اینستاگرام در بازاریابی آنلاین : وقتی مشاغل و کسب و کارها در صفحات اجتماعی برای خود صفحه ایی راه اندازی می کنند و تصمیم می گیرند از طریق بازاریابی های آنلاین منافع مالی ایجاد کنند باید اصولی را رعایت کرده و در ارتباط با صفحات مجازی اطلاعاتی کسب کنند .

 در این مقاله اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  را بررسی خواهیم کرد .

اینستاگرام چیست ؟

 

 

یک اپلیکیشن است که بر روی گوشیهای هوشمند، ابتدا بر روی آیفون و آی پاد پیاده شد و اخیرا قابل دانلود بر روی گوشیهای اندرویدی هم می باشد .

یکی از سایت هایی که شبیه به اینستاگرام از لحاظ عملکرد است توییتر می باشد. در توییتر شما متن و لینک را به اشتراک می گذارید اما در اینستاگرام شما عکسی را با توضیح یا بدون توضیح به اشتراک می گذارید و همانند توییتر عده ای شما دنبال یا فالو می کنند و یا شما آنها را دنبال یا فالو می کنید و برای یکدیگر کامنت گذاشته یا لایک می کنید .امروزه از اینستاگرام در بازاریابی آنلاین به عنوان یک ابزار مهم استفاده می کنند .

افکت ها

 

 

در اینستاگرام قابلیت های تصویری خوبی قرار داده شده است که با استفاده از آنها می توانید عکس خود را قبل از ارسال بر روی شبکه اینترنت بسیار جذابتر  کنید ، این تغییرات و افکت های تصویری عالی هستند و یکی از دلایل جذابیت اینستاگرام محسوب می شوند .

 

آپلود عکس

 

 

یکی از قابلیت های خوب اینستاگرام در بازاریابی آنلاین ، ارسال عکس بر روی سایت های معروف دنیا از جمله توییتر ، فیس بوک ، فلیکر  و تامبلرو فوراسکوور است . این راه شما را آسان می کند زیرا همزمان با آپلود عکس در اینستاگرام می توانید آن را روی سایت های ذکر شده نیز ارسال کنید؛ در این ارسال ها نیاز به آپلود مجدد تصویر نیست زیرا منبع آپلود تصویر شما همان اینستاگرام خواهد بود .

 

اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  به عنوان یک ابزار موثر در کسب و کارها شناخته می شود . 

جستجو در اینستاگرام و بازاریابی آنلاین

 

 

در اینستاگرام می توانید عمل جستجو انجام دهید البته بر اساس کلمه کلیدی یا همان تگ ها، به این ترتیب می توانید عکس های مورد علاقه ی خود را پیدا کنید و عکاس آن عکس را فالو یا دنبال کنید .

 

چرا اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  اهمیت دارد ؟

 

 

در روش اینستاگرام در بازاریابی آنلاین ، مردم به گرفتن اطلاعات از طریق تصاویر و انتشار اطلاعات از طریق آن، تمایل دارند که البته این پدیده را اینفوگرافیک نیز می گویند. طرفداران اینفوگرافیک دوست دارند به این شکل از وقایع مهم زندگی خودشان یا کسب و کارشان تصاویری را تهیه کرده و نهایتا با اشخاصی که به آنها علاقه دارند به اشتراک بگذارند. برای داشتن یک بازاریابی موفق باید خودتان را در جای کاربران قرار بدهید.

امروزه میتوان گفت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی محبوبیت بیشتری دارد و اگر شما از دوستان خود سوال کنید به احتمال زیاد به شما خواهند گفت که به صورت روزانه اینستاگرام خود را چک میکنند اما ممکن است هر چند روز یکبار ایمیل خود را چک نکنند. همین فراگیر بودن اینستاگرام میتواند مانند یک فرصت طلایی برای شما باشد. تعداد بالای کاربران فعال در اینستاگرام نشان دهنده محبوبیت بالای این شبکه اجتماعی است.

شاید دانستن این موضوع برای شما نیز جالب باشد که در حال حاضر چیزی در حدود ۲۰ میلیارد تصویر در اینستاگرام وجود دارد. پس اینستاگرام میتواند محلی مناسب برای آشنایی دیگران با کسب و کار شما به صورت رایگان باشد.

تاثیر محتوای خوب در اینستاگرام

 

 

محتوای خوب همیشه مشتری خود را پیدا می کند. فرقی نمیکند شما قصد بازاریابی آنلاین در اینستاگرام را داشته باشید و یا در شبکه اجتماعی دیگر؛ اگر بتوانید محتوای مفیدی را برای مخاطبان آماده کنید مطمئن باشید که دیر یا زود مخاطبان زیادی به سمت شما جذب خواهند شد. شما میتوانید تصاویر و ویدئوهای مفیدی را در مورد کسب و کار خود تهیه کرده و آنها را در اینستاگرام منتشر کنید. قرار دادن تصاویر و پست های تکراری در مورد کسب کارتان نمیتواند به تنهایی باعث موفقیت شما در این زمینه شود. سعی کنید از محتوای متنوع و مفید در مورد کسب و کار خود برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده کنید.

عکس و ویدئو به جای متن

 

 

گاهی اوقات یک عکس و یا یک ویدئو کوتاه در مورد کسب و کار شما میتواند به اندازه چندین صفحه مطلب تاثیرگذار باشد. اینستاگرام فضایی مناسب برای انتشار عکسها و ویدئو های شما است. با کمی خلاقیت میتوانید تصاویر و ویدئو های جالبی را در مورد کسب و کار خود تهیه کرده و آنها را در اینستاگرام منتشر کنید.

افراد ناموفق در این زمینه چگونه عمل میکنند

 

 

برخی از افراد با استفاده از روشهای اشتباه باعث عدم موفقیت بازاریابی کسب و کارشان در اینستاگرام میشوند. در ادامه برخی از این روشها را توضیح می دهیم.

خریدن فالوئر

برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرام و دیده شدن لازم است که شما تلاش کنید. برخی به اشتباه با خرید فالوئر سعی دارند خود را پرطرفدار نشان بدهند. مشکل این کار علاوه بر صرف هزینه تاثیری در افزایش لایک و کامنت پستهای آنها ندارد و در بین فالوئر های خریداری شده اکانتهای نامناسبی وجود خواهد داشت که وجه مناسبی به کسب و کار آنها نمی دهد.

بیش از اندازه تبلیغ کردن

 

 

برخی از اشخاص بیش از حد عکسهای محصولات و لوگوی شرکت خود را تبلیغ میکنند این کار باعث از بین رفتن علاقه در فالوئر ها خواهد شد.

بی توجهی به کپشن ها

 

 

برخی از افراد با بی توجهی به کپشنها شانس خود را برای افزایش تعامل با مخاطبان کاهش می دهند. استفاده از کپشنهای مناسب میتواند باعث بروز واکنشهای احساسی مخاطبان نسبت به پستهای شما شود.

استفاده غیر اصولی از هشتک ها

 

 

درصد قابل توجهی از پستهای اینستاگرامی حاوی ۱ تا ۷ هشتک هستند. این آمار ارزش هشتک ها را در اینستاگرام نشان می دهد. مانند بسیاری از ابزارهای دیگر باید از هشتک ها به صورت مناسب استفاده شود. استفاده بیش از حد از هشتکها و یا استفاده کم از هشتک ها هردو میتوانند این ابزار قدرتمند را بی تاثیر کنند. همچنین برخی نیز از هشتک های نامربوط استفاده می کنند. کسانی که از هشتک های نا مربوط استفاده میکنند باعث پایین آوردن ارزش و اعتبار اکانت خود میشوند. استفاده درست از هشتک ها در اینستاگرام باعث از دست دادن یک فرصت طلایی برای تعامل با مخاطبان می شود.

بی اعتنایی به دیگر کاربران

 

 

برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام به ارتباطات دو طرفه معنا دار با دیگر کاربران احتیاج دارید. برخی با بی اعتنایی به دیگر کاربران باعث عدم موفقیت خود در این زمینه می شوند. شما باید برای بازاریابی در اینستاگرام وقت بگذارید. کاربران مرتبط را فالو کنید و برای پاسخ گویی به سوالات آن ها وقتی را در نظر بگیرید. شما میتوانید محتوای دیگر کاربران را به اشتراک بگذارید. با این کار در واقع قدردانی خود را از آنها نشان می دهید.

عدم خلاقیت

 

استوری اینستاگرام امکانات متنوعی را برای شما فراهم کرده است. برخی استفاده از استیکرها، ابزارهای نقاشی، تگها و فیلتر ها را فراموش می کنند. با کمی خلاقیت میتوان محتوای جذابتری در اینستاگرام ساخت. عدم توجه به این موضوع میتواند شانس موفقیت را کاهش دهد.

اسپم

 

 

یکی از عادات غلط کاربران اینستاگرام این است که این افراد در طول روز پست های زیادی را در پروفایل خود قرار می دهند. قرار دادن بیش از حد پست باعث خواهد شد که کاربران دیگر به پست های شما به شکل مزاحم نگاه کنند و با گذشت زمان در آن ها احساس نارضایتی به وجود می آید. برای تاثیر گذاری بیشتر پست های شما باید در یک بازه زمانی خاص در اینستاگرام قرار داده شوند.

 

قوانین مهم اینستاگرام در بازاریابی آنلاین 

 

 

۱- سعی کنید در هر روز تنها یک پست بگذارید تا باعث دل زدگی مخاطبتان نشوید .  

۲- برای تعامل دوطرفه شما هم باید صفحات طرفداران خود را فالو کنید .

۳-افرادی که شما را دنبال می کنند باید تعدادشان بیشتر از افرادی باشد که شما آنها را دنبال می کنید این آمار نشان دهنده محبوبیت شما است .

۴- به نظرات کاربران خود احترام بگذارید و به نظرات آنها بی تفاوت نباشید .این یک اصل اینستاگرام در بازاریابی آنلاین است . 

۵- در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام که تعداد سلفی ها بالا است ، نوعی خود شیفتگی در انتهای ذهن شما ایجاد می شود؛ چه بسیار صفحات تجاری بوده اند که با سلفی گرفتن ها سطح کار خود را شخصی نشان داده اند .

۶- در پست گذاری خلاقیت داشته باشید و پیج خودتان را مبلغانه نشان ندهید این امر باعث می شود مخاطب زیادی درگیر تبلیغات شود .

۷- عکس های گروهی ، شرکتی همکاران و دوستانتان را لایک کنید .

۸- عکس های خود را در زمان مناسبی در طول روز به اشتراک بگذارید و برای این کار برنامه ریزی کنید .

۹- روش بهتر برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان در اینستاگرام تولید ویدئو های کوچک است که باعث معرفی سطح کار و ارزشی که شما برای کسب و کارتان قائل هستید می شود .

۱۰- صفحه فیسبوک خود را به اینستاگرام لینک بدهید ، اینگونه مخاطبان بیشتری را خواهید داشت .

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله اینستاگرام در بازاریابی آنلاین لذت برده باشید . 

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : عباس حبیبی – ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاهی میگذارد
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مهر ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۱۵ ق.ظ

چگونه از نیاز فیزیولوژیک افراد درآمدزایی کنیم؟

مهر ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۱ ب.ظ

۱۰ نکته طلایی راجع به پول که همه باید بدانند

ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ

علم بهتر است یا ثروت؟

مهر ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۳۹ ق.ظ

۲۰ شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد

ساعت ۱:۰۵ ق.ظ

موانعی که بر سر راه پیشرفت شما قرار دارد را میشناسید؟

مهر ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

اشتباه نکن، راه پولدار شدن اینجاست

ساعت ۱۰:۴۶ ق.ظ

درآمدم ۵ برابر شده

ساعت ۷:۰۵ ق.ظ

درآمدم بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون شده

ساعت ۷:۰۲ ق.ظ

توی ۲ ماه درآمدم ۲۰ میلیون بیشتر شده (یه سوپرمن میشم)

ساعت ۷:۰۰ ق.ظ

درآمدم ۱۰ میلیون شده(کار خدا بود که با شما آشنا شدم)

مهر ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۴۲ ب.ظ

درآمدم ۲ برابر شده

ساعت ۱۱:۴۶ ق.ظ

اصول هفتگانه موفقیت استیو جابز

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

در چه جایگاهی از هرم هوش مالی قرار دارید؟

مهر ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۳۱ ب.ظ

افراد ثروتمند چگونه فکر و رفتار می کنند

ساعت ۱:۱۱ ب.ظ

تا ۳ سال دیگه درآمدم ۱۰۰ برابر میشه

ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ

راز ۱۰۰ میلیون اولی که به دست آوردم

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

باورها چراغ راه شما به سوی موفقیت است

مهر ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ

ثروت ترامپ از کجاست؟

مهر ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

۸ گام مرموز تا رسیدن به موفقیت در کسب و کار

مهر ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۳:۳۰ ب.ظ

تو یه ماه به درآمد ۲ میلیونی رسیدم

ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

۳۰ میلیون به درآمدم اضافه شده

ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

راه های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام )

ساعت ۱۰:۳۵ ق.ظ

درآمدم بیشتر شده و تا چند ماه آینده خیلی بیشتر از این هم میشه

ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

درآمدم ۱۰ میلیون شده (شما پیامبر نیستید ولی پیغام آورید)

مهر ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۶:۲۸ ب.ظ

راز رسیدن به درآمد ۵۰ میلیون تومانی(حتما ببنید)