کسب و کار و ازدواج

کسب و کار و ازدواج

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 votes, average: 4٫00 out of 5)
person میترا سادات ابطحی access_time تیر ۷, ۱۳۹۶ comment ۲ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 3 دقیقه میباشد.

زمانی که برای ازدواج به فرد مورد علاقه خود تعهد می دهید به او در رسیدن به استقلال مالی و رفاه اقتصادی پایبند باشید. 

بعضی از افراد تصور می کنند که هر روز کار کردن در کنار همسرشان بسیار لذت بخش بوده و به آنها حس بهتری می دهد. آیا شما هم چنین حسی دارید؟ برای بعضی از افراد جای تعجب دارد که چگونه می توان در کنار همسر هر روز به سر کار رفت و همچنان از ازدواج با او بعد سالهای طولانی لذت برد! پاسخ ساده است: کار کردن در کنار هم به زوج ها اجازه می دهد تا با هم تفریح داشته باشند.

بهترین و لذت بخش ترین قسمت کسب و کار شریکی این است که همسر شما فشار کاری که بر دوش شماست را می بیند و می فهمد، شما می توانید قدردان مشارکت یکدیگر باشید و در کنار هم رشد و پیشرفت کنید. این همان اهداف طلایی و با ارزش ازدواج و کار به همراه همسرتان است که هم از آن لذت خواهید برد و هم به استقلال مالی دست پیدا می کنید.

رابرت کیوساکی یکی از بزرگترین نویسنده های کتب موفقیت در کنار همسرشان کیم کیوساکی در اوایل ازدواج شرایط مالی بسیار بدی داشتند. همانطور که می دانید مسائل مالی جزو دلایل اصلی استرس در روابط زن و شوهر است. اما از نظر همسر رابرت کیوساکی نداشتن پول کافی هم نمی تواند دلیل طلاق باشد. به گفته ایشان وضعیت وخیم مالی آنها طوری بود که مجبور بودند داخل ماشین خود زندگی کنند ولی با این وجود از پس مشکلات خود برآمدند و همچنان در کنار یکدیگر در حال پیشرفت و کسب موفقیت هستند. 

 

رابرت و کیم کیوسکی

 

مشکل اصلی زندگی زن ها و مردها ناسازگاری با مسائل مالی است. یعنی در اکثر موارد یکی از دو زوج خسیس و دیگری بسیار ولخرج هستند. که همین موضوع ناسازگاری مالی ایجاد کرده و زوج را از پیشرفت به سوی استقلال مالی باز می دارد. 

به گفته همسر رابرت کیوساکی، آنها از ابتدا یک هدف مشترک در دستیابی به اسقلال مالی را دنبال می کردند که باعث شد با هم همکاری کنند و یک کسب و کار موفق را راه اندازی کنند. و تنها این دو نفر نیستند- کسب و کارهایی که زوج ها برای خودشان دست و پا می کنند سیر صعودی داشته و هر روز مدل های جدیدی از مشاغلی را می بینیم که زوج های جوان پایه گذاری می کنند. برای مثال در کشور خودمان ایران عزیز، سس بهروز محصولی بود که توسط یک خانم در منزل تهیه می شد و توسط همسر او پخش می شد که این کسب و کار امروزه بسیار رونق گرفته و در سراسر کشور این محصول خریداری می شود. 

با توجه به آمار فدراسیون ملی کسب و کارهای مستقل، ۴۳% از کسب و کارهای کوچک، خانوادگی هستند ( به این معنا که اعضای یک خانواده کسب و کاری را مدیریت می کنند که سهام دار اصلی آن یکی از افراد همان خانواده است).

 

مزایای شراکت زوج ها در کسب و کار 

 

شارکت همسردر کسب و کار

 

همکاری زن و شوهر در کسب و کار همیشه هم آسان نیست. ممکن است بر سر مسائل مختلف در کسب و کار، زن و شوهر به توافق با هم نرسند. بعضی اوقات شکست در کسب و کار باعث فروپاشی عهد و پیمان آنها به عنوان زن و شوهر شده و گاهی اوقات هم شکست در روابط زناشویی، کسب و کار پر رونق آنها را از بین می برد. با این وجود تعدادی هم زوج های قوی وجود دارند که بسیار محکم قدم برداشته و کسب و کار و روابط زناشویی خودشان را در دو سطح مختلف شکوفا می کنند.

 

سطح مالی

 

یک موسسه اقتصاد کار در دانمارک؛ نمونه ای از ۱،۰۶۹ زوج دانمارکی را بررسی کردند که در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ شرکتی را بصورت شریکی تأسیس کرده بودند. آنها دریافتند که شروع یک کسب و کار مشترک باعث افزایش قابل توجه درآمد برای زن و شوهر شده بود. 

تحقیقات نشان می دهد که کسب و کار شراکتی که زوج ها راه اندازی می کنند،  اغلب سرمایه گذاری صحیح از لحاظ نیروی انسانی برای هر دو طرف را به همراه دارد، همچنین این کار اختلاف بین درآمدهای زن و شوهر را در منزل کاهش می دهد. همچنین تحقیقات انجام شده گزارش می دهد که شرکت های کارآفرین شریکی دارای انسجام کاری بالایی هستند که به طور خلاصه روابط دوستانه زناشویی را نشان می دهد. به طور خلاصه شرکایی که سطوح بالاتری از محبت، عاطفه، رضایت و اعتماد را به هم دارند، می توانند کسب و کار موفق تری نسبت به یگران داشته باشند.

 

سطح احساسی

 

تحقیقاتی که در سطح قبلی انجام شد، در مورد این سطح هم به این نتیجه رسید که زن و شوهر هایی که با هم بصورت شریکی کار می کنند نسبت به زوج های معمولی دیگر به یک نسبت احساس خوشبختی یا بدبختی می کنند ( صحت این گفته از طریق استفاده از داروهای ضد افسردگی و یا اضطراب / بی خوابی اندازه گیری شده است). در واقع، در تعدادی از تحقیقات، شرکای کارآفرین گزارش داده اند که همکاری در کسب و کار روابط فردی آنها را نیز بهبود داده است.

همکاری یک زوج در کسب و کار باعث ایجاد انعطاف پذیری در مدیریت دخل و خرج کسب و کار و منزل آنها می شود، مانند وظیفه مراقبت از فرزندان،  که با شریکی امکان پذیر است که اهداف غیر کاری مشترکی را با شما داشته باشد. این یعنی زن یا شوهر شما که همکارتان نیز هست مانند شما هدف دیگری جز کار کردن داشته باشد و آن هم مراقبت از فرزندتان باشد. 

 

همسویی کسب و کار و ازدواج 

 

هم سویی ازدواج و کسب و کار

 

هر زن و شوهر برای ایجاد یک کسب و کار مشترک مناسب نیستند، چون فراتر از لذت همکاری با همسر را باید برای موفقیت کسب و کار در نظر بگیرند. مورد اول و از همه مهمتر این است که، هر یک از زوج ها باید بتوانند مهارت های خاص خود را در کسب و کارشان اعمال کنند. بعضی اوقات، افراد با روحیات و شرایط مختلف جذب یکدیگر می شوند، و هر کدام در بخشی از کار قوی هستند که باعث می شود دو نفر در کار هم دخالت نکنند و هر کدام بر روی مهارت های خود تمرکز کنند. 

در دیگر شرایط، شما ممکن است مجموعه ای از مهارت های مشابه داشته باشید و مجبور شوید برای انجام یک سری از امور فرد دیگری را استخدام یا به عنوان شریک به کار گیرید. اگر آگاهی فردی داشته و به شریک خود اعتماد داشته باشید، براساس نقاط قوت و ضعف خود حجم کار را تقسیم  می کنید. 

در هر صورت تقسیم وظایف باید دقیق انجام شود و اگر در انجام این کار با مشکلی مواجه شدید بهتر است از مشاورین اقتصادی برای حل مشکل استفاده کنید. اعتماد، ارتباطات، بخشش و آزادی در ارتکاب به اشتباهات نیز برای ایجاد یک کسب و کار مشترک از اهمیت زیادی برخوردار هستند. 

 

 

نتیجه گیری:

 

بر خلاف تصور خیلی از افراد کسب و کار شریکی با همسر ایده خیلی کارسازی برای شروع یک کسب و کار است چون دو نفر به عنوان بنیان گذاران کسب و کار به فکر منافع شخصی خودشان نیستند و هر دو از این کسب و کار سود می برند. به عنوان مثال، در رابطه کاری رابرت کیوساکی و همسرش، رابرت نقش یک فروشنده را برعهده دارد و همسرش معاملات را دقیق بررسی کرده و طبق آن مذاکره می کند. تیم کاری این دو نفر در کنار هم به شدت قوی عمل می کند.

 

  1. حسن فکری گفته:

    مرسی عالی بود ممنون

  2. حسن فکری گفته:

    واقعا خوب بود مرسی

تا کنون 2 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
مهر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۲۸ ق.ظ

راهکارهای بهبود عملکرد و افزایش بهره وری

شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ

عاداتی که فقیر را از ثروتمند جدا میکند

شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

اشتباه مالی کسب و کارها (اینفوگرافیک)

ساعت ۱۰:۲۸ ق.ظ

حافظه کوتاه مدت چیست؟

ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

بازاریابی با سایت راهی به سوی قله ثروت

ساعت ۷:۴۹ ق.ظ

دروغی به نام باور ؟

شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

چگونه زندگیمان را شفا دهیم؟

ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ

تسلط بر پراکندگی ذهن

ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ

حافظه مغز یادگیری بزرگترین ابزار آموزشی ما

شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

مارک کابن زندگینامه

ساعت ۹:۳۱ ق.ظ

طلائی ترین نکات برای خلق موفقیت و رشد فردی

شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

ویژگی های یک لندینگ پیج مناسب چیست ؟

ساعت ۸:۲۳ ب.ظ

اشتباهات مالی رایج و نحوه اجتناب از آن‌ها

ساعت ۱۲:۲۰ ب.ظ

کسب درآمد از تلگرام

ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

۳ روش از بهترین تکنیک های مذاکره

شهریور ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۲:۵۱ ب.ظ

چگونه در کمتر از ۴ ماه درآمد خود را۲تا۹ برابر افزایش دهیم

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

پرزنت دیگران دغدغه اصلی بازاریابان

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۰ ق.ظ

بهترین راه های تبلیغات رایگان

ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

حرکات سر در زبان بدن

شهریور ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۰ ب.ظ

منظور و هدف از زندگی شما چیست؟

ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

اعتماد به نفس بیش از اندازه می‌تواند دردسرساز شود!

ساعت ۹:۱۰ ق.ظ

هشت راهکار برای افزایش درامد

ساعت ۸:۱۱ ق.ظ

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

شهریور ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

تبلیغات تاکسی ، تبلیغاتی متحرک

ساعت ۸:۴۳ ق.ظ

با پوستر تبلیغاتی ، چشم نواز شوید