با عرض پوزش تصویر 3 روش از بهترین تکنیک های مذاکره با مشکل مواجه است

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (3 votes, average: 3٫67 out of 5)
person سینا کنعانیان access_time شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ comment ۱ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 6 دقیقه میباشد.

هر فردی در طول زندگی روزمره از مذاکره استفاده میکند. استفاده از مذاکره میتواند برای مسائل کوچک روزمره باشد و یا مسائل مهمی که میتواند تاثیر زیادی در زندگی کاری شما داشته باشد. افزایش تکنیک های مذاکره برای تمامی افراد ضرورت دارد چرا که همه افراد برای رسیدن به هدف خواه یا نا خواه در طول زندگی مجبور هستند مذاکراتی را انجام دهند. اگر شما یک کارمند ساده نیز باشید برای مواردی مانند افزایش حقوق و یا گرفتن مرخصی و رسیدن به خواسته هایتان در این زمینه مجبور هستید که مهارت مذاکره کردن خود را افزایش دهید.

بهترین تکنیک های مذاکره

 

 

بدون تردید میتوان گفت بخش قابل توجهی از موفقیت در زندگی شما بستگی به مهارت مذاکره کردنتان دارد. پس اگر به دنبال موفقیت هستید باید مهارتهای مذاکره کردن را در خود تقویت کنید. خوشبختانه مهارت مذاکره کردن میتواند با تمرین و یادگیری تکنیک ها و نکات مربوط به مذاکره افزایش یابد. در این مقاله سه روش از بهترین تکنیک های مذاکره کردن برای شما ارئه شده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که تمامی مذاکره کنندگان حرفه ای این مهارت را با تمرین، تجربه و آموزش به دست آورده اند و شما نیز میتوانید تبدیل به یک مذاکره کننده قوی بشوید. آموزشهایی که برای افزایش توانایی مذاکره کردن وجود دارد، بسیار گسترده است. در اینجا قصد داریم شما را با تعدادی از این تکنیکها و نکات آشنا کنیم.

اهمیت یادگیری تکنیکهای مذاکره کردن

 

تکنیک های مذاکره نکته مهمی است که همه مذاکره کنندگان خوب آن را کسب کرده اند. من هرگز در عمرم یک مذاکره کننده مادر زاد ندیده ام. مذاکره خوب با تمرین و کسب مهارت بدست می آید نه به دلیل داشتن ژن های مرغوب. هر شخصی با تمرین هدفمند به هر آنچه که میخواهد میتواند دست پیدا کند. در واقع این تنها راه برای تبدیل شما به یک مذاکره کننده خوب و حرفه ای است. در مراحل اول برای کسب مهارت مذاکره، متوجه خواهید شد که تجربه مهمترین عاملی است که میتواند تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه مذاکره داشته باشد. برای اینکه بتوانید از تجربه به عنوان یک ابزار در مذاکره استفاده کنید، سه روش از بهترین تکنیک های مذاکره را به خاطر بسپارید.   I-C-E

Immediat

نتیجه حاصل از هر مذاکره را باید سریع ثبت و بررسی کنید.(ترجیحا ظرف مدت یک ساعت). اگر بتوانید از شخصی که در این زمینه مهارت دارد استفاده کنید، نتایج بهتری میگیرید. شخصی که با فاصله کمی بعد از اتمام مذاکره نکات منفی و مثبت در مذاکره شما را ثبت کند و تمامی نکات منفی و مثبت را با دلایل آنها به طور واضح برای شما توضیح دهد. اگر به چنین شخصی دسترسی ندارید شما خودتان میتوانید نکات مثبت و منفی مذاکره خود را بعد از اتمام آن مورد بررسی قرار دهید. ثبت نتایج حاصل به شما این فرصت را می دهد که بدون فراموش کردن نکات بتوانید در مورد آنها فکر کنید و به دنبال دلایلی برای آنها باشید.

Clear 

 

 

نتیجه باید به طور واضح و روشن توضیح داده شود سپس در مورد آن بحث کنید تا از موضوع برداشت اشتباه نشود. نتایجی که بعد از مذاکره شما ثبت شده اند در مرحله بعدی باید به طور واضح و مشخص توضیح داده شوند. وجود ابهام در توضیحات میتواند شما را به یک مسیر اشتباه وارد کند. هدف از ثبت و بررسی نتایج مذاکرات این است که شما تجربه خود را در این زمینه افزایش دهید و بتوانید در مذاکرات بعدی از این تجربه استفاده کنید. همانطور که گفته شد تجربه نقشی اساسی در افزایش مهارتهای مذاکره کردن شما دارد. به همین دلیل نتایج مذاکره شما باید به طور کامل و واضح توضیح داده شود تا شما بتوانید در آینده از این توضیحات استفاده کنید.

Effective

 با استفاده از روشهای مختلف، از تجربیات قبلی در هرچه بهتر شدن مذاکره استفاده کنید. در مرحله نهایی تکنیکهایI-C-E زمان آن فرا رسیده است که شما از نتایج مراحل قبلی استفاده کنید. در مراحل قبلی شما نتایج حاصل از مذاکره خود را ثبت کرده و توضیحات واضحی برای آنها پیدا کردید. حال زمان آن فرا رسیده است که از تجربه ارزشمندی که در مراحل قبلی به دست اورده اید برای افزایش مهارتهای مذاکره کردن خود استفاده کنید. تجربه به دفعات ثابت کرده است که تکرار این روند به طرز قابل ملاحظه ای میتواند باعث افزایش مهارتهای مذاکره کردن در شما شود. هدف تکنیکهای I-C-Eدر نهایت این است که شما از مذاکرات خود تجارب ارزشمندی را به دست بیاورید و در مذاکرات بعدی نقاط قوت خود را بشناسید و بر روی بر طرف کردن نقاط ضعف خود نیز کار کنید. با استفاده از این تکنیکها شما قادر خواهید بود که از هر مذاکره تجارب با ارزشی را به دست بیاورید که در آینده به شما کمک زیادی خواهند کرد. استفاده از تجربه باعث میشود شما هنر مذاکره کردن را به دست باورید.

تمرین، تمرین، تمرین

 

 

حسن تکنیک های مذاکره در این است که میتوان آن را با تمرین تقویت کرد. یک روش بسیار مهم این است که هنگام تمرین در این زمینه شخصی حضور داشته باشد و نکات مثبت و منفی مذاکره را ثبت و برای شما شرح دهد. تکنیک های مذاکره ذکر شده در هر مقاله، فیلم آموزشی و… را تمرین کنید و در صورت امکان،نتایج فوری و روشن را با خود مرور کنید تا بیشتر موفق شوید. مذاکره را با خود تمرین کرده و خود را بیازمایید.

یادتان باشد تمرین انسان را کامل میکند.

هرچه زمان و تلاش بیشتری را در زمینه تمرینات گوناگون صرف کنید به نتیجه بهتری خواهید رسید . به خاطر داشته باشید که توانایی شما در به نتیجه رساندن مذاکره های مهمی که در زندگی خواهید داشت ربطی به ساختار ژنتیکی ندارد. فقط یک عامل بر توانایی تاثیر گذار است و آن هم میزان انگیزه تان برای پیشرفت کردن است.

گوش دادن فعال

 

 

گوش دادن فعال یکی عوامل موفقیت مذاکره کنندگان موفق است. زمانی که شما از این مهارت استفاده کنید به طرف دیگر مذاکره میفهمانید که برای او اهمیت قائل هستید و به خواسته هایش توجه میکنید. گوشی دادن فعال میتواند باعث ایجاد جوی صمیمی در مذاکره شود و طرف مقابل را برای قبول خواسته های شما آماده کند. گوش دادن فعال از جمله مهارتهایی است که میتوانید آن را با تمرین کردن به دست آورید. گوش دادن فعال به این معنا است که شما به صورت فعالانه درگیر گوش دادن و فهم پیامی باشید که مخاطب برای شما ارسال میکند. در این نوع از گوش دادن تمام حواس به شنیده ها متمرکز میشود و به صحبتهای طرف دیگر توجه کاملی معطوف خواهد شد. برای افزایش مهارت گوش دادن فعال خود میتوانید تمرینات زیر را انجام دهید.

لبخند بزنید

میتوانید تمرین کنید که در طول مذاکره و در زمان صحبت کردن طرف مقابل برای تایید صحبت های طرف دیگر و برای آنکه به او بفهمانید تمام توجه شما معطوف صحبتهای او است از لبخندهای کوتاه استفاده کنید. البته مراقب باشید استفاده از لبخند در جاهای نا مناسب میتواند نتایج عکس به همراه داشته باشد.

حالات بدن

کسی که با دقت گوش میدهد معمولاً در روبروی طرف مقابل قرار میگیرد شما میتوانید با تمرین کردن باعث بهبود حالات بدن خود برای نشان دادن این موضوع شوید که به طرف مقابل به خوبی گوش می دهید. وضعیت مستقیم قرار گرفتن سر یا قرار دادن دست به زیر چانه نیز میتواند به طرف مقابل بگوید که صحبت های او برای شما دارای اهمیت زیادی است.

تماس چشمی

 

 

معمولا با برقراری تماس چشمی گوینده برای ادامه صحبت خود ترغیب می شود. شما می توانید با تمرین کردن به بهترین شکل از تماس چشمی در مذاکرات استفاده کنید. شما میتوانید با تماس چشمی به طرف مقابل بگویید که شنونده خوبی هستید و صحبتهای طرف دیگر برای شما بسیار جالب است.

تکنیکها و مهارتهای مذاکره کردن بسیار زیاد هستند اما همانطور که گفته شد و مثالی هم برای آن ارائه شد خوشبختانه میتوان این موارد را با تمرین کردن در خود تقویت کرد.

نتیجه گیری

مذاکره نقش مهمی در زندگی همه افراد دارد؛ از تلاش برای گرفتن تخفیف از یک فروشنده لباس گرفته تا جلسات کاری خیلی مهم که میتواند آینده کسب و کار شما را تعیین کند همگی بستگی به مهارتهای مذاکره کردن شما دارند. شما با استفاده از این مهارت میتوانید دیگران را قانع کنید که خواسته های شما را بپذیرند و به اهداف خود برسید. خوشبختانه مهارتهای مذاکره کردن را میتوان با تمرین افزایش داد. تجربه یکی از مهمترین عواملی است که باعث افزایش مهارت مذاکره کردن شما میشود. شما باید همواره تلاش کنید که از تجارب خود در مذاکرات قبلی به بهترین شکل استفاده کنید. برای شما توضیح داده شد که با استفاده از تکنیکهای سه گانه I-C-Eمیتوانید به موثرترین شکل از تجارب قبلی خود در مذاکرات استفاده کنید.  فراموش نکنید که تمرین مهمترین مسئله است پس شما باید به طور مداوم برای افزایش تواناییهای خود در این زمینه تمرین کنید.

من ماهان تیموری هستم و به شما در راه رسیدن به ثروت و آرامش کمک میکنم.

 

  1. حسن فکری گفته:

    این سه مورد رو واقعا لازم داشتم بدونم تا راحت تر و بهتر مذاکره کنم تا نتایج بهتری بگیرم. ممنون از مقاله عالی شما

تا کنون 1 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آبان ۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۱۰ ق.ظ

نیازهای روحی افراد شما را میلیونر خواهد کرد

آبان ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۵۸ ب.ظ

۱۰ نکته درباره ی پول که باید به کودکانمان بیاموزیم

مهر ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۱۲ ب.ظ

از نیاز امنیتی افراد چگونه میتوان پول ساخت؟

ساعت ۱:۵۹ ب.ظ

با هوش مالی سریع تر برانید

ساعت ۱:۱۵ ق.ظ

چگونه از نیاز فیزیولوژیک افراد درآمدزایی کنیم؟

مهر ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۱ ب.ظ

۱۰ نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند

ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ

علم بهتر است یا ثروت؟

مهر ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

۲۰ شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد

ساعت ۱:۰۵ ق.ظ

موانعی که بر سر راه پیشرفت شما قرار دارد را میشناسید؟

مهر ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

اشتباه نکن، راه پولدار شدن اینجاست

ساعت ۱۰:۴۶ ق.ظ

درآمدم ۵ برابر شده

ساعت ۷:۰۵ ق.ظ

درآمدم بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون شده

ساعت ۷:۰۲ ق.ظ

توی ۲ ماه درآمدم ۲۰ میلیون بیشتر شده (یه سوپرمن میشم)

ساعت ۷:۰۰ ق.ظ

درآمدم ۱۰ میلیون شده(کار خدا بود که با شما آشنا شدم)

مهر ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۴۲ ب.ظ

درآمدم ۲ برابر شده

ساعت ۱۱:۴۶ ق.ظ

اصول هفتگانه موفقیت استیو جابز

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

در چه جایگاهی از هرم هوش مالی قرار دارید؟

مهر ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۳۱ ب.ظ

افراد ثروتمند چگونه فکر و رفتار می کنند

ساعت ۱:۱۱ ب.ظ

تا ۳ سال دیگه درآمدم ۱۰۰ برابر میشه

ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ

راز ۱۰۰ میلیون اولی که به دست آوردم

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

باورها چراغ راه شما به سوی موفقیت است

مهر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ

ثروت ترامپ از کجاست؟

مهر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

۸ گام مرموز تا رسیدن به موفقیت در کسب و کار

مهر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۳۰ ب.ظ

تو یه ماه به درآمد ۲ میلیونی رسیدم

ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

۳۰ میلیون به درآمدم اضافه شده