پویائیسم موفقیت چیست؟

پویائیسم موفقیت چیست؟

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
person صابر خلیلی access_time آبان ۳۰, ۱۳۹۵ comment ۶۳ دیدگاه

 

پویائیسم موفقیت

موضوعی که می خواهیم در این یکشنبه به آن بپردازیم پویائیسم موفقیت است. اگر می خواهید یک فرد بسیار موفق باشید (در اصطلاح پویائیسم موفقیت باشید) و به ثروت برسید باید سه عملکرد را در خودتان ایجاد و تقویت کنید. فراموش نکنید شما باید هر روز در این سه زمینه رشد کنید، بنابراین نیاز به زمان و تلاش مداوم دارید.

اولین مورد رشد و بهبود شخصی

 

 

 

اولین اصل در افرادی که پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کنند، این است که بر روی بهبود شخصی و رشد شخصیتشان کار می کنند. این افراد که بهتر است عنوان انسان های فوق برتر را برایشان انتخاب کنیم، برای این کار زمان در نظر می گیرند و تلاش می کنند تا هر روز بهتر و عالی تر از قبل باشند. رشد شخصی اولین گزینه و اولویت آن ها در زندگی است. این افراد داری هفت صفت بارز هستند:

•    اعتماد به نفس بالایی دارند
•    قابلیت برقراری ارتباط موثر با دیگران از دیگر صفات این افراد می باشد
•    این افراد می توانند راحت در هر جمعی صحبت کنند. فن بیان بالایی دارند
•    فنون مذاکره را بلدند، میدانند باید چطور صحبت کنند؟ 
•    مهارت متقاعد سازی را یاد گرفته اند، می توانند به راحتی اطرافیان خود را در هر موضوعی متقاعد کنند.
•    افراد دنباله رو موفقیت کاریزما دارند، این افراد جذاب هستند، همه دوست دارند با آن ها ارتباط برقرار کنند و به قولی آن ها را در کنار خودشان داشته باشند.
•    آخرین مورد این است که در زندگی هدف دارند، برای زندگی شان برنامه ریزی کرده اند، این افراد اهداف شان را به اهداف کوتاه مدت (برنامه روزانه) تبدیل کرده اند و برای رسیدن به آن ها گام های استوار بر میدارند.

اگه می خواهید تبدیل به یک انسان فوق برتر شوید، باید این هفت هدف را در برنامه ی روزانه ی خود قرارداده و برای هر یک برنامه و زمان در نظر بگیرید. تک تک این موارد را به هدف و برنامه روزانه تبدیل کنید و هر روز در راستای آن ها قدم بردارید و هر روز در آن ها رشد کرده تا به زودی به جمع برترین ها بپیوندید.

دومین مورد توسعه مهارت هایی که تخصصشو دارن

شما از چه کاری پول کسب می کنید؟؟؟؟؟؟؟
هرکاری که می کنید باید متخصص آن باشید، باید مهارت های خودتان را افزایش دهید، باید در کار خودتان بهترین باشید. اگه آموزگار هستید، راننده هستید، بستنی فروشی دارید و یا هرکاری که انجام می دهید، فکر کنید ببینید چطور می توانید در  کسب و کار خودتان بهترین باشید؟ زمان بگذارید، مطالعه کنید و هر کاری لازم است انجام دهید تا خاص شوید. برای بهترین شدن، برای تک شدن، برای نابغه شدن تلاش کنید و از همین امروز در راستای رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

سومین مورد فروش تخصص و مهارت خودتان است

باید یاد بگیرید چطور راحت تر بفروشید؟ چطور می توانید تبلیغات و بازاریابی کنید؟ یاد بگیرید چطور کارتان را توسعه بدهید؟ چطور می توانید با تبلیغات در تلگرام و تبلیغات در اینستاگرام به ثروت برسید؟
پس شما باید برای خودتان و رشدتان در این سه زمینه زمان در نظر بگیرید، باید برای تقویت این سه زمینه کار کنید. شما باید در تک تک این موارد و زمینه ها متخصص شوید. پیشنهادی که در این زمینه برای شما دارم مطالعه ی  کتاب متخصص شغل خود شو است.

برای دانلود این کتاب می توانید به سایت  تیم آموزش ماهان تیموری رفته و در بخش کتاب های تیم آموزشی آن را پیدا کرده و دانلود کنید و یا از لینک آن در همین خط استفاده کنید. در این کتاب به طور کامل توضیح دادم که چطور به یک متخصص در کسب و کار خودتان تبدیل شوید. حتما مطالعه کنید و از راهکارهایی که گفته شده در کسب و کارتان استفاده کنید.
مژده ای که در این هفته برای شما دارم جایزه ی ۱ میلیون تومانی برای کلیپ این هفته برای شماست.

مشارکت تک تک شما عزیزان در کنار هم و ارائه ی دیدگاه های خودتان در مورد کلیپی که مشاهده کرده اید معیار سنجش ما برای برنده ی جایزه ی این هفته است. جایزه متعلق به بهترین دیدگاه خواهد بود. دیدگاه های شما برای ما بسیار ارزشمند و سازنده خواهد بود. قطعا خواندن داستان موفقیت های شما عزیزان و سؤالات و صحبت های شما برای ما و همه ی اعضای محترم سایت آموزشی ماهان تیموری ارزشمند است.

با به اشتراک گذاشتن نظرات ارزشمندتان از دو طریق سود خواهید برد: اول به اشتراک گذاشتن دیدگاه تان و اینکه همه با خواندن دیدگاه شما راهکاری، تجربه ای و نکات ارزشمندی را یاد می گیریم و موضوع دوم که شاید جنبه ی مادی داشته باشد بردن جایزه ی بهترین دیدگاه یعنی جایزه ی یک میلیون تومانی خواهد بود. پویایی شما در مشارکت در جمع ها و گروه های هم مدار ثروت و موفقیت، تأثیر بسیار زیادی در میزان موفقیتتان خواهد گذاشت.

 

و در آخر برای جمع بندی به چند نکته توجه کنید:

ببینیم در کدام مورد مشکل داریم و یا نیاز به تقویت آن داریم؟ اولویت بندی کنیم و یکی یکی به رشد و تقویت هر یک بپردازیم. انجام این موارد و دقت در آن می تواند شما را ظرف مدت کوتاهی به موفقیت های بسیار بزرگ برساند. ما ایمان داریم این کلیپ برای تک تک شما عزیزان بسیار اثرگذار و کاربردی خواهد بود.

در صورت نیاز بارها این کلیپ را تماشا کنید و نکات مهم و مورد علاقه ی خودتان را یادداشت کنید و حتما در برنامه ی خود جایی برای آن ها ایجاد کرده و حتما زمان گذاشته و قدم هایی را در راستایشان بردارید.
شما باید در طی روز ۴ ساعت زمان برای خودتون در نظر بگیرید و در این زمان بررسی کنید ببینید در کدام یک از زمینه ها ضعیف هستید و نیاز به کار کردن در آن زمینه دارید؟ اولویت بندی کنید و برای بهبود خودتان گام بردارید. امیدوارم هرکجا هستید بلند شوید و یک قدم بردارید و خودتان را به آن جایگاهی که لیاقتش را دارید برسانید.
شاد و پیروز و سربلند باشید

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب درآمد اینترنتی

تا کنون 63 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. رضا گفت:

  تاثیری نداشت همش مطالب تکراری از کتاب برایان تریس کپی نکنید همشو فوتم

  • مريم فاطمي گفت:

   سلام
   آقا رضا تو کدوم کتاب برایان تریسی در این مورد اطلاعات بیشتر وجود داره راهنمایی کنید لطفا
   از استاد عزیزم ممنونم من در قسمت اول خیلی مورد دارم و خیلیم تمایل دارم که رفع أشکال کنم دوستان اگه کسی می تونه راهنمایی کنه

  • رضا گفت:

   تقریبا همه کتابشو خوندم همش میگه کتاب بخونید برنامه بچینید متخصص شوید

  • farshid گفت:

   سلام دوست من
   منم چنتا از کتابهای برایان تریسی رو دارم و خوندم درسته در اکثر کتابها روی مطالعه هدفگذاری و تخصص داشتن تاکید کردن اما چرا ناراضی هستی دوست عزیز؟! اگر به گفته هاش عمل کنی میتونی سطح خودت رو بالا ببری اما اگه واقعا عمل کنی.
   درباره ی کلیپ استاد عزیزم حتما نظرم رو مجزا می نویسم اما فکر می کنم هیچ کجا به این شیوه دسته بندی نشده مطالب
   عالی بود برای من چون مطالبی رو یاد گرفتم که حتما در نظر خودم می نویسم
   مؤید باشید

 2. حجت امیرآبادی زاده گفت:

  سلام
  من هر روز صبح زود بلند میشم و برای هر سه موردی که استاد عزیز گفتند برنامه دارم. برای رشد بهبود شخصی روزانه ۲ ساعت، برای توسعه مهارت ۲ ساعت، و برای فروش ۱ ساعت صرف راه های بازار یابی میکنم.توصیه میکنم برنامه مشخص داشته باشد وبرنامه خودتون رو شب قبل حتما روی کاغذ بنویسید و زمان مشخص برای هر کدام اختصاص بدهید
  با تشکر

  • farshid گفت:

   سلام آقای امیر آبادی
   برنامه داشتن برای هر روز خیلی عالیه
   موضوعاتی که استاد فرمودن در کلیپ خیلی عالیه و مطمئنم افراد موفق از این شیوه برای موفقیتاشون استفاده کردن
   خداروشکر طی این چند سال به موفقیتای بزرگی رسیدم و اگر بخوام یکی از دلایل رو اینجا بگم همین برنامه ریزی برای موضوعاتی هست که استاد بهش اشاره کردن
   من تمام روز حتی در خواب به موفقیت بیشترم فکر می کنم و هر روز شرایطم بهتر میشه در نظر خودم حتما رازهای موفقیت خودم رو خواهم گفت
   موفق باشی دوست من

  • m m گفت:

   آفرین بر پشتکار و تلاشِ شما
   تلاش ِ با برنامه کلید رسیدن به موفقیت و پیروزی است.
   به امید فتح قله های موفقیت برایتان .

 3. رضا گفت:

  یک چیز جدید نیست یک چیز نو میخواهیم شعبده بازی خوب بود

  • farshid گفت:

   سلام دوباره به شما آقا رضا
   من همیشه نظرات رو از اول تا انتها مطالعه می کنم و به این کار علاقه دارم و همیشه از این کار لذت می برم چون نظرات مختلف هیجان انگیزن
   به نسبت پیام اول شما که اولین نظرم بود مشخصه آدمی هستین که به دنبال کشف چیزای جدید و بکری این عالیه از خودت بیشتر بگو این فرصت خوبیه برای آشنایی بیشتر دوستان

  • m m گفت:

   درود اقا رضا
   شعبده بازی خوب بود ولی به جای اینکه ماهی آماده بدستمون برسه ماهیگیری یاد بگیریم بهتر نیست ؟؟؟

 4. سعید گفت:

  این بحث از این نظر عالی بود که موفقت رو در سه خط به نحو زیبایی خلاصه کرده بود.من به اینها پشتکار و پیگیر بودن رو هم اضافه می کنم. واقعا هم اگر کسی این چهار تا رو باهم داشته باشه احتمال اینکه در بلند مدت موفق نشه در حد صفره.
  ۱-رشد شخصی(اعتماد به نقس،ارتباط موثر،فنون مذاکره، متقاعد ساز،هدف داشتن)
  ۲- متخصص شغل خود شدن
  ۳-بازاریابی موثر(یاد گیری فنون بازاریابی برای فروش محصولات و خدمات)

 5. یوسف شرقی گفت:

  با سلام خدمت جناب تیموری و همکاران پر تلاششون
  خیلی خوشحال شدم که بار دیگر یکی از کلیپ یک شنبه ها رو دیدم و خدا رو شکر که میتونم نظر دیگری رو در سایت جناب ماهان تیموری بذارم سه موردی رو که جناب تیموری در این کلیپ بیان کرد شاید بتوان خلاصه ای از اصول های موفقیت و ثروت و خود شناسی است که با تبحر کامل در کمتر از ۷ دقیقه بیان فرمودند واقعا دست مریزاد ما ایرانیها اکثرا چون از اعتماد به نفس کمتری برخوردار هستیم کلمات و جملاتی رو که از کتابها و منابع خارجی در هر زمینه ای که باشد به طور کامل و صد درصد قبول داریم اما اگر همین کلمات و جملات رو خودمون و بازبون عامیانه خودمون بیان کنیم اکثرا یا اهمیت نمیدهیم و یا کمتر مورد پسند قرار میگیرد در صورتی که واقعا این طور نیست همان طور که امار دقیقی از ثروت افراد در ایران عزیزمان منتشر نمیشود و در دسترس نیست متاسفانه افرادی رو هم که در زمینه موفقیت و ثروت فعالیت میکنند کمتر در مجلات و روزنامه ها منتشر میشوند که این به نوبه خود در رابطه با این قضیه صدق میکند دوستان گرامی موفقیت و خودشناسی رو میتوان پایه و اساس هر زندگی نامید و تا به خود شناسی نرسیم نمیتونیم به موفقیت های بزرگی برسیم و یکی از را ه های خود شناسی مطالعه و سرمایه گذاری بر روی خود میباشد ما باید روزانه در زمینه های سلامت- موفقیت – روابط و ثروت به طور مداوم مطالعه داشته باشیم تا به خود شناسی از خودبرسیم کتابهای زیادی در مورد موفقیت و ثروت در بازار وجود دارد که من به شخصه دوکتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین و علم ثروت والاس ولتز رو خیلی خیلی دوست دارم و به شما دوستان گرامی هم توصیه میکنم که برای یک بار هم که شده این دو کتاب را مورد بررسی قرار دهند البته کتابهای راندا برن و وین دایر هم خالی از لطف نیست مورد دومی رو هم که جناب تیموری در مورد کسب مهارت در مورد شغل خودتان است باید بگم که به لطف دنیای اینترنت امروزه سایتها و مطالب خیلی زیادی در هر زمینه شغلی وجود دارد که با کمی تلاش و پشتکار میتوانید در زمینه شغلی خود بسیار موفق شوید مثلا اگر شغل شما نجاری هست و میخواهید در زمینه نجاری و اصول و روش های نجاری مطالب یاد بگیرید و در زمینه شغلی خود موفق شویید میتوانیید خیلی راحت هزاران هزار مطلب و مقاله و فیلم در مورد نجاری دانلود کرده و تبحر را در نجاری بالا ببریدکه بنده دوستان گرامی همیشه یک مطلب رو در نطر داشته باشید اگر در یک حرفه و شغل مورد علاقه خود به درجه استادی برسید دیگر کار تمام است و شما میتونید حتی در سراسر جهان حرف برای گفتن داشته باشید اما در مورد مطالب در مورد فروش هم با اجازه نظرات خودم را مینویسم برای اینکه شما در زمینه شغلی مورد علاقه خود خود فروش داشته باشید باید همیشه دو مورد رو مدنظر داشته باشید :اولا اینکه در مورد جنس یا خدمتی که میخواهید ارایه بدهید حتما اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید به طوری که مشتری احساس کنشما به عنوان مشاور و راهنمای او دارید عمل میکنید نه صرفا فروشنده ای که میخواد جنسی رو به شما قالب کند و بفروشد و اگر در تمام کالا ها و خدماتی که انجام میدهید به این درجه از تبحر و استادی برسید دیگران شما رو به عنوان مشاور خود در زمینه فروش و ارایه خدمات میبینند و همیشه فروشگاه و دفتر شما پر مشتری میباشد و فرقی هم نمیکند که شما چه چیزی رو ارایه میدهید و یا چه خدمتی رو ارایه میکنید حتی اگر یک سایت هم باشد پس همیشه سعی کنید در زمینه فروش و ارایه خدمات یک مشاور کامل باشید نه صرفا یک فروشنده در مورد اجناس مورد فروش خود تحقیق کنید در مورد ماده به کاررفته در ان جنس تحقیق کنید در مورد کارخانه سازنده ان و محصولات دیگر ان کارخانه توضیح ارایه بدید سعی کنید مشتری به شما دلگرم شود و نکته دوم هم این است که همیشه در بحث ارایه و فروش سعی کنید بیش تر از مبلغ فروش خدمت ارایه بدهید مثلا اگر قیمت جنسی ۱۰۰۰۰تومان میباشد شما سعی کنید بیش از این مبلغ به خریدار آفر بدید مثلا به مشتری بگیید که در ازای این مقدار خرید یک جنس دیگر به عنوان هدیه به شما میدهم یا تا دوماه از خدمات پس از فروش این جنس به طور رایگان استفاده کنید و مطلب دیگری هم که در مورد فروش لازم است بدانید که همیشه با مشتری به عنوان کسی که نیاز به کمک شما دارد نگاه کنید و نه صرفا یک مشتری و با تغییر دیدگاهتان کنید رابطه خوب و صمیمی با اوداشته باشید
  دم همتون گرم

  • جواد تيموري گفت:

   با سلام جناب آقای شرقی ، کامنتی که بنده گذاشتم رو مطالعه بفرمایید. یکی از مخاطبین آن شما هستید.

  • m m گفت:

   سلام
   خداقوت
   از کجا و از چه منبعی فرمودید ایرانی ها از اعتماد به نفس کمتری برخورددارند ؟؟؟

 6. مینا انصاری گفت:

  سلام آقای تیموری عالی بود. تمام نکته ها را در ۳مورد خلاصه گفتید.
  من هر روز ۴ صبح از خواب بیدار میشم و تمام کارهایی که به رشد شخصی من کمک میکنه انجام میدم تمرینات لازم را انجام میدم. کتاب میخونم. و…. اما در زمینه مورد دوم و سوم تلاش کمی دارم. تصمیم میگیرم از امروز وقت بیشتری برای این کار بگذارم.
  سپاس

 7. محمد گفت:

  سلام خداقوت کل صحبت این هست که چندبعدی باشیم بایک بعدپیشرفت چشمگیری نداریم شاید درحدمتوسط باشیم

 8. جواد تيموري گفت:

  بنام خدا و با سلام خدمت دوستان

  در ابتدا تشکر میکنم از شما دوست عزیز که دارید منّت میگذارید و کامنت بنده رو مطالعه میفرمایید، امیدوارم که شما هم مثل خود من، قبلش کامنت خودتون رو گذاشته باشید و بعد مشغول خوندن نظریات بقیه شده باشید. باید خدمت شما عرض کنم که نوشتن مطالب پیش روی شما، بیش از ۶ ساعت از من زمان برده، یعنی ابتدا در محیط word نوشته و بعد در اینجا کپی شدند. البته امیدوارم نخوندن نظریات بقیه قبل از نظر دادنم، باعث نشده باشه مباحث تکراری رو مطرح کرده باشم. هر چند که اگه موضوعی مهم و کلیدی باشه، تکرار کردنش میتونه حتی مفید هم باشه.
  پس اگه قصد دارید شما هم نظرتون رو بنویسید، پیشنهاد میکنم که اول کامنت خودتون رو بنویسید و بعد کامنت بقیه دوستان رو بخونید. به جایزه‌ش هم خیلی فکر نکنید ! قانون جذب کارش رو خیلی خوب بلده. همین که شما الآن آگاهانه توی این سایت هستید و به چنین موضوعاتی علاقه دارید و دارید کامنت کاربران و خوانندگان رو با این دقت میخونید، جایزه تون رو گرفتید. یه خواهش کوچیک هم داشتم و اون اینکه اگه موافق با نظر بنده هستید، ممنون میشم که اون رو لایک کنید.
  دوستان، این رو باید بدونیم که صرفاً دونستن این اطلاعات و قوانین به خودی خود کافی نیست، باید بهشون عمل کرد. بعضی وقتها مطالعه کتب مختلف و زیاد، برعکس باعث ایجاد شک و تردید و کم شدن ایمان به قوانین کیهانی در آدم میشه. چون گاهی اوقات افراد و مکاتب مختلف ممکنه در برخی مباحث گفته ها و نظریه های همدیگه رو نقض کنند. چند روز پیش یک جمله زیبا خوندم که خوبه اون رو با شما هم به اشتراک بذارم : خواستن به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد، خواستن باید با برخاستن همراه باشه.
  ۱) اگه ما تنبلی می‌کنیم، اگه پشتکار برای اقدام کردن نداریم و با اینکه میدونیم یه کاری درسته و برامون مفیده، ولی انجامش نمیدیم، یکی از مهمترین دلایلش میتونه برعکس بودن اهرم رنج و لذت در سیستم مغزی ما باشه. چیزی که از بیرون از ما و توسط دیگران قابل مشاهده نیست و فقط خودمون میتونیم روی اون تاثیرگذار باشیم.
  اینکه فردی پویایی و شور و اشتیاق کافی و انگیزاننده برای رشد و بهبود شخصی‌اش و برای توسعه مهارتها و تخصص هاش نداره ، به این دلیل هست که یا اون فرد به شرایط فعلی خودش قانع هست و یا احساس میکنه که شرایط فعلیش، با وجود مصائب و سختیهای احتمالیش ، قابل تحمله و میتونه فعلاً زندگیش رو بهمین منوال ادامه بده و هنوز به فلاکت و بدبختی نیفتاده! اگه این فرد بیاد با دستکاری کردن در سیستم مغزی خودش و ترسیم آینده ای بد ، منفی و منزجرکننده در اثر موندن و درجازدن در شرایط فعلی برای خودش، رنج تغییر نکردن رو برای خودش واضح و ملموس‌تر کنه، و از طرفی هم آینده خوبی که در اثر تغییر کردن در انتظارش هست رو تجسم و تصویرسازی کنه و همه اینها رو بنویسه و تا رسیدن به نتیجه ، هر روز ببینه، اون وقت موجب میشه تا انگیزه خیلی زیادی برای اقدام و عمل پیدا کنه.
  اگه انسان برای انجام کاری انگیزه و علاقه و عشق داشته باشه (حرف اوّل در مدل عاپا) ، نتیجه اش میشه پشتکار (حرف سوّم در مدل عاپا) و برعکس، بی‌انگیزگی و عدم عشق و علاقه، منجر به حالتی میشه که ما بهش «تنبلی» میگیم. بخاطر همین هست که ما افراد به ظاهر تنبلی رو می‌بینیم که در زمینه های خاصی، اتفاقاً خیلی هم زرنگ هستند.
  ۲) ولی تنها داشتن انگیزه به تنهایی کافی نیست و در نهایت ما رو به زندگی متوسطی میرسونه. موضوع مهم دیگه «داشتن ایمان کامل» به قوانین کیهانی و قوانین حاکم بر جهان هستی است. یعنی هنوز کاملاً باور نکردیم و کاملاً ایمان نداریم که این قوانین و روشها جواب میدن. شاید قبلاً نشانه های کوچکی از اونها رو دیدیم، ولی پیش خودمون گفتیم خب این بار شانسی و تصادفی بوده و لزوماً همیشه این اتفاقها نمیفتند و به نتایج دلخواهمون نمیرسیم.
  با انجام دادن یه سری کارها و رشد و بهبود شخصی خودمون میتونیم این باور و ایمان رو در خودمون قوی و قویتر کنیم. مثلاً با مطالعه زندگی افراد موفق که قبل از موفقیتشون شرایطی شبیه به ما یا بدتر از ما داشتند، دیدن الگوهای موفق، تجسم خلاق، توجه کردن به نتایج کوچک از قانون جذب در زندگی روزمره مون و تایید اونها و …
  ۳) رضایت و قناعت – یک باور غلط و محدود کننده‌ی دیگه که از بچگی به ماها یاد دادند اینه که «قانع باش! اگه میخوای توی زندگیت رفاه و آسایش و آرامش داشته باشی، قانع باش، والاّ هر چی هم پول و ثروت بدست بیاری، باز تو رو سیر نمیکنه و حریص تر میشی !»
  تقریباً قریب به اتفاق مردم، کلمات «رضایت» و «قناعت» رو به اشتباه، معادل هم قرار میدن. یادمون باشه که ما همیشه و همواره باید از زندگیمون «راضی» باشیم و نسبت به نعمتهایی که خداوند بهمون داده شکرگزار باشیم، ولی هیچ وقت نباید به داشته هامون «قانع» باشیم.
  ۴) فرصت و امنیت – خیلی‌ها به جای اینکه بدنبال یافتن فرصتهای جدید و بهتر توی زندگیشون باشند، بیشتر دنبال امنیت و تضمین هستند. آقای داگلاس مک آرتور جمله زیبایی دارند که میگه : امنیت هیچ وقت وجود نداشته، بلکه این فرصتها هستند که وجود دارند و در صورت استفاده درست از اونها، امنیت خودبخود بوجود میاد.
  بعد از برنامه ریزی کردن برای هدفمون، باید اقدام کنیم و منتظر نباشیم یکی از بیرون بیاد ما رو به جلو هل بده و مجبورمون کنه که کاری رو (که به نفع مون هست) انجام بدیم.
  ۵) اعتبار و برندساری – چیزی که بعد از کسب مهارت و تخصص و چه بسا بیشتر از اون اهمیت داره، کسب «اعتبار» توی حوزه کاری و فعالیتمون هست که با ارزش ترین دارایی ما محسوب میشه. این دارایی باارزش، یک شبه بدست نمیاد، بلکه در طی چند سال و در نتیجه اعتماد مردم به ما بدست میاد.
  پس خیلی خوبه که از همین حالا برای خودمون یک بیانیه، خط مشیء یا مأموریت فردی تنظیم کنیم. به این فکر کنیم که اگه بخواهند سه سال دیگه یا پنج سال دیگه راجع به ما تحقیقات بازار بکنند، دوست داریم ما رو با چه خصوصیات و ویژگیهایی بشناسند؟ به قول استاد ماهان تیموری، هر روز این سئوال رو از خودمون بپرسیم که چطور میتونم کارم رو بهتر و با کیفیت تر انجام بدم؟
  وقت و تمرکز خودمون رو به جای صرف کردن روی کارهای بی ارزش و کم اهمیت، روی کارهای مهم و با ارزش بکنیم. یادمون باشه ما مدیرعامل شرکت خدمات خودمون هستیم. هر چند وقت یکبار لازمه که خودمون رو بازبینی کنیم و تواناییهامون رو ارتقاء بدیم. اگه می‌بینیم که کار فعلیمون دیگه کارآیی نداره باید خودمون رو باز آفرینی کنیم. موفقیت با کار زیاد بدست نمیاد، بلکه با صرف نکردن انرژی روی کارهای بی اهمیت و در عوض تمرکز انرژی روی کارهای مفید بدست میاد.
  ۶) همه کاره بودن و هیچ کاره بودن – متأسفانه یک طرز فکر اشتباه در بین افراد جامعه اینه که فکر می‌کنند هر چی اطلاعات عمومی یک فرد زیاد باشه، آدم موفق تریه! احتمالاً شما هم این جمله رو شنیدید که : داشتن یک چاه با عمق زیاد، بهتر و باارزش تر از داشتن یک دریاچه به عمق ۵ سانتیمتر است. بعضیا هستند که همه کاره اند و هیچ کاره.
  عیبی نداره اطلاعات عمومی آدم زیاد باشه، ولی الویت باید این باشه که در حوزه کاری مون، توی یک زمینه خاص، متخصص و استاد بشیم.
  داشتن اطلاعات عمومی زیاد، فقط به درد جدول حل کردن و مسابقات تلویزیونی میخوره.

  ۷) به روز رسانی مهارتها – مهارت ها و تخصص های ما، تاریخ انقضاء دارند. توی مسیر زندگیمون باید حواسمون به آمپر بنزین باشه. ما هر چند وقت یکبار باید در حوزه تخصصی مون، اطلاعات جدیدی وارد مغزمون بکنیم. نباید به مدرک تحصیلی یا آموزش های ده سال پیش خودمون اکتفا کنیم و ارتباطمون رو با علم روز از دست بدیم. تغییرات بازار رو باید درک کنیم و خودمون هم با اونها تغییر کنیم.
  آدمهای موفق بمحض اینکه آمپر زندگیشون اومد پایین، یعنی درآمدشون ثابت موند یا پیشرفتشون متوقف شد یا درآمدشون کم شد، پیش خودشون میگن یه جای کار داره می لنگه ! باید برم اطلاعات بیشتری بدست بیارم و دوباره باید برای آموزش خودم وقت بذارم و آمپر رو ببرم بالا.
  یکی از خصوصیات دیگه‌ی افراد موفق اینه که زیاد سئوال مینند. خجالت و تنبلی و تعارف رو کنار میذارن ، هر چیزی که نمیدونند رو می پرسند، آموزش می‌بینند، اطلاعاتشون رو به روز می‌کنند.
  ۸) بیشتر از ۸۰% مردم جامعه ای که توش زندگی میکنیم، دنبال شغلهایی میرن که طبق عرف رایج در اجتماع، در آمد بالایی دارند. یادمون باشه که مهمترین عامل در رسیدن به موفقیت و ثروت، استعدادها و تواناییها و مهارتهای خود ماست.
  همونطور که با یک پیچ گوشتی چهارسو نمیشه یک پیچ آلن رو باز کرد، شاید بیراه هم نگفتند که هر کسی رو بهر کاری ساخته اند. ضمن اینکه نمیشه گفت آچار بهتره یا پیچ گوشتی یا انبردست. اگه از یک پیچ گوشتی بعنوان چکش استفاده کنیم، نه تنها نمیتونه به خوبی یه چکش عمل کنه، بلکه ممکنه به خراب شدن پیچ گوشتی منجر بشه.
  ۹) یک باور قدیمی که اشتباه ازش استفاده شده اینه که اگه میخوای توی زندگی موفق بشی، باید از تجربه دیگران استفاده کنی. خب، مشکل اینجاست که تعداد آدمهایی که سراغ تجربه آدمهای موفق میرن، اندک هست. اونها از تجربه هر کسی که دم دستشون میاد استفاده میکنند. بدون اینکه توجه داشته باشند که آیا خود اون فرد در حوزه کاری خودش، موفقیتی داشته یا خیر؟ در این جمله اگه بجای کلمه «دیگران» از کلمه «افراد موفق» استفاده کنیم، اون وقت جمله درست میشه.
  همون طور که استاد ماهان تیموری هم در فایلهای متعددی به این موضوع اشاره کردند، متاسفانه خیلی از افراد جامعه ، از افراد شکست خورده الگوبرداری میکنند.
  آدمهای موفق از ابتدای تولدشون موفق نبوده اند، روی خودشون وقت گذاشتند، آموزش دیدند، تخصص بدست آوردند. اونها یک سری رفتارها، یک سری طرز فکرها رو به عمد انجام میدن.
  در بیشتر محیط های کاری، غالباً تجربه کاری رو با سابقه و سنوات کاری، یکی میدونن، مثلاً اگه از کسی بپرسی چند سال تجربه داری؟ میگه من ۲۰ ساله این کاره ام، اما نمیگه که من ۲۰ ساله که دارم این کار رو به همین شکل و روش انجام میدم. در واقع اون فرد یکسال تجربه داره.

  با تشکر از توجه شما
  شاد و سلامت و ثروتمند باشید

  • m m گفت:

   باسلام خدمت شما جناب آقای جواد تیموری
   در کل از مباحثی که مطرح فرمودید سپاس گزارم ولی چند نقد کوچک :
   – جنابعالی در بخش هایی از مطلبتان از مواردی یاد کردید که حاصل تفکر و بینش های فرقه ها ضاله ای هستند تمام ما نباید فراموش کنیم که این جهان دارای خالقی یکتا و توانا است که تمامی امور و حوادث با اذن و اجازه ی او رقم می خورد و خود کیهان به خودی خود ذی شعور نیست و درکی از وقایع ندارد البته که قوانینی بر تمامی امور دنیا حاکم است و تمام این قوانین توسط خداوند وضع و اجرا درآمده و جامعه ی بشری موفق به تنها بخشی از این قوانین شده پس شایسته نیست که از واژه ی شعور کیهانی که واژه اصلی حلقه های ضاله ی عرفان های کاذب هستند استفاده کرد و این سیاره نه بلکه تمام کرات و مخلوقات دارای نشاناتی از خداوند هستند و هر کدام به نوعی از آفریدگار خود یاد میکنند و قوانین وضع شده نیز بیانگر وجود خالقی مدیر و مدبر است .
   البته مطالبی که شما یاد آوری کردید حائز اهمیت است و در بخشی که شما فرمودید که فقط باید با نسان های موفق مشورت کرد و از تجربیات آن ها استفاده نمود هم کمی تندروی کردید بلکه انسان های موفق زیادی در جامعه کنار همه ی ما زندگی می کنند و الزاما نشانه ی موفقیت آن ها نباید مولتی میلیونر بودن آنها باشد و یا نه حتی میشود از انسان های شکست خورده نیز درس آموخت و عوامل که سبب شکست آن ها شد را درست بر انداز کنیم خود را در مواجهه با آن عوامل ایزوله کنیم و در نهایت حرف شما کاملا صحیح است و آدم های موفق از همان اول موفق به دنیا نیامده اند و با تلاش و پشتکارشان شایسته ی موفقیت شده اند .
   “سلامت و پیروز باشید”

 9. علی جهانگیری گفت:

  با دیدن کلیپ تحت تاثیر قرار گرفتم و ۳ عمکرد موفقیت در رابطه با پویاییسم که فرمودین بسیار عالی بود و تاثیر گذار بود و من فکر میکنم رشد بهبود شخصی از همه اینها مهتر باشه و تاثیر زیادی در زندگی و موفقیت ما داشته باشه
  همچنین ارتباط سازنده هم توی فرمایش هاتون که بوده و بران یاد آور شد که باید بیشتر و بهتر روش کار کنم
  صحبت و فن بیان هم قطعا سازندست استاد هم چنین شفاف بیان کردن صحبت ها بسیار عالیه و من دارم روش کار میکنم
  مقالات علم فنون مذاکره هم از سایت مطالعه میکنم و تاثیرش رو دیدم
  جذابیت و داشتن جذبه هم تاثیری فراوان داره در حوزه کسب و کار و موفقت هامون
  توسعه مهارت هام در تخصصص بسیار بیتظیز بوده و جنبه درآمد بیشتر رو هم داشته برامون
  پایان کار و اصل کار هم که فروشه که روش تاکیدی داشتید !
  بسیار بسیار ویدیو تاثیر گزاری بود
  سپاسگذارم

 10. یوسف شرقی گفت:

  با سلام مجدد خدمت جناب ماهان تیموری و همکاران پر تلاش سایتشون و همچنین سلام خدمتجناب اقای جواد تیموری که نظر مفیدی رو گذاشتن جناب جواد تیموری با اکثر نظرات شما موافق هستم و خیلی ممنون که راهنمایی به جا و ارزشمندی فرمودید در تکمیل عرایض شما بنده هم چند مطلب عرض میکنم:
  ۱٫از اینکه چنین بستری فراهم امده که در ایران عزیزمان مطالب موفقیت کم کم دارد راه خود را در درون خانواده ها و گروه ها پیدا میکند خداوند بزرگ و بلند مرتبه را سپاسگذارم الهی شکرت که داری قوانین جهان هستی رو بوسیله افرادی که راه رو بلد شدن به ما نشان میدهی
  ۲٫قوانین جهان هستی ثابت و لایتغیر هستند و برای افرادی که راه و قوانین رو یاد بگیرند میشه انتظار معجزه های بزرگ رو داشت و باید گفت که خداوند کسانی رو که به گسترش جهان هستی کمک میکنند بیشتر مورد حمایت خود قرار میدهد دوستان گرامی نمیدونم که این جمله رو دقیقا کجا دیده و یا شنیده ام ولی اون رو خیلی دوست دارم و هر وقت که به ظاهر در تنگنا قرار میگیرم از اون استفاده میکنم و اون هم اینه که”خداوند ذهن نامحدود جهان هستی است” پس به او اعتماد کرده چون راه های او حکیمانه میباشد.
  ۳٫اگر کسی مطالب و جهان هستی رو نادیده بگیرد مانند کسی است که هروز به طور عمد از راه بیراهه میخواهد به مقصد برسد در صورتی که نمیخواهد راه درست را پیدا و انتخاب کند و این کار اشتباهی میباشد.
  و در پایان از تمام کسانی که وقت کرده و نظر بنده رو مطالعه میکنند و کرده اند بسیار سپاسگذارم

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 63 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

راه اندازی کسب و کار با توصیه های استاد ماهان تیموری

آبان ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۰ ق.ظ

شگفت انگیزترین بانوان کار آفرین ایران و موفقیت های بزرگ آن ها در کسب و کار

ساعت ۱:۰۴ ق.ظ

درآمدزایی اگر جدی گرفته می شد…

آبان ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۳ ق.ظ

کسب و کار خانه بازی مخصوص کودکان

آبان ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۳ ب.ظ

۸ روش بازاریابی رایگان

ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

آشغال های ذهنت رو دور بریز

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

کارمند چگونه کارآفرین می شود؟

آبان ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ

آموزش در مسیر ثروت است یا ثروت در مسیر آموزش؟

آبان ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۲ ق.ظ

۱۸شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ

آبان ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۱۴ ب.ظ

پاسخ به چالش پول نقد