۸ روش برای حفظ انگیزه

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 votes, average: 4٫00 out of 5)
person میترا سادات ابطحی access_time مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ comment ۲ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 8 دقیقه میباشد.

انگیزه برای نجات یافتن از پستی ها و بلندی های شروع یک کسب و کار جدید بسیار ضروری است. به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا کارآفرین، شما فشار زیادی را تحمل می کنید. شما در نهایت مسئول موفقیت یا شکست کسب و کار خود هستید. انگیزه شخصی می تواند به شما کمک کند تا بر روی اهداف خود متمرکز شده و به یک کارآفرین بهتر تبدیل شوید. 

بنابراین بهترین روش برای همیشه با انگیزه بودن چیست؟ هشت راه وجود دارد که می توانید حفظ انگیزه کرده بدون در نظر گرفتن موانع و چالش هایی که با آن روبرو هستید:

 

۱٫استفاده از نقل قول های انگیزشی

 

آنتونی رابینز

 

بعضی از محبوب ترین پیج های اینستاگرام در روز چندین بار نقل قول های انگیزشی، ارسال می کنند و برای این کار هم دلیل وجود دارد. کار به این سادگی مثل خواندن نقل قو های انگیزشی می تواند فرایند تفکرات شما را در حالت مثبت ذهنی حفظ کند. 

شما می توانید آنها را چاپ کنید و بر روی دیوار دفتر کار خود بچسبانید، صفحات اینستاگرام که جملات انگیزشی منتشر می کنند را فالو کنید یا با عضویت در وب سایت های مختلف جملات انگیزشی را هر روز درصندق ورودی (Inbox) ایمیل خود دریافت کنید. با بهره گیری از همین انگیزه می توانید موانع را از سر راه برداشته و به هدف خود در کسب وکارتان با موفقیت برسید.

 

۲٫ برنامه خود را بنویسید

 

برنامه خود را بنویسید

 

بدون یک برنامه دقیق، به هیچ عنوان نمی توانید روش های رسیدن به اهداف کوچک  که برای رسیدن به هدف اصلی شما لازم و ضروری است را پیدا کنید. شما می توانید بگویید: ” من می خواهم به نهایت موفقیت برسم” اما بدون رسیدن به برخی از اهداف کوچکتر نمی توانید به هدف اصلی خود برسید.

برنامه ریزی به شما کمک می کند که نگاهی منطقی به کلیت کار خود داشته باشید و نقشه راه منطقی تری را برای رسیدن به هدف اصلی خود طراحی کنید. 

 

۳٫ با کارآفرینان همفکر خود همراه شوید

 

با کارآفرینان همفکر خود همراه شوید

 

شما از انرژی و انگیزه افرادی که دوروبر شما هستند، حس متقابل دریافت می کنید. یک فرد منفی باف می تواند مثل بیماری سرطان عمل کند، به طور کامل تمرکز و انگیزه شما را از بین ببرد. اگر میخواهید برنده باشید، خود را با برندگان همراه کنید، نه کسانی که به متوسط بودن راضی هستند و دنبال رشد و ترقی نیستند.

اگر به منابع جدیدی از شوق و انگیزه نیاز دارید، و با افرادی که اهداف و جاه طلبی های مشابه شما را به اشتراک می گذارند، ارتباط  مؤثر برقرار کنید. 

 

۴٫ همیشه مثبت باشید

 

همیشه مثبت باشید

 

به عنوان یک کارآفرین، شما باید این واقعیت را بپذیرید که همیشه اوضاع بر وفق مراد نیست. بر سر راه شما مشکلات زیادی قرار خواهد گرفت و گاهی لازم است در شرایط دشوار تصمیمات سختی بگیرید. اگر این کار آسان بود، همه آن را انجام می دادند.

یاد بگیرید که چگونه می توانید تحمل شرایط سخت را برای خود آسان کنید، در شرایط سخت اعتماد به نفس خود را از دست ندهید، به جای اینکه مشکلات بر روی هم انباشته شوند و به شما فشار بیاورند. که اگر این اتفاق بیفتد و حجم مشکلات زیاد شود شما را در هم می شکنند.

 

۵٫ به خودتان پاداش دهید

 

به خودتان پاداش دهید

 

همیشه زمانی که به نقاط قوت در خودتان می رسید، با اختصاص یک پاداش هر چند کوچک انگیزه در خودتان ایجاد کنید. هنگامی که به مقاصد مشخصی که از قبل شناسایی می کنید، می رسید برای حفظ و افزایش انگیزه پاداشی را برای خود در نظر بگیرید. لازم نیست که شاهانه یا چیزی با ارزش پولی بالا باشد. 

این پاداش انگیزشی می تواند چیزی به سادگی صرف نهار در رستوران مورد علاقه شما یا خرید یک جفت کفش جدید ورزشی باشد که رضایت کافی را برای ادامه تلاش در شما ایجاد می کند. رسیدن به نقاط عطف حس بسیار خوبی دارد؛ چون که می دانید به هدف نهایی خودتان نزدیک تر می شوید.

پاداش های کوچک می توانند حکم سوخت کافی برای ماشین پیشرفت شما را داشته باشند که با وجود آن به مقصد خود می رسید و بدون آن مشکلاتی در میان راه برای شما پیش خواهد آمد. 

 

۶٫ یک روال روزانه داشته باشید

 

یک روال روزانه داشته باشید

 

هنگامی که یک روال روزانه یا به اصطلاح برنامه ریزی روتین برای خود ایجاد می کنید، این کار شما را بسیار سازنده می کند که با تمام توانایی های خود آن را دنبال خواهید کرد. 

هنگامی که شما می دانید در طول شبانه روز چه کارهایی را باید انجام دهید، که با این کار جلوی اتلاف وقت شما هم گرفته می شود. برای مثال، اگر سه بار در طول روز برای بررسی و پاسخ به ایمیل های خود وقت بگذارید، در طول روز زمان تلف شده در صندوق ورودی ایمیل های خود را از بین برده اید. 

پس از آن می توانید زمان بیشتری را به کسب و کار خود اختصاص دهید تا به رشد و پیشرفت آن به طور روزمره کمک بیشتری کنید.

 

۷٫ از تعطیلات استفاده کنید

 

از تعطیلات استفاده کنید

 

درباره فشار کاری یا کار و زحمت به مدت ۱۸ ساعت در روز گاهی اوقات شنیده اید مطمئناٌ، آن روزها هم پیش می آیند و شما باید مایل به انجام کار در ساعت های طولانی باشید تا موفق شوید، اما این بدان معنا نیست که شما باید در دفتر کار خود زندگی کنید و دائم و همیشه به فکر کار کردن باشید و از زندگی خود هیچ لذتی نبرید.

بعضی اوقات برنامه ریزی برای خوشگذرانی و سفر یا به عبارتی؛ تعطیلات به شما این اجازه را می دهد تا کاملا از کسب و کار خود جدا شوید و باتری های خود را شارژ کنید. در برخی شرایط حتی شما با ایده های بهتر و انگیزه بیشتری نسبت به قبل باز می گردید.

 

۸٫ زمانی را به خود اختصاص دهید

 

زمانی را به خود اختصاص دهید

 

اگر روزانه قصد انجام فعالیت های ورزشی را دارید، برای آن وقت بگذارید. برنامه خود را برای یک ساعت قبل یا بعد از کار، تنظیم کنید یل بل زمان استراحت نهار خود، زمان انجام فعالیت ورزشی را ادغام کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که هر روز “به روزمرگی های خود” رسیدگی می کنید.

وگرنه فرسودگی را تجربه خواهید کرد که تاثیر مستقیم و منفی روی کسب و کار شما خواهد داشت. اگر همسر و فرزند دارید، آنها و همچنین دوستانتان را در برنامه روزانه خود قرار دهید. یک نسبت کارآمد متعادل بین کار و زندگی شخصی جزو ارکان اصلی کسب و کار موفق است. 

 

کلام آخر:

 

حتی افرادی که انگیزه بسیار بالایی دارند هم گاهی برای رسیدن به اهداف خود با مشکلاتی مواجه می شوند و بی‌ حوصلگی به سراغ انها می آید. اغلب اوقات خودمان می­‌توانیم علت آن مشکلات را پیدا کنیم. و راه‌­هایی هم برای خلاصی از شر رکود و درجا زدن و حفظ انگیزه در شما وجود دارد که در این مقاله هشت راه برای ایجاد انگیزه برای شما شرح داده شد.

  1. افشین همتی گفت:

    سلام
    با تشکر از زحمات بی دریغ شما

  2. حسن فکری گفت:

    مرسی عالی بود واقعا

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 2 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آبان ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

بایدها و نباید های شراکت در کسب و کار

آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

راه اندازی کسب و کار با توصیه های استاد ماهان تیموری

آبان ۱۶, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۰ ق.ظ

شگفت انگیزترین بانوان کار آفرین ایران و موفقیت های بزرگ آن ها در کسب و کار

ساعت ۱:۰۴ ق.ظ

درآمدزایی اگر جدی گرفته می شد…

آبان ۱۵, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۳ ق.ظ

کسب و کار خانه بازی مخصوص کودکان

آبان ۱۴, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۳ ب.ظ

۸ روش بازاریابی رایگان

ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

آشغال های ذهنت رو دور بریز

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

کارمند چگونه کارآفرین می شود؟

آبان ۱۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ

آموزش در مسیر ثروت است یا ثروت در مسیر آموزش؟

آبان ۱۱, ۱۳۹۶
ساعت ۹:۴۲ ق.ظ

۱۸شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ