درباره نویسنده

مطالب مشابه

18 Comments

 1. .1

  maximini267

  سلام عارف عزیز. راستش من به یه شبه تغییر کردن و متحول شدن اعتقادی ندارم. نه اینکه غیر ممکن باشه اما احتمال وقوعش کمه. چون همونطور که خودتم گفتی ماها به یه روندی عادت کردیم و هر چند این روند ممکنه با درد و رنج همراه باشه اما بازم بهش پایبندیم. ذهنمون بدنمون و حتی باورهامون کم کم حول همین باورها شکل می گیره و ناخودآگاهمون درگیرش میشه. من کاملا درکت می کنم چون تو شرایطی که توصیف کردی بودم. با بررسی نظرات کارشناسی مختلف و جستجو در سایتهای مربوط به موفقیت و رشد شخصی داخلی و خارجی به این نتیجه رسیدم که هیچ تغییری ممکن نیست مگه اینکه اول خودت بخوای. شاید این جمله کلیشه ای رو زیاد شنیدی اما مهمترین عامل رشد و تحول من نسبت به یه سال قبل زندگیم همین بوده: “باید خودت بخوای که تغییر کنی.”
  باید خودت بخوای که هر وقت دیر از خواب پا میشی به جای لعن و نفرین کردن خودت و هدر دادن انرژی روانی و جسمیت برای سرزنش کردن خودت تصمیم به تغییر بگیری. آنتونی رابینز میگه تا زمانی که سختی تغییر کردن برای شما از سختی شرایطی که توش هستین براتون بیشتره شما تغییر نمی کنین. چون راضی هستین به شرایط فعلی با وجود اینکه دردناکه.
  و حقیقت اینه که تغییر درد داره و راحت نیست اما نکته مثبتش اینه که دست خودته و کسی نمی تونی مجبورت کنه که تغییر کنه.
  لزومی هم نداره هشت سال طول بکشه تا روندتو عوض کنی من ده سال شب دیر میخوابیدم صبح دیر بیدار می شدم. اما الان بعد یک سال سحرخیز شدم. سخت بود اما خواستم که بشه. در همین زمینه اگه یه سرچی بزنی میتونی مقالات مختلف پیدا کنی که سحرخیز بودن بهتره یا شب کار بودن. هر کدوم طرفدارای خودشو داره. ممکنه سیستم بدنی شما جوریه که با تو شب بازده کاری بیشتری داری. در هر حال بازم دست خودته که بخوای عضو کدوم گروه باشی چون میشه بدن رو عادت داد. حتی میتونی آدمای موفقی هم پیدا کنی که سحرخیز نیستن. همیشه هم لازم نیست دنبال آدمای خاصی بگردی تا از یه نتیجه ای مطمئن بشی. کافیه دور و برت یه نگاه بندازی تو اقوام آشنایان دوستان. ببینی کیا سحرخیزن کیا نیستن. سحرخیز بودن و مهمتر از اون منظم بودن چه تاثیری تو زندگیشون گذاشته. زندگی بقال اینور خیابون که صبح از ساعت ۷ سر کارشه با بقال اونور خیابون که صبح دیر باز میکنه مغازشو اما شبا هم تا دیروقت کار می کنه چه فرقی با هم داره.
  در انتها بگم اینجا صحبت آقای تیموری در رابطه با منظم بودنه نه لزوما صبح زود بیدار شدن. نظم ناشی از خواستن قلبی. عامل تعهد. متصل کننده هدفت به دستاوردت. عامل ایجاد کننده عادت های مثبت یا حتی منفی. صبح زود بیدار شدن طبق تحقیقات علمی نظم بیشتری به زندگی آدم میبخشه. اینو میتونی تحقیق کنی. واسه همین این مثالو زدن.
  هر جا هستی موفق و پیروز باشی دوست عزیز.

  پاسخ
 2. .1

  رویا اندیشمند پشتیبان

  سلام دوست عزیز
  ممنونیم از نظر زیباتون
  امیدواریم که روز به روز به دست آوردهای بیشتری دست پیدا کنید
  شاد و پرتوان باشید

  پاسخ
 3. .1

  رویا اندیشمند پشتیبان

  سلام دوست عزیز
  ممنونیم از نظر زیباتون
  امیدواریم که روز به روز به دستا آوردهای بیشتری دست پیدا کنید
  شاد و پرتوان باشید

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دوازده =

2014 تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت ماهان تیموری می باشد .

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.