کسب و کار|افزایش فروش|کار آفرینی|هوش مالی

اعتماد به‌ نفس سکوی پرتاب به سوی موفقیت

 

دانلود “اعتماد به نفس” – Downloaded 128 times –

ثبت نام دوره رایگان نوابغ ثروت ساز

در دوره رایگان نوابغ ثروت ساز شش ویژگی ثروتمندان برای شما به صورت عملی آموزش داده می شود و شما یاد میگیرید که برای ثروتمند شدن باید چه خصوصیاتی را در خود تقویت کنید تا به ثروت دست پیدا کنید.

آنچه که در این دوره آموزش داده می شود

 1. آموزش صحیح هدفگذاری

 2. افزایش اعتماد به نفس

 3. نحوه برقراری ارتباط موثر با دیگران

 4. افزایش مهارت فن بیان

 5. افزایش کاریزما و جذابیت

 6. افزایش قدرت مذاکره

 

برای دریافت دوره رایگان نوابغ ثروت ساز نام و ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.

اعتماد به‌ نفس یکی از بزرگ‌ترین کشفیات روانشناسی در سال ۱۸۹۰ میلادی است.دکتر ویلیام جیمز کسی بود که اولین تعریف اعتماد به‌ نفس را ارائه داد.

موضوع این هفته یکشنبه ها در مورد اعتماد به نفس می باشد. موضعی که درک آن برای ما نتایج قوی تر، پر از احساس و ثروت را برای ما رقم خواهد زد. یه سوالی ازتون می پرسم که به نظر شما سکوی پرتاب به سمت موفقیت چیست؟؟ اگه از من بپرسید می گم که اون اعتماد به نفسه.

 

اعتماد به نفس لازمه ی موفقیت

 


ما باید بدونیم که اعتماد به نفس چیست و چطور افزایش پیدا می کنه. مشکل اصلی افراد اینه که نمی دونن باید چکار کنن. ما می تونیم با اعتماد به نفس زندگی خانواده، فرزندان، دوستان و حتی اطرافیان خودمون رو تغییر بدیم.


به طور کلی تمام دانشمندان جهان در اکثر کتاب ها اعتماد به نفس رو به ۳ دسته کلی تقسیم کرده اند.

اعتماد به نفس رفتاری


اعتماد به نفس احساسی


اعتماد به نفس  معنوی

 


دسته جدیدی که من دارم روی آن کار می کنم اعتماد به نفس مالی می باشد. بنابراین اعتماد به نفس از ۴ دسته تشکیل شده است. اعتماد به نفس به افراد یا داده شده و یا گرفته شده است. در کشور ما بیشتر اعتماد به نفس رو از افراد گرفته اند. مثلا در کودکی رفتارهایی که با ما شده است. ما وارد یک پارک میشیم و نوجوانان ۱۵ تا ۲۰ ساله رو می بینیم، وقتی صداشون می زنیم شروع می کنن به فرار کردن و میبینیم که همراهشون، گل بوده، ماری جوانا بوده و…. اینا واسه چیه ؟؟؟ بخاطر اینه که این افراد از کمبود اعتماد به نفس به سمت اعتیاد روی آورده اند، چرا؟؟؟ چون خانوادشون به آنها اعتماد به نفس نداده است.

 

شما در دوره ی نوابغ ثروت ساز به صورت عملی یاد می گیرید که چطور اعتماد به نفس  خود را افزایش دهید و بتوانید به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید

 

 

برای دریافت دوره رایگان نوابغ ثروت ساز نام و ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.

نگفتن نه مهمترین دلیل نداشتن اعتماد به نفس


نمونه ای دیگه می بینیم که طرف به خاطر نداشتن اعتماد به نفس رفتاری نمی تونه نه بگه و هر پیشنهادی رو قبول می کنه، افراد نمی تونن تصمیم بگیرن و مدام کاراشو عقب می ندازه و یا اصلا کار انجام نمیده. ایناهمه به خاطر نداشتن اعتماد به نفس رفتاریست. این دو شاخه اعتماد به نفس رو در پکیج پویائیسم موفقیت به طور مفصل توضیح داده ایم. اما در یکشنبه ها نیز می توانید قسمت های مهم پویائیسم موفقیت رو نگاه کنید. برای اعتماد به نفس احساسی افراد نمی تونن احساسات خودشون رو بیان کنند، فرد نمی تونه به کسی محبت کنه، یه پدر بچشو تو آغوش نگرفته و یا به همسر خود ابراز علاقه نکرده است.

فرد میاد جلو من میگه، من به هیچی اعتقاد ندارم آقای تیموری، من خدا رو قبول ندارم. این افراد وقتی می خوان کاری رو شروع کنن می ترسن، مدام با خودشون تکرار می کنن که من می دونم موفق نمیشم. این افراد نمیدونن که کسی هست که آنان رو خلق کرده و می تونه کمکشون کنه، مدام یار و پشتیبان آنان خواهد بود. اعتماد به نفس مالی مثال سادش اینه که فرد مدت زیادی داره توو یه شرکت کار میکنه، قابلیتاش زیاده ولی توانایی این رو نداره بره به مدیرش در خواست بده که حقوقش رو بیشتر کنه، این فرد می ترسه که نکنه اخراج بشه و دیگه کاری گیرش نیاد چون هوش مالی نداره. ما می تونیم توو دوره هوش مالی که از همین هفته آغاز میشه به شما آموزش های لازم رو بدیم که چطور می تونید توانایی مالی خودتون رو افزایش بدید.

 

ویژگی افرادی که اعتماد به نفس دارند

 

کسایی که اعتماد به نفس دارن، مدام نتایج رو خلق می کنن، به خواسته هاشون میرسن، می تونن داخل خانواده به راحتی احساساتشون رو بیان کنن، افراد عملگرایی هستند و مسئولیت پذیرند و در نهایت همه اینها موجب کسب درآمد مضاعف این افراد و کسب ثروت بسیار برای آنان خواهد شد. یکی از موضوعات واسه افزایش اعتماد به نفس درخواست کردن می باشد. خیلی از ما نمی تونیم از کسی درخواست کنیم. ما کتاب مهارت درخواست کردن که نوشته خودم هست رو داخل سایت تیم آموزشی ماهان تیموری قرار داده ام . توصیه دیگه ای که به شما دارم اینه که کتاب نصفه نیمه های ثروتمند رو هم مطالعه کنید، این کتاب در مورد افرادی که خودشون رو کامل نمی بینن و مدام این احساس را دارند که باید کسی کمکشون کنه بسیار مفید است. همچنین تست اعتماد به نفس که داخل سایت قرار دادیم رو بزنید.

ما در دوره نوابغ ثروت ساز به صورت رایگان به شما آموزش میدهیم که چطور به فردی با اعتماد به نفس بالا تبدیل شوید

 

برای دریافت دوره رایگان نوابغ ثروت ساز نام و ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.

 

آیا اعتماد به نفس مادر زادیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

اصلا فکر نکنید که افراد موفق از بچگی اعتماد به نفس داشتن، اگه به شما گفتن تو هیچی نمیشی بدون تو همونی هستی که به همه چی خواهی رسید، تو همونی هستی که می تونی گام های بزرگی رو در جهت پولدار شدن برداری و برای خودت ثروت خلق کنی. فقط باید تصمیم بگیری و وقتی تصمیم گرفتی کاری رو انجام بدی دیگه هیچکس نمی تونه جلوی شما رو بگیره. ولی اول باید اعتماد به نفستون رو افزایش بدید و ببینید چه کارهایی رو می تونید انجام بدید.

تخصص تیم آموزشی ماهان تیموری بیشتر روی مسائل مالی می باشد، اما اگر اینجا راجب اعتماد به نفس صحبت می کنیم واسه اینه که به اعتقاد بنده پول و ثروت ریشه در اعتماد به نفس دارد و اگر نتوانید اعتماد به نفس کافی داشته باشید، نمی توانید پله های موفقیت رو پشت سر بگذارید. موضوع هفته گذشته یکشنبه ها هدف بوده و هفته آینده یکشنبه ها در مورد ارتباط است، اینها می تونه شما رو به موفقیت برسونه. شما لایق بهترین ها هستید. همچنین ما در پکیج اعتماد به نفس ۴ ساعت اطلاعات عملی گذاشتیم که چطور بتونید از خود رفتار نشون بدین و اگه افراد به آن عمل کنند، اعتماد به نفسشون ۲ برابر میشه.

 

تئوریک اعتماد به نفس

 

. اعتماد به نفس چیست ، باورها، احساسات و عواطفی است که فرد نسبت به خود دارد.شاید مطالب مختلفی در این زمینه مطالعه کرده باشید، در این نوشته قصد داریم به نشانه‌های آن اشاره‌کنیم و نگاه کلی به این موضوع داشته باشیم.اعتماد به‌ نفس در هر جامعه، فرهنگ و اقلیمی به نسبت تفاوت‌ها، متغیر است. درواقع میزان آن و نوع آن در هر موقعیتی تغییر می‌کند. نوع تربیت والدین و محیط رشدی یک شخص، تأثیر بسیار زیادی روی اعتماد به‌ نفس او دارد. همان‌طور که گفتیم اعتماد به‌ نفس برداشتیاست که فرد از خودش دارد، برداشتی از باورها، عواطف و احساسات خود; بنابراین والدین به‌عنوان اولین افراد تأثیرگذار روی شخصیت کودک، تأثیر بسیار زیادی دارند.

 

به‌ طور کلی اعتماد به‌ نفس را به سه دسته تقسیم می‌کنند:

 

اعتماد به‌ نفس پایین

 

اعتماد به‌ نفس سالم یا واقعی

 

اعتماد به‌ نفس کاذب

 

اعتماد به‌ نفس را می‌توان از رفتار، گفتار و اعمال یک فرد تشخیص داد.

 

ویژگی‌های افراد با اعتمادبه‌نفس پایین:

افراد به اعتماد به‌ نفس پایین معمولاً خود را باور ندارند و همیشه منتظر تأیید از دیگران‌اند.چون از ترد شدن یا تحقیر شدن می‌ترسند معمولاً از اظهارنظر خودداری می‌کنند و دارای فن بیان ضعیفی هستند. در جمع‌ها ساکت‌اند و نسبت به انتقاد یا اشتباهی که مرتکب شده‌اند احساس ضعف و بی‌ارزشی می‌کنند. در مقاله‌ای به‌ صورت مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

ویژگی‌های افراد با اعتماد به‌ نفس کاذب:

افراد با اعتماد به‌ نفس کاذب نوع دیگر اعتماد به‌ نفس پایین هستند. این افراد شاید در ظاهر انسان‌های موفق و توانمندی باشند و از شخصیت شناسی اطلاعاتی داشته باشند اما از درون احساس رضایت نمی‌کنند. چون این افراد نیز منتظر تأیید دیگران هستند.با اعمال و رفتارهایی بزرگنمایی شده سعی می‌کنند نواقص خود را پنهان کنند. این افراد در صورت تأیید نگرفتن از دیگران، بسیار شکننده‌اند. در مقاله‌ ای  به‌طور مفصل درباره‌ی این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

ویژگی‌های افراد با اعتماد به‌ نفس سالم یا واقعی:

 

 1. خودش را با هر نوع شخصیتی که دارد، می‌پذیرد و قبول دارد. خودباوری

 2. نسبت به خود، خلقیات، احساسات، نیازها و عواطف خودآگاهی دارد. خودآگاهی

 3. از زندگی لذت می‌برد و مدام از خود انتقاد منفی نمی‌کند. خودارزیابی درست

 4. در هر جمعی به نسبت شرایط ابراز وجود می‌کند. توانایی برقراری ارتباط موثر

 5. نیازی به تأیید دیگران ندارد و از خود احساس رضایت می‌کند. احساس ارزشمندی

 6. خود را توانمند و مفید می‌دانند. پذیرش توانمندی

 7. اهل ریسک‌اند و عاشق تجربه‌های تازه‌اند. ریسک‌پذیری

 8. مدیریت کامل زندگی‌شان را در دست می‌گیرند و دارای مدیریت زمان هستند. مسئولیت‌پذیری

 

هشت ویژگی اصلی افراد با اعتماد به‌ نفس سالم را باهم مرور کردیم.

تیم آموزشی ماهان تیموری شما را در رسیدن به این هشت ویژگی یاری کرده و شما در دوره نوابغ ثروت ساز به صورت رایگان به این مهم دست خواهید یافت

شما هم با گذراندن این دوره می توانید یکی از اعضای موفق این مجموعه باشید

 

اگر شما در این کارگاه شرکت نکنید از ۶ جلسه آموزش کاربردی ویژه نوابغ پولساز در زندگی خود محروم خواهید شد. این فرصت فقط مخصوص شماست. این فرصت را از دست ندهید
برای دریافت دوره رایگان نوابغ ثروت ساز نام و ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.

البته برای تشخیص این موضوع که چه کسی اعتماد به نفس دارد یا نه باید به این نکته توجه کنیم که باید از همه‌ی این موارد برخوردار باشد. معمولاً افرادی که تصور می‌کنند اعتماد به‌ نفس  پایینی دارنددر برخی از این موارد ضعیف هستند نه در تمام این موارد.بااین‌حال می‌خواهم خبر خوبی بدهم: اعتمادبه‌نفس کاملاً اکتسابی است و می‌توان آن را با روش‌هایی دوباره احیا کرد و آن را تقویت کرد. در مقاله‌ای مجزا بیشتر درباره‌ی اعتماد به‌ نفس واقعی خواهیم گفت.یکی از بهترین راهکارها برای افزایش اعتماد به‌ نفس این است که در محیطی باشید که بتوانید زمینه‌هایمختلف توانمندی‌های خود را کشف کنید.

قبل از آن باید بیشتر خودتان را بشناسید. شناخت این‌که در چه زمینه‌هاییاز اعتماد به‌ نفس پایینی برخوردارید، بارها به تمرکز ذهن در آن زمینه و تقویت آن کمک می‌کند.پیشنهاد می‌کنیم مقالات مرتبط را پیگیری کنید تا به نتیجه‌ای که دوست دارید در این زمینه به آن دستپیدا کنید، برسید. این را به خاطر بسپارید:داشتن اعتماد به‌ نفس سالم کلید موفقیت است.

 

هفت راه فوق العاده کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس در افراد

 

میدانیم که افزایش اعتماد به نفس در افراد می تواند موجب شود که افراد نتایج خارق العاده ای را خلق کنند. به این منظور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ما در اینجا راهکارهای موثر و کارآمدی را برای شما آماده کرده ایم که می تواند اولین گام برای شما به سوی موفقیت باشد.

 

اول به محدوده ی ترس خود وارد شوید

 

انجام اینکار اصلا آسان نیست ولی نتایج خارق العاده ای برای شما به همراه خواهد داشت. اگر شما به محدوده ی ترس خود وارد شوید خواهید دید که آن، آنقدرها هم ترسناک نبوده است و دیدن این امر موجب افزایش بالقوه توانایی های شما خواهد شد.برای شما در این زمینه توصیه میکنم کلیپ ترس را حتما مشاهده کنید

 

سوم تشویق کردن خود

 

تشویق کردن خود که ما در دوره پویائیسم موفقیت آن را به طور کامل توضیح می دهیم موجب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. این تشویق ها می تواند به صورت گفتن جمله هایی مثبت به خود و یا تبریک گفتن به خود باشد.

 

چهارم سرزنش مثبت

 

اگر کاری را نتوانستید انجام دهید مدام امواج منفی را به سمت خود سرازیر نکنید. سعی کنید با بیان جمله ای همچون: من اینکار را نتوانستم انجام دهم ولی آن را جبران میکنم با بیان اینکه آن را انجام نداده اید ولی در صدد جبران آن هستید گامی به سوی افزایش اعتماد به نفس خود بردارید

 

پنجم اطراف خود را از افراد مثبت اندیش پر کنید

 

از آنجا که ما در روز ساعات زیادی را در روز با دیگران میگذرانیم افراد روی ما تاثیر زیادی میگذارند. افراد منفی باف روز به روز روحیه شما را خرابتر کرده و موجب کاهش اعتماد به نفس شما می شوند.

 

ششم از دیگران تعریف کنید

 

مثبت اندیش باشید و مدام از دیگران تعریف کنید. اینکار موجب می شود که افراد همین دیدگاه را نسبت به شما داشته باشند و با تعریف از شما باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهند شد.

 

هفتم هدفهای کوچک و دست یافتنی

 

برای خود هدفهای کوچک و دست یافتنی انتخاب کنید و برای دستیابی به آن برای خود تشویق هایی را در نظر بگیرید. رسیدن به اهداف و تشویق خود موجب افزایش بینظیر اعتماد به نفس شما خواهد شد.

 

هشتم تکنیک آینه

 

جلو آینه بیاستید و از خود تعریف کنید، سعی کنید هر صبح اینکار را انجام داده بهتر است برای شروع نقاط مثبت چهره خود را بیابید و از آن تعریف کنید.

من ماهان تیمورری هستم و در راه رسیدن به ثروت و آرامش شما را یاری میکنم.

 

برای دریافت دوره رایگان نوابغ ثروت ساز نام و ایمیل خود را در کادر پایین وارد کنید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، ایده های خلاقانه