنشه. از دید بنده کسیکه شهید میشه کارش خودشکوفایی نیست، بلکه در سطح دوم و سوم هرم قرار داره یعنی امنیت و خانواده، این درسته که هرم میگه باید اینها تامین بشه ولی روح انسانی مخصوصا در جامعه ما این رو باعث میشه که انسان خودش درپی تامین این برآید و این حس انسان دوستانه موجب میشه که گاهی برای تامین امنیت و خانواده از جان خودمون خرج کنیم.
   ولی هرم مزلو رو بهتره در کسب و کار و برای افراد مختلف سازمان در نظر بگیریم چون گسترشش توو عرصه های مختلف خیلی مشکلات دیگه ای به وجود میاره

 5. حامد سلیمی پور گفت:

  به نظرم عقابهایی که در خانواده اردک ها هستند بجای اینکه محیط اطرافشان را تغییر بدهند و بقیه را عقاب سازند بهتر است محیط خودشان را تغییر داده و از افراد انرژییخوار فاصله بگیرند تا زودتر نتیجه بگیرند

  • صابر خلیلی گفت:

   سلام دوست عزیز
   قرار نیست عقاب ها بقیه رو عقاب کنند با تغییر محیط یعنی اینکه دوستان و کسانی که باهاش معاشرت دارند رو باید تغییر دهند

 6. ارش سلیمی گفت:

  سلام من امروز باشما اشنا شدم وتصمیم گرفتم یه تکونی به زندگی ام بدم لطفا راهنمایی کن از کجا شروع کنم زیر صفر ام یه پسر پنج ساله هم دارم که باید به تنهایی بزرگش کنم دنبال یه نقطه شروع میگردم

 7. Saadi Hamzei گفت:

  سلام

  مطالب آموزنده ی زیادی داشت.

  ممنون

 8. rezaee7991 گفت:

  سلام استاد چرا همه سمینارهاتون تو تهرانه یک بار مشهد هم بیاید باور کنید به اندازه تهران ثبت نام میشه !!!!

 9. Malihe گفت:

  سلام من تازه با این باشما آشنا شدم وخیلی دوست دارم توی کارم موفق باشم
  من هم یک پرش کوچک داشتم
  گفتم با شما در جریان بزارم به نظر خودم من اردکی بودم که در خانواده عقاب بزرگ شدم تا سن٣٠سالگی دقیقا نمیدونستم چه هدفی دارم ولی کاملا یک دفعه از این طرز زندگی خسته شدم و روی استعدادهایم و علایقه ام سرمایه گذاری کردم واون هم هنر بود
  من خیلی کم خیاطی بلدم بودم اولین پرش من آموزش دراین زمینه به صورت حرفه ای بود وبه دلیل استعدادی که داشتم خیلی زود تونستم به جلو حرکت کنم دومین پرش من این بود که بعد ٢سال از کار توی خونه با پس اندازه ای جمع کرده بودم مزون خودم رو افتتاح کردم هم زمان هم در همین رشته یعنی طراحی ودوخت دانشگاه پذیرفته شدم وهر ٢کار رو باهم انجام میدادم به علاوه اینکه هم متاهل م وهم اینکه دارای یک فرزند
  والان بعد از ۶سال میخوام کارم رو گسترش بدم واز این یکنواختی کار بیرون بیام برای همین ٢ماه تابستون را تعطیل کردم که روی کارم تمرکز کنم ویه تصمیم جدید وخوب برای پرش بعدی بگیرم
  وامیدوارم با آشنای با شما به هدفم برسم
  شاید هم خواست خدا بوده که باشما آشنا شدم

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 29 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۷ ق.ظ

این ۲۰ قانون چک را اگر ندانیم چه می شود؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ

آموزش اصل حیاتی موفقیت در کسب و کار و زندگی

ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

چگونه در عرض ۳ سال میلیاردر شدم

ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ

نقش خانواده ها در افزایش هوش مالی فرزندان خود

ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

مصاحبه با برندگان چالش ۲۰۰ میلیونی

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

اصول چک که از آنها بی خبریم!

آبان ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

چند رسانه تبلیغاتی را می شناسید؟

آبان ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

بایدها و نباید های شراکت در کسب و کار

آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ

بازخورد مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷