پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (39 votes, average: 3٫64 out of 5)
person صابر خلیلی access_time بهمن ۲۴, ۱۳۹۵ comment ۵۹ دیدگاه

دانلود ویدئو پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

موضوع این هفته یکشنبه ها، پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک می باشد که هفته گذشته برای شما مطرح کردیم، ما امروز می خوایم راجع به موضوع هوش مالی در املاک صحبت کنیم و اینکه چه نوع رفتاری داشته باشیم، در پایین شهر خونه بخریم و یا در شمال شهر خونه ای رو رهن کنیم.

عزیزان من، بحث هوش مالی در سه زمینه دسته بندی میشه.

چطور درآمد ایجاد کنیم.

چطور درآمد خودتون رو حفظ کنید.

چطور درآمد خودتون رو زیادتر کنید.

برای ۱۰۰ میلیون تومان بهترین تصمیم چیست؟

بهترین راه چیست؟؟ در جنوب شهر یک خونه بخرید و یا در شمال شهر یک خونه رهن کنید.

جواب سوال هوش مالی در املاک

در جنوب شهر یک خونه بخرید و در شمال شهر یک خونه رهن کنید.

اما مگه میشه؟؟؟؟؟

من امروز به وب سایت همشهری سری زدم و آگهی املاک اونو بررسی کردم. آگهی دیدم خونه در نواب۱۰۷ میلیون تومان برای فروش گذاشته بود. خب تو این اوضاع اقتصادی میشه با طرف صحبت کرد و این خونه رو به مبلغ ۱۰۰ تومان ازش خرید. همین ملک رو در حال حاضر ۳۰ میلیون تومان رهن می کنن یعنی ۳۰ تومن پولتون برمیگرده و از طرفی این خونه ۷۰ میلیون تومان وام داره. یعنی شما ۱۰۰ میلیونتون برمیگرده. این ۷۰ میلیون تومان ۵ میلون تومانش هزینه اوراق میشه و ۶۵ میلیون تومان برای شما باقی می ماند. ما ۳۰ میلیون تومان رو دریافت نمی کنیم و به جاش حدود ۱ میلیون تومان خونه را اجاره می دهیم. این پول رو برای قسط وام در نظر می گیریم.

خب میریم سراغ آگهی بعدی در شمال غرب تهران در جنت آباد خونه ۷۵ متری ، ۷۰ میلیون تومان رهن کامل. این خونه هم میشه با ۶۵ میلیون تومانی که داریم رهن کنیم. حال ما یک خونه در جنوب شهر خریداری کردیم و یک خانه در شمال شهر رهن کرده ایم. مرحله اول هوش مالی ایجاد درآمد بود که پولیست که بابت اجاره دریافت می کنیم و مرحله دوم اینکه پول خودمون رو حفظ کردیم و مرحله سوم سرمایه گذاری کردیم که اگر قیمت املاک باز افزایش پیدا کند ما سرمایه خودمون رو رشد داده ایم.

هوش مالی در املاک در ارتباط با خودم

سوال ذهنی خیلیا شده که من درآمدم چطور به یکباره افزایش پیدا کرده.

دوستان ، من رفتار پول رو بلدم، یعنی اینکه چطور مدیریت کنم، چطور سرمایه گذاری کنم و اینکه چطور سود خوب بدست بیارم، کجا و روی کی سرمایه گذاری کنم و ما در دوره هوش مالی تلاش می کنیم که این موضوع رو به شما منتقل کنیم.

خاطره بنده رو در ویدئو حتما ببینید که به شما دید بازی از هوش مالی خواهد داد.

اینکه شما تمرکز کنید و درست رفتار کنید، کمک میکنه که پول شما افزایش پیدا کنه و به این هوش مالی میگن.  اینکه شما این کارها رو درست انجام دهید و باور داشته باشید به این روانشناسی ثروت میگن. رفتار شما با پول کمک میکنه که شما به سمت پولدار شدن گام بردارید.

چالش دوم برای هوش مالی در املاک

چالش دوم که برای هوش مالی در املاک برای شما آماده کردم و برای اون یک جایزه ۱ میلیون تومانی درنظر گرفتم. تحقیق کنید درباره بازار املاک کشور. من هفته آینده به همراه بزرگترین استاد کشور در زمینه املاک، آینده املاک کشور رو تا یکسال آینده تحلیل می کنم. این جایزه ۱ میلیون تومان به بهترین دیدگاه و اصولی ترین دیدگاه تعلق میگیره و معیار انتخاب افراد خود افراد می باشند.

قالب جدید وب سایت ما طوریست که افراد میتونن به دیدگاه شما نمره بدن و اینکار از طریق لایک گذاشتن انجام میشه. دیدگاهی که بیشترین لایک و اصولی ترین دیدگاه رو داشته باشه جایزه میگیره و فرد میتونه تا ۱ میلیون تومان از محصولات تیم آموزشی ماهان تیموری استفاده کنه.

دوستان عزیز نزدیک به سه ساله دارم روی هوش مالی کار میکنم و هدف بنده اینه که به شما کمک کنم رفتار مالی خودتون رو خیلی خوب کنید، فقط باور داشته باشید و ایمان داشته باشید که می تونید. وقتی ایمان داشته باشید، فرصت ها رو میبینین که چطور به سمت شما میان. دیدگاه خود را در وب سایت تیم آموزشی ماهان تیموری بذارید. لیاقت شما بیشتر از اینهاست.

امیدوارم هر جا هستید شاد و پیروز و سربلند باشید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش تجاری

تا کنون 59 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. ali1362967 گفت:

  سلام شما بهترینید
  خوشحالم از اینکه با شما آشنا شدم

 2. Morteza گفت:

  سلام،ببخشید چکار به قسط وام کردین ،بجز سند خانه ،ضامن هم ازتون میخواد بانک،بازم این به کنار ۷۰ میلیون وام ،بنظرتون قسط بندیشماهی چقدر میشه و چقدر سود میره روش،ما قرار بود با این سرمایه درامد زایی خوب داشته باشیم،اصلا نظرتون برام قابل قبول نیست،این بهش هوشمالی نمیگن پدر من ۶۰ سالشه و بی سواد این کارو بلده،با ارزوی سلامتی،شادی و موفقیت روز افزون

 3. محمد ق گفت:

  عذر میخوام آقای تیموری

  جمله ی “توو این اوضاع اقتصادی” که فرمودید یعنی چی؟!
  ما تو بحث روانشناسی موفقیت و تغییر باور یاد گرفتیم هیچ اعتقادی به حرف عامه مردم نباید داشت.
  خوب یا بد بودن اوضاع و شرایط بستگی به نگاه خودمون داره که چگونه فرصت ها را میبینیم و باورامون به چه شکله.

  در مورد وام گرفتن هم درسته که وارد مبحث هوش مالی شدید اما تا به امروز هیچ فایل رایگانی از شما در مورد گرفتن یا نگرفتن وام داخل این سایت ندیدم که اصلا دیدتون نسبت به وام چیه
  یعنی شما وام را واسه خرید منزل تایید میکنید؟ بنظرتون وام خودش خرید بدهی نیست چیزی که رابرت کیوساکی بارها روش تاکید کرد که بدهی واسه خودتون نخرید؟

  • علیرضا گفت:

   دوست عزیز فکر میکنم شما کتاب های کیوساکی رو درست نخوندید. کیوساکی با خرید بدهی مخالف هست، اما بدهی که منجر به افزایش دارایی میشه. وام رو اگه بگیری ولی با اون برای خودت دارایی ایجاد کنی که مشکلی نداره، تازه این رو خود کیوساکی روش تأکید هم داره که از طریق خرید بدهی برای خودتون دارایی ایجاد کنید

  • محمد ق گفت:

   سلام
   اینکه کیوساکی وام را ابزاری واسه ایجاد دارایی بیان کرده ربطی به راه حل استاد مبنی بر هوش مالی صد میلیونی نداره! اینجا دقیقا بدهی ایجاد شده که با اجاره دادن خونه ای که با صد میلیون خریداری شده داره قسطهاش پرداخت میشه.
   ضمن اینکه بازی با وام را با قاطعیت میگم اکثر ایرانیها از بر شدند و این دیگه هوش مالی نیست یجورایی خاطره ست واسشون و اگه کمتر کسی سمت این وام های سنگین میره بدلیل دردسرهای گرفتن سند خونه توسط بانک و جور کردن ضامن و چک اینجور برنامه هاست.
   من فکر نمیکردم استاد تیموری اصلا وارد قضیه ی وام های سنگین با بهره های آنچنانی برن.

  • پاشا شهبازی گفت:

   دوست عزیز اگه اطلاعات نداری لطفا نظر ندین
   آخه شما درک میکنید قوانین ملک ایران با تمام دنیا متفاوت هست
   این بنده خداهم که داره نکته یادتون میده فقط بلدین انتقاد کنید کنید
   تاکی میخواهید بی سواد بازی در بیارید آخه

  • محمد قاسمی گفت:

   یکم ادب و شخصیت هم بد نیستا!
   لطفا احترام خودتونو نگه دارید

 4. سارا بيات گفت:

  سلام و خیلی عالی بود ممنونم
  من خودم سال ٩٠ یه ملک با همین شرایط خریدم و موضوع رو درک میکنم ولی متوجه نشدم
  این جایزه این هفته در چه زمینه ای است و چطور میشه شرکت کرد
  میشه توضیح کوچیکی بدین
  متشکرم از شما

  • ماهان تیموری گفت:

   سلام سارای عزیز عزیز باید تحقیق کنید و دیدگاه خودتون رو نسبت به آینده املاک در این هفته برای اعضای سایت به اشتراک بزارید تا آنها هم بتوانند از این تحقیق و تحلیل استفاده کنند شاد باشید

 5. mohammadghanei گفت:

  با سلام
  بسیار مفید و عالی، اما متوجه چالش دوم نشدم دقیقا باید چه کنیم. آیا باید ایده ای جدید در خصوص چالش ملک، مجددا ارائه بدیم که صورت منطقی تری دارد؟

  • ماهان تیموری گفت:

   سلام محمد عزیز باید تحلیل کنید آینده یک سال ملک را در ایران و با تحقسق و تحلیل خودتون با اعضای سایت کمک کنید تا اطلاعات خودشون را افزایش بدن با این شیوه خودتان هم اطلاعات مالی بسیار زیادی در جهت سرمایه گزاری به دست میارید شاد باشید

 6. مصطفی سبحانی گفت:

  سلام
  طو مثالی که گفتید یک چیزایی جور در میاد.
  اول اینکه یا باید خونه رو رهن بدیم یا اجاره نمیشه شما خونه رو ۳۰ میلیون رهن بدید بعد دوباره خونه رو ماهی یک میلیون اجاره بدید.
  اگه ما وام ۷۰ میلیونی بگیریم خونه رو هم رهن بدیم پول وام رو از کجا بیاریم اگر هم خونه رو فقط اجاره بدیم نمی تونیم وام ۷۰ میلیونی بگیریم لطفا یک کم بیشتر توضیح بدید
  ممنون

 7. حامی گبرلو گفت:

  درود،،اولا که شما دو گزینه گفتین با صد میلیون بالای شهر خونه رهن میکردین یا پایین شهر خونه میخریدین..من هم گزینه بالای شهرو انتخاب کردم ،نگفتین توضیح بدید،،،دوما بالای شهر گفتم چون توی جیباشون پول هست،و باید از پول پولدارها استفاده کرد،چون پایین شهریها پول بالییا رو ندارن.
  درضمن پولدارا با پولدارا میگردن،پس وقتی با اونا بگردی و نشستو برخاست کنی،خواه ناخواه مثل اونا میشی و دوست داری خودتو به اونا برسونی،پس گزینه بالای شهر منطقی تره آقا ماهان

 8. سعید گفت:

  سلام جناب تیموری از نظر بنده پول که از. صد میلیون رفت بالا طرف قدرت ریسکش میره بالاتر و فکرش باز تر میشه.اگه شما الان انقدر داری با اعتماد به نفس حرف میزنید واسه اینه که واسه یک ساعت مشاوره دارید یک میلیون پول میگیرید.فقط پوله که الان به آدم اعتماد به نفس میده نه تیپ و شخصیت.پول که باشه همه اینا خودش میاد.در ضمن به جناب خلیلی هم در مورد سرمایه گذاری تو یه قسمتی پیام دادن و ایشون حتی حاضر نیستن شماره تماس ارسال کنن.چه اعتماد به نفسی دارن

  • علیرضا گفت:

   به نظر شما اگه یکی یک میلیارد داره، امکان نداره اون رو کلا از دست بده با یه حرکت اشتباه؟ در ضمن ریسک مال زمانی هست که فرد راجع به یه چیزی که قراره سرمایه گذاری کنه، اطلاعاتی نداشته باشه و بخواد به قولی الا بختکی وارد کار بشه نه کسی که با اطلاع دقیق وارد یه کاری میشه و راجع به اون کار اطلاعات دقیق کسب میکنه.

 9. محمدی گفت:

  با سلام و ارزوی موفقیت برای انهایی که اقدام می کنند.
  قطعا در سال ۹۶ قیمت مسکن حدود ۸۰ درصد رشد خواهد داشت. طی بررسی سنوات گذشته عموما هر ۴ ال ۵ سال قیمت مسکن در ایران بین ۸۰ تا ۱۲۰ درصد رشد میکند. چون از سال ۹۲ تا کنون قیمت مسکن تقریبا یک رشد کمتر از ۱۰ درصد داشته در سال ۹۶ تورم این چهار سال که حدود ۸۰ درصد خواهد بود به قیمتها افزوده میشود. بنده این سیکل رشد قیمت را از سال ۷۲ پیگیری کرده ام سال ۹۱ رشد بیش دوبرابری نسبت به ۸۶ و سال ۸۶ رشد بیش از دوبرابری نسبت به ۸۲ و سال ۸۲ رشد بیش از دو برابری سال ۷۸ و دوبرابری نسبت به سال ۷۴ و این سیکل به همین صورت وجود داشته است و خواهد داشت. البته رشد زاد و ولد دهه ۶۰ سال ۶۲ تا ۶۷ که به سن ازدواج و نیاز مسکن رسیده اند نیز بر این افزایش تورم هم قطعا تاثیر خواهد داشت. در حال حاضر که نقدینگی کشور به بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و با توجه به رکود اقتصادی که امکان هدایت این نقدینگی به صنعت و تولید وجود ندارد و به صورت دستوری نرخ ارز برای انتخابات ریاست جمهوری پایین نگه داشته شده قطعا این نقدینگی به سمت سفته بازی مسکن رو خواهد اورد و قیمت مسکن علی رغم رکود ان که در این چند سال هم تولید مسکن با کاهش مواجه شده رشد خواهد نمود. بنده در دو دوره گذشته از این تورم سود برده ونکته دیگری که قابل استفاده بیشتر میباشد اختلاف فاز افزایش قیمت تهران نسبت به شهرستانها میباشد که قیمتها در شهرستانها با یک اختلاف ۶ ماهه نسبت به تهران رشد خواهد کزد، و ازاسن موضوع پس از افزایش قیمتها در تهران نسبت به تعویض ملک با شهرستانها اقدام گردد تا یک سود ۴۰۰ درصدی نصیب شان گردد.

  • ماهان تیموری گفت:

   سلام دوست عزیزم امیدوارم که سالم و سلامت باشید
   دیدگاه شما جالب بود و تا به حال این مورد را کسی به این شیوه برای اعضای سایت بازگو نکرده بود
   شاد باشید

 10. مبین گفت:

  اول اینکه قرار ما این بود که ۱۰۰میلیون پول داشته باشیم چه کار کنیم پس هم باید به فکر درآمد باشیم هم سرمایه هم خرجی زندگی هم مسکن خودمون
  با اون چیزی که شما گفتید من اصلا موافق نیستم اگه تمام مردم کشورمان اینجوری فکر کنند و عمل کنند دیگه هیچ کس به فکر تولید نمیشه همه دنبال دلالی و واسطه گری میشن اقتصاد ما از اینی که هست اوضاش بدتر میشه پس اگر قرار باشه که فقط به فکر خودمون باشیم دیگه اقتصاد کشور ، اقتصادجامعه بر باد میره

  • ماهان تیموری گفت:

   سلام مبین عزیزم امیدوارم که سالم و سلامت باشی دوست من
   بله نظر شما درست , اولویت با ملک بود و یادتون باشه قرار نیست همه رفتار درست با پول را انجام بدند فقط افرادی می تونند این مدل رفتارها را نشان بدند که اطلاعات مالی را تقویت کنند دوست عزیز
   شاد باشید

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 59 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۷ ق.ظ

این ۲۰ قانون چک را اگر ندانیم چه می شود؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ

آموزش اصل حیاتی موفقیت در کسب و کار و زندگی

ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

چگونه در عرض ۳ سال میلیاردر شدم

ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ

نقش خانواده ها در افزایش هوش مالی فرزندان خود

ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

مصاحبه با برندگان چالش ۲۰۰ میلیونی

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

اصول چک که از آنها بی خبریم!

آبان ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

چند رسانه تبلیغاتی را می شناسید؟

آبان ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

بایدها و نباید های شراکت در کسب و کار

آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ

بازخورد مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷