اصول کاری میلیونرهای خودساخته

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 votes, average: 4٫60 out of 5)
person marjan access_time مهر ۴, ۱۳۹۶ comment بدون دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 6 دقیقه میباشد.

میلیونر خودساخته همان‌طور که از نامش پیداست فردی است که از صفر شروع می‌کند و معمولاً پول و سرمایه چندانی ندارد و با همت و تلاش خود بدون ترس از موانع و توقف در برابر شکست‌ها با انگیزه مسیر خود را ادامه داده و به یک میلیونر تبدیل شده است. آیا فقط تلاش کردن برای میلیونر شدن کافی است؟ اگر فقط تلاش کردن لازم است، چرا همه آن‌هایی که تلاش می‌کنند میلیونر نمی‌شوند. اکنون این سؤال پیش می‌آید که چه اصولی برای میلیونر شدن لازم است؟

میلیونر خودساخته شدن

 

 

میلیونر خودساخته شدن به‌راحتی برای هیچ کس ممکن نیست و مجموعه‌ای از قوانین و اصول برای میلیونر خودساخته شدن وجود دارد، تا میلیونر شدن را بسیار آسان‌تر کند. این اصول بدون در نظر گرفتن زمینه کاری افراد، برای تبدیل شدن به یک میلیونر موضوعی اثبات شده است و دانستن این اصول برای موفقیت الزامی است. نگرش انسان‌ها و دید آن‌ها به زندگی و مسائل گوناگون سبب به وجود آمدن اهداف و انگیزه برای انجام کار می‌شود و همچنین باعث پیگیری اهداف می‌شود. اگر دوست دارید مانند انسان‌های خودساخته و موفق زندگی کنید، باید این بینش را داشته باشید. این بینش تنها با رعایت اصول زیر به دست می‌آید.

اصول انسان‌های خودساخته

۱- وارد مسیر جدید شدن و جنگیدن

اگر از میلیونرهای خودساخته بپرسید با چه هدف یا اهدافی شروع کردید و در این راه قدم برداشتید، قطعاً نخواهید شنید چون پول نیاز داشتم یا برای پول به دست آوردن کارکردم. آن‌ها برای آینده خود رؤیاها و آرزوهایی داشتند و این رؤیاها و آرزها به اهداف زندگی‌شان تبدیل شده است. آن‌ها با تلاش برای رسیدن به این اهداف و کسب موفقیت وارد مسیر جدیدی شده‌اند و از هیچ تلاشی باز نایستادند.

۲-همیشه با تلاش بیشتر سعی در کسب موفقیت‌های بیشتری کنید

 

 

در هر قسمتی از زندگی‌تان که هستید و هرچقدر که از زندگی‌تان راضی هستید و به دنبال کسب درآمد می روید، بازهم برای به دست آوردن موفقیت‌های بیشتر و برآورده کردن آرزوهای بیشتر تلاش کنید. زمانی می‌رسد که به آنچه می‌خواستید دست پیدا کردید و در این هنگام بایداهداف دیگری انتخاب کنید. هیچ وقت در حالت خاصی باقی نمانید و از ماندن در وضعیتی، احساس رضایت نکنید.

۳- افزایش توانایی های خود

اگر فکر می‌کنید که خیلی باهوش و با استعداد هستید و به راحتی با همین ابزار موفق می‌شوید؛ باید بگویم اشتباه می کنید. شما تنها زمانی می‌توانید به موفقیت برسید که از تمام افراد دیگر توانایی‌هایتان بیشتر باشد و توانایی بیشتر تنها با افزایش مطالعه و کار به دست می‌آید.

مطمئن باشید از این طریق حتماً به اهدافتان خواهید رسید.

۴-عبرت گرفتن

 

در مسیر میلیونر خود ساخته شدن و رسیدن به موفقیت موانع و مشکلات زیادی وجود دارد. شما در این مسیر شاید یک یا چندین بار شکست بخورید. این مهم است که شما از شکست‌ها عبرت بگیرید و موانع را بشناسید و آن‌ها را از سر راه بردارید. موفقیت شما در گرو عکس العمل شما در برابر شکست ها است. هنگامی که شکست خوردید، ناراحت نشوید و خودتان را سرزنش نکنید؛ به دنبال علت شکستتان بروید و از آن عبرت بگیرید و بی تفاوت با شکستتان مسیر را ادامه دهید.

۵-به روز باشید

 

 

هر روز با تازه های حرفه خود بیشتر آشنا شوید. مطالعه و جست و جو از بهترین ترفندهای کسب اطلاعات است. شما برای اینکه خود را از دیگران جلو بیندازید باید به روز بوده و از تازه‌ترین تحولات آگاه باشید.

۶-ورزش، تغذیه، خواب کافی

ورزش باعث می‌شود ذهن انسان بهتر کار کند و از تمام توانایی هایش با کیفیت بهتری بهره ببرد. ورزش صبحگاهی، تغذیه سالم و خواب کافی از مهم‌ترین عوامل برای دستیابی و رسیدن به هر آنچه که می‌خواهید .است

۷- قرارگرفتن در جماعت هم فکر و هم اندیشه

در کنار افراد هم فکر و هم عقیده با خودتان قرار بگیرید چون اگر غیر از این باشد توان شما از بین می‌رود. شما باید در کنار انسان‌های هم عقیده و هم نظر خود قرار بگیرید که علاقه‌مندی بسیاری برای دنبال کردن اهداف خود داشته باشند و به بدست آوردن سرمایه و پول فکر کنند. افرادی وجود دارند که فقط فکر تفریح و سرگرمی هستند؛ این افراد برای هم صحبتی با شما مناسب نبوده و به صلاح است که کمتر با این مدل افراد رفت و آمد کنید زیرا آن‌ها برای موفقیت شما مفید نخواهند بود.

۸-کمک به دیگران

 

 

هر انسانی ممکن است به دلایلی گرفتار شود و به کمک شما نیاز داشته باشد. کمک به نیازمندان باعث ایجاد آرامش در روح و جان شما می‌شود. چشمتان را بر روی دنیا و آدم‌های آن نبندید. کمک به همنوعان خود نه‌تنها به زندگی آن‌ها امید می‌دهد، بلکه خلق و خو و رفتار حرفه‌ای شما را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

۹- راست‌گو بودن

شاید در مسیر میلیونر خود ساخته شدن بر سر مسائلی قرار گیرید و نتوانید واقعیت را بگویید؛ در این مواقع بهترین راهکار این است که دروغ نگویید و رک و شفاف باشید. فریبکاری شما را در مسیر اشتباه قرار می‌دهد و به جایی نخواهید رسید. با صداقت و رک صحبت کردن از بهترین رفتار ها برای رسیدن به آنچه که می‌خواهید است.

۱۰-اهداف بلند مدت در اولویت قرار دارند

اهداف بلند مدت بر اهداف کوتاه مدت برتری ویژه‌ای دارند. هیچ گاه با خودتان فکر نکنید تا سال بعد این‌قدر درآمد کسب می‌کنم. افکار شما باید برای آینده‌تان متمرکز باشد مانند اینکه در آینده می‌خواهید کجا باشید و مطمئن باشید تمرکز روی اهداف بلند مدت سود بیشتری برای شما و همراهانتان خواهد داشت.

همان‌طور که در ابتدا گفتم میلیونر خود ساخته شدن آسان نیست اما با دانستن این اصول و به خاطر سپاردن آن‌ها و عبرت از موفقیت دیگران، می‌توان به اهداف مالی خود رسید.

۱۱-تصمیم‌گیری سریع و بی‌درنگ

 

 

اگر می‌خواهید مانند یک میلیونر خود ساخته عمل کنید، باید در تصمیم گیری ‌هایتان این دست و آن دست نکنید و زمان را هدر ندهید. زمان خیلی با ارزش است؛ باید قدر زمان و فرصت هایتان را بدانید و از آن ها استفاده کنید نباید فرصت هایتان را در اختیار دیگران قرار دهید.

یک میلیونر خود ساخته می داند باید سریع تصمیم بگیرد و وارد عمل شود. او در زندگی تصمیمات بزرگ و کوچک بسیار گرفته است و میداند اگر تصمیمی نگیرد از دیگران جا می ماند. میلیونر خود ساخته قادر است در زمان کوتاه تصمیمات بزرگی بگیرد.

چطوری می توانیم از خودمان یک میلیونر خودساخته بسازیم؟

اگر می خواهید میلیونر خودساخته شوید لازم نیست از ابتدا به خود خیلی فشار وارد کنید تا شبیه آنان عمل نمایید چون در ابتدا مشکل است اما می توانیم مثل آن ها رویاهای بزرگ داشته و از رویاهای کوچکمان شروع کنیم. ابتدا کارهای کوچکی مثل خواندن و مطالعه چند صفحه به صورت روزانه، انجام دادن یک کار در زمان معین، صبح زود بیدار شدن و ورزش کردن را انجام دهید و برای اهداف بزرگتان آماده شوید و سپس در این زمینه شروع به فعالیت کنید و هنر مذاکره را بیاموزید.

افرادی که میلیونر خود ساخته اند در دنیای ما کم نیستند پس به معرفی یک نفر از آن‌ها می‌پردازیم.

صاحب چندین کارخانه سنگ‌بری

 

با صاحب کارخانه سنگ‌بری که از آشنایان است و از میلیونرهای خودساخته ایران به شمار می آید، در همین زمینه صحبت کردم و از او پرسیدم چگونه صاحب چندین کارخانه با ارزش بالاتر از صد میلیارد شدی؟

او نیز مسیری را که برای رسیدن به این وضعیت طی کرده است، برایم توضیح داد. این فرد ابتدا در بازار شروع به کارگری می‌کند و با پولی که از کارگری جمع کرده است، برای خود کارگاهی اجاره کرده و شروع به سنگ‌بری می‌کند. بعد از مدتی کار او رونق می‌گیرد و کارگاه بزرگ‌تری را اجاره می‌کند. اکنون بعد از مدت ده سال صاحب چند کارخانه سنگ‌بری است و خدا را شاکر است.

از این داستان باید فهمید که این تلاش و همت مجدانه انسان‌ها در پی بینش آن‌ها است که از آن‌ها میلیونر یا میلیاردر می‌سازد. اگر می‌خواهید آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید باید با قدرت به سمت اهدافتان حرکت کرده و از هیچ‌چیز نترسید.

یک حقیقت در مورد میلیونر های خود ساخته

حقیقت این است که میلیونر های خود ساخته افراد ی بسیار عادی با سطح سواد معمول هستند و شغلی معمولی دارند. آن ها در یک منطقه بسیار ساده زندگی می کنند. این افراد فهمیده اند آدمهای پولدار چگونه کسب در آمد کرده و موفق شده اند پس همان کارها را  آنقدر انجام داده اند تا موفق شوند و در نهایت به نتیجه مورد نظر برسند. میلیونر شدن یک امر عجیب و یا اتفاقی نیست.

نتیجه گیری

یک چیز مهم که باید بدانید این است که محدودیتی در دنیا وجود ندارد و شما هستید که برای کارهایتان محدودیت قائل می شوید و هیچ محدودیتی جز این وجود نخواهد داشت. اکنون اهداف و آرزوهای کوچک و بزرگ خود را بدون محدودیت  بر روی  برگه  بنویسید و برای انجام آن ها با رعایت اصول بالا برنامه ریزی کنید. بهتر است از انجام کارهای کوچک شروع کنید و به خود خیلی سخت نگیرید. مطمئنم روزی خواهد رسید که میلیونر خودساخته شدید و داستان شما را به عنوان نمونه یک میلیونر خود ساخته شرح خواهم داد. موفق و پیروز باشی

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاهی میگذارد
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۳۳ ب.ظ

نکات کلیدی درباره افزایش درآمد تا دو برابر

آذر ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

هشدار، آیا از تاثیرات فضای مجازی بر کیفیت زندگی خود اطلاعی دارید؟

ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ

اطلاعات بسیار مهم و خطرناک در ایران

آذر ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۴۴ ب.ظ

کسب درآمد از اینستاگرام ( آموزش ویدیویی -رایگان )

ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

چگونه با اهرم سازی ثروتمند شویم؟

آذر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۰۱ ب.ظ

از شر بیکاری برای همیشه خلاص شوید

آذر ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

آیا روش های فروش شما برای جذب مشتری کارامد است؟ تکنیک های مناسب چیست؟

ساعت ۲:۳۶ ب.ظ

صبح جادویی

ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

یک حقیقت تلخ درباره امنیت شغلی که نمی دانید

آذر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول اینستگرام چیست؟

ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ

دروغ هایی که شرکت های بیمه به شما می گویند

ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

خط کشیدن دور بی پولی در ۸۰ روز

آذر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن

ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول تلگرام چیست؟

ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

آذر ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

چگونه از ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

آذر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۱۷ ب.ظ

۱۳ مورد طلایی برای زندگی مالی شما

آذر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

دروغ هایی که درباره پولدار شدن از راه های غلط به شما می گویند

ساعت ۶:۰۸ ب.ظ

پیش بینی آینده ی مالی

ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

۷ نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم

آذر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

دروغ هایی که درباره داشتن تحصیلات دانشگاهی و رابطه آن با ثروت به شما می گویند