سرویس فکس اینترنتی
مدت زمان تخمینی برای مطالعه ی این مقاله ۵ دقیقه می باشد

مقدمه

سرویس فکس اینترنتی راهی در جهت استفاده از تجهیزات می باشد. انجام بسیاری از کارها با استفاده از فکس اینترنتی آسان می گردد. سرویس های فکس اینترنتی از جمله تجهیزات سیستم سازی می باشد. همانطور که گفته شد هدف از سیستم سازی این است که ما بتوانیم با حداقل کار بیشترین بازخورد را داشته باشیم. بنابراین استفاده از ابزار گوناگون در سازمان موجب تسهیل امور خواهد شد. یکی از این تجهیزات سرویس فکس اینترنتی می باشد. با استفاده از این سرویس ها ما دیگر نیازی نیست که یک دستگاه فکس را برای سازمان خود خریداری کرده و فکس هایی را که برای ما ارسال می شود را بایگانی کنیم. همچنین مشکلاتی از قبیل قطع بودن خط و یا ارسال فکس ها به صورت کم رنگ و یا ناقص که از جمله مواردی است که در اکثر فکس ها موجود می باشد را دیگر نخواهیم داشت.

استفاده از سرویس فکس اینترنتی

در حال حاضر قوی ترین شرکتی که خدمات فکس ارائه می دهد، شرکت توسعه ارتباطات آتریسا می باشد که این کار را بر روی سایت  Fax.ir عملی کرده است. با استفاده از این سامانه بدون داشتن خط تلفن، دستگاه فکس و همچنین نصب نرم افزار، می توانیم فکس های خود را دریافت و یا ارسال کنیم. در این سامانه به شما یک شماره تلفن جهت ارسال و دریافت فکس اختصاص داده می شود و شما می توانید با این شماره خدمات فکس خود را انجام دهید. همچنین اگر خطی جهت ارسال فکس دارید. می توانید این خط خود را به سامانه معرفی کرده و برای فکس های خود به صورت دیجیتال دیگر نیازی به معرفی خط جدید خود به مشتریان خود نداشته باشید.

از دیگر خدماتی که این سیستم به شما ارائه می دهد این است که این خدمات به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای سال امکان پذیر می باشد  و پایان روز کاری یا ایام تعطیل برای این سامانه بی معنا است. یعنی شما می توانید در هر لحظه و در هر جایی که باشید فکس خود را ارسال کرده و یا فکس هایی را دریافت نمایید. عملکرد این سیستم بیشتر شبیه به کار یاهو یا جمیل می باشد. تمامی فکس ها در حساب کاربری شما در سایت Fax.ir ذخیره خواهد شد و یا با درخواست شما می توانید فکس ها را در ایمیل یاهو یا جیمل خود ذخیره کنید.

راه اندازی این سیستم هیچگونه هزینه اضافی برای سازمان نخواهد داشت و کاربر جز پرداخت هزینه اشتراک ماهیانه کار دیگری انجام نخواهد داد. از دیگر امکانات سرویس فکس اینترنتی پشتیبانی از فرمت های گوناگون می باشد. شما می توانید فکس خود را در قالب Word,Excel,PDF ذخیره کنید.

سرویس فکس اینترنتی
فواید استفاده از سرویس فکس اینترنتی

دسترسی آسان

اینکه دیگر شما نیازی نیست نرم افزار خاصی را روی سیستم خود داشته باشید، این امکان را به ما می دهد تا ما بتوانیم توسط تلفن همراه خود و در هر زمان و مکانی اقدام به دریافت و یا ارسال فکس کنیم.

بایگانی اسناد

آرشیو کردن فکس ها در ایمیل خود و یا حساب کاربری سامانه در حفظ اسناد به ما کمک شایانی می کند. همچنین ما می توانیم از راه دور کلیه فکس های خود را کنترل کنیم و از ظرف مکانی و زمانی خارج می شویم.

پشتیبانی از فرمت های مختلف

همانطور که در بخش قبلی گفته شد پشتیبانی از فرمت های گوناگون می باشد که شما نیاز نیست که تمامی فکس های خود را به یک فرمت ذخیره کنید، شما به هر فرمتی که دسترسی داشته باشید می توانید فایل خود را آماده کرده و در سایت بارگذاری کرده و ارسال کنید.

پیگیری وضعیت فکس ارسالی

همچنین این سامانه امکانی را برای شما فراهم می آورد که جهت اطلاع رسانی از وضعیت فکس برای شما مفید می باشد و برای فکس های موفق و ناموفق پیامی برای ما ارسال خواهد شد.

بهینه سازی تصاویر

قابلیت بهینه سازی اسناد تصویری که از دیگر مزایای این سامانه می باشد. تصاویر به صورت خودکار با سرعت و کیفیت بالا ویرایش شده و برای مخاطبین ما ارسال می گردند.

قابلیت استفاده با تلفن همراه

سامانه موبایلی آن نیز طراحی شده است که با تمامی سیستم عامل ها سازگار بوده و شما می توانید حتی از لیست شماره های خود مخاطبین را انتخاب کرده و برای آنان فکس خود را ارسال کنید.

ایجاد دفترچه تلفن

قابلیت ایجاد دفترچه تلفن نیز از دیگر مزایای این سامانه می باشد که شما می توانید تمامی مخاطبین خود را که برای آنان فکس ارسال می کنید گروه بندی کرده و بدون صرف وقت زیاد به مخاطبین هدف خود فکس های خود را ارسال کنید.

امضا کردن اسناد

قابلیت امضا کردن اسناد از دیگر مزایای این سامانه می باشد. شما فرمی را پرکرده و یا نامه ای را آماده کرده و پای آن را به صورت آنلاین امضا و آن را ارسال می کنید

استفاده از برنامه زمانبندی

ارسال فکس با استفاده از برنامه زمانبندی نیز از دیگر قابلیت های این سامانه می باشد. شما می توانید مخاطبینی را انتخاب کرده و تاریخ و زمان خاصی برای آنان انتخاب کنید و فکس مورد نظر خود را به صورت خودکار در آن تاریخ ارسال کنید.

قابلیت پاسخ دادن

ریسپونس ایمیل نیز در این سامانه وجود دارد، این یعنی پیامی برای شما ارسال می شود و شما می توانید در پاسخ به آن ایمیلی به صورت خودکار برای شخص ارسال کننده ارسال کنید. مثلا ما می توانیم ایمیلی را مشخص کنیم که با ارسال به آن ایمیل به صورت خودکار لیست قیمت ما برای آنان ارسال گردد. همچنین ما می توانیم در کنار آن به صورت خودکار محصولات خود را معرفی کرده و بازاریابی اینترنتی داشته باشیم.

نتیجه گیری

استفاده از سرویس فکس اینترنتی از جمله کارهایی می باشد که ما در سیستم سازی سازمان خود می توانیم از آن استفاده کنیم. سیستم سازی شامل هرکاری می شود که انجام کارهای ما را تسهیل کند. ما باید تا می توانیم مطالعه داشته باشیم و تحقیق کنیم و به دنبال راه هایی باشیم تا در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین کارها را انجام دهیم.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مدیریت بازاریابی

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

  1. حسن فکری گفت:

    واقعا مطالب این مقاله ها کاربردی و مفیده.ممنون

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 1 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۴۴ ب.ظ

کسب درآمد از اینستاگرام ( آموزش ویدیویی -رایگان )

ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

چگونه با اهرم سازی ثروتمند شویم؟

آذر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۰۱ ب.ظ

از شر بیکاری برای همیشه خلاص شوید

آذر ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

آذر ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

آیا روش های فروش شما برای جذب مشتری کارامد است؟ تکنیک های مناسب چیست؟

ساعت ۲:۳۶ ب.ظ

صبح جادویی

ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

یک حقیقت تلخ درباره امنیت شغلی که نمی دانید

آذر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول اینستگرام چیست؟

ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ

دروغ هایی که شرکت های بیمه به شما می گویند

ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

خط کشیدن دور بی پولی در ۸۰ روز

آذر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۱۵ ب.ظ

حقایقی درباره ترس از سرمایه گذاری و راه های غلبه بر آن

ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

راز پول درآوردن از غول تلگرام چیست؟

ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

آذر ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

چگونه از ورشکستگی جلوگیری کنیم؟

ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

دروغ هایی که خودتان به خودتان میگویید چیست؟

آذر ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۱۷ ب.ظ

۱۳ مورد طلایی برای زندگی مالی شما

آذر ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۷ ب.ظ

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

آذر ۱۲, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

دروغ هایی که درباره پولدار شدن از راه های غلط به شما می گویند

ساعت ۶:۰۸ ب.ظ

پیش بینی آینده ی مالی

ساعت ۱:۱۵ ب.ظ

۷ نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

ساعت ۱۰:۱۹ ق.ظ

از شر بی ارادگی برای همیشه خلاص شویم

آذر ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

دروغ هایی که درباره داشتن تحصیلات دانشگاهی و رابطه آن با ثروت به شما می گویند

آذر ۱۰, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۱۰ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند

آذر ۹, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۷ ب.ظ

۵ راز ساده که می تواند هوش مالی شما را افزایش دهد

ساعت ۱:۰۳ ق.ظ

دانستنی های مالیات در کسب و کار