محتوای طلایی
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله ۷ دقیقه می باشد

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که یک محتوای طلایی که در بازاریابی با سایت بسیار مهم می باشد چه ویژگی هایی باید داشته باشد. محتوای طلایی برگ برنده شما برای رسیدن به مخاطبین وفادار می باشد. لطفا حتما به مطالب این مقاله دقت کنید و از آنها استفاده نمایید.

چرا محتوا اینقدر مهمه؟؟؟

محتوا برای سایت آنقدر اهمیت دارد که ۹۰ درصد اهمیت سایت شما به آن بستگی دارد و ۱۰ درصد دیگر به بستر مورد نیاز برای درج محتوا وابسته است. همیشه به یاد داشته باشید که سایت شما بدون محتوای طلایی، هیچ بازدیدکننده ای ندارد. این محتوا هست که به سایت شما هویت و شناسنامه می دهد. هر چه محتواهای سایت شما بروزتر، مفیدتر و با کیفیت تر باشد سایت شما از دید مخاطبان دارای ارزش بیشتری می باشد. محتوا یعنی هر چیزی که درون سایت شما قرار می گیرد که شامل:

مقالات، عکس، فیلم، صوت، اخبار، بازی و سرگرمی و… می باشد. این محتواها می تواند هر فرمتی باشد. این موضوع به شدت در کسب و کار اینترنتی شما می تواند تاثیر گذار باشد.

معمولا محتواها از جاهای دیگر برداشته و بر روی سایت قرار داده می شود ولی اگر بتوانید محتوایی را خود تولید کنید این موضوع می تواند مثل یک بمب صدا کند و کم کم شما را به عنوان یک مرجع مطرح کند و همینطور اینکه خیلی سریع در میان مخاطبان و موتورهای جستجو رشد خواهید کرد پس بدانید که تولید محتوای طلایی خیلی بیشتر از آنکه فکرش را بکنید مهم می باشد.

حالا در ادامه میخواهیم بگوییم که محتوا باید چه استانداردهایی داشته باشد تا مورد علاقه مخاطبین و موتورهای جستجو قرار گیرد. در نظر داشته باشید که موتورهای جستجو برای سایت ها، بصورت رایگان بازاریابی می کنند و این یعنی منفعت بسیار… پس محتوای خوب، راهی برای بازاریابی رایگان توسط موتورهای جستجو می باشد.

*توجه داشته باشید که شما با محتوای طلایی خود می توانید بازاریابی وفروش داشته باشید.

 

چه محتواهایی مناسب سایتمان می باشد؟

هر سایتی با توجه به مخاطبین خود باید محتوا تولید کند. اگر محتوای شما از دید موتور جستجو و مخاطبین مفید باشد سایت شما خیلی سریع رشد می کند. وقتی حرف از محتوا می شود اولین چیزی که به ذهن می آید، یک مطلب است که در یک سایت قرار داده می شود ولی این یک اشتباه است.

اول خوب فکر کنید

قبل از اینکه محتوایی را بخواهید بر روی سایت خود قرار دهید باید از خود بپرسید که چه محتوایی را می خواهید بر روی سایت قرار دهید. اگر به دنبال این هستید که هر نوع محتوایی را در سایت قرار دهید تا همه جور مخاطبی را جذب کنید باید بگویم که دارید اشتباه بزرگی را مرتکب می شوید. شما باید با توجه به مخاطبان خود، محتواهایی با زمینه های خاص داشته باشید و اینجا اهمیت تولید محتوا به میان می آید زیرا امروزه موتورهای جستجو بسیار پیشرفته شده اند و نمی توان آنها را گول زد.

 

وقتی شما محتوایی را از جایی بر روی سایت خود قرار می دهید، موتور جستجو این موضوع را می فهمد و برای آن ارزشی قائل نمی شود. شاید در ابتدا در لیست اول جستجو قرار بگیرید ولی کم کم حذف می شوید و حتی شما را به عنوان یک سایت اسپم قرار می دهد از این رو توصیه اکید می شود که خود به تولید محتوا اقدام کنید. شاید کار نسبتا سخت و وقت گیری باشد ولی مطمئن باشید که همه جوره ارزشش را دارد.

 

شما می توانید اقدام به فروش محصولاتی کنید که مستقیم یا غیر مستقیم به محصول یا خدمات شما مربوط می شود. مثلا اگر کتاب می فروشید می توانید محصولاتی که مربوط به آموزش تندخوانی،  روش های تند خوانی، روش های تقویت حافظه، تقویت حافظه کوتاه مدت، داروی تقویت حافظه، جعبه لایتنر، تمرکز حواس و تمرکز ذهن می باشد به فروش برسانید. یا اگر در زمینه اقتصادی سایت دارید می توانید محصولاتی مربوط به هوش مالی، هوش تجاری یا حتی هوش اجتماعی داشته باشید.

 

 

محتوای طلایی

 

 

محتوامون باید چجوری باشه تا مخاطبامون بخوننش؟

ما مخاطبین خاصی را باید برای خود انتخاب کنیم و محتواهایی که برایشان بر روی سایت قرار می دهیم باید ویژگی هایی داشته باشد که آنها را مشتاق کند که در زیر بیشتر توضیح می دهیم.

۱٫هم برای مخاطب بنویسید هم خودتان

شما باید چیزی را بنویسید که مورد علاقه و استفاده مخاطبانتان باشد ولی آیا آن چیز مورد استفاده خود شما نیز هست؟ مطمئنا چیزی که برای شما خوشایند نیست برای مخاطب شما هم خوشایند نمی باشد. وقتی شما با احساس خود چیزی را برای مخاطب بنویسید که مورد استفاده هر دوی شما باشد مطمئنا تاثیرگذار است.

۲٫محتوا، ابتدا باید برای مخاطب باشد بعد برای فروش

شما هر محتوایی که تولید می کنید ابتدا باید نیاز مشتری را رفع کند سپس به فکر فروش آن باشید. این نیاز می تواند آموزش ، سرگرمی یا هر چیز دیگری باشد هر چه که هست یک نیاز است و کار شما رفع آن نیاز می باشد پس در تولید محتوا حواستان باشد. هدف اصلی شما رفع نیاز مخاطبین می باشد سپس فروش به آنها. کاربران هوشمند هستند و اگر بدانند که هدف شما فقط فروش می باشد فقط یکبار به سایت شما مراجعه می کنند و بار دیگری در کار نیست.

۳٫معجزه عناوین

عنوان ها یا تیترها دریچه هایی برای ورود به محتواها می باشند. عناوین باید چیزی باشد که وقتی مخاطب آن را می خواند متوجه شود که در ادامه چه چیزی نهفته است و قرار است درباره چه چیزی مطلع شود. عنوان باید جذاب و تاحدی کنجکاو کننده باشد تا مخاطب را جذب و ترغیب به خواندن ادامه مطلب کند.

شما با عنوان مناسب، مخاطب را به دام می اندازید. عنوان نباید خیلی طولانی یا کوتاه باشد.

۴٫یک شروع، یک بدنه اصلی و یک پایان داشته باشید

برای شروع، یک مقدمه کوتاه داشته باشید که دارای ارزش باشد. در ادامه بدنه اصلی متن است. سعی کنید خیلی طولانی نباشد که خواننده خسته شود و متن را رها کند. در استفاده از کلمات اضافی صرفه جویی کنید. جملات کوتاه و ساده و دارای کلمات متداول استفاده کنید.

برای پایان آن، یک نتیجه گیری خوب در نظر بگیرید تا حق مطلب ادا شود. نتیجه گیری باید حرف آخر شما برای مخاطبین باشد.

 

خوبی های تولید محتوا توسط شما

وقتی شما محتوایی را تولید می کنید و بر روی سایت خود قرار می دهید یعنی اولین جایی که در اینترنت قرار گرفته است سایت شماست. این از نظر موتورهای جستجو بسیار ارزشمند است و باعث می شود تا مخاطبین، روی سایت شما جور دیگری حساب کنند و آن را به عنوان یک منبع و مرجع نگاه کنند. این موضوع باعث می شود تا کسانی که می خواهند در سایت شما عضو شوند با اعتماد بیشتری عضو شوند چون شما را جدای از سایت های دیگر می پندارند. توصیه می شود هر ماه یک مجله اختصاصی از شما بر روی سایت قرار گیرد، حتی اگر تعداد صفحات آن زیاد نباشد ولی به سایت شما اعتبار خاصی می بخشد.

 

از کجا محتوای طلایی اختصاصی پیدا کنیم؟

وقتی شما سایتی را راه اندازی کردید حتما هدف خاصی داشتین و همینطور اینکه مخاطبین خاصی را مدنظر داشتید. شما باید بر اساس علایق مخاطبین، محتوا تهیه کنید. اگر در آن زمینه ها تبحر دارید پس تا مدت زمانی می توانید اطلاعات خود را محتوا کنید ولی برای بیشتر از آن باید مشاهدات و اطلاعات خود را بالاتر ببرید.

اگر تبحر ندارید باید از ابتدا اطلاعات پایه خود را بالا ببرید و آنها را تبدیل به محتوا کنید. در هر صورت مهم این است که اطلاعات را بتوانید به زبان خود محتوا کنید، نه اینکه از جایی کپی کنید و توقع مخاطبین زیادی را هم داشته باشید، اگر هم از جایی مطلبی را برمیدارید آن را به زبان خود محتوا کنید و استنباط های خود را به آن بیافزایید. این اطلاعات را می توانید از کتاب ها، مجلات و رسانه های دیگر تهیه کنید.

اگر توانایی ترجمه کردن را دارید بسیار مناسب می باشد که متون اصلی را ترجمه و آن را در سایت قرار دهید اینگونه در پیش موتورهای جستجو اعتبار پیدا می کنید و رتبه تان بالا می رود و از دید مخاطبان نیز بالا می روید.

*اگر بوسیله ترجمه، محتوای طلایی تولید می کنید بهتر است لینک متن اصلی را نیز در صفحه متن ترجمه قرار دهید.

 

چند درس مهم که باید در تولید محتوای طلایی یاد بگیرید

یک محتوای طلایی باعث می شود تا شما بازدیدکنندگان وفاداری داشته باشید. حالا محتواهامون باید چگونه باشد تا مخاطب را جذب کند؟

در تولید محتوای طلایی باید ۳ مورد را در نظر بگیرید: مخاطب، فرآیند و محصول یا خدمات

با در نظر گرفتن این ۳ مورد می توانید محتوای طلایی خیلی خوبی برای مخاطبان خود ایجاد کنید و به یک منبع برای آنها تبدیل شوید.

۱٫مخاطب

تا چه اندازه مخاطب خود را می شناسید؟ برای این منظور باید صبور باشید. از روش های مختلف برای شناخت آنها استفاده کنید. توصیه می شود که مخاطب خود را عموم قرار ندهید. اینگونه انرژی خود را هدر می دهید. شما باید هدفمند عمل کنید. وقتی بدانید برای چه کسانی می خواهید محتوایی بر روی سایت قرار دهید تا حدی از ویژگی های مخاطبان خود آگاه شدید. وقت و انرژی خود را در آن مسیر می گذارید.

می توانید در زمان ثبت نام در سایت از علاقه مندی های آنها سوال کنید و حتما این را به آنها یادآوری کنید که این سوالات برای این می باشد، تا محتواهایی که مطابق علاقه آنهاست در سایت قرار گیرد.

از نظرات و پیشنهادات آنها نیز می توان به علاقه مندی های آنها پی برد. ازجمله ویژگی هایی که دانستن آنها شما را کمک میکند، سن، جنسیت، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، زمینه کاری، موقعیت مکانی و… می باشد.

۲٫فرآیند

مخاطبان شما از پشت پرده تهیه مطالبی که بر روی سایت قرار می گیرد اطلاعی ندارند ولی وقتی بدانند که برای هر محتوا چقدر زمان و چه افرادی دخیل بودند نسبت به محتوای تولید شده شما ارزش بیشتری قائل می شوند و ارتباط نزدیکتری می توانند با شما برقرار کنند.

۳٫محصول یا خدمات

قطعا مخاطبان به محصول یا خدماتی علاقه نشان می دهند که برایشان جالب و جذاب باشد پس از ارائه کلیشه ای دوری کنید. برای محصول یا خدمات خود، کاربردهای جدیدی پیدا کنید. از کسانی که از محصول یا خدمات شما استفاده کرده و بهره برده اند استفاده کنید، عکس هایی از استفاده کردن آنها در سایت خود قرار دهید.

نظرات آنها را بطور مستقیم در سایت قرار دهید تا مخاطبین دیگر، بیشتر تحت تاثیر قرار گیرند، اینگونه خود را در حال استفاده از محصول یا خدمات شما، بهتر می توانند تصور کنند.

 

نتیجه گیری

۱٫ شغل شما هر چیزی که می خواهد باشد شما برای معرفی خود، به یک سایت و برای معرفی سایت خود به محتوای طلایی احتیاج دارید. در نهایت به تبلیغات دیگر نیز احتیاج دارید و بهتر است یک کمپین تبلیغاتی داشته باشید.

۲٫ برای تبلیغ سایت خود با توجه به کسب و کار خود می توانید ابتدا از روش هایی مثل تراکت طلایی، بازاریابی پیامکی، فاکس مارکتینگ، تبلیغات در تلگرام، تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید.

۳٫ اگر قدرت مالی بسیار و سایتی عظیم دارید می توانید از تبلیغاتی نظیر تبلیغات محیطی، تبلیغات بنری، و حتی تبلیغات در گوگل استفاده نمایید.

 

چنانچه در مدت زمان تخمینی موفق به اتمام این مقاله نشده اید می توانید به سایت تست تندخوانی مراجعه کنید

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : محمد محمدی-ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، تبلیغات اینترنتی

نظرات شما نسبت به مقاله چگونه با محتوای طلایی مخاطب را مال خود کنیم؟ برای تیم آموزشی ماهان تیموری ارزشمند و سازنده می باشد.

 

دانلود PDF

 

download

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاهی میگذارد
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مهر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۲۸ ق.ظ

راهکارهای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری

شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ

عاداتی که فقیر را از ثروتمند جدا میکند

شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

اشتباه مالی کسب و کارها (اینفوگرافیک)

ساعت ۱۰:۲۸ ق.ظ

حافظه کوتاه مدت چیست؟

ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

بازاریابی با سایت راهی به سوی قله ثروت

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

چگونه زندگیمان را شفا دهیم؟

ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ

تسلط بر پراکندگی ذهن

ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

حافظه مغز یادگیری بزرگترین ابزار آموزشی ما

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

مارک کابن زندگینامه

ساعت ۹:۳۱ ق.ظ

طلائی ترین نکات برای خلق موفقیت و رشد فردی

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب چیست ؟

ساعت ۸:۲۳ ب.ظ

اشتباهات مالی رایج و نحوه اجتناب از آن‌ها

ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

کسب درآمد از تلگرام

ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ب.ظ

چگونه در کمتر از ۴ ماه درآمد خود را۲تا۹ برابر افزایش دهیم

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

پرزنت دیگران دغدغه اصلی بازاریابان

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

بهترین راه های تبلیغات رایگان

ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

حرکات سر در زبان بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۰ ب.ظ

منظور و هدف از زندگی شما چیست؟

ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

اعتماد به نفس بیش از اندازه می‌تواند دردسرساز شود!

ساعت ۹:۱۰ ق.ظ

هشت راهکار برای افزایش درامد

ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

با پوستر تبلیغاتی ، چشم نواز شوید