فن بیان مهمترین ویژگی افراد موفق

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 votes, average: 4٫33 out of 5)
person ماهان تیموری access_time دی ۱۹, ۱۳۹۵ remove_red_eye 3,882 مشاهده comment ۱۰ دیدگاه

دانلود ویدئو فن بیان

 

قدرت بیان و راههای افزایش آن

قدرت بیان زیر شاخه فن بیان بوده و یک سخنران خوب و برجسته را از هم جدا میکند. قدرت بیان در واقع میزان نفوذ سخن شما در افراد را شامل می شود. یعنی اینکه صحبتهای ما به چه میزان در افراد اثرگذار خواهد بود.

قدرت بیان موجب افزایش اعتماد به نفس برای ما خواهد شد و آرامش درونی ما را نیز افزایش میدهد. اولین نمود از عدم قدرت بیان کافی در بین دوستان ما می باشد. هنگامی که از قدرت بیان خوبی برخوردار نباشیم مدام نادیده گرفته می شویم و همین امر موجب می شود که به مرور اعتماد به نفس خود را از دست داده و دچار اضطراب گردیم.

برای بهبود قدرت بیان روش های گوناگونی وجود دارد که هریک از این روشها از جنبه های گوناگون مورد سنجش و بررسی قرار گرفته است.

افزایش قدرت بیان با در نظر گرفتن ارتباط موثر با افراد

در این مرحله ما بررسی میکنیم که باید چگونه در ارتباط با دیگران قدرت بیان خود را افزایش دهیم. در اینجا به چندین مورد که شما باید رعایت کنید می پردازیم.

به احساسات افراد توجه کنید

به زبان بدن مخاطبان خود توجه کنید و حالات و احساسات آنان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. حال تن صدا و حالات خود را به گونه ای تنظیم کنید که با آنچه از مخاطب دریافت کرده اید یک باشد. اینکار موجب می شود که بتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و موجب افزایش قدرت بیان شما می شود.

ارتباط چشمی

تا می توانید ارتباط چشمی خود را با افراد حفظ کنید، اینکار به افراد حس قابل اعتماد بودن را منتقل می کند و نشان می دهد که شما علاوه بر اینکه مشتاق شنیدن حرف های آنان هستید، آنها میتوانند به شما اعتماد کنند.

لبخند زدن

به افرادی که با آنان صحبت می کنید گهگاهی لبخند بزنید. این لبخند حسی دوستانه در افراد ایجاد کرده و موجب واکنش آنان می گردد. لبخند زدن باید کاملا صمیمانه باشد اگر فکر میکنید اینطور نیست، اینکار را نکنید زیرا افراد لبخند واقعی را از غیر واقعی تشخیص می دهند.

اشتیاق

شما باید بتوانید این حس را به افراد منتقل کنید که مشتاق هستید که با آنان بیش از هر فرد دیگری صحبت کنید. اینکار به طور چشمگیری قدرت بیان شما را افزایش میدهد.

انتقال تجربیات

شما باید تا می توانید به افراد ایده پیشنهاد کنید تا آنها را علاقه مند کرده و به شما به عنوان یک همراه نگاه کنند. این ایده ها می تواند از تجربیات شما که ناشی از فیلم هایی که دیده اید، کتابهایی که خوانده اید ، تجربیات شخصی خودتون و یا حتی رستورانی که برای صرف غذا رفته اید باشد. توضیح دهید چه چیزی در آنها بوده است که می تواند برای این افراد مفید و جذاب باشد. با اینکار افراد به شما به عنوان یک همراه نگاه کرده و می تواند قدرت بیان شما را در بین افراد افزایش دهد.

موارد بالا تنها بخشی از کارهایی بود که شما می توانید برای افزایش قدرت بیان از آن بهره مند گردید. تمامی مواردی که گفته شد در این بخش در تیم آموزشی ماهان تیموری به طور تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و به شما آموزش داده می شود. 

برای تمرین فن بیان چه کارهایی را باید انجام دهیم

علاوه بر تکنیکهای گفته شده در بخش پیشین ما باید یکسری پیش زمینه هایی را برای تمرین فن بیان داشته باشیم تا بتوانیم از تکنیکها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. در زیر نکاتی را برای تمرین فن بیان به شما بازگو میکنیم.

مطالعه

زیاد مطالعه کنید، کتابهای مختلف را بخوانید تا دایره لغات خود را افزایش دهید. جمله بندی های گوناگون را بشناسید تابتوانید در زمان لازم بهترین بهره را از آن ببرید. سعی کنید کتابهای فن بیان و سخنوری را نیز مطالعه کنید که این امر می تواند بیشترین کمک را در سخنرانی ها برای شما داشته باشد. وقتی دایره لغات شما بالا باشد فالبداهه گویی در شما افزایش یافته و شما می توانید در کوتاهترین زمان ممکن بهترین پاسخها را پیدا کنید.

ارتباط با دیگران

سعی کنید با دیگران در هرجایی ارتباط برقرار کرده و به اصطلاح سر صحبت را با آنان باز کنید. در مورد موضوعات مختلف با آنان صحبت کنید و تا می توانید در بحث های گروهی شرکتی فعال داشته باشید. اینکار نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می برد، بلکه از سویی موجب می شود که شما با واکنش ها و روش های برخورد با افراد آشنایی زیادی پیدا کنید. البته لازمه اینکار همان مطالعه زیاد می باشد.

کنفرانسها

سعی کنید در کلاس درس موضوعی را انتخاب کرده و برای آن کنفرانسی را برای اعضای کلاس برگزار کنید. این جمع کوچک است اما تمرین خوبی است برای اینکه شما بتوانید در جمع های بزرگ صحبت کنید. شما ابتدا باید از اهداف کوچک شروع کرده و به تدریج رشد کنید تا بتوانید به مرور پیشرفت کنید. هیچگاه اهداف خود را بالاتر از توانایی های خود انتخاب نکنید، اینکار اعتماد به نفس شما را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد.

دانش افراد

سعی کنید قبل از سخنرانی خود از افراد با تجربه و آگاه در این زمینه کمک گرفته و توانایی های خود را افزایش دهید. معمولا افراد با تجربه اطلاعاتی دارند که در هیچ کتابی قابل دسترس نمی باشد.

تمرین

مهمترین نکته نه تنها در تمرین فن بیان بلکه در هر کاری تمرین می باشد. لازمه موفقیت در هرکاری تمرین ، تمرین و تمرین می باشد. مدام سر موضوعات مختلف با خود تمرین کنید، برای اینکار آینه می تواند گزینه خوبی باشد. مقابل آینه بیاستید و سخنرانی و صحبتهای خود برای خود بازگو کنید. شاید فکر کنید اینکار اصلا عملی نیست ولی به طور چشمگیری قدرت بیان و اعتماد به نفس شما را افزایش میدهد.

در ادامه به بحث فن بیان در بازاریابی می پردازیم که بسیاری از ما بدان نیازمندیم

نکاتی که برای فن بیان در بازاریابی باید رعایت کنیم

تمرکز روی موضوع اصلی

همیشه روی موضوع اصلی تمرکز کنید و نه حاشیه، زیرا حاشیه به راحتی میتواند شما را از اهداف خود دور کند و نتیجه مذاکره به ضرر شما تمام خواهد شد.

بدگویی کردن

دومین نکته برای فن بیان در بازاریابی این است که هیچگاه از دیگران، تولید کنندگان و اجناس آنان بدگویی نکنید. با اینکار شما اعتماد خریدار را نسب به خود سلب کرده اید و نتیجه ای منفی در مذاکرات شما خواهد داشت.

اشتیاق داشتن

اگر شما فروشنده ای هستید که شور و اشتیاق لازم  در صحبت های خود برای متقاعد کردن دیگران را ندارید و فقط میخواهید کالای خود را به افراد بفروشید مطمئن باشید که در اینکار موفق نخواهید شد. شور و اشتیاق موجب نگرش مثبت خریدار به شما شده و تاثیر زیادی در فروش شما دارد.

منافع مشتری

همیشه در هنگام فروش روی منافع مشتری تمرکز کنید و به او یاد آورد شوید که با اینکار چه چیزهایی را بدست می آورد. مشتریان دوست دارند بشنود که در پایان چه چیزی نصیب آنان خواهد شد و اگر شما با گفتن مزیت ها این منافع را به مشتریان خود یادآوری کنید، مطمئنا موفق خواهید شد.

پرهیز از زیاده گویی

فکر نکنید که اگر زیاده گویی کنید تاثیر کلام شما بیشتر خواهد بود. معمولا وقتی شما زمان کمتری را برای صرف کنید و در اینکار از جملات و کلماتی استفاده کنید که بتواند بیشترین تاثیر را بگذارد به مراتب موثر تر خواهد بود.

و در آخر اینکه زیاد راجب چیزی که بدان علاقه مندید صحبت نکنید، نظر بقیه رو در این امر بپرسید و با اینکار شما میتوانید با آنها ارتباط قوی داشته باشید. مهمترین اصل برای فن بیان در بازاریابی این است که شما ادب را رعایت کنید و از کلمات رسمی همچون :سپاسگزارم ، استفاده کنید. دایره لغات خود را افزایش دهید تا بتوانید در این راه موفق باشید.

دانلود رایگان کتاب فن بیان و اصول سخنرانی

دانلود کتاب فن بیان و اصول سخنرانی از همان زمان که انسان به نیروی شگفت انگیز کلام پی برد همیشه مایل بوده بتواند با قدرت و جادوی کلامش دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. شیرین سخن بگوید و به آسانی عقاید خود را مطرح کند. برای بیان احساس خود دچار کمبود لغت نشود . مخالفین را مجاب کند، و دیگران را متقاعد کند…
اما آیا از اثر گذاری کلام خود اطمینان دارید؟
آیا به راحتی افکار و احساس خود را با دیگران در میان می گذارید ؟
آیا به آسانی منظور و خواسته خود را به دیگران منتقل می کنید؟

دانلود رایگان کتاب فن بیان و اصول سخنرانی

سالها ست که آگهی ما را در رسانه های مختلف می بینید، در این مدت صدها نفر با طی کردن این دوره توانسته اند کیفیت روابط و زندگی خود را بهبود بخشند در این مدت اثبات کردیم که جذابیت کلام هدیه ای ارثی و مادر زادی برای یک دسته از انسانها نیست. واقعیت این است که زیبا سخن گفتن شیوه ای آموختنی است انسان در طول زندگی خود لغات را می آموزد، معانی آن را می فهمد و کاربرد آن را در زندگی آغاز می کند…

مشخصات کتاب فن بیان:

نام کتاب: فن بیان و اصول سخنرانی
گردآورنده: گروه تحقیق و پژوهش وب سایت سمینارما
حجم فایل: ۳٫۸۹ مگ تعداد صفحات: ۲۵ صفحه
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند
محل انتشار: وب سایت سمینارما قابل اجرا در: کامپیوتر ، تلفن همراه ، تبلت فرمت: PDF
قیمت: رایگان
مخاطب: عموم

درباره کتاب:

در کتاب فن بیان ابتدا ۱۰ تکنیک برای یک سخنرانی خوب به شما ارائه می شود، که شما چگونه به یک سخنران خوب تبدیل شوید. و سپس ۶ گام موثر که برای تقویت فن بیان خود به آن نیازمندید برای شما توضیح داده شده است. بعد از این مراحل شما یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید به متقاعد کردن دیگران بپردازید. با انجام این مراحل شما به یک سخنران حرفه ای تبدیل شده اید.

download icon2

تا کنون 10 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه

نوزده − 3 =

 1. برق قدرت گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من همیشه به سایتتون سر میزنم
  همه چیز عالی و بی نظیره
  به ما هم سر بزنید

 2. جودی گفت:

  سلام
  ممنون از حضورسبزتون
  ونظر لطفتون

 3. مهدی اریا مهر گفت:

  سلام فوق العاده ممنون از راهنمایتان درخصوص زندگی بهتر ولی ای کاش می شد یک سمینار در اصفهان برگذار می کردید تا ما شمارا می توانستیم ببینیم

  • صابر خلیلی گفت:

   مهدی عزیز سمینارهای ما اینور سال پر شده، انشاالله برای سال آینده تصمیم گیری خواهیم کرد

 4. Akam گفت:

  ممنون از وبسایت بسیار زیباتون

 5. عباس رسولی املشی گفت:

  بسیار بهره بردم از مطالب مغز وبلاگ تان
  برقرار باشید.

 6. reza amani گفت:

  سلام
  به عقیده من درقرن ۲۱ موضوع فن بیان ازاهمیت فوق العاده زیادی برخورداره که بهتره به عنوان یک درس درسیستم آموزشی ما گذاشته شود وبه قول معروف شخصیت هر آدمی از طریق کلامش خودش را بهتر و بیشتر نشان می‌دهد ومیشه گفت که هرکلمه یا جمله‌ای که در صحبت کردن استفاده میکنیم، در معرفی ما به دیگران و برداشت آنها از شخصیت و رفتارمان تاثیر دارد ولی فن بیان نیاز به یادگیری فنون ومهارتهایی دارد که مارا هرچه بیشتر دراین زمینه خاص تر بکندوکلام ما به گونه‌ای باشد که بتوانیم نظر مخاطبان را جلب کنیم و به بهترین نحو صحبت کنیم

 7. neda گفت:

  سلام مطالب مفید و کاربردی دارید ممنون که به وبلاگ ما سرزدید

تا کنون 10 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه

15 − چهارده =

ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
اسفند ۲۹, ۱۳۹۵
ساعت ۸:۱۷ ب.ظ

عیدی تیم آموزشی ماهان تیموری برای سال۹۶ تو دوست خوبم

اسفند ۲۸, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۲۱ ب.ظ

رابطه هوش مالی با عید

ساعت ۱۰:۵۲ ب.ظ

همه چیز درباره آمیخته بازاریابی

اسفند ۲۷, ۱۳۹۵
ساعت ۸:۵۷ ب.ظ

ایده های طلایی برای هر کسب و کاری لازم است

اسفند ۲۶, ۱۳۹۵
ساعت ۶:۱۶ ب.ظ

تبلیغات دفاتر بیمه ، تبلیغات موثر چیست؟

اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
ساعت ۴:۲۷ ب.ظ

۱۰ ایده ناب برای روانشناسی در مذاکره

اسفند ۲۲, ۱۳۹۵
ساعت ۶:۲۹ ب.ظ

مثل بقیه کار را رها نکن

اسفند ۲۰, ۱۳۹۵
ساعت ۸:۵۲ ب.ظ

ایده های عالی فقط برای شما

اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۴۹ ب.ظ

ایده خوب برای کسب و کار خوب

اسفند ۱۸, ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۲۳ ب.ظ

۹ قانون مهم برای تبلیغات موفق

اسفند ۱۷, ۱۳۹۵
ساعت ۸:۴۹ ب.ظ

ایده تبلیغاتی را از کجا بیاوریم؟

اسفند ۱۶, ۱۳۹۵
ساعت ۴:۲۸ ب.ظ

۴ مرحله برای نوشتن متن تبلیغاتی

اسفند ۱۵, ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۳۶ ب.ظ

۴ روش برای تبلیغات محصولی مشابه در بازار

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

اسفند ۱۴, ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ

چگونه یک عنوان فوق العاده بنویسیم؟

ساعت ۹:۵۵ ق.ظ

کلیپ آموزشی هوش مالی

اسفند ۱۳, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۳۵ ب.ظ

۱۰ ایده خلاقانه برای فکرهای عاقلانه

اسفند ۱۲, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۴۱ ب.ظ

تبلیغات با نمایشگاه ، با غرفه پول پارو کنید

اسفند ۱۱, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۴۰ ب.ظ

تبلیغات در هواپیما ، پرواز را تجربه کنید

اسفند ۱۰, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۲۰ ب.ظ

تبلیغات داخل اتوبوس ، دکوری حساس

اسفند ۹, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۴۸ ب.ظ

تبلیغات در ایستگاه اتوبوس ، پیش به سوی مقصد

اسفند ۸, ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۳۷ ب.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۱۰:۴۲ ق.ظ

کسب و کار تولید لیوان کاغذی

اسفند ۷, ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ

ویدیو وال ها ، یک دیوار تبلیغاتی

اسفند ۶, ۱۳۹۵
ساعت ۱۱:۴۰ ب.ظ

ایده هایی ناب برای شروع به کار