کارمند خوب

۷ ویژگی اصلی یک کارمند خوب

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
person میترا سادات ابطحی access_time شهریور ۵, ۱۳۹۶ comment ۲ دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه این مقاله حدود 5 دقیقه میباشد.

امروز چهارم شهریور و روز کارمند هست. که در همین لحظه این روز رو به همه کارمندان عزیز تبریک عرض می کنم و امیدوارم شرایط کاری آنها بر وفق مرادشان باشد و هر روز در محیط کاری خود پیشرفت داشته باشند. 

این را همیشه بدانید که پشت یک مدیر موفق همیشه کارمندهای پرتلاشی وجود دارند که یک مجموعه را به سمت پیشرفت هدایت می کنند. در اینجا به برخی از مهمترین خصوصیات و ویژگی های یک کارمند خوب اشاره خواهیم داشت که مدیر یک اداره یا سازمان به وجود او افتخار خواهد کرد. 

زمانیکه قصد استخدام کارمند برای کسب و کار خود را دارید، چه کوچک و چه بزرگ هرگز به دانسته های کارمندان خود توجه نکنید، اطلاعات قابل فراگرفتن است. موفق ترین شرکت ها عوامل پیشرفت خود در آینده را امروز استخدام می کنند، به آن ها آموزش می دهند و از استعدادهای آن ها استفاده می کنند. 

صرف نظر از صنعت، میزان حقوق دریافتی، سن یا جنسیت، تمام کارمندهای ایده آل دارای ویژگی های مشترک هستند. درک این ویژگی ها و شناخت آن ها در کارمندان می تواند فرایند استخدام را بهبود بخشد. آیا مدیران و رهبران ارشد شما توجه خاصی به کارمندانی دارند که اعتماد به نفس و انگیزه بالایی برای کار دارند؟

شما می توانید برای تعیین بهترین کارمند ابتدا به تعدادی از آنها وظیفه ای را محول کنید و آن فرد که برای انجام آن وظیفه از تمام تلاشش استفاده کرد می تواند یک کارمند خوب برای مجموعه کاری شما باشد.

کارمندهایی که این ۱۵ ویژگی را داشته باشند قطعاً مورد توجه کارفرمایان قرار خواهند گرفت:

 

۱٫ روحیه کاری؛ هدف گذاری و بدست آوردن آن

 

1. روحیه کاری؛ هدف گذاری و بدست آوردن آن

 

یک کارمند خوب باید انعطاف پذیر، زیرک و فرز باشد. آن ها باید بتوانند به تغییر مداوم نیازها و خواسته های مشتری واکنش نشان دهند. این یکی از مهمترین ویژگی های یک کارمند خوب است که مدیران همیشه به دنبال آن هستند. طبق تحقیقات انجام شده تقریباً ۷۳% از کارفررمایان دوست دارند روحیه کارمندان خود را در شرایط سخت و دشوار کاری ببینند. 

برای مثال کارمندانی که اهداف بلند مدتی را برای خود تعیین کرده اند یا به اهداف از پیش تعیین شده کارفرمای خود پاسخ مناسبی می دهند و حاضرند فراتر از هر روز آمدن به سر کار و رفتن به منزل برای مجموعه کاری خود زحمت بکشند.

 

۲٫  قابل اعتماد: پیوسته مطیع دستورات

 

2.  قابل اعتماد: پیوسته مطیع دستورات

 

۷۳ درصدی که در قسمت قبل مطرح شد به موضوع قابل اعتماد و اطمینان بودن یک کارمند خوب بسیار دقت می کنند. و از نظر آنها بین دو کارمند که تنها یکی از آنها قابل اعتماد است، تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. کارمندی که متعهد می شود تا کاری را در زمان مشخص و دقیق خود به انجام برساند با کارمندی که هر زمان که خودش راحت بود کار کند، به قول معروف زمین تا آسمان فرق می کند.

مدیران این را هم در نظر داشته باشند که اگر کارمندی غیر قابل اعتماد در تیم کاری خود داشته باشند، همین موضوع می تواند باعث شکست مجموعه کاری او شود.

 

۳٫ نگرش مثبت: ایجاد محیط کاری خوب

 

3. نگرش مثبت: ایجاد محیط کاری خوب

 

 

تقریباً نزدیک به ۷۲% نگرش مثبت برای کارمندان و همکاران آنها مفید است. نگرش مثبت منجر به سازندگی و کارایی بیشتر کارمندان و برقراری محیط بهتر برای خلاقیت بیشتر کارکنان می شود. کارمندان خوب و عالی رتبه همیشه به خاطر نگرش مثبت و تلاشی که برای انجام اموراتشان انجام می دهند افراد معتبر و ارزشمندی به حساب می ایند. 

یکی از ویژگی های مثبتی که یک کارمند خوب داراست، قدرت پذیرش شکست و توانایی آنها در حفظ انگیزه شان است.

 

۴٫ خودشکوفایی: کار مفید با کمی راهنمایی

 

4. خودشکوفایی: کار مفید با کمی راهنمایی

 

تعداد کثیری از کارفرمایان بر این باوراند که خودشکوفایی یکی از مهمترین ویژگی ها و مهارت های یک کارمند خوب است. هنگامی که بحث پیدا کردن کارکنان خوب به میان می آید، مدیران به دنبال افرادی هستند که  ابتکار عمل داشته و کارها را با تشویق یا بدون تشویق در حد عالی انجام می دهند.

شور و اشتیاق و علاقمندی به کار اغلب برای هدایت کارمندان و ایجاد انگیزه در میان آنها کافیست. این خودشکوفایی نیز رابطه مسقیم با اعتماد به نفس برقرار می کند که خود یکی از اصلی ترین ویژگی های یک کارمند خوب است.

 

۵٫ تیم گرا: نهایت بهره گیری از همکاری

 

5. تیم گرا: نهایت بهره گیری از همکاری

 

کارمندان خوبی که هم اکنون در اختیار دارید، را در نظر بگیرید. آیا آنها در کنار دیگران عملکرد خوبی دارند؟ آیا آنها با یک تیم به راحتی همکاری می کنند؟ طبق آمارهای عددی، ۶۰ درصد از مسئولین استخدام، به دنبال افرادی هستند که روحیه کار تیمی داشته باشند و به عبارتی تیم گرا باشند. 

اکثر شرکت ها و سازمان ها دلیل موفقیت خود را تنها کار تیمی می دانند. بنابراین اگر قصد استخدام فرد یا افرادی را برای سازمان یا شرکت خود دارید، حتماً به این ویژگی او هم توجه ویژه داشته باشید. 

 

۶٫ ارتباط مؤثر: درک مزایای وضوح بیان

 

6. ارتباط مؤثر: درک مزایای وضوح بیان

 

یکی دیگر از مهارت ها و ویژگی هایی که یک مدیر خوب از کارمند قوی و ارزشمند خوب انتظار دارد، توانایی او در برقراری ارتباط مؤثر است. کارکنان ایده آل اهمیت برقراری ارتباط مؤثر و مشکلات به وجود آمده از یک پیغام را درک می کنند. مدیران هنگامی که این خصوصیت را در کارمندان خود جستجو می کنند، می توانند درباره روش های آنها برای برقراری ارتباط سؤال بپرسند. 

اگر پاسخ های آن ها (کلامی و غیر کلامی) با انتظارات شما منطبق باشد، ممکن است آن ها به یک کارمند خوب تبدیل شوند. 

 

۷٫ انعطاف پذیر: سازگار بصورت معنادار

 

7. انعطاف پذیر: سازگار بصورت معنادار

 

در انتها گردآوری این لیست که به انعطاف پذیری ختم می شود؛ یک کارمند خوب کورکورانه، چشمش را بر روی تغییر نمی بندد، اما در عوض آن را با آغوشی باز می پذیرد و از آنجاییکه این تغییرات برای کسب و کار واجب است ، با آنها سازگاری پیدا می کند. 

آیا کارمندان شما با عناصر ناشناخته شغلی خودشان سازگاری دارند؟  آیا آنها تمایل دارند مهارت های جدیدی را فرا بگیرند و با تغییر هدف سازگار باشند؟ اگر کارمندان شما از خودشان انعاطاف پذیری نشان دهند، شما می توانید مطمئن باشید که آنها به راحتی با محیط کار خود نیز سازگار خواهند بود.

 

کلام آخر:

 

در محیط کسب و کار جهانی امروز، استخدام (و حفظ) کارمند های خوب، یکی از سخت ترین مشاغل یک مدیر است. اغلب رهبران بر مجموعه مهارت ها ی مورد نیاز برای انجام سریع و صحیح کار تمرکز می کنند و از ویژگی ها و خلاقیت های فردی کارمند خود غافل می شوند. 

استخدام افراد نامناسب برای یک شغل می تواند عواقب جبران ناپذیری مانند از بین رفتن روابط با کسب و کارهای موفق و همچنین شکست در کسب و کار شود. پس ویژگی های یک کارمند خوب در روز کارمند را در اینجا مرور کردیم و دانستیم که یک کارمند خوب برای اینکه در رده بندی های بالاتر ی قرار بگیرند باید چه خصوصیاتی داشته باشند.

  1. افشین همتی گفت:

    سلام خدا قوت
    سوالی داشتم در مورد اینکه این مواردیکه در بالا ذکر شد در برخورد های اولیه و مصاحبه چطور مشخص میشه و چطور میشه این آیتم هارو در مصاحبه فهمید از شخصی که در برخورد اول یا دوم می بینیم که بشه انتخاب درستی کرد

  2. حسن فکری گفت:

    سلام.واقعا مفید بود

مشاهده همه دیدگاه ها
تا کنون 2 دیدگاه در این مقاله ثبت شده است.
ارسال دیدگاه
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
ثبت نام در اولین دوره جامع هوش مالی ایران
telegram
آذر ۱, ۱۳۹۶
ساعت ۱:۰۷ ق.ظ

این ۲۰ قانون چک را اگر ندانیم چه می شود؟

آبان ۳۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ

آموزش اصل حیاتی موفقیت در کسب و کار و زندگی

ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

چگونه در عرض ۳ سال میلیاردر شدم

ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ

نقش خانواده ها در افزایش هوش مالی فرزندان خود

ساعت ۹:۱۴ ق.ظ

مصاحبه با برندگان چالش ۲۰۰ میلیونی

ساعت ۱:۰۲ ق.ظ

اصول چک که از آنها بی خبریم!

آبان ۲۹, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۸ ب.ظ

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر

ساعت ۱:۰۶ ق.ظ

چند رسانه تبلیغاتی را می شناسید؟

آبان ۲۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

بایدها و نباید های شراکت در کسب و کار

آبان ۲۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ

بازخورد مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

گرفتن سود بانکی، منفعت یا خطر

آبان ۲۵, ۱۳۹۶
ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

مستند کارآفرین ۱۵ ساله

ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تئوری بز و تبلیغات در پیشرفت کسب و کار

آبان ۲۴, ۱۳۹۶
ساعت ۷:۳۲ ب.ظ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

آبان ۲۳, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

غلبه شعار بر شعور

ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

۵ راهکار افزایش درآمد برای هوشیاران مالی

ساعت ۱۲:۴۷ ق.ظ

۲۰ هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

آبان ۲۲, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ

راهکارهای خودباوری ، فردایت را بساز

ساعت ۱۲:۰۳ ق.ظ

تکنیک های افزایش فروش را از استاد ماهان تیموری بیاموزید

آبان ۲۱, ۱۳۹۶
ساعت ۸:۵۱ ب.ظ

رازهای نهان وب سایت علی بابا در بازارهای جهانی

ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ

طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن را چگونه تهیه کنیم؟

آبان ۲۰, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

روش های جدید تبلیغاتی شرکت گوگل

آبان ۱۸, ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۲۰ ق.ظ

تاثیر آموزش‌های تیم ماهان تیموری بر موفقیت کسب و کار

آبان ۱۷, ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

کسب و کارهای زود بازده سال ۲۰۱۷