پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (17 votes, average: 3٫59 out of 5)
person صابر خلیلی access_time بهمن ۲۴, ۱۳۹۵ comment ۴۸ دیدگاه

دانلود ویدئو پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک

موضوع این هفته یکشنبه ها پاسخ به چالش صد میلیونی هوش مالی در املاک می باشد که هفته گذشته برای شما مطرح کردیم، ما امروز میخوایم راجب موضوع هوش مالی در املاک صحبت کنیم که چه نوع رفتاری داشته باشیم، در پایین شهر خونه بخریم و یا در شمال شهر خونه ای رو رهن کنیم.

عزیزان من بحث هوش مالی در سه زمینه دسته بندی میشه.

چطور درآمد ایجاد کنیم

چطور درآمد خودتون رو حفظ کنید

چطور درآمد خودتون رو زیادتر کنید

برای ۱۰۰ میلیون تومان بهترین تصمیم چیست؟

بهترین راه چیست؟؟ در جنوب شهر یک خونه بخرید و یا در شمال شهر یک خونه رهن کنید.

جواب سوال هوش مالی در املاکک

در جنوب شهر یک خونه بخرید و در شمال شهر یک خونه رهن کنید.

اما مگه میشه؟؟؟؟؟

من امروز به وب سایت همشهری سری زدم و آگهی املاک اونو بررسی کردم. آگهی دیدم خونه در نواب۱۰۷ میلیون تومان برای فروش گذاشته بود. خب توو این اوضاع اقتصادی میشه با طرف صحبت کرد و این خونه رو به مبلغ ۱۰۰ تومان ازش خرید. همین ملک رو در حال حاضر ۳۰ میلیون تومان رهن می کنن یعنی ۳۰ تومن پولتون برمیگرده و از طرفی این خونه ۷۰ میلیون تومان وام داره.یعنی شما ۱۰۰ میلیونتون برمیگرده. این ۷۰ میلیون تومان ۵ میلون تومانش هزینه اوراق میشه و ۶۵ میلیون تومان برای شما باقی می ماند. ما ۳۰ میلیون تومان رو دریافت نمی کنیم و به جاش حدود ۱ میلیون تومان خونه را اجاره می دهیم. این پول رو برای قصد وام در نظر میگیریم.

خب میریم سراغ آگهی بعدی در شمال غرب تهران در جنت آباد خونه ۷۵ متری ، ۷۰ میلیون تومان رهن کامل. این خونه هم میشه با ۶۵ میلیون تومانی که داریم رهن کنیم. حال ما یک خونه در جنوب شهر خریداری کردیم و یک خانه در شمال شهر رهن کرده ایم. مرحله اول هوش مالی ایجاد درآمد بود که پولیست که بابت اجاره دریافت میکنیم و مرحله دوم اینکه پول خودمون رو حفظ کردیم و مرحله سوم سرمایه گذاری کردیم که اگر قیمت املاک باز افزایش پیدا کند ما سرمایه خودمون رو رشد داده ایم.

هوش مالی در املاک در ارتباط با خودم

سوال ذهنی خیلیا شده که من درآمدم چطور به یکباره افزایش پیدا کرده.

دوستان ، من رفتار پول رو بلدم، یعنی اینکه چطور مدیریت کنم، چطور سرمایه گذاری کنم و اینکه چطور سود خوب بدست بیارم، کجا و روی کی سرمایه گذاری کنم. و ما در دوره هوش مالی تلاش میکنیم که این موضوع رو به شما منتقل کنیم.

خاطره بنده رو در ویدئو حتما ببینید که به شما دید بازی از هوش مالی خواهد داد.

اینکه شما تمرکز کنید و درست رفتار کنید، کمک میکنه که پول شما افزایش پیدا کنه و به این هوش مالی میگن. و اینکه شما این کارها رو درست انجام دهید و باور داشته باشید به این روانشناسی ثروت میگن. رفتار شما با پول کمک میکنه که شما به سمت پولدار شدن گام بردارید.

چالش دوم برای هوش مالی در املاک

چالش دوم که برای هوش مالی در املاک برای شما آماده کردم و برای اون یک جایزه ۱ میلیون تومانی درنظر گرفتم. تحقیق کنید درباره بازار املاک کشور. من هفته آینده به همراه بزرگترین استاد کشور در زمینه املاک آینده املاک کشور رو تا یکسال آینده تحلیل می کنم. این جایزه ۱ میلیون تومان به بهترین دیدگاه و اصولی ترین دیدگاه تعلق میگیره و معیار انتخاب افراد خود افراد می باشند. قالب جدید وب سایت ما طوریست که افراد میتونن به دیدگاه شما نمره بدن و اینکار از طریق لایک گذاشتن انجام میشه. دیدگاهی که بیشترین لایک و اصولی ترین دیدگاه باشه جایزه میگیره و فرد میتونه ۱ میلیون تومان از محصولات تیم آموزشی ماهان تیموری استفاده کنه.

دوستان عزیز نزدیک به سه ساله دارم روی هوش مالی کار میکنم و هدف بنده اینه به شما کمک کنم رفتار مالی خودتون رو خیلی خوب کنید، فقط باور داشته باشید و ایمان داشته باشید که می تونید. وقتی ایمان داشته باشید، فرصت ها رو میبینین که چطور به سمت شما میان. دیدگاه خود را در وب سایت تیم آموزشی ماهان تیموری بذارید. لیاقت شما بیشتر از اینهاست.

امیدوارم هر جا هستید شاد و پیروز و سربلند باشید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش تجاری

تا کنون 48 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. ali1362967 گفته:

  سلام شما بهترینید

 2. Morteza گفته:

  سلام،ببخشید چکار به قسط وام کردین ،بجز سند خانه ،ضامن هم ازتون میخواد بانک،بازم این به کنار ۷۰ میلیون وام ،بنظرتون قسط بندیشماهی چقدر میشه و چقدر سود میره روش،ما قرار بود با این سرمایه درامد زایی خوب داشته باشیم،اصلا نظرتون برام قابل قبول نیست،این بهش هوشمالی نمیگن پدر من ۶۰ سالشه و بی سواد این کارو بلده،با ارزوی سلامتی،شادی و موفقیت روز افزون

 3. محمد ق گفته:

  عذر میخوام آقای تیموری

  جمله ی “توو این اوضاع اقتصادی” که فرمودید یعنی چی؟!
  ما تو بحث روانشناسی موفقیت و تغییر باور یاد گرفتیم هیچ اعتقادی به حرف عامه مردم نباید داشت.
  خوب یا بد بودن اوضاع و شرایط بستگی به نگاه خودمون داره که چگونه فرصت ها را میبینیم و باورامون به چه شکله.

  در مورد وام گرفتن هم درسته که وارد مبحث هوش مالی شدید اما تا به امروز هیچ فایل رایگانی از شما در مورد گرفتن یا نگرفتن وام داخل این سایت ندیدم که اصلا دیدتون نسبت به وام چیه
  یعنی شما وام را واسه خرید منزل تایید میکنید؟ بنظرتون وام خودش خرید بدهی نیست چیزی که رابرت کیوساکی بارها روش تاکید کرد که بدهی واسه خودتون نخرید؟

  • دوست عزیز فکر میکنم شما کتاب های کیوساکی رو درست نخوندید. کیوساکی با خرید بدهی مخالف هست، اما بدهی که منجر به افزایش دارایی میشه. وام رو اگه بگیری ولی با اون برای خودت دارایی ایجاد کنی که مشکلی نداره، تازه این رو خود کیوساکی روش تأکید هم داره که از طریق خرید بدهی برای خودتون دارایی ایجاد کنید

  • محمد ق گفته:

   سلام
   اینکه کیوساکی وام را ابزاری واسه ایجاد دارایی بیان کرده ربطی به راه حل استاد مبنی بر هوش مالی صد میلیونی نداره! اینجا دقیقا بدهی ایجاد شده که با اجاره دادن خونه ای که با صد میلیون خریداری شده داره قسطهاش پرداخت میشه.
   ضمن اینکه بازی با وام را با قاطعیت میگم اکثر ایرانیها از بر شدند و این دیگه هوش مالی نیست یجورایی خاطره ست واسشون و اگه کمتر کسی سمت این وام های سنگین میره بدلیل دردسرهای گرفتن سند خونه توسط بانک و جور کردن ضامن و چک اینجور برنامه هاست.
   من فکر نمیکردم استاد تیموری اصلا وارد قضیه ی وام های سنگین با بهره های آنچنانی برن.

  • پاشا شهبازی گفته:

   دوست عزیز اگه اطلاعات نداری لطفا نظر ندین
   آخه شما درک میکنید قوانین ملک ایران با تمام دنیا متفاوت هست
   این بنده خداهم که داره نکته یادتون میده فقط بلدین انتقاد کنید کنید
   تاکی میخواهید بی سواد بازی در بیارید آخه

  • محمد قاسمی گفته:

   یکم ادب و شخصیت هم بد نیستا!
   لطفا احترام خودتونو نگه دارید

 4. سارا بيات گفته:

  سلام و خیلی عالی بود ممنونم
  من خودم سال ٩٠ یه ملک با همین شرایط خریدم و موضوع رو درک میکنم ولی متوجه نشدم
  این جایزه این هفته در چه زمینه ای است و چطور میشه شرکت کرد
  میشه توضیح کوچیکی بدین
  متشکرم از شما

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام سارای عزیز عزیز باید تحقیق کنید و دیدگاه خودتون رو نسبت به آینده املاک در این هفته برای اعضای سایت به اشتراک بزارید تا آنها هم بتوانند از این تحقیق و تحلیل استفاده کنند شاد باشید

 5. mohammadghanei گفته:

  با سلام
  بسیار مفید و عالی، اما متوجه چالش دوم نشدم دقیقا باید چه کنیم. آیا باید ایده ای جدید در خصوص چالش ملک، مجددا ارائه بدیم که صورت منطقی تری دارد؟

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام محمد عزیز باید تحلیل کنید آینده یک سال ملک را در ایران و با تحقسق و تحلیل خودتون با اعضای سایت کمک کنید تا اطلاعات خودشون را افزایش بدن با این شیوه خودتان هم اطلاعات مالی بسیار زیادی در جهت سرمایه گزاری به دست میارید شاد باشید

 6. مصطفی سبحانی گفته:

  سلام
  طو مثالی که گفتید یک چیزایی جور در میاد.
  اول اینکه یا باید خونه رو رهن بدیم یا اجاره نمیشه شما خونه رو ۳۰ میلیون رهن بدید بعد دوباره خونه رو ماهی یک میلیون اجاره بدید.
  اگه ما وام ۷۰ میلیونی بگیریم خونه رو هم رهن بدیم پول وام رو از کجا بیاریم اگر هم خونه رو فقط اجاره بدیم نمی تونیم وام ۷۰ میلیونی بگیریم لطفا یک کم بیشتر توضیح بدید
  ممنون

  • صالحی پور گفته:

   دوست عزیز گفته شد که معادل سی میلیون رو به اجاره تبدیل میکنیم. میشه حدود نهصد اجاره

 7. حامی گبرلو گفته:

  درود،،اولا که شما دو گزینه گفتین با صد میلیون بالای شهر خونه رهن میکردین یا پایین شهر خونه میخریدین..من هم گزینه بالای شهرو انتخاب کردم ،نگفتین توضیح بدید،،،دوما بالای شهر گفتم چون توی جیباشون پول هست،و باید از پول پولدارها استفاده کرد،چون پایین شهریها پول بالییا رو ندارن.
  درضمن پولدارا با پولدارا میگردن،پس وقتی با اونا بگردی و نشستو برخاست کنی،خواه ناخواه مثل اونا میشی و دوست داری خودتو به اونا برسونی،پس گزینه بالای شهر منطقی تره آقا ماهان

 8. سلام جناب تیموری از نظر بنده پول که از. صد میلیون رفت بالا طرف قدرت ریسکش میره بالاتر و فکرش باز تر میشه.اگه شما الان انقدر داری با اعتماد به نفس حرف میزنید واسه اینه که واسه یک ساعت مشاوره دارید یک میلیون پول میگیرید.فقط پوله که الان به آدم اعتماد به نفس میده نه تیپ و شخصیت.پول که باشه همه اینا خودش میاد.در ضمن به جناب خلیلی هم در مورد سرمایه گذاری تو یه قسمتی پیام دادن و ایشون حتی حاضر نیستن شماره تماس ارسال کنن.چه اعتماد به نفسی دارن

  • به نظر شما اگه یکی یک میلیارد داره، امکان نداره اون رو کلا از دست بده با یه حرکت اشتباه؟ در ضمن ریسک مال زمانی هست که فرد راجع به یه چیزی که قراره سرمایه گذاری کنه، اطلاعاتی نداشته باشه و بخواد به قولی الا بختکی وارد کار بشه نه کسی که با اطلاع دقیق وارد یه کاری میشه و راجع به اون کار اطلاعات دقیق کسب میکنه.

 9. با سلام و ارزوی موفقیت برای انهایی که اقدام می کنند.
  قطعا در سال ۹۶ قیمت مسکن حدود ۸۰ درصد رشد خواهد داشت. طی بررسی سنوات گذشته عموما هر ۴ ال ۵ سال قیمت مسکن در ایران بین ۸۰ تا ۱۲۰ درصد رشد میکند. چون از سال ۹۲ تا کنون قیمت مسکن تقریبا یک رشد کمتر از ۱۰ درصد داشته در سال ۹۶ تورم این چهار سال که حدود ۸۰ درصد خواهد بود به قیمتها افزوده میشود. بنده این سیکل رشد قیمت را از سال ۷۲ پیگیری کرده ام سال ۹۱ رشد بیش دوبرابری نسبت به ۸۶ و سال ۸۶ رشد بیش از دوبرابری نسبت به ۸۲ و سال ۸۲ رشد بیش از دو برابری سال ۷۸ و دوبرابری نسبت به سال ۷۴ و این سیکل به همین صورت وجود داشته است و خواهد داشت. البته رشد زاد و ولد دهه ۶۰ سال ۶۲ تا ۶۷ که به سن ازدواج و نیاز مسکن رسیده اند نیز بر این افزایش تورم هم قطعا تاثیر خواهد داشت. در حال حاضر که نقدینگی کشور به بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و با توجه به رکود اقتصادی که امکان هدایت این نقدینگی به صنعت و تولید وجود ندارد و به صورت دستوری نرخ ارز برای انتخابات ریاست جمهوری پایین نگه داشته شده قطعا این نقدینگی به سمت سفته بازی مسکن رو خواهد اورد و قیمت مسکن علی رغم رکود ان که در این چند سال هم تولید مسکن با کاهش مواجه شده رشد خواهد نمود. بنده در دو دوره گذشته از این تورم سود برده ونکته دیگری که قابل استفاده بیشتر میباشد اختلاف فاز افزایش قیمت تهران نسبت به شهرستانها میباشد که قیمتها در شهرستانها با یک اختلاف ۶ ماهه نسبت به تهران رشد خواهد کزد، و ازاسن موضوع پس از افزایش قیمتها در تهران نسبت به تعویض ملک با شهرستانها اقدام گردد تا یک سود ۴۰۰ درصدی نصیب شان گردد.

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام دوست عزیزم امیدوارم که سالم و سلامت باشید
   دیدگاه شما جالب بود و تا به حال این مورد را کسی به این شیوه برای اعضای سایت بازگو نکرده بود
   شاد باشید

 10. اول اینکه قرار ما این بود که ۱۰۰میلیون پول داشته باشیم چه کار کنیم پس هم باید به فکر درآمد باشیم هم سرمایه هم خرجی زندگی هم مسکن خودمون
  با اون چیزی که شما گفتید من اصلا موافق نیستم اگه تمام مردم کشورمان اینجوری فکر کنند و عمل کنند دیگه هیچ کس به فکر تولید نمیشه همه دنبال دلالی و واسطه گری میشن اقتصاد ما از اینی که هست اوضاش بدتر میشه پس اگر قرار باشه که فقط به فکر خودمون باشیم دیگه اقتصاد کشور ، اقتصادجامعه بر باد میره

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام مبین عزیزم امیدوارم که سالم و سلامت باشی دوست من
   بله نظر شما درست , اولویت با ملک بود و یادتون باشه قرار نیست همه رفتار درست با پول را انجام بدند فقط افرادی می تونند این مدل رفتارها را نشان بدند که اطلاعات مالی را تقویت کنند دوست عزیز
   شاد باشید

 11. safarihossein70@gmail.com گفته:

  سلام به همه دوستان .به نظربنده موفقیت در هوش مالی وکسب ثروت در املاک بستگی به باور افراد در این زمینه داره اگر کسی باورش این باشه که ملک هر ۵سال یک بار خیزش پیداه میکنه همون براش بوجود میاد چون طبق قانون جذب در همون مدار قرار میگیره فرصتها و شرایط برایش بوجود میاد و از ان نهایت استفاده را می کنه البته ناگفته نماد که به قول گفته های استاد باورهای مالی اون فرد هم باید درست باشه بنابراین بطور مطلق نمی تونیم برای همه یک واقعیت را در نظر بگیریم مثلا اگر استاد پیش بینی از وضعیت بازار املاک در سال اینده را داشته باشند افرادی می توانند از اون استفاده کنند که در مداربا استاد قرار داشته باشند برای مثال عموم مردم الان به رکود اعتقاد دارند ولی این برای همه نیست و ما می بینیم که درصدی از افرا د با باورهای درست سود خوبی از املاک دارند برای همین من به شخصه اعتقادی به یک واقعیتی که حتی نفر اول املاک در کشور بده معتقد نیستم هرکس می تونه واقعیت خودش را طبق باورهاش رقم بزنه .با خداوند شاد و ثروتمند باشید

 12. یوسف شرقی گفته:

  با سلام خدمت جناب تیموری بزروگوار و همکاران پر تلاش و اعضای محترم سایت:
  چالشی که اقای تیموری مطرح نمودند از چند جهت قابل تامل و تفکر است هم از جنبه های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و هم از جنبه قوانین متافیزیکی و کوانتومی که بنده با توجه به انچه که مطالعه کرده و خوانده ام و تحقیق کرده ام مطالبی را بیان میکنم که امیدوارم قابل توجه اعضای محترم سایت قرار بگیرد و بتوانم مطالب قابل قبولی رو ارایه بنمایم:
  ۱٫اگر بیاییم و این مساله مسکن رو در کشور عزیز مان ایران از نظر اقتصادی بیان بنماییم میتونیم به این نکته توجه کنیم که مسکن در ایران در رابطه با تقاضا و عرضه قرار ندارد و همیشه تقاضاهای کاذب برای این کالای لوکس و سرمایه ای قرار داشته است و در برهه هایی از زمان قیمت مسکن بدلیل تقاضای بی رویه و کاذب و عرضه پایین در ان زمان بالا رفته است و زمانی که نقدینگی در جامعه زیاد بوده مردم تمایل داشته اند به سوی بازار مسکن سرازیر شوند پس یکی از عوامل میتواند تقاضای نامناسب و همچنین عرضه نامناسب برای این کالا باشد.
  همچنین زمانی که نرخ سود بانکی هم زیاد بوده مردم تصمیم گرفته اند بیشتر پول خود را در بانک ها سرمایه گذاری کنند و از سود بانکی بیشتر استفاده کنند و کمتر ریسک بکنند و در نتیجه تقاضا برای مسکن هم کمتر شده است.
  با این تفاسیر به بررسی وضع مسکن تا حد مطالعه و وسع خود میپردازم:
  قیمت مسکن در سال های ۶۸ و ۸۶ و ۹۱ باتوجه به اوضاع سیاسی و اقتصادی این دوره ها جهش زیادی داشته است و در نتیجه اوضاع خرید و فروش برای کسانی که میخواستند در ان سال ها سرمایه گذاری کنند خوب بوده و در نتیجه افراد زیادی از این خرید و فروش ها سرمایه های کلانی رو هم به دست اورده اند اما در اواسط سال ۹۲ تا اکنون که سال ۹۵ است در رکود به سر می بریم و قیمت ملک و زمین دچار تغیرات زیادی نشده است به دلایل زیادی از جمله افزایش سود بانکی و کمبود نقدینگی و غیره اما با توجه به اینکه سود بانکی الان در حال کاهش می باشد و بانک ها هم تمایل دارند با مشتریان خود بیشتر کنار بیایند و همچنین افزایش تسهیلات سود بانکی هم قابل تامل است پیش بینی میشود نقدینگی و پول در جامعه زیاد بشود و همچنین تقاضاهای زیادی از طرف افراد برای خرید های سرمایه ای از جمله مسکن زیاد بشود و در نتیجه شاهد رونق بازار مسکن و مستغلات و همچنین افزایش قیمت انها در سال ۹۶ شوییم همچنین با توجه با اینکه نرخ سود بانکی هم کاهش پیدا کرده افزایش اجاره منزل هم بیشتر میشود یعنی بیشتر افراد قبلا با توجه به اینکه نرخ سود بانکی بالا بود تمایل داشتند منزل خود را با رهن بالا به مستاجر ها بدهند و پول رهن را در بانک سرمایه گذاری میکردند و از بهره بانکی استفاده میکردند اما با توجه به اینکه بهره بانکی که الان پرداخت میشود کم است سرمایه گذاری در بانک هم کاهش پیدا کرده و صاحبان ملک تمایل به گرفتن اجاره بیشتری دارند تا رهن بالا در نتیجه قیمت رهن منازل هم پایین می اید
  ۲٫از نظر سیاسی هم با توجه به توافقات به عمل امده با کشورهای اروپایی و ثبات سیاسی که در حال حاضر در کشور برقرار است و همچنین تمایل سرمایه داران خارجی به سرمایه گذاری در ایران پیش بینی میشود نقدینگی در کشور بالا برود و میزان تورم هم کمی بالا برود البته به صورت منطقی و همچنین قیمت زمین و ساختمان هم افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت نرخ تورم را پشت سر بگذارد در نتیجه سود فراوانی عاید سرمای گذاران در ملک و زمین میشود و همچنین باید توجه کرد که افزایش صادرات نفتی که در این سالهای اخیر داشته ایم هم و نزدیک بودن انتخابات اردیبهشت ماه سال ۹۶ هم این مسایل افزایش قیمت زمین و ساختمان را هم بی نصیب نمیگذارند.
  پس برای کسانی که میخواهند در قسمت املاک سرمایه گذاری کنند قطعا ما ه های پایانی سال ۹۵ بهترین زمان برای سرمای گذاری در ملک و مستغلات میباشد .
  ۳٫از دید و جنبه فیزیک کوانتومی و قوانین مربوط به مسایل جذب و کیهانی که خیلی مورد علاقه من است هم چند نظر میگذارم امیدوارم که مقبول نظر خوانندگان محترم بیافتد:
  ببینید دوستان محترم دنیایی که ما در ان زندگی میکنیم دنیا مدارها و فرکانسها و باور های ما است شاید امروزه دیگر کمتر افرادی باشند که با قانون جذب و فرکانس ها اشنایی نداشته باشند از زمانی که فیلم راز در استرالیا ساخته شد و پخش شد میلیونها نفر در سرتا سر جهان این فیلم را به صورت های مختلف و به زبانهای مختلف دبدند و همانطور که قانون جاذبه توسط نیوتون کشف شد و امروزه به هر کس که بگویی من جاذبه زمین را قبول ندارم بهت میخندند قانون جذب هم مساله ای فراگیر و همگانی شده است خلاصه قانون جذب به این نکته اشاره میکند که دنیای ما از یک هوشمندی فوق العاده تشکیل شده است و به هر انچه که در ذهن خود بیشتر از همه فکر کنی ان فکر غالب تو در واقعیت نمود پیدا میکند یعنی به قول استر هیکس کسی که قانون جذب را به صورت کاملا واقعی بیان نمود ما در هر لحظه در حال پرتاب کردن موشک هایی از خود به سوی جهان هستی هستیم و در هر لحظه فرکانس هایی رو به سوی جهان هستی و کاینات ارسال میکنیم و باز تاب این فرکانسها به سوی خود ما باز میگردد. مانند فردی که در مقابل کوهی ایستاده است و فریاد میزند و پژواک صدای خود را از کوه میشنود این یعنی خلاصه قانون جذب اما هدف من از بازگو کردن این قانون و این مساله این است که دوستان گرامی باور کنید که همه چیز به باورها و تفکرات ما بستگی دارد اگر ما باور کنیم که در حال حاضر رکود است قیمت ملک پایین است و باور کنیم که در حال حاضر نمیتونیم در خرید و فروش املاک و مستغلات موفق شوییم جهان هستی و کاینات همسو با این باور ما عمل میکنند و اتفاقاتی رو برای ما رقم میزنند که ما نمیتونیم در بازر ملک و مستغلات موفق شوییم دوستان گرامی افراد زیادی در همین دوران رکود و بی پولی در کشور عزیزمان ایران پول های میلیاردی از بازار ملک و مستغلات به دست اورده اند میگید نه برید تحقیق کنید
  پس چرا برای این افراد رکود نبود پس جرا این افراد تونستند موفق شوند ؟
  باور باور باور
  دوستان گرامی ببخشید که اطاله کلام مینمایم جناب تیموری بزرگوار امیدوارم از این اطاله کلام ناراحت نشویید
  اما نکاتی هست که هیچ وقت به گوش ما رسانده نمیشه
  تلوزیون نمیذاره-رسانه های جمعی نمیذارند – افراد منفی باف نمیذارند
  دوستان باور کنید که همه چیز به باور خود ما بستگی داره نه به رکود نه به تورم نه به کشور خاص نه به مکان خاص
  همه چیز به باور و اندیشه های ما بستگی داره اگه باور کنید که در سرمایه گذاری در ملک و املاک موفق میشید دست به خاکستر بزنید واستون طلا میشه باور کنید تمام قضیه همین است و بس
  تلوزیون رو کنار بگذاریید این جعبه جادویی هیچ نفعی برای هیچ کس نداشته و ندارد برید زندگی افراد موفق و ثروتمند رو بررسی کنید ببینید تلوزیون چقدر در زندگی انها تاثیر داشته اصلا بعضی از انها اصلا تلوزیون هم ندارند باور کنید امیدوارم که همه ما باور کنیم و روی باور های خودمان بیشتر کارکنیم
  تیموری جان احساس خوبی بهم دادی دمت گرم و ارزوی موفقیت و سرافرازی برای همه ملت کشور عزیزم ایران

 13. علی علیپور گفته:

  سلام دوستان عزیز
  همیشه بین قیمت ملک و مبلغ رهن یک تعادلی وجود داره ….یعنی هیچوقت ملک ۱۰۰میلیون تومنی …اجازه یک تومان نمیشه …یا رهن ۳۰میلیون نداره….به نظر من. ..اجاره این ملک ۵۰۰تومان و رهنش حدودا ۱۵میلیونه

 14. mohammadghanei گفته:

  با سلام
  با توجه به مواردی که دوستان گفتند و البته شرایطی که در مسکن شهرهای اطراف من هست که شامل مشهد و حومه می شه. بهترین پیشنهاد در بازار مسکن فعلا خرید انواع خانه هایی است که با وام های بانکی ساخته شده و با توجه به رکود بازار زمان صبر و تحمل سازندگان و صاحب خانه های آن ها تمام شده و وارد سیکل استرس و تنش شده اند. خرید این سبک خانه ها که اغلب موعد پرداخت وام های آن ها از سال ۹۶ یا ۹۷ یا حتی مواردی هم هست که ۴ سال بعد آغاز می شه می تونه گزینه مناسبی برای جریان پیش رو باشه فعلا با هزینه اندک خونه رو به نام خودمون انتقال می دیم و تا زمان فرا رسیدن وام ها صبر می کنیم و قطعا با رشد قیمت خانه خیزش مردم برای خرید خونه شروع می شه ما هم خونه ها با قیمت کمی کمتر از بازار در آن زمان با همین وام منتقل می کنیم. نتیجه می شه که نه تنها به وام ها کار نداشتیم بلکه خوب مبلغی به سرمایه مون اضافه کردیم این شرایط برای خونه هایی که در شهر جدید گلبهار ساخته شده وجود داره. به عنوان مثال می شه در این منطقه با ۱۰۰ میلیون ۵ خونه با شرایط وام که موعد پرداختش از ۴ سال دیگه شروع می شه خرید و تا اون موقع داستان بالا. البته نباید وام اولی های بانک مسکن رو هم فراموش کرد از خونه هایی که توسط این افراد خریداری شده یا بعضی هم هستند که توان دریافت این وام رو ندارند می شه بهره برد.

 15. سینا سعیدزاده گفته:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  کاشکی این چالش رو نه فقط در مسکن بلکه در سرمایه گذاریهای دیگه با مبالغ پایینتر مثل ۱۰ میلیون تا ۲۰ میلیون برگزار می کردید. چون همه ۱۰۰ پول ندارند که بخوان این کار رو بکنند بعلاوه مشکل در همین رسوندن این ارقام به ۱۰۰ میلیون است و بعد اون اکثرا میدونند که چکار کنند. از شما خواهش می کنم که در چالشهای بعدی که در سایتتون می گذارین این نکته هم مد نظرتون باشه
  متشکرم

 16. سلام و درود اقای تیموری…و مرسی از مطالب مفیدتون..
  ما یه خونه کرج خریدیم الان ۹ ماهه دنبال وام هستیم‌….اما متاسفانه وام نمیدن…خلاصه بگم بند پ (پارتی)داشته باشی میتونی هرچقدر وام میخوای بگیری‌….اقای تیموری اگه نظام بانکداری ایران قوی بود میشد راحت وام گرفت فکر خوبی بود‌‌….بنظر من کسی روی وام املاک حساب باز نکنه …سرمایه گذاری تو کار املاک حداقل ۱۰۰ ملیون سرمایه اولیه نیاز داره…هرکسی توانایی ورود به این بازار رو نداره…
  موفق باشید .

 17. Fm1 گفته:

  سلام
  به نظر بنده بعد از حدود ۴ سال رکود معمولا افزایش خواهیم داشت در بخش مسکن.سال اینده به احتمال زیاد این رونق اتفاق می افتد.از طرفی در بحث انتخابات پیش بینی میشود رییس جمهور محترم با توجه به روند دوره های قبل، وام خرید مسکن یا وام برای بافت فرسوده یا وام ازدواج جوانان را تسهیل و افزایش دهد.همه این ها به این معناست که تقاضا خرید مسکن داخل شهرها و مخصوصا شهرک ها افزایش خواهد داشت نمونه جوادیه تهران.از سوی دیگر به دلیل افزایش تقاضا ساخت بافت فرسوده نیز با این وام ها برای تبدیل شدن به واحدهای اپارتمانی سود ده افزایش خواهد یافت.کارر که در حال حاضر بنده به دنبالش هستم خرید مسکنی با بافت فرسوده و درصورت عدم موفقیت در پیدا کردن مورد مناسب به سراغ اپارتمان های ساخته شده یا در حال ساخت در موقعیت که قبلا گفتم خواهم رفت.با نظر دوستمون هم مبنی بر اینکه اختلاف چن ماهه بین تهران و شهرستان هست موافقم منتها برای بنده فعلا این امکان سرمایه گذاری در تهران وحود ندارد.

  • Fm1 گفته:

   این احتمالش هم هس نزدیک انتخابات هم با شرو تبلیغات و … ملک تکون حسابی بخوره. پس تو همین رکود هم خریدن و فروشش سال اینده سود خوبی نصیب سرمایه گذار خواهد کرد.

 18. مهندس حسن زاده گفته:

  آقای تیموری من از طرفدار هاتون هستم اما بهتره با تحقیق بیشتر کلیپ پر کنید چون هرکس یه ملک از خودش داشته باشه این مسائل ساده رو میدونه من در عجبم شما نمیدونید
  تا اینجا موافقم که خونه رو در منطقه جنوب خریداری میکنیم ۱۰۰ میلیون اولا ملک قیمت رهن کاملش بستی به منطقه داره و اون مشاور که نوشته ۳۰ رهن قیمت رو بالا گفته یک به چهار و بعضی مناطق یک به پنجم قیمت کامله اما ما میگیم همون ۳۰ تومن ما باید ۱۰ تومن حداقل رهن بگیریم چون اگر نتونست اجاره رو بده از رهن کم کنیم و مسئله بسیار مهم تر روی ملک قدیمی ساز ۵۰ متری نواب که ۷۰ وام نمیدن بهتره از بانک سوال کنید در ضمن منطقه جنت آباد غرب تهرانه شخص میتونه بره سمت آزادی و با باقی پولش کسب و کار راه بندازه یا استفاده بهتری کنه تا سال آیندش که ۱۰۰تومن دیگه کار کنه. متشکرم از سایت خوبت دوست عزیز امیدوارم پاک نکنید پیاممو

 19. دکتر داریوش شنوا گفته:

  باعرض سلام خدمت ماهان تیموری عزیز

  من داریوش شنوا هستم هستم دکتری اقتصاد دارم
  خیلی جالب است برایم که شما همچین پرانرژی و انگیزه سعی دارید که
  در راستای ثروتمند شدن افراد خدمت کنید
  من نزدیک به ۲۲ سال هست که در امریکا زندگی میکنم ولی همچنان با اقوام خودم در ایران در ارتباط و رفت و آمد هستم
  در مورد پیش بینی املاک ایران
  من احساس میکنم املاک و مستغلات در ایران تا سال ۱۳۹۸ رشد آنچنانی نخواهد داشت و این رو از بررسی های تاریخ ملک در ایران می گویم
  البته این را هم بگویم که فکر نمیکنم از این چیزی هم که هست پایین تر بیاید مگر اینکه به قول دکتر دالف دیروس فروشنده علاقمند پیدا کنید
  که سریع نیاز به پول دارد و در شرایط رکود حاضر می شود حتی ملک خود را بیش تر از ۴۰% تخفیف دهد
  و طبق شرایط فعلی مملکت و اتفاقاتی که در دی ماه در ایران رخ داد فعلا سرمایه گذاری در املاک را توصیه نمیکنم
  و در حال حاضر دلار بهتر است موضوع بعدی این را می گویم که مردم ایران آگاه باشند که چرا قیمت دلار پایین آمد
  بزرگتریت عامل آن دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید است که با اقدامات خود ارزش دلار را در تمام دنیا پایین آورده نه تنها در ایران
  پس آگاه باشید پیشنهاد من این که در حال حاضر در املاک و مستغلات سرمایه گذاری نشود
  البته این تحلیل را مدیون آقای دالف دیروس هستم که در کلاسهای ایشون در امریکا شرکت کردم
  من رابطه دوستانه ای با رابرت کیوساکی دارم و سمینارهای متعددی با او برگزار کردم برای جالب است که فردی
  در سن شما در ایران این موضوعات را آموزش میدهد البته برای همه جالب است
  ماهان جان افرادی مثل شما سرمایه های ملی ما به حساب می آیند قدر خودت رو بدون و مطالعه خود رو افزایش
  بده لیاقت تو این است که یکی از بزرگترین فعالان اقتصدی در ایران باشید
  داریوش شنوا

  • الیاس محجوبی گفته:

   به نظر بنده این نظر منطقی تره

  • سینا کنعانیان گفته:

   بسیار عالی ممنون از اطلاعات خوب و ارزشمندتون .

  • محمد محمدی گفته:

   به نظر من درسته. تو ایران همیشه یه چیزایی هست که تکرار میشه.

  • علی مسکنی گفته:

   پیش بینی های شما خیلی به پیش بینی های استاد باقر قربانی یکی از بزرگترین فعالان بورس توی ایران که در این زمینه تدریس می کنند نزدیکه.

  • کوروش توانا گفته:

   به نظر منم درست میاد. همیشه همینجوری بوده. اصلا بعید نیست که این اتفاق بیفته

  • reza amani گفته:

   ممنون ازاطلاعاتی که دادیدوبعید میدونم زودترازتاریخی که شما گفتید دوباره چرخ ملک به گردش دربیاد برای همین میخوام بورس روحرفه ای یاد بگیرم وتا اون زمان ازپول خودم دربورس استفاده کنم

 20. pakzad گفته:

  سلام خدمت جناب آقای تیموری و دیگر دوستان عزیزم ابتدا یه موضوع رو مطرح کنم من از سال ۸۶ این طرح تو ذهن خودم داشتم اما به دلیل ترس که نکنه نشه و نگیره و خونه هام به فروش نرن و دلیل دوم نداشتن پول برای خرید خانه در کرمانشاه هیچ وقت این کارو نکردم و الان که این کلیپ رو دیدم واقعا به خودم گفتم ای کاش میشد اما بهرحال موردی نداره
  من سیکل روند روشد مسکن در طول ۳۰ سال گذشته رو مورد رسد قرار دادم و از چندین بنگاهی قدیمی در شهر کرمانشاه پرس و جو کردم و در سایت وزارت مسکن و شهرسازی و استاید این حرفه در طول این ۳ روز به مطالبی رسیدم و البته مصاحبه ریس اسبق بانک مرکزی ایران با شبکه اول رو دیدم که منجر به این نتیجه شدکه خدمت شما بزرگوارن عرض میکنم
  این تحلیل در شهرستانها به یه تاخیری ۳ الی ۶ ماه به شهرهای بزرگ مث اصفهان و مشهد و تبریز شیراز و کرمانشاه است
  رکود در بازار مسکن به این معناست که از بازده اقتصادی و فعالیت در این بخش کاسته شده است و تقاضایی برای افزایش تولید وجود ندارد.
  در سه سال گذشته رشد قیمت در بازار مسکن وجود نداشت و پیش بینی می کنم امسال نیز چنین اتفاقی نیفتد؛ با این همه، شاهد تحرک در معاملات مسکن خواهیم بود.
  موافقت های اخیر و قراردادهایی که با کشورهای خارجی منعقد شده و می شود، در رونق بازار مسکن بی تاثیر نخواهد بود و حضور طرف های خارجی در ایران بر بهبود شرایط اقتصادی و رونق بخش مسکن تاثیرگذار خواهد بود.
  در اقتصاد ایران مسکن سه بار در سال های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۱ با جهش قیمتی روبرو شد که به افزایش قیمت دلار و تاسیس بانک های خصوصی و پرداخت وام های بالا مربوط می شد.

  بخشی از تغییر وضعیت مسکن به دلیل پایین آمدن بهره بانکی تا ۱۵ درصد است و عده ای که پیش از این سود بانکی دریافت می کردند حالا اونا پول خودشون رو از بانک ها خارج میکنند و در جاهای دیگری مانند خرید مسکن سرمایه گذاری می کنند؛ به همین دلیل به رونق بازار امید هست که البته منجر به رونق میشه دوستان عزیزم در کشورایران نحوه هزینه خانوارها به صورت زیره:
  ۳۳ درصد هزینه هر خانوار و همچنین ۴۰ درصد سرمایه گذاری های کشور در حوزه مسکن انجام می شود نرخ رشد متوسط دارایی های ایرانی ها طی ۲۴ سال گذشته در بورس ۲۵ درصد، در مسکن ۲۴ درصد و در نهایت در بخش دلار ۱۵ درصد بوده است.
  از ۳۶۰ قلم کالا و خدماتی که ایرانی ها در ماه مصرف می کنند، ۳۳ درصد آن در بخش مسکن، ۲۵ درصد در خوراکی ها و آشامیدنی ها و ۱۰ درصد در حمل و نقل هزینه می شود.
  اوایل تا اواخر دهه ۷۰، هزینه مسکن هر خانوار ایرانی ۲۶ درصد بود، تاکید کرد: به مرور مسکن سهم بیشتری از هزینه خانوار را به خود اختصاص داد.ایران جزو پنج کشور دنیاست که مسکن، سهم بالایی از درآمد خانوار را به خود اختصاص داده است. براساس اطلاعات بانک مرکزی در سال ۹۳، سهم هزینه مسکن در استان تهران با ۵۰ درصد و در استان اصفهان ۳۲ درصد است همچنین ایلام با ۱۶ درصد کمترین هزینه مسکن را به خود اختصاص داده است.
  وی همچنین در خصوص نحوه تصرف خانوارهای ایرانی در مسکن، گفت: طی سال های ۶۵ تا ۹۰، ایرانی ها بیشتر اجاره نشین شده اند
  در ایران به طور متوسط ۳۰ سال طول می کشد که هر خانوار بتواند خانه دار شد.
  حدود ۲۰ میلیون واحد مسکونی در حال استفاده در کشور وجود دارد که شاخص تراکم آن ۱٫۰۶ درصد است، بیان داشت: حدود ۸ درصد خانه های کشور خالی هستند.
  در استان اصفهان به ازای هر ۱۰۰ واحد مسکونی ۱۰۵ خانوار وجود دارد، طی سال های ۹۵ تا ۱۴۰۵ ، به شرطی که هر سال ۹۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود به ۱۰ میلیون واحد مسکونی نیاز داریم؛ از سوی دیگر شاهد کمبود ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور هستیم و سالی ۳۵ میلیون واحد تخریب و نوسازی می شود.: استان تهران با ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان گران ترین مسکن کشور و اصفهان با ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در رده دوم قرار دارد.
  طی سال های ۷۱ تا ۹۴ نرخ رشد مسکن در اصفهان ۱۰۴ برابر شده است.
  دوستان عزیزم و جناب تیموری بهترین زمان برای ساخت مسکن، اواخر دوره رکود است و همچنین اوایل دوره رونق زمانی مناسب برای خرید و پایان دوره رونق زمان مناسب فروش مسکن است
  براساس این تحلیل هر چه به سمت سال های ۹۶ و ۹۷ حرکت کنیم ثبات قیمت مسکن توجیه خود را از دست می دهد و بازار مسکن به مرور وارد دوره گذار از رونق می شود و در سال های ۹۶ و ۹۷ رونق دوباره به بازار مسکن بازمی گردد
  امیدوارم این اطلاعات مفید قرار گرفته باشه
  ممنونم

 21. محمد قلی زاده گفته:

  با سلام خدمت آقای تیموری و تیم پر تلاششون
  قبل از پیش بینی قیمت مسکن در آینده ، باید به این مسئله پرداخت که چه عواملی در قیمت مسکن تاثیر گذار هستند.
  از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت املاک می توان به : ۱- نقدینگی ۲- تورم ۳- درآمد نفتی ۴- نرخ سود بانکی ۵- شرایط سیاسی ۶-
  قیمت مسکن و درآمد پس انداز خانوارها نام برد .
  ۱- قیمت مسکن : همواره می توان گفت که قیمت ملک تحت تاثیر قیمت مسکن بوده . افزایش قیمت مسکن ، سود ساخت و ساز را افزایش می دهد ، بنابراین این کار باعث افزایش درخواست پروانه ساختمان شده و در نتیجه عرضه مسکن متوقف می شود و قیمت مسکن و به تبع آن قیمت ملک دوباره کاهش می یابد .
  ۲- نقدینگی و سود بانکی : از عوامل مهم دیگر تاثیرگذار بربازار املاک ، می توان به هدایت نقدینگی به سمت این بازار نام برد . امروزه در کشور با توجه به رشد بورس اوراق بهادار و کاهش نرخ سود بانکی و هدایت سرمایه به سمت بازار سرمایه (بورس) و تلاش بانکها در بلوکه کردن پول ها در خود و عدم انتقال آن به سمت بازار املاک و مسکن بخاطر کاهش تورم و سیاست های پولی دولت ، از عوامل تاثیرگذار بر رکود در این بازار بوده و کاهش تقاضا و کاهش قیمت املاک را میتوان همین کاهش هدایت نقدینگی نام برد . (نقدینگی دارای رشد بالایی در این دولت بوده اما به سمت این بازار هدایت نشده )
  ۳- درآمد نفتی : از دیگر عوامل تاثیرگذار می توان به قیمت نفت اشاره نمود . آمار نشان می دهد که در مواقعی که درآمدهای نفتی به مبزان زیادی افزایش یافته ، ارز وارده به کشور بیشتر شده و رشد نقدینگی را به همراه دارد و درنتیجه تقاضای املاک افزایش و قیمت آن بالا میرود ولی کاهش بسیار زیاد آن ، قیمت املاک را تحت تاثیر قرار نمی دهد . امروزه پس از برجام و با توجه به آینده روشن صادرات نفت و کم شدن مشکلات پرداختهای ارزی بین بانک های خارجی و ایرانی ، احتمال می رود که تزریق دلار به بازار باعث افزایش پایه پولی و در نتیجه افزایش نقدینگی و به تبع آن افزایش قیمت ها می شود که مردم برای حفظ قدرت دارایی اقدام به خرید دارایی ثابت از جمله املاک می کنند که باعث افزایش قیمت آن می شود (نکته ی مقابل این است که به دلیل پایین بودن قیمت نفت حتی اگر قیمت بالا هم رود شاید بازهم شاهد رشد قابل توجه نخواهیم بود)
  ۴- تورم : از دیگر عوامل مهم در رشد قیمت املاک ، تقویت توان خرید متقاضیان املاک و مسکن است . زمانیکه قدرت مالی مردم توسط تسهیلات بانکی و استمرار رکود بازار املاک افزایش یابد تقاضا بیشتر شده و منجر به افزایش قیمت می شود . در کشوری مثل ایران ، به سختی می توان بدون وجود نقدینگی ، بازار را از حالت رکود بیرون آورد . تا زمانی که دولت به سمت تورم پایین تلاش کند و حجم پول در دست مردم کم باشد و یا درامد مردم پایین باشد ، تقاضای ملک کاهش یافته و فیمت کاهش می یابد .
  ۵- نوسانات قیمت ارز : روند جهش قیمت مسکن و قیمت ارز طی ۲۵ سال گذشته مشخص می‌کند جهش قیمت مسکن حداقل یک سال بعد از جهش قیمت ارز اتفاق افتاده که البته، تحولات ارزی، عامل اصلی یا وزنه قوی برای تورم مسکن نبوده است بلکه سهم مشخصی در افزایش قیمت تمام شده مسکن داشته و در عین حال، در دوره کاهش قیمت ارز، باعث حرکت تقاضای سرمایه‌گذاری به سمت بازار ملک شده است. در سال ۷۵، رشد ۶۷ درصدی قیمت مسکن بعد از افزایش ۵۲ درصدی قیمت ارز در سال ۷۴، ‏ رقم خورد. همچنین رشد دست کم ۴۰ درصدی قیمت مسکن در اوایل دهه ۸۰ بعد از رشد ۳۴ درصدی قیمت ارز در سال ۷۸، به ثبت رسید. اما در سال ۹۱، به‌واسطه شوک ارزی ناشی از پایان دوره کنترل قیمت ارز و همچنین تبعات سیاست‌های رشد نقدینگی و چاپ پول، قیمت ارز ۱۱۶ درصد نسبت به سال قبل از آن جهش کرد. درواقع همین عامل باعث افزایش قیمت املاک و مسکن در سال ۹۱ شد.
  ۵- شرایط سیاسی و نتیجه : با توجه به مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت املاک در حال حاضر ، زمان فعلی، فرصت مناسبی برای خرید ملک و فرصت نامناسبی برای فروش ملک است، چون در حال حاضر قیمت مسکن بیشترین افت خود را کرده و هم‌اکنون شاهد پایین‌ترین قیمت‌ها در بازار مسکن هستیم پس با این تفاسیر خریداران ملک می‌توانند از این موقعیت بهترین استفاده را بکنند، اما از طرفی دیگر مطمئنا این کاهش قیمت باب میل فروشندگان ملک نیست و حتی ممکن است با فروش ملک خود متحمل ضرر شوند به خصوص مالکانی که پول لازم هستند و مجبور به فروش ملک خود با نازل‌ترین قیمت هستند. در نتیجه باید گفت که با توجه به عوامل گفته شده ی بالا و همبستگی هریک از این عوامل ، بسیاری از آنها رابطه ی عکس باهم داشته و ممکن است همزمان با رشد یک عامل که منجر به رشد قیمت املاک می شود ، شاهد عدم رشد عامل دیگر باشیم که ایندو بر هم تاثیر منفی کذاشته و باعث شود تا بازار از رکود خارج نشود . بنابراین پیش بینی قیمت املاک در آینده کاری بسیار سخت می باشد با توجه به اینکه برگزاری چندین انتخابات مهم در کشور و تهران در پیش است و با آمدن هر کاندیدا، برای بازار مسکن، شاید اتفاقات متفاوتی از لحاظ قیمت‌ها بیافتد. اما اگر قیمت مسکن بخواهد پا در جهت افزایش بگذارد مطمئنا در ۲ یا ۳ ماه بعدی انتخابات این اتفاق رخ می‌دهد.

 22. soleimani گفته:

  با سلام
  با توجه به نظرات و مطالعه بازار مسکن مشخص است که سال اینده قیمت مسکن افزایش خواهد یافت مگر اینکه بانک ها سود های بانکیشان را افزایش دهند اما با توجه به کاهش سود بانک ها امکان افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است چون با توجه به گفته کارشناسان وقتی پول دست مردم بیاد قیمت مسکن افزایش خواهد یافت پس سال اینده ممکن است در یک دوره قیمت مسکن افزایش پیدا کند که بهترین موقع برای خرید مسکن هم همین یکی دو ماه است.
  به نظرم کلیپتون خیلی خوب بود دیدگاه من نسبت به املاک وسیع تر شد و به این فکر می کنم که از سند ۶ دنگ خونمون برای تقاضای وام استفاده کنم چون من خودم کارمند هستم و از حقوق ماهیانه می تونم برای پرداخت قسط استفاده کنم ولی نمی دونم مبلغ قسط ماهیانه که باید بدیم چقدر است و ایا این ریسک را انجام بدم . ایا گرفتن وام از این طریق کار درستی است ؟ چقدر سود روی این وام است ؟ چون من اطلاعاتی در این زمینه ندارم.

 23. soleimani گفته:

  با سلام
  با توجه به نظرات و مطالعه بازار مسکن مشخص است که سال اینده قیمت مسکن افزایش خواهد یافت مگر اینکه بانک ها سود های بانکیشان را افزایش دهند اما با توجه به کاهش سود بانک ها امکان افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است چون با توجه به گفته کارشناسان وقتی پول دست مردم بیاد قیمت مسکن افزایش خواهد یافت پس سال اینده ممکن است در یک دوره قیمت مسکن افزایش پیدا کند که بهترین موقع برای خرید مسکن هم همین یکی دو ماه است.
  به نظرم کلیپتون خیلی خوب بود دیدگاه من نسبت به املاک وسیع تر شد و به این فکر می کنم که از سند ۶ دنگ خونمون برای تقاضای وام استفاده کنم چون من خودم کارمند هستم و از حقوق ماهیانه می تونم برای پرداخت قسط استفاده کنم ولی نمی دونم مبلغ قسط ماهیانه که باید بدیم چقدر است و ایا این ریسک را انجام بدم . ایا گرفتن وام از این طریق کار درستی است ؟ چقدر سود روی این وام است ؟ چون من اطلاعاتی در این زمینه ندارم.
  در رابطه با اینده املاک ، قیمت مسکن رابطه مستقیمی با قیمت ارز دارد یعنی در صورت افزایش ارز جهش در قیمت مسکن وجود دارد.
  طبق تحقیقات به عمل امده :
  روند جهش قیمت مسکن و قیمت ارز طی ۲۵ سال گذشته مشخص می‌کند جهش قیمت اسمی مسکن حداقل یک سال بعد از جهش قیمت ارز اتفاق افتاده است که البته، تحولات ارزی، عامل اصلی یا وزنه قوی برای تورم مسکن نبوده است بلکه، مطابق یافته‌های پژوهشگران، سهم مشخصی در افزایش قیمت تمام شده مسکن داشته است و در عین حال، در دوره کاهش قیمت ارز، باعث حرکت تقاضای سرمایه‌گذاری به سمت بازار ملک شده است.

  در سال ۷۵، رشد ۶۷ درصدی قیمت مسکن بعد از افزایش ۵۲ درصدی قیمت ارز در سال ۷۴، ‏ رقم خورد. همچنین رشد دست کم ۴۰ درصدی قیمت مسکن در اوایل دهه ۸۰ بعد از رشد ۳۴ درصدی قیمت ارز در سال ۷۸، به ثبت رسید. اما در سال ۹۱، به‌واسطه شوک ارزی ناشی از پایان دوره کنترل قیمت ارز و همچنین تبعات سیاست‌های رشد نقدینگی و چاپ پول، قیمت ارز ۱۱۶ درصد نسبت به سال قبل از آن جهش کرد. در این سال، اوج رونق معاملات مسکن نیز وجود داشت و قیمت مسکن نیز جهش ۴۵ درصدی را تجربه کرد.
  یافته‌های سه پژوهش درباره رابطه دو بازار
  تحقیقات انجام شده توسط تیمور رحمانی اقتصاددان و پژوهشگر بازار مسکن درباره نحوه اثرگذاری بازار ارز بر بازار مسکن حاکی است در اقتصاد ایران، نرخ ارز حقیقی به‌عنوان یک جانشین برای بازدهی مسکن عمل می‏کند. یعنی با افزایش عایدی نرخ ارز و بازار ارز، مردم به دادوستد ارز روی خواهند آورد. بنابراین با افزایش بازدهی ارز، تقاضا برای مسکن کاهش خواهد یافت.

  در نتیجه این امر، قیمت مسکن کاهش خواهد یافت. از طرف دیگر نرخ ارز می‏تواند بر هزینه کالاها و خدمات مورد نیاز ساخت مسکن نیز تاثیرگذار باشد. به این ترتیب با افزایش نرخ ارز، هزینه ساخت مسکن افزایش خواهد یافت. در نهایت این افزایش هزینه باعث افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

  از طرفی، ‏ نتایج یک تحقیق دانشگاهی که اخیرا در فصلنامه اقتصاد مسکن به چاپ رسیده، نشان می‌دهد: یک واحد شوک مثبت در شاخص قیمت دلار، در کوتاه‏مدت تاثیر منفی بر قیمت مسکن دارد و باعث کاهش شاخص قیمت مسکن می‏شود. چرا که با افزایش نرخ ارز، حجم تولید برای صادرات، افزایش پیدا می‏کند و سرمایه‏ها به سمت بخش صنعت و تولید متمایل می‏شود اما در بلندمدت با توجه به رابطه پسین و پیشین بخش‏های مختلف، رونق کلی اقتصاد به بخش مسکن نیز تسری پیدا می‏کند و منجر به افزایش شاخص قیمت مسکن خواهد شد.

  در این تحقیق، اثر متفاوت نوسانات ارزی در کوتاه‌مدت و بلندمدت بر بازار مسکن، مورد تاکید قرار گرفته است. با این حال درباره اثر واقعی و بلندمدت افزایش قیمت ارز بر بازار ملک، یک پژوهش سوم نیز از سوی گروه دانشگاهی انجام شده که جزئیات آن –که در فصلنامه اقتصاد مسکن منتشر شده است- مشخص می‌کند: افزایش قیمت ارز به میزان یک درصد در بازار غیررسمی نیز به علت تاثیر دوگانه بر جذب سرمایه‏های مولد بخش مسکن و همچنین اثر تورمی بر هزینه‏های ساخت، باعث می‏شود احتمال بروز رونق در این بخش ۰۱۳/ ۰ درصد کاهش یابد.

  قیمت ارز که در یکی دو ماه اخیر رشد که عوامل متعددی برای افزایش قیمت ارز وجود دارد:
  براى پاسخ به این سوال باید به عواملى که مى تواند بر روى قیمت دلار در طى ماههاى آینده اثر بگذارد اشاره کرد ، عواملى همانند :

  – نحوه واکنش ایران به تمدید تحریم هاى آمریکا بر علیه ایران

  – نحوه واکنش دولت ترامپ به توافق نامه هسته اى

  – اجراى سیاست یکسان سازى نرخ ارز

  – انتخابات ریاست جمهورى سال ٩۶ تردیدی در این نیست که قیمت دلار یک متغیر فرا اقتصادى است که تحولات سیاسی به شدت بر روى روند تغییرات آن اثر مى گذارد .
  در صورتی که قیمت ارز افزایش یابد در نتیجه جهش در قیمت مسکن وجود خواهد داشت.

 24. Hossein80 گفته:

  در سه سال گذشته رشد قیمت در بازار مسکن وجود نداشت و پیش بینی می کنم امسال نیز چنین اتفاقی نیفتد؛ بهترین حالت در سال آینده برابر با نرخ تورم خواهد بود و این نکته بیانگر آن است که حرکت بازار در این مرز تورمى احتمال ایجاد یک موج فزاینده قیمت مسکن همانند سالهاى ٨۶ یا ٩١ را به شدت کاهش مى میدهد
  هرچند سال آینده سال مهمی برای کشور می باشد که در آن انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد اما به احتمال زیاد این انتخابات تاثیر زیادی در مسکن نخواهد گذاشت مگر اینکه اوزا قارشمش بشه که در اون موقع میگن باید زمین و مسکن خرید

 25. m.hossain گفته:

  با سلام و عرض ارادت
  سرمایه گزاری در حیطه ی مسکن و ملک نیاز به تحقیق و پژوهش دقیق و موشکافانه ای دارد و برای خرید ملک توجه به محلی که ملک مورد پسند در آن واقع است و دقت به ارزش مالی و تخمین جهش مالی آن و پیش بینی آینده ی منطقه ای آن محل ( مثل جاده کشی های جدید – وضعیت خیابان ها – تفکیک کوچه ها توسط شهرداری – میزان ساخت و ساز های آن منطقه – تشکیل ساختمان های اداری و تجاری – عقب نشینی های املاک موجود در آن منطقه و …) که ملک مورد پسند در آن وجود دارد امری ضروری و حائز اهمیت است .
  در مورد خرید منزل توجه به این نکته که بین آپارتمان و ملک ویلایی گزینه ای مناسب با وضعیت و شرایط خود انتخاب کرد امری مهم است.
  لازم به توجه است که با گذشت زمان عمر ساخت آپارتمان افزایش یافته و به طبع قیمت آن کاهش چشمگیری خواهد کرد در حالی که ملک ویلایی نسبت به آپارتمان در وضعیت بهتری قرار دارد (در شرایط برابر) ، اما در شرایطی که آپارتمان در مکانی روبه پیشرفت و به اصطلاح آینده دار قرار دارد بطوری که محل ساختمان در چند ماه آینده یا حداکثر در یکی دوسال پس از خرید پیشرفت چشمگیری کند و استهلاک واحد آپارتمانی روی سود دهی آن تاثیر منفی نداشته باشد و به قیمت خوب و منصفانه ای بتوان آن را خریداری کرد ، چنین آپارتمانی نسبت به خرید ملک ویلایی در مکانی دور از شهر و امکانات شهری ارجحیت دارد . در خرید آپارتمان هم باید به این نکته که آیا سند واحد های آپارتمان بصورت مجزا تفکیک شده اند و جزء از کل آن ها مشخص شده است توجه نمود و بطور کل :
  خریداران در هنگام خرید املاک باید به این نکات توجه کنند :
  ۱- اصل سند مالکیت (مساحت و حدود /وضعیت توقیف یا آزاد بودن ملک / وضعیت مشاعات ملک )
  ۲- بررسی سِمَت فروشنده ( اصیل است یا نماینده )
  ۳-حالت شخصی فروشنده (محجور یا ورشکسته )
  ۴- بررسی وضعیت خود ملک در عالم خارج (وجود خارجی اعیانی / متصرفین حال حاضر آن/ وضعیت ثبتی ملک / وضعیت طرح های عمرانی در محدوده ی ملک / وضعیت قوانین زمین شهری )
  اما در خصوص بازار مسکن با وجود اینکه نقدینگی مردم نسبتا کم است مالکان نسبت به پول نقد تخفیف بهتر و بیشتری در فروش ملک ، به خریداران میدهند و در کل در ۴ سال گذشته تا کنون به اطلاح بازار ملک نسبتا به خواب فرو رفته است و خرید و فروش نسبت به رهن و اجاره کمتر است و بعد از تابیدن آفتاب عید اگر برطبق چرخه ی تغییرات بازار املاک در دوره های گذشته رفتار شود بازار به اصطلاح کمی جان میگیرد و خرید و فروش رونق بهتری خواهد گرفت و از خرداد ماه تا مهر ماه سال ۹۶ افزایش تورم ( حدود ۷۰ تا ۱۱۰ درصدی ) در بازار مسکن پیش بینی میشود و در خصوص تبدیل رهن و اجاره که اکنون به ازای هر یک میلیون تومان اضافه به رهن ۲۰۰۰۰ تومان الی ۲۵۰۰۰ تومان از رهن کاهش می یابد و تبدیل به رهن میشود در سال ۱۳۹۶ شاید نرخ تبدیل به ازای هر ۱ میلیون تومان اضافه به رهن ۳۰۰۰۰ تومان الی ۳۵۰۰۰ تومان از اجاره کاهش یابد مورد حدس است .
  همیشه موفق و پیروز باشید

 26. nma1541 گفته:

  درود به تمامی کاربران و دست اندر کاران پرتلاش سایت
  با کسب اجازه از اساتید محترم دو نکته میخواستم عرض کنم.

  ۱- در رابطه با نظرات و دیدگاههای جناب تیموری در خصوص کلیپ پاسخ چالش صد میلیونی:
  جناب تیموری ، اینکه بنده و شاید برخی دوستان ، در این سایت عضو شده ایم به این معنی است که شاگردی شما را پذیرفته و شما استاد ما هستید و قصد داریم از اطلاعات ، دانش و تجربه جنابعالی در زمینه فعالیت تخصصی شما بهره ببریم تا در رسیدن به موفقیت مالی و اهدافی که داریم قدمی برداشته باشیم.
  فرمایشات شما در کلیپ ارائه شده درست ، اما همانطور که میدانید در دنیای امروز با اتفاقی و رخدادی یا سخنی از مقام مسئولی در کشوری دیگر ممکن است معادلات کشورهای دیگر یا حتی کل دنیا تغییر کند و هرگز نمی توان به صورت قطعی برآیند اتفاقات و رخدادها رو پیش بینی کرد و درصد بالایی از این موفقیت ها و عدم موفقیت ها به پیش بینی برآیند مسائل مختلف (یا به عبارت دیگر واژه عجیب شانس) بستگی داره.
  اتفاقی که برای شما در سال ۹۱ رخ داده ، برای خیلی افراد دیگر هم با درصدی کم یا زیاد اتفاق افتاده و شاید کسب سود شما مبتنی بر تحقیق و بررسی بازار املاک بوده باشه ولی عوامل بسیار زیاد دیگری هم در این راستا موثر بوده از جمله آنها اوج تحریم ها و کاهش ارزش ریال ، اوضاع و مسایل سیاسی و اجتماعی کشور ، افزایش بی سابقه نقدینگی ، افزایش تورم و . . . که در این میان و در آن برهه زمانی به این دلیل که مردم به دنبال حفاظت از سرمایه های خودشون هستند به دنبال امن ترین گزینه های سرمایه گذاری می گردن و به دلیل شرایط موجود در آن زمان بانکها هم گزینه های خوبی به حساب نمی آمدند و این نقدینگی در کشور به بازار های مختلف سرازیر شد که همانطور که شاهد بودیم بازار دلار، طلا ، ماشین ، مسکن و در نهایت سهام ، همگی رشد و افزایش قابل توجهی داشتند. (برخی زودتر و برخی با کمی تاخیر) که باز هم تاکید میکنم به نظر بنده علت اصلی این افزایش قیمت ها همان کاهش ارزش پول کشور ما بوده است.
  پس در نهایت امکان ابراز نظر قطعی وجود ندارد و مهم این است که اقدام سرمایه گذاری ما با کدام موج مردمی هم راستا شود که از همه قویتر خواهد بود ، دقیقا اتفاقی که سال ۹۱ برای شما رخ داده با این تفاوت که شما با برنامه و هدف و تحقیق و صد البته هوشیارانه اقدام نموده اید ولی هرگز این احتمال که اقدام شما نتیجه ای نداشته باشد یا کمتر از زمینه های سرمایه گذاری دیگر نتیجه بدهد به صفر نخواهد رسید.

  و به نظر بنده راه چاره ای که باید در سرمایه گذاری جهت کاهش این ریسک در نظر گرفت ، این است که سعی در تقسیم سرمایه در بازارهای مختلف یا ایجاد سبد کالای سرمایه گذاری نماییم.

  ۲- در رابطه با مسائل پیش رو و اقدام سرمایه گذاری برای سال آینده:
  کاملا با نظر جناب محمدی موافقم و بعد از دیدن کلیپ و قبل از اینکه نظرات دوستان رو بخونم ، قصد داشتم دقیقا به مواردی که ایشان فرمودند اشاره کنم که وقتی نظرات رو خوندم دیدم ایشون بسیار کامل و با تحلیل و تحقیق نظرشون رو ارائه کردن و دیگه نیازی به تکرار کردن نیست.
  البته این توضیح رو هم اضافه کنم که چون مسائل اقتصادی تاثیرات بسیار زیادی از مسائل سیاسی داره و در کشور ما در سال آینده انتخابات در پیش است و با بررسی و رصد بازار ارز وطلا این مساله کاملا واضحه و به اصطلاح فنر اقتصادی ایران داره هر روز فشرده تر میشه و مسلما زمان رهایی ، این فنر جهش زیادی خواهد داشت و به احتمال زیاد این اتفاق به نیمه دوم یا اواخر سال آینده موکول خواهد شد.

  آخرین توضیح هم اینکه بهترین زمان برای خرید و سرمایه گذاری در اواسط فصل بهار سال آینده است که به چند جهت زمان خوبی به نظر میرسه. چون هم سویی مسایل سیاسی و اقتصادی و رکود همیشگی شروع سال در کشور حاکم خواهد شد.

  در پایان عذرخواهی از بابت طولانی شدن مطلب از تمامی دوستان – بدرود

 27. Kayal گفته:

  در مورد پاسخ چالش دوم یکشنبه: برای تحرک‌بخشی به بازار مسکن خیلی از مسائل دیگر باید تحرک پیدا کند که بازار مسکن دچار افزایش قیمت و به تبع رونق شود، با این حال بازار مسکن اولین بازاری است که شاهد رونق خواهد بود و ظرف ۶ ماه آینده وضعیت بازار بهبود می‌یابد؛ احتمالا رشد قیمت مسکن در بهترین حالت در سال آینده برابر با نرخ تورم خواهد بود و این نکته بیانگر آن است که حرکت بازار در این مرز تورمى احتمال ایجاد یک موج فزاینده قیمت مسکن همانند سالهاى ٨۶ یا ٩١ را به شدت کاهش مى دهد. به گفته مدیرعامل بانک مسکن تا اوایل سال آینده برنامه‌ای برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن به‌خصوص تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم (وام خانه‌اولی‌ها)نداریم اما با این حال، بررسی نهایی یک پیشنهاد بانک مسکن در شورای پول و اعتبار برای تصویب «مدل ترکیبی تسهیلات خرید مسکن» ادامه دارد.
  به نظرم الان قیمت مسکن در پایین ترین حالت قرار دارد و بهترین زمان برای خرید مسکن برای مصرف کنندگان واقعی آن است و نسبت به گذاشتن پول در بانک و خرید سکه و ارز در دراز مدت (تا پنج سال آینده) بازخورد بهتری را از لحاظ بازگشت سرمایه خواهد داشت.

 28. Kayal گفته:

  پاسخ ۲ چالش دوم یکشنبه: سال آینده بدون اینکه بازار مسکن از رکود خارج شده باشد، قیمت خانه‌های ارزان‌قیمت مورد تقاضای دهک‌های میانی و متوسط کشور افزایش می‌یابد‌. پیش‌بینی می‌کنم مسکن‌های ارزان قیمت نسبت به خانه‌های گرانی که مورد تقاضای ثروتمندان هستند، افزایش قیمت بیشتری داشته باشند و بدون اینکه رونقی در بازار مسکن ایجاد شده باشد، افزایش قیمتی را با توجه به تناسبی از نرخ تورم خواهیم داشت‌. قیمت زمین و مسکن از پایان امسال و اوایل سال آینده افزایش می‌یابد و به‌طور قطع دولت نمی‌تواند از گرانی مسکن جلوگیری کند‌. نشانه‌های گرانی از ماه‌های پایانی سال خود را نشان می‌دهد و نخستین نشانه افزایش قیمت مسکن در چند ماه آینده، افزایش اجاره‌بهاست‌. مسکن کالای وارداتی نیست و دولت نمی‌تواند برای ثبات قیمت آن تا پایان سال محموله‌ای در این زمینه وارد کند‌. در واقع پروسه ساخت مسکن بیش از دو سال است که در کشور تعطیل است‌.

 29. مریم عصمت دخت گفته:

  طبق تحقیقاته من ارزان یا گران شدنه ملک بستگی ب خود مردم دارد من پیش هر مشاور املاکی رفتم یا گفتن ن گرون نمیشه یا گفتن اگه میتونی بخر ک بعد انتخاباترون میشه. از نظر من یک ساله اولی ک ریاست جمهوری عوض میشه همه چی خوبه چیزی زیاد گرون نمیشه اما بعدش قیمت ها بالا میره

 30. kafichoob گفته:

  من عاشق چالشم

تا کنون 48 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

اشتباه مالی کسب و کارها (اینفوگرافیک)

ساعت ۱۰:۲۸ ق.ظ

حافظه کوتاه مدت چیست؟

ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

بازاریابی با سایت راهی به سوی قله ثروت

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

چگونه زندگیمان را شفا دهیم؟

ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ

تسلط بر پراکندگی ذهن

ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

حافظه مغز یادگیری بزرگترین ابزار آموزشی ما

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

مارک کابن زندگینامه

ساعت ۹:۳۱ ق.ظ

طلائی ترین نکات برای خلق موفقیت و رشد فردی

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب چیست ؟

ساعت ۸:۲۳ ب.ظ

اشتباهات مالی رایج و نحوه اجتناب از آن‌ها

ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

کسب درآمد از تلگرام

ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ب.ظ

چگونه در کمتر از ۴ ماه درآمد خود را۲تا۹ برابر افزایش دهیم

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

پرزنت دیگران دغدغه اصلی بازاریابان

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

بهترین راه های تبلیغات رایگان

ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

حرکات سر در زبان بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۰ ب.ظ

منظور و هدف از زندگی شما چیست؟

ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

اعتماد به نفس بیش از اندازه می‌تواند دردسرساز شود!

ساعت ۹:۱۰ ق.ظ

هشت راهکار برای افزایش درامد

ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

با پوستر تبلیغاتی ، چشم نواز شوید

ساعت ۳:۲۱ ق.ظ

انواع هدف و راه های رسیدن به آن ها

ساعت ۲:۳۱ ق.ظ

هدف گذاری موثرترین راه افزایش انگیزه