نکات طلایی تندخوانی و تقویت حافظه

در: تمرکز حافظه تند خوانی | در تاریخ: ۰۹ شهریور ۹۵
                           مدت زمان مطالعه ی مقاله ی تند خوانی و تقویت حافظه ۴ دقیقه می باشد 

 

مقدمه :

نکات طلایی تندخوانی و تقویت حافظه تندخوانی و تقویت حافظه یکی از مهارت هایی است که هر فرد باید نسبت به موقعیت خود آنرا فرا بکیرید و از آن استفاده کند ،قبل از اینکه در مورد تندخوانی و تقویت حافظه به بحث بپردازیم لازم می دانم قانون ۸۰/۲۰ را به شما خواننده گرامی معرفی کنم .طبق تحقیقات اقتصاد دانان ایتالیایی در زمینه اقتصاد و میزان ثروت مردم ایتالیا  حدودا ۸۰% از ثروت مردم ایتالیا در اختیار حدود ۲۰%از جامعه آنها است .

از آن موقع که دانشمندان به این نتیجه رسیدند در موارد دیگر هم تحقیق کردند و دیدند که این تحقیق در تمام امور صدق می کند به این دلیل قانون ۸۰/۲۰ را نامگذاری کردند و بنابراین نتیجه این تحقیق به قانون ۸۰/۲۰ شهرت یافت .

به طور مثال: در بحث روانشناسی ۲۰ %از کارهایی که انجام می دهیم تعیین کننده ۸۰%از نتایجی است که که در این زمینه گرفته شده است . دقیقا همین مطلب درتندخوانی و تقویت حافظه هم صدق می کند که اگر ۲۰ % لغات را در یک متن درک کنیم مطمئنا ۸۰%آن متن را خواهیم فهمید که این به نوبه خود به پدیده تند خوانی و تقویت حافظه کمک خواهد کرد .

تکنیک های مهم در تند خوانی و تقویت حافظه از چنان اهمیتی برخوردار است که نه تنها مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان می باشد بلکه تمام اقشار جامعه از این تکنیک ها استفاده می کنند به این علت که برا ی پیشرفت در هر زمینه ای احتیاج به کسب اطلاعات دارند به همین منظور باید سطح  مطالعه را بالا تر ببریم که نکات تند خوانی و تقویت حافظه بسیار با اهمیت است .

با عرض پوزش از اینکه دربارگیری عکس مشکلی رخ داده است

نکات تندخوانی و تقویت حافظه :

۱- حافظه فرایندی است که شما قادر به تقویت آن می باشید .

۲-برای اینکه حافظه خود را تقویت کنید باید مطالبی را برای انتخاب کنید که به آن علاقه دارید 

۳- برای تند خوانی و تقویت حافظه حتما سعی کنید تمرکز حواس خود را بالا ببرید ابن نکته حائز اهمیت است که هر چه تمرکز حواس شما بیشتر باشد پدیده تند خوانی و تقویت حافظه بهتر خواهد شد .

باید بدانید عدم تمرکز روی هر مطلبی باعث می شود اطلاعات در حافظه بلند مدت به خوبی ذخیره نشود  و مطالب به درستی یادآوری نشود .

۴- برای اینکه مطالب راحت تر در حافظه ما ثبت شوند باید مطلب مورد نظر را خوب درک کنیم  تا به راحتی در حافظه بلند مدت انتقال پیدا کند .

۵- موقیتت سر در یادگیری و تقویت حافظه بسیار با اهمیت است . سعی کنید سر را به سمت بالا نگه دارید و چشم ها را هم به سمت بالا بگیرید .

۶- یک نکته مهم در تند خوانی و تقویت حافظه این است که مطالب را به صورت پیوسته بخوانید به طور مثال ; در یک ساعت چند درس را نخوانید که دچار پراکندگی مطلقب بنویسید .

۷- پدیده استرس در تند خوانی و تقویت حافظه به دو دلیل اساسی مهم است یکی اینکه اگر دچار استرس باشید در مرحله ثبت اطلاعات دچار مشکل خواهید شد و مرحله یادگیری هم دچار مشکل خواهد شد به این علت که مطالب درست کد گذاری نمی شود .

۸- تمرین تن آرامی یا ریلکسیشن باعث تقویت حافظه خواهد شد اگر روزی تنها ۱۵دقیقه این تمرین را انجام دهید کمک قابل توجهی به تند خوانی و تقویت حافظه می کند زیرا با این تمرین افکار مزاحم را از خود دور کرده و دوباره به آرامش بر می گردد.

 

تمرینات تندخوانی و تقویت حافظه :

مطالبی  که در این مقاله گفته می شود تمرینات بسیار مهم و کاربردی در جهت تند خوانی و تقویت حافظه می باشد :

دو صفحه از یک کتاب داستان که دارای جملات ساده ای می باشد را باز کرده  وعمل خط بری را به مدت دو دقیقه انجام دهید به این صورت که با قرار دادن انگشت زیر هر کلمه ، بدون حرکت دادن سر و فقط با چشم و با سرعت تقریبا آهسته خط ها را نگاه می کنیم .

 

این مطلب را حتما بخوانید :  راه و روش های یادگیری را بشناسید ...

نکته حائز اهمیت این است که به هیچ عنوان هدفمان درک مطلب نیست تنها می خواهیم سرعت خط بری خود را بالا ببریم درواقع کافیست یک یا دو نکته را درک کنیم و درآخر نکته ها ی فهمیده شده را بنویسید .

 

در این مرحله صفحه ی (۳)و (۴) از کتاب را باز کرده و عمل خط بری را مانند مرحله قبل انجام دهید با این تفاوت که دو صفحه را در مدت یک دقیقه و سی ثانیه خط بری کنید و در آخر مطالبی که فهمیدید را یادداشت کنید .

 

این بار صفحه (۵) و (۶) از کتاب را باز کرده و عمل خط بری را انجام دهید مانند مراحل قبل ولی این بار به مدت یک دقیقه و در آخر همان یک با دو نکته ای که از خط بری درک کرده اید را بنویسید .

 

در مرحله بعدی باید صفحه (۷) و(۸) را باز کرده و عمل خط بری را مانند مراحل قبل انجام دهید و این بار به مدت ۵۰ ثانیه و در آخر نکته ای که برداشت کرده اید را بنویسید .

نتیجه گیری:

اگر در هر مرحله نتوانستید طبق زمان تعیین شده عمل خط بری را برای دو صفحه ی مورد نظر انجام دهید باید دوباره آن مرحله را تمرین کنید و اگر بتوانید این تمرینات و نکاتی که در این مقاله بیان شد را به درستی انجام دهید مطمئنا این توانایی را خواهید داشت که در مدت یک ساعت یک کتاب یکصد صفحه ای را خوانید.

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل به درستی بارگذاری نشده است

             چنانچه موفق به اتمام مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید ، به سایت  تست تندخوانی مراجعه نمایید .

 

این مطلب را حتما بخوانید :  کدام مواد غذایی برای تقویت حافظه مناسب اند؟

 

امیدواریم از مقاله نکات طلایی تندخوانی و تقویت حافظه لذت برده باشید

 

                              خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مقالات یاری نمائید

 

ارائه دهنده آموزش های : حافظه ، تند خوانی ، مطالعه ، تمرکز ، تست تندخوانی 

 

فقط اعضای سایت میتوانند لینک های دانلود را مشاهده کنند. اگر قبلا عضو شده اید برای ورود اینجا کلیک کنید اگر هنوز ثبت نام نکرده اید برای عضویت سریع اینجا کلیک کنید

 

شما میتوانید این مقاله را در شبکه های اجتماعی زیر به اشتراک بذارید:

دیدگاه ها

هنوز هیچکس برای این نوشته دیدگاه نگذاشته است. اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید.
هنوز دیدگاهی نوشته نشده است. شما اولین نفر باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram