هرم هوش مالی

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (25 votes, average: 3٫92 out of 5)
person صابر خلیلی access_time اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶ remove_red_eye 5,527 مشاهده comment ۲۶ دیدگاه

من امروز توو این یکشنبه میخوام راجب هرم هوش مالی صحبت کنم که اصلا هوش مالی چیست و این هرم هوش مالی چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد. هوش به معنی فهمیدن است و هوش مالی در واقع به معنی فهمیدن مسائل مالی می باشد. 

هوش مالی در واقع مجموعه حواس و توانایی های ماست که به ما کمک میکنه، ایده ها و فرصت های مالی رو ببینیم و در راستای موفقیت مالی خودمون اقدام کنیم.

چه افرادی به هوش مالی نیازی ندارند؟؟؟؟

این افراد سه دسته اند:

 • افرادی که ارث بسیار زیادی بهشون رسیده و حالا حالا ها هرچقدر خرج کنند و خراب کنند چیزی تغییر نمیکنه، که این افراد میتونن از مشاوران مالی استفاده کنند و صرفا خودشون به این امر نیازی ندارند
 • دسته دوم افرادی هستند که برنامه ریزی کردن که یک ازدواج پولدار داشته باشن و یک ازدواج موفق مالی داشته باشن
 • دسته سوم افرادی هستن که در کودکی نبوغ و استعداد خودشون رو پیدا کردن و در حال حاضر دارن بسیار بسیار از این استعدادشون پول در میارن، مثل مایکل جکسون که استعداد خودش رو پیدا کرد و از اون راه ثروت بسیار زیادی بدست آورد.

ولی درواقع همه افراد به هوش مالی نیاز دارن ، حتی اون افرادی که برنامه ریزی کردن که کی بازنشسته بشن نیز نیاز دارن که هوش مالی داشته باشن، چونکه اگه هوش مالی خوبی نداشته باشید حتی نمی تونید نیازهای خودتون رو برطرف کنید.

توضیح هرم هوش مالی

من در هرم هوش مالی افراد رو به ۵ دسته تقسیم کرده ام

دسته اول هرم هوش مالی

دسته اول که پایین ترین سطح هرم هوش مالی رو تشکیل میدن افرادی هستن که ما بهشون میگیم ناهوشیاران مالی. افرادی که بیکارن، و یا در زندگی خودشون باورهای اشتباهی رو دارن و دچار روزمرگی میشن. این افراد شرایط سختی رو میگذرونن و همیشه دنبال این هستن که شرایطشون رو تغییر بدن. این افراد در واقع ناهوشیار نیستن بلکه هوش مالی خودشون رو تقویت نکردن. در تحقیقاتی که داشتم ۳۰ درصد این افراد دهه شصتی هستن، ۵۰ درصد دهه هفتادی و ۲۰ درصد بقیه مربوط به دهه های دیگه می باشن.

این افراد دوست دارن که زندگی مالی خودشون رو دگرگون کنن و واسه اینکار باید نبوغ مالی خودشون رو تقویت کنند. اگه به شما گفتن که شما بی عرضه هستید بهتون دروغ گفتن. همه افراد نبوغی دارن که اگه روی اون نبوغ خودشون کار کنند میتونن به سمت پولدار شدن گام بردارن. اگه تنها خودت هستی و لباسات و هیچ سرمایه دیگه ای نداری به این فکر کن که چطور میتونی برای خودت ایجاد درآمد کنی، اینجاس که هوش مالیت رو تقویت کردی و به جواب سوالات رسیدی

دسته دوم از هرم هوش مالی

در این دسته افرادی هستند که به اصطلاح هوش مالی متوسطی دارن، این افراد غالبا یا کارمند هستن و یا مدیرانی هستن که برای خودشون کار می کنن، مثل کسانی که تاکسی دارن و یا درآمد کمی دارن. این افراد غالبا سطح درآمدشون بین ۱ تا ۵ میلیون تومنه و غالبا صبحا با ناراحتی به سر کار میرن و مدام از اینکه نمیتونن برنامشون رو خودشون بچینن آشفته هستن و وقتی به یک بحران مالی میخورن به کلی بهم میریزن.

این افراد دوست دارن سریع بازنشست بشن و سریع کار خودشون رو شروع کنن. این افراد میخوان که مدیر خودشون باشن و ایده های خلاقانه خودشون رو اجرایی کنن.

توصیه من به این افراد اینه که روی هوش مالی خودتون کار کنید و ریسک کنید. برای خودتون شغل دوم ایجاد کنید، هیچ کارمندی رو ندیدم که یک کسب و کار دیگه ای رو شروع کرده باشه و شکست خورده باشه

دسته سوم هرم هوش مالی

در این دسته غالبا مدیران قرار میگیرند و کسانی هستند که هوش مالی خوبی دارن. درآمد این افراد بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان میباشد ولی نمیتونن واسه خودشون تیم خوبی رو جمع کنن و همیشه به این موضوع فکر میکنن که ای کاش فردی رو مثل خودشون داشتن. این افراد در همین حدی که هستن باقی موندن و نمیدونن که چطور سرمایه خودشون رو به بیشتر از این تبدیل کنن. 

این افراد دوست دارن که در کار خودشون حرفه ای بشن و کسب درآمد خودشون رو ۵ برابر کنن و به یک اقتدار مالی برسن، دوست دارن ریسک های بیشتری انجام بدن ولی چون تیم خوبی ندارن غالبا اینکار رو نمی تونن انجام بدن.

توصیه من به این افراد اینه که افرادی رو در تیم خودتون جمع کنید که بسیار با انگیزه و با استعداد باشن، روی هوش مالی خودتون خصوصا هوش مالی تبلیغاتی خودتون کار کنید، مشتریان بیشتری جذب کنید و با مشاوران مالی کار کنید.

توصیه بعدی من به شما اینه که پولتون رو روی کار خودتون سرمایه گذاری کنین و اگه این کارها رو انجام بدین روی دسته بعدی قرار میگیرد.

دسته چهارم هرم هوش مالی

افرادی هستن که هوش مالی عالی دارن. مدیرانی هستن که در واقع بالای ۲۰ تا نیرو دارن و درآمدشون بین ۲۰ تا ۷۰ میلیون تومان می باشد. این مدیران دنبال ایده های نو هستن تا بتونن درآمد خودشون رو بین ۲ تا ۳ برابر افزایش بدن.این افراد غالبا دوست دارن که با کمترین زمان و انرژی بیشترین پول رو بدست بیارن.

توصیه من به این افراد این است که باید بهترین افراد رو استخدام کنن و پولهای بالایی رو بدن اگر نیاز بود. درآمدهای بالایی به تیمشون بدن و از مشاورانی استفاده کنند.علم مشاوران و علم خودشون باعث میشه که کسب و کارشون یک رشد عظیمی رو داشته باشه و به هدف خود نزدیکتر شوند.

توصیه دیگر بنده به این دو دسته آخر که توضیح دادم یعنی کسانیکه هوش مالی خوب و عالی دارن اینه که بیاید و در دنیای نوین هم سرمایه گذاری کنید و خودتون رو از قالب سنتی بودن آزاد کنین.

دسته اخر هرم هوش مالی

این دسته که خودم بسیار عاشق این دسته هستم، اسمشو گذاشتم سرمایه داران یا هوشیاران مالی . کمترین درآمد این افراد ۵۰ میلیون تومنه. این افراد دیگه از خودشون زیاد زمان و انرژی نمیذارن و بهتر بگم ۸۰ درصد درآمدشون توسط پولشون ایجاد میشه. این افراد در تیمشون لایق ترین ها رو دارن و به افرادشون بیشترین درامدها رو میدن. این افراد دنبال درآمدهای میلیاردی هستن چراکه درامد میلیونی دیگه ارضاشون نمیکنه. این افراد غالبا دنبال کسب و کارهای بین المللی هستن. نوع نگاهشون به کار خیلی متفاوته.

ببینید جز کدوم یک از  این دسته از افراد هستین. امیدوارم هرجای ایران هستید روی هوش مالی خودتون کار کنید. چرا که هوش مالی می تونه زندگی شما رو متحول کنه.

دوست شما ماهان تیموری

هرجای ایران که هستید شاد و پیروز و سربلند باشید

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، فن بیان ، کاریزما

تا کنون 26 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
 1. سلام دسته بندی جالبی بود ولی راهکار ها شبیه ب هم بود الان برای تبدیل کار سنتی ب نوین چی کار باید کرد؟

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام محمد عزیز امیدوارم حالت خوب باشه و سالم و سلامت باشی

   به شکل کامل نباید از کسب وکار سنتی به نوین آماده و ولی منظور از کسب وکارنوین
   ایجاد بستر فروش محصولات و خدمات در فضای مجازی و اینترنت است که نیاز از
   از مشاوران متخصص استفاده کنید
   شاد باشید

 2. حامد سلیمی پور گفته:

  با سلام
  کارمندی به خویش فرمایی خوبست یا مستقیم از کارمندی به کارآفرین تبدیل شدن؟

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام حامد عزیز امیدوارم حالت خوب باشه و سالم و سلامت باشی دوست عزیزم
   سوال شما نسبت به هر فرد جواب متفاوتی داره
   اگر توانایی مدیریت و رهبری بالایی داشته باشید می شود دو پله را در ابتدا با هم رفت
   ولی اصلا توصیه نمیشه تا زمانی که توانایی و اطلاعات کسی که می خواد اینکار رو انجام بده بشه
   شاد باشید

 3. yas11478 گفته:

  عالی بود خیلی ممنون

 4. سعید جان نثاری گفته:

  سلام شما اگه یک میلیون داشته باشین الان باهاش چه جور سرمایه گذاری میکنید تا به سود برسید؟

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام سعید عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه و سالم و سلامت باشین
   من با اون پول فقط روی خودم سرمایه گذاری میکردم یاد می گرفتم و عمل میکردم
   شاد باشید

 5. محمدرضا لطفعلی پور گفته:

  سلام ممنون که سخاوتمندانه علم و دانایی را بذل و بخشش می کنید مرحبا

 6. سلام من این فیلم رو کامل دیدم من دردسته ١قرار دارم وخیلی نلراحتم ومدتهاست دنبال کارهستم امانشد وخیلی مایوس شدم

 7. سلام. به نظر شما ۲۰ میلیون پول رو در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 8. سلام ممنون از کلیپ خوبتون . من در کرج هستم و در دسته هرم شما در قسمت هوش مالی خوب قرار میگیریم. برای مشاوره و راهنمایی جهت ارتقا کسب و کارم چطور میتونم یک مشاور خوب پیدا کنم . با تشکر

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام پوریا عزیز ، شما میتونید با شماره های دفتر تماس بگیرید تا در زمینه ارتقا کسب و کارتون تایم مشاوره حضوری با خود استاد تیموری رو براتون ست بشه

 9. Mahdi. M گفته:

  سلام اقای تیموری عزیز میشه منو در پیشرف کاریم کمک کنین من خشکشویی دارم تو کارم حرفه ای هستم ولی پول خوبی در نمیارمنمیارم ممنون میشم کمکم کنین

  • سینا کنعانیان گفته:

   سلام مهدی عزیز امیدوارم هر جا که هستی عالی باشی
   شما میتوانید با یکی از شماره های دفتر تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 10. آقای تیموری, چگونه میشه از مشاوره شما برخوردار شد? من سرمایه اولیه دارم منتها ازینکه در کار نادرستی سوخت بره, خیلی روی انتخاب ها مکث کردم تابحال..لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  • صابر خلیلی گفته:

   سلام فهیمه عزیز

   برای مشاوره با تلفن های دفتر که در پایین سایت قرار داده شده تماس بگیرید تا برای شما تایم مشاوره ست بشه
   موفق باشید

 11. میخوا درسن چهل سالگی فعالیت اقتصادی شروع کنم .
  گیجم و نمیدونم چطور واز کجاشروع کنم اما میخوام قطعا شروع بکنم .
  میدونم موفق میشم ولی استارت کار برام مهم هست.
  هم هنرمندهستم و دست به قلم وهم مطمئن به توانایی هام.
  برای شروع راهنمایی هایی دارید؟؟؟؟

 12. سلام خسته نباشید
  من یه دختر ۲۰ ساله ام و بهوتازگی ازدواج
  میخوام کمکم کنید که درامد زایی
  شما چه کاری رو پیشنهاد میکنید

 13. sasan گفته:

  سلام- آقای تیموری اینقدر نگویید من رسالت دارم،شما اگر رسالت داشتید پکیجهای خود را به قیمت گزاف ۵۰۰۰۰۰تومان نمی فروختید،من فکر میکنم شما همه ثروت خود را از راه اغفال جوانان بیکار وساده دلی مثل من و فروختن پکیج هایتان که اصلا معلوم نیست بعد از واریز پول مشکل گشا باشند یا نه ،بدست آورده اید . تو را به خدا دست از سر ما بردارید، اگر ما ۵۰۰۰۰۰ تومان پول داشتیم هیچوقت وقت خود را صرف دیدن کلیپهای اغراق آمیز وتهی و هالیوودی شما نمیکردیم.

  • ماهان تیموری گفته:

   سلام ساسان عزیز همانطور که میدانید من زمان پاسخگویی ندارم ولی برای تو دوست عزیز زمان میزارم چون رسالت من هست و احساس میکنم می تونم به تو دوست خوبم کمک کنم
   این دیدگاه شما برگرفته شده از ذهن و باور شماست دوست من
   ازت می خوام تا می تونی از کلیپهای رایگان استفاده کنید و به آنها ایمان بیارید و ببینید چگونه مشکل گشا می شوند برایتان
   دوست عزیز من کار خودم رو نمی تونم با پول مقایسه کنم چون اگر به اون اطلاعات باور بیارید بهشون عمل میکنید و خیلی سریع نتیجه خواهید دید
   شاد باشید

 14. hosenbagery2 گفته:

  سلام آقای تیموری من در دسته دوم هرم شما از پایین قرار دارم،ولی هیچ پس اندازی ندارم و نمیتونم دوره هوش مالی رو خریداری کنم،لطفا” به من بگید باید چکار کنم.

 15. ghorbani45 گفته:

  سلام آقای تیموری من هرچه تلاش میکنم میبینم باز سر جای اولم هستم خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید در ضمن چگونه میشود با شخص خود شما مشاوره کرد باتشکر حوریه

  • سینا کنعانیان گفته:

   سلام دوست عزیز امیدوارم هر جا که هستی عالی باشی
   خیلی خوبه که به این فکر کردید لطفاً با یکی از شماره های دفتر تماس بگیرید تا مشاوران تیم شما را راهنمایی کنند.

 16. ghorbani45 گفته:

  سلام آقای تیموری من هر چه تلاش میکنم باز هم سر جای اولم هستم خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید من چطور میتوانم با خود شخص شما مشاوره کنم باتشکر قربانی

 17. محمد صاحبی گفته:

  با سلام خدمت استاد عزیزم
  من در حال حاضر در نوشهر مشغول به کار هستم کار ساختمانی خواهرم از تهران باهام تماس گرفت و گفت که تو شرکت صبا باطری برات کار جور شده حالا موندم به شرکتی برم که تحت تسلط پیمانکاری باشم یا اینکه اینجا برای خودم کار کنم

تا کنون 26 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مرداد ۳, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۲۲ ب.ظ

نکاتی درباره تقویت حافظه (اینفوگرافیک)

مرداد ۲, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۳۱ ب.ظ

سوالات هوش مالی جلسه دوم (ویژه شرکت کنندگان دوره)

ساعت ۳:۲۳ ب.ظ

چگونه به استقلال مالی برسیم؟

مرداد ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ

معرفی بهترین راه های درآمدزایی

تیر ۳۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۶ ب.ظ

باورهای بازدارنده سدی بین ما و موفقیت

ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ

آشنایی با زندگی پر رمز و راز دن بیلزریان

تیر ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۹ ق.ظ

موفقیت در مذاکره چگونه حاصل می شود؟

تیر ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۱ ق.ظ

هوش مالی

تیر ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۳۳ ب.ظ

خرید دین راهکار برای تامین نقدینگی و نکات هوش مالی

تیر ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۴۲ ب.ظ

۱۳ مرحله طلایی رشد کسب و کار

تیر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۶ ب.ظ

همکاری در فروش چگونه باعث کسب ثروت می شود؟

تیر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۵۳ ب.ظ

زمان را به سلطه خود در بیاور

تیر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۴ ب.ظ

۷ توصیه مالی برای جوانان ۳۰ ساله

تیر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ

کسب و کار جوراب بافی

تیر ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۲۰ ب.ظ

درباره شغل اول میلیاردرها چه می دانید؟

تیر ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۲۷ ب.ظ

پرورش اعتماد به نفس در جهان کسب و کار

تیر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

تئوری عقابها (قسمت دوم)

تیر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۰ ب.ظ

تبلیغ چگونه با ذهن ما بازی میکند؟

تیر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۶ ب.ظ

۹ قدم به سمت شروع کسب و کار

تیر ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۴ ب.ظ

برقراری ارتباط مؤثر با دیگران

تیر ۸, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۱ ب.ظ

ثروتمند نشدن ما چه دلایلی دارد؟

تیر ۷, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۲۸ ب.ظ

کسب و کار و ازدواج

ساعت ۲:۰۱ ب.ظ

تئوری عقاب ها (قسمت اول)

تیر ۴, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۳۱ ب.ظ

چگونه یک میلیاردر باشیم

تیر ۳, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۲۷ ب.ظ

استرس شروع کسب و کار